Kompromis między ringiem a oktagonem

Jak widzisz czarne krechy na tyle walki to rzucają się w oczy, jak widzisz przezroczyste to jednak bardziej w oczy rzuca się to co za nimi jest ;) Nie testowałem, więc mogę się mylić. Wcale nie chodziło mi o to, żeby przez nie było coś widać :D
 
Tomasz Chmura
"A co z ewidentnie wypaczonymi pojedynkami z winy lin? Mało takich przykładów było na KSW? Wiele walk mogłoby się inaczej potoczyć gdyby nie te liny. Co kto woli/lubi to inna sprawa niż co jest lepsze dla sportu."
Wiele walk także mogło się potoczyć inaczej gdyby były linie a nie klatka.

Linie oraz klatka działają jako ograniczenia brzegowe.

Klatka działa podobnie jak "mur", solidna granica która uniemożliwia odwrót.

Linie także pełnią pewną funkcję granicy którą można nazwać "miękką granicą", ponieważ przy każdym zetknięciem się z linią zawodnik odczuwa letkie odbicie. To odbicie pomaga zawodnikowi uciec z pułpaki.

Klatka idealnie pasuje dla zapaśników dając im niesprawiedliwą przewagę siły. Jeśli oni uzyskają pozycję i docisnął przeciwnika do klatki, to wtedy jest trudniej dla przeciwnika poruszać swoimi kończynami skutecznie do uderzenia, ostatecznie daje im to minimalne pole do manewru. Niewielkie "odbicie" lub "miękka granica" w liniach umożliwia łatwiejsze ruchy w unikaniu właśnie takich docisków przez zapaśników.

Jeśli zawodnik jest przyciśnięty do klatki jest mu trudniej zdobyć poddanie z powodu mniejszej ilości ruchu w związku z tym czuję że klatka zachęca do przyciskania przeciwnika przeciwko niej i walenie go aż do tko/ko.

W sprawie łapania liń, zawodnicy łapią linie i klatki. Na to jest tylko jedno rozwiązanie, stosowanie żółtych kartek.

Ring daje większął możliwość widzom do obserwowania dokładnie tego co się dzieje, nie ważne w jakiej częście ringu zawodnicy się znajdują. Ponadto oglądając walki w ringu widzisz nie tylko ring i zawodników, ale również to co się dzieje na zewnątrz ringu. Widzisz zapalonych kibiców, ich emocje, oraz wystrój całej hali. Dzięki czemu czujesz się jakbyś Ty też był częścią tego sportowego, niezwykłego spektaklu. Na koniec chciałbym dodać że dla wielu fanów sportów walki ring kojarzy się ze sportowcami, wojownikami, natomiast klatka kojarzy się z czymś zwierzęcym, nieludzkim. Przynajmniej Ja odnosze takie wrażenie.
 
Moim skromnym zdaniem RAGE na KSW było by świetnym docelowym rozwiązaniem. Łączy w sobie zalety ringu i klatki więc ja bym był jak najabardziej za.
 
Wszystkim chcacym zmiany areny na ktorej rozgrywane sa walki na galach KSW goraco polecam zachecac duet K&L do pozostania przy ringu. To chyba jedyna droga by naklonic ich do tej zmiany.
 
@myrmidon

Klatka idealnie pasuje dla zapaśników dając im niesprawiedliwą przewagę siły. Jeśli oni uzyskają pozycję i docisnął przeciwnika do klatki, to wtedy jest trudniej dla przeciwnika poruszać swoimi kończynami skutecznie do uderzenia, ostatecznie daje im to minimalne pole do manewru. Niewielkie "odbicie" lub "miękka granica" w liniach umożliwia łatwiejsze ruchy w unikaniu właśnie takich docisków przez zapaśników.




