Kompromis między ringiem a oktagonem

@myrmidon
Czyli potwierdzasz, że tylko tak sobie wymyśliłeś ten swój "fakt".

Tak czy siak trudno polmizować z tym, że bez względu na pomysł jaki pierwotnie stał za wprowadzeniem klatki, jest odna bezpieczniejsza dla zawodników i nie wypacza obrazu walki.
 
Barnaba

@myrmidon
Czyli potwierdzasz, że tylko tak sobie wymyśliłeś ten swój "fakt".

Tak czy siak trudno polmizować z tym, że bez względu na pomysł jaki pierwotnie stał za wprowadzeniem klatki, jest odna bezpieczniejsza dla zawodników i nie wypacza obrazu walki.
To że nie potrafisz czegoś zweryfikować to nie znaczy że to nie jest faktem, to znaczy że jesteś leniem z generacji dzieci "teraz chcę wszystko bo mi się należy".
 
@myrmidon, jak włączasz się do dyskusji, masz swoje zdanie, masz jakieś argumenty, to chyba logiczne, że popierasz je faktami?



Może odbiegając od tematu, nie każdy potrafi szukać i znaleźć daną informację (nawet w wielkim internecie), więc tak cieżko podać Ci źródło, które udowodni to co piszesz?



I skończ gadać na innych"dziećmi", bo to jest żenujace.
 
Klatka nigdy nie była stworzona dla bezpieczeństwa zawodników. Była stworzona w celu marketingu wczesnych gal Ufc jako ekstremalnych, aby wyglądało to jak najbardziej hardkorowo jak tylko możliwe.






Tak? A UFC nie zostało stworzone by promować nowy sport jakim jest MMA, tylko, żeby udowodnić wyższość Gracie Jiu Jitsu nad innymi stylami walk. I co z tego?



Dzisiaj mamy sport jakim jest MMA, a areną zmagań jest klatka. Nie ma znaczenia w jakim celu powstała klatka. Zawodnicy MMA rywalizują w klatce, kropka. A ktoś kto pisze, że klatka nie wpływa na bezpieczeńswo zawodników poprostu bardzo mało wie o tym sporcie - i to nie podlega jakiejkolwiek dyskusji.
 
midern
@myrmidon, jak włączasz się do dyskusji, masz swoje zdanie, masz jakieś argumenty, to chyba logiczne, że popierasz je faktami?

Może odbiegając od tematu, nie każdy potrafi szukać i znaleźć daną informację (nawet w wielkim internecie), więc tak cieżko podać Ci źródło, które udowodni to co piszesz?

I skończ gadać na innych"dziećmi", bo to jest żenujace.
Nie jest to wcale żenujące, bo tylko dzieci narzekają i chcą czegoś teraz i natychmiast. Jeżeli nie wiesz po co klatka była na początku to jesteś dzieckiem Mma. Nie wiesz kim był Ken Shamrock, Severn, Tank, Gracie itp. Interent nie był taki jaki jest dzisiaj, wiesz Twitter nie istniał wtedy?

logo_ufc_old2.jpeg

Klatka nigdy nie była stworzona dla bezpieczeństwa zawodników. Była stworzona w celu marketingu wczesnych gal Ufc jako ekstremalnych, aby wyglądało to jak najbardziej hardkorowo jak tylko możliwe.
 
A ja proponuję nie używać słowa "klatka". Popularyzujemy ten sport, róbmy mu dobry PR.
 
Może jestem nienormalny ale ja jestem ZA TYM by KSW nie rezygnowało z ringu, biały ring to ich symbol i nadaje ich galom klimatu nie wyobrażam sobie walk na KSW w klatce






No okej, ale ile pojedynków zostało wypaczonych przez ring KSW, to już osobna kwestia.
 
Logan, tylko, że idąc twoim tokiem rozumowania, powinniśmy optować za ringiem - 'bo klatka sie zle kojarzy'



Klatka to jest klatka, nie starajmy się zmieniać rzeczywistości. I jak już proponujesz wymazanie ze słownika słowa klatka to jakie zostają alternatywy?



Oktagon? A Marcin Held będzie zwyciężał w okręgu?



Czy może coś w stylu, ring otoczony siatką? Brzmi absurdalnie.



Arena zmagań? zbyt uniwersalne.



Jestem w stanie wykreślić słowo klatka - tylko muszę mieć alternatywę (rozsądną)
 
I żeby nikt nie myślał że kogoś obrażam bo wcale nie. To dobrze że sport się rozwija, to dobrze że są dzieci i przyszli zawodnicy Mma.

Zawsze wolę ring od klatki ale jak będzie klatka w Ksw to nie skończę jak i wielu z was oglądać, będę dalej to oglądać bo jestem fanem tak jak chyba każdy tutaj sportu Mma.

Tą sprawę zostawiam w rękach K & L.
 
Ja zazwyczaj mówię odpowiednio do sytuacji, szczególnie wśród osób które z MMA mają mało do czynienia i w pewnym sensie coś im wyjaśniam czy tłumaczę. Albo mówię "oktagon, ośmiokątna arena otoczona siatką", "okrągła arena otoczona siatką" czy nawet "ring otoczony siatką". Wśród ogarniętych ludzi zazwyczaj jest oktagon/klatka.
 
Zawsze wolę ring od klatki






A co z ewidentnie wypaczonymi pojedynkami z winy lin? Mało takich przykładów było na KSW? Wiele walk mogłoby się inaczej potoczyć gdyby nie te liny. Co kto woli/lubi to inna sprawa niż co jest lepsze dla sportu.
 
Po co w ogóle te liny w tym klatkoringu ;) Siatka powinna być na wysokość najwyższej liny co najmniej :) Nie ma lepszej opcji niż oktagon, ewentualnie bez okrągły :) Ciekawe jakby się sprawdziła siatka zrobiona na rodzaj czegoś z żyłki wędkarskiej...Jak to byłoby widoczne dla ludzi wokół, a może i ciężej zauważalne dla zawodników co by się tak nie łapali ;) No i test wytrzymałości...;)



Logan, mam podobnie :)



Osobiście zaczynam się denerwować widząc jak jeden z drugim prawie bądź faktycznie wypadają między linami...Pomyśleć, że kiedyś uwielbiałem jak ktoś w pro-wrestlingu wyskakiwał przez liny na rywala ;) O ucieczkach nic nie mówiąc nawet...
 
Wspomnijmy tylko Arbiego Shamaeva w starciu z kamilem Gniadkiem, dla mnie walki MMA w ringu to kuszenie losu. Ktoś sobie skręci kark, czego bardzo bym nie chciał, a tym bardziej, żeby stało się to na KSW. Ciekawe czy wtedy K&L będą twierdzić, że klatka jest zła z punktu wizerunkowego.
 
W grę wchodzi też stopniowe oswajanie widzów z kształtem octagonu/hexagonu/koła i siatką, nie wiem jak konkretnie, ale na pewno dałoby się to zrobić. Trzeba troszkę pograć ze świadomością widza (fana KSW)


To stopniowe oswajanie trwa już ze 2 lata, jeśli nie więcej i potrwa pewnie drugie tyle. Albo klatka albo ring. Tyle.



I nie bardzo pojmuje co jest złego w słowie klatka?!
 
Po prostu źle się kojarzy ludziom których się o tym edukuje, taka zaszłość z czasów gdy gale MMA robiło się w garażach.
 
@myrmidon
Zanim kogoś nazwiesz dzieciakiem spójrz na swój staż na forum ok ;]?

Przepisałeś swoje zdanie boldem, teraz jż nikt nie będzie kwestionował czy to prawda.
 
Klatka nigdy nie była stworzona dla bezpieczeństwa zawodników. Była stworzona w celu marketingu wczesnych gal Ufc jako ekstremalnych, aby wyglądało to jak najbardziej hardkorowo jak tylko możliwe.


No i co z tego, skoro klatka jest bezpieczniejsza dla zawodników niż ring bo nie można z niej wypaść ( chyba że się walczy z Emanuelem Yarborough). Nie licząc przypadków kiedy zawodnik w obawie o kilka ciosów schowa głowę za linami.
 
Kurdę. Wyraźnie dałem do zrozumienia (i Wy o tym doskonale wiecie), że klatki w KSW nie zobaczymy przez długi czas, dlatego zaproponowałem inne, moim zdaniem lepsze rozwiązanie. No i gadka jak do głupiego- pojawiają się głosy, że klatka lepsza.:-)

Ludzie, zapomnijcie o klatke, nawet białej w KSW. Ta ringoklatka z m-1 to wg mnie świetne rozwiązanie i być może krok pośredni między ringiem a klatką. Przejście w KSW z ringu na białą klatkę? Kogo Wy chcecie oszukać?

Ta ringoklatka z siatką na dole jest o tyle dobra, że ciągłość walki w parterze będzie częsciej zachowana. Nie ma tych narożników, gdzie przy parterze kompletnie nie wiadomo co się dzieje.

Więc jeśli rekacja rocksów będzie łaskawa niech poruszy ten temat, pokaże im zdjęcia.



@myrmidon
Klatka nigdy nie była stworzona dla bezpieczeństwa zawodników. Była stworzona w celu marketingu wczesnych gal Ufc jako ekstremalnych, aby wyglądało to jak najbardziej hardkorowo jak tylko możliwe.


Absolutnie to nie było powodem.Klatka została wprowadzona bo, tak jak ktoś wspomniał, nie wypaczała przebiegu walki. Gracie tworząc UFC chcieli aby jak najbardziej oddawało to realia prawdziwej walki, dlatego nie było rund, rękawice nie były obowiązkowe, dozwolone było niemal wszystko z targaniem za włosy włącznie.
Pisanie o jakiś celach marketingowych to bzdury.