Niby czemu niesprawiedliwą przewagę siły? Nie ma tu nic niesprawiedliwego. W walce ulicznej też ktoś może przycisnąć cię do muru. Druga sprawa, że wcale to nie daje takiej przwagi jak piszesz. Liny za to pozwalają się na nich kłaść mocno utrudniać objęcie przez rywala, pozwalają by wsadzać tyłek między liny. To jest dopiero sprawiedliwe...

Jeśli zawodnik jest przyciśnięty do klatki jest mu trudniej zdobyć poddanie z powodu mniejszej ilości ruchu w związku z tym czuję że klatka zachęca do przyciskania przeciwnika przeciwko niej i walenie go aż do tko/ko.




Za to poddanie zawodnika, który jest wciśnięty w liny jest praktycznie niemożliwe w obydwie strony. W PRIDE było to jeszcze o tyle ciekawie rozwiązane, że zatrudnionych było kilka osób, które łaziły wokół ringu i nie pozwalały zawodnikom na próby uczieczki z poddań czy niebezpiecznych sytuacji poprzez naciąganie liny, odciąganie jej od zawodnika itp.

W sprawie łapania liń, zawodnicy łapią linie


Sorry, ale musiałem się przyczepić bo od początku piszesz linie. Jakie linie? Jakich liń? Chyba chodzi Ci o linę.




Ring daje większął możliwość widzom do obserwowania dokładnie tego co się dzieje, nie ważne w jakiej częście ringu zawodnicy się znajdują.


Z tym nie sposób się nie zgodzić. Dlatego chciałbym na KSW zobaczył ten ring w kształcie oktagonu + siatki na dolnych warstwach by zawodnicy nie wychodzili poza ring.



Ale zapomniałeś o jednym. Źle oglądać może się tylko w miejscach na płycie. Dalsze sektory, które są wyżej dają w obydwu przypadkach znakomity widok (i to jest najlepsze, że najdroższe miejsca wcale nie dają najlepszego widoku)







IMG_0599.JPG









Ponadto oglądając walki w ringu widzisz nie tylko ring i zawodników, ale również to co się dzieje na zewnątrz ringu. Widzisz zapalonych kibiców, ich emocje, oraz wystrój całej hali.


Ke? A to co, podczas oglądania walk w klatce nie widać tego co dzieje się na zewnątrz klatki? Nie widać kibiców i wystroju hali? Nie czaję o co Ci chodzi.







edit:pytanie do administracji, dlaczego mimo iż zmniejszyłem rozmiar obrazu do 800x600 to dalej wyświetla się on w rozdzielczości 1600x1200?
 
Moim zdaniem ten klatkoring to nic bezpiecznego. Solidny slam czy obalenie kark uderzy o kant klatki i nieszczęście gotowe. Nie ma kompromisów. Albo klatka albo ring.
 
Ja chce tylko zauwazyc jeden fakt - od kiedy gale KSW sa w PPV nie ma znaczenia dla odbiorcy czy walka bylaby w klatce czy w ringu. Ppv kupuja ludzie juz znajacy produkt, czesto fani danych zawodnikow (ale nie hardkorowi - tacy jak juz wiemy nie istnieja) i ktorzy sa zdecydowani obejrzec walki bo poprpstu maja pozytywna opinie o KSW.
 
magik 100% racji. W tej sytuacji ring stał się kompletnie irracjonalny.
 
Klatka idealnie pasuje dla zapaśników dając im niesprawiedliwą przewagę siły. Jeśli oni uzyskają pozycję i docisnął przeciwnika do klatki, to wtedy jest trudniej dla przeciwnika poruszać swoimi kończynami skutecznie do uderzenia, ostatecznie daje im to minimalne pole do manewru. Niewielkie "odbicie" lub "miękka granica" w liniach umożliwia łatwiejsze ruchy w unikaniu właśnie takich docisków przez zapaśników.