@born2kill

Ciekawe jakby się sprawdziła siatka zrobiona na rodzaj czegoś z żyłki wędkarskiej...Jak to byłoby widoczne dla ludzi wokół, a może i ciężej zauważalne dla zawodników co by się tak nie łapali ;) No i test wytrzymałości...;)
Dana White raz wspominał, że bodajże goście z FOX pytali się czy możliwe, żeby zrobić tę siatkę z jakiegoś przezroczystego materiału etc.
 
qweq3
Absolutnie to nie było powodem.

Wczesne ufc nie bylo stworzone z myślą o mainstreamie tylko o hardkorach, klatka jak i logo było stworzone w celu marketingu dla hardkorów.

Drugi powód to że Rorion tworzył klatkę pod bjj, z którego się wywodził.

qweq3
"UFC chcieli aby jak najbardziej oddawało to realia prawdziwej walki, dlatego nie było rund, rękawice nie były obowiązkowe, dozwolone było niemal wszystko z targaniem za włosy włącznie."

Przeczytaj sam co napisałeś. A teraz przeczytaj co Ja napisałem:

"Klatka nigdy nie była stworzona dla bezpieczeństwa zawodników. Była stworzona w celu marketingu wczesnych gal Ufc jako ekstremalnych, aby wyglądało to jak najbardziej hardkorowo jak tylko możliwe.
"
 
Ile zawodników wypadło z ringu KSW? Mi przypomina się tylko jeden przypadek, Azhiev vs. Dana. Oczywiście klatka jest bezpieczniejsza lecz mi osobiście to nie przeszkadza. Taki klimacik Pride'owski ;)
 
No ostatnio wypadł chociażby Nastek. Może i tych ''wypadnięć'' nie było tak wiele, ale co gale, w 2-3, pojedynkach trzeba przenosić walkę na środek ringu po wcześniejszym wjebaniu się w liny.



Wprowadzą stompy to będzie klimat Pride :)
 
Najniebezpieczniejsze są wypadki z klinczu lub przy próbie obalenia. Dlatego ta siatka powinna być do najwyższej lini ;) Tylko wówczas się zastanawiam dalej po co w ogóle te liny...;) Wyjścia poza w parterze to inna bajka.
 
Jedyny kompromis moim zdaniem to taki, że ring dla boksu i impact wrestling powinien zostać, a oktagon dla mma : ) gdyby nie oktagon to w ringu Pettis już by tak na Hendersona nie fiknął:-) dynamiczność jakie mma daję w ringu się nie sprawdza i jest niebezpieczne. Ring tak dla sportów walki ale nie dla mma.
 
@born2kill



Ciekawe jakby się sprawdziła siatka zrobiona na rodzaj czegoś z żyłki wędkarskiej...Jak to byłoby widoczne dla ludzi wokół, a może i ciężej zauważalne dla zawodników co by się tak nie łapali ;) No i test wytrzymałości...;)



tak:

cube1.jpg
 
Hehehe :D Pojedyncza żyłka na pewno zbyt ciekawa by nie była, ale myślałem o efekcie grubości jednak siatki typowej...Po prostu kolor i przeroczystość mogłaby wpływać na lepszą widoczność. Przynajmniej tak się spodziewam, ale weryfikacja by mi pokazała prawdę ;-)
 
@myrmidon

Wczesne ufc nie bylo stworzone z myślą o mainstreamie tylko o hardkorach, klatka jak i logo było stworzone w celu marketingu dla hardkorów.



Drugi powód to że Rorion tworzył klatkę pod bjj, z którego się wywodził.




Umiem czytać i do twojej wypowiedzi się odniosłem, ale absolutnie nie masz racji. Wymyśiłeś sobie historyjkę i teraz ją powtarzasz. Klatka została stworzona po to by jak najlepiej oddać warunki walki. Gdyby chodziło o hardkorowość to mogliby zrobić taką klatkę jak w Mad Maxie 3.



UFC zostało stworzone w jednym celu: by sprawdzić która sztuka walki jest najlepsza, którzy zawodnicy będą mogli pokonać wszystkich innych. Nie jest prawdą to co pisałeś- że gala miała nie trafić do mainstreamu.



Czołowi producenci telewizyjni byli od początku tym zainteresowani. Pierwsza gala miała prawie 90 tys wykupieć PPV.



Pisanie, że klatka była projektowana pod BJJ to już w ogóle kosmos. Jak projektowana? Co tu było specjalnie projektowanego pod BJJ? Kawał siatki, kilka słupków i środek do walki. To co mówisz nawet się klóci z Twoją teorią, bo gdyby oktagon był projektowany pod BJJ to byłby zdecydowanie mniejszy, by maksymalnie skracać dystans.



Zresztą poczytaj sobie



http://en.wikipedia.org/wiki/Ultimate_Fighting_Championship#History











@Born2kill




myślałem o efekcie grubości jednak siatki typowej...Po prostu kolor i przeroczystość mogłaby wpływać na lepszą widoczność.


Przecież to co napisałeś wzjamenie się wyklucza. Jak będzie grubości siatki to widoczność będzie taka sama jak w klatce z siatką. Przezroczystości przy takiej grubości również nie będzie. Kolor widoczności nie poprawi
 
Back
Top