No nie wiem, jak dla mnie to łatwiej bronić sprowadzenia w klatce, a w ringu mam takie wrażenie, że nieraz odpuszczają i dają się obalać z obawy przed wypanięciem. Siatka jest stabilniej umocowana, co pozwala zawodnikom łatwiej się oprzeć, by zatrzymać szarpnięcia zapaśników przy kolejnych próbach wykończenia obalnia, poza tym opierając się ciałem na siatce jest łatwiej wstać po obaleniu.
 
Nie wiem o czym Wy w ogóle dyskutujecie. W MMA sprawdza się tylko i wyłącznie "oktagon" (żeby nie rozdzielać na okrągłe klatki) Żadne klatkoringi.
 
Ta niech zrobią wyższą klatkę niż w UFC, bo jak kiedys nie daj Boze, Najman badź Ozdoba by zawalczył w KSW, mieliłby trudniej, by spierdolić na zewnątrz przed rywalem :-)
 
Jeśli chodzi o ring i współczesne MMA, to nie widzę żadnych zalet tego "miejsca" walk prócz jednej - można wystawić kończynę w celu obrony/ułatwienia sobie czegoś.


Tylko klatka. Myślę, że już minęły czasy, kiedy wszyscy ludzie kojarzyła ten sport z krwawymi bitkami. Jeśli w 2014 spełni się plan o 4 galach PPV i 2 małych, na których miałaby być klatka, to widziałbym duże szanse na pojawienie się jej na stałe w 2015
 
@qweq3



Mylisz się co do powodów wczesnych ufc i jesteś w całkowitym błędzie.



Wrzuciłeś zdjęcie klatki i tym prawdopodobnie chcesz mi udowodnić że jest to dobry widok, jeżeli tak myślisz to jesteś w błędzie, jest to tragiczny widok! 90% widoku zabiera siatka klatki. Nie dziwie się że ufc ma bardzo wiele niesprzedanych biletów na galach i pustych siedzień które oczywiście nie pokazują kiedy ogląda się ufc show na ekranie, jest to przyciemnione. Na fotkach jest to oczywiste, brak zainteresowania galami ufc.



Walki w ringu ogląda się o dużo lepiej, na żywo i na ekranie moim zdaniem.
 
@myrmidon
Masz jeszcze jakieś rewelacyjne, wcale nie wyssane z palca, rewelacje z pierwszej ręki nt. UFC?

Na ostatnim KSW widzieliśmy wypadanie za ring, uciekanie za liny, wielokrotne przerywanie ciągłości walki, żeby wznawiać ją na środku ringu, nie wiadomo ile razy ktoś się łapał lin przy obronie obalenia... MMA w bokserskim ringu ma tyle samo sensu co w bokserskich rękawicach. Ale ok. może temat wróci, kiedy jakiś zawodnik skręci sobie kark spadając z ringu, albo straci ucho jak pewien Japończyk...

Klatkoring widziałem w akcji raz i jet to chyba najgorsze, najmniej bezpieczne z możliwych rozwiązań. Aż dziwne, że niektórzy traktują to serio. Jest jedna arena do profesjonalnego mma - klatka.
 
"Nie dziwie się że ufc ma bardzo wiele niesprzedanych biletów na galach i pustych siedzień które oczywiście nie pokazują kiedy ogląda się ufc show na ekranie, jest to przyciemnione. Na fotkach jest to oczywiste, brak zainteresowania galami ufc." - WTF?



:-)
 
Postarałem się przeczytać większość zamieszczonych postów, jestem załamany ;D
 
Ja przeczytałem wszystkie. Właśnie idę napuścić cieplej wody do wanny i naszykować żyletki.
 
"Nie dziwie się że ufc ma bardzo wiele niesprzedanych biletów na galach i pustych siedzień które oczywiście nie pokazują kiedy ogląda się ufc show na ekranie, jest to przyciemnione. Na fotkach jest to oczywiste, brak zainteresowania galami ufc."


G4L8X13H
 
@myrmidon

Mylisz się co do powodów wczesnych ufc i jesteś w całkowitym błędzie.




Nie, to Ty jesteś w błędzie i nawet do tej pory nie podałeś źródła swoich rewelacji. Pogódź się z tym.

Wrzuciłeś zdjęcie klatki i tym prawdopodobnie chcesz mi udowodnić że jest to dobry widok, jeżeli tak myślisz to jesteś w błędzie, jest to tragiczny widok! 90% widoku zabiera siatka klatki.




Ba! 100% widoku zabiera siatka klatki! Nic nie widać tylko siatkę!



A oto zdjęcie twoich lin. Masz 100% widoczności, na początku nawet tych lin nie zauważyłem, taka dobra widoczność



Pudzian_Najman_Demolka_3733047.jpg









Nie dziwie się że ufc ma bardzo wiele niesprzedanych biletów na galach i pustych siedzień które oczywiście nie pokazują kiedy ogląda się ufc show na ekranie, jest to przyciemnione. Na fotkach jest to oczywiste, brak zainteresowania galami ufc.


Hahahaaha, co za bzdura :D



Po pierwsze- hala zapełnia się tym bardziej im bliżej do main eventu (co jest trochę inaczej niż w Polsce). Po drugie, ludzie tez wychodzą do toalet, coś zjeść, często wychodzą do barierek by przywitać wychodzących zawodników.



Wszystkie duże gale są wyprzedawane. Gala UFC sprzedają się dobrze, te mniejsze słabiej.




Walki w ringu ogląda się o dużo lepiej, na żywo i na ekranie moim zdaniem.


A jaka jest niby różnica w telewizji skoro i tak wszystko filmowane jest od środka?
 
Może mi ktoś przypomnie jaka była argumentacja K&L przeciwko wprowadzeniu oktagonu bo nie chce mi się przerzucać całej wideokonferencji.
 
Polsat chce ringu. K&L tłumaczą to nawiązaniem do Pride i dlatego niby im ring się podoba i musi zostać. W KSW Fightclub była klatka, ale jak ma taka jak tam to już wolę dalej ring...Tyle, że ich klatka miała ten plus, że eliminowała nadmierne uciekanie przed rywalem, musiało dochodzić do konfrontacji zawodników i ich umiejętności ofensywnych kontra defensywne.
 
Wszelkie dyskusje na temat wyzszosci ringu nad oktagonem to jak, parafrazujac Wojka, porownywanie zgnilych jablek do pomaranczy :)
 
Nie chce mi się czytać całej dyskusji i odpowiadać na wszystkie niedorzeczności, ale..



zdanie, że klatka faworyzuje zapaśników jest tak nieaktualne, jak to, że Pride to najlepsza organizacja na świecie. Może faktycznie kiedyś tak było, ale teraz jest zupełnie odwrotnie. Zawodnicy preferujący walkę w stójce, nauczyli się bronić obaleń wykorzystując klatkę lub błyskawicznie wstawać wykorzystujące ścianę za plecami (patrz Gustafsson vs Jones). Co raz częściej jedyną drogą do wykonania skutecznego obalenia, jest wejście w nogi na środku octagonu/klatki.
 
Grzechu, też fakt. Na tamtej gali brylowali raczej ci co mieli obalić, a nie uciekać przed stójkowiczem by obalić z kontry ;)
 
ufc=setki pustych siedzeń prawie co każdą gale, bilety zawsze dostępne bo mnóstwo pustych miejsc, tak jak np. ta ufc na fox
ksw=prawie zawsze wszystkie miejsca zajęte, bilety na gale schodzą pare miesięcy przed galą.

Nawet z tak dobrego miejsca (jak na zdjęciu) ciężko jest podziwiać walkę kiedy to klatka wszystko zasłania.

LEfW1zt.jpg


Dla porównania podobne miejsce z widokiem na ring. Chyba oczywiste jest na jakiej platformie jest łatwiej i lepiej oglądać walki, na ringu.

Fedor_vs_Coleman.JPG
 
Back
Top