Katolicyzm i inne religie

Swoją szanse by dowiedzieć się już miałeś. To próbowałeś ze mnie zadrwić. Sięgnij po Pismo pustaku to się dowiesz.
Daruj sobie to chamskie odzywki, bo wypowiadam się do Ciebie z szacunkiem, nigdzie Cie nie obraziłem. Chociaż rozumiem, że brak argumentów swoje robi.
Lepiej pierdol się dalej ze szlaufami i liz im obsrane dupska. Lepiej ci to wychodzi niż przyswiecanie nauk
Po pierwsze sam pisałeś dwa dni temu, że chodzisz na rokse, a po drugie to jest słownictwo używane przez mocno wierzącą osobę?
Był już tu kiedyś taki zagorzały katolik, który twierdził, że nie ma nic ważniejszego od boga, po czym stwierdził, że moje życie jest mniej warte niż gowno na chodniku + jakieś wyzwiska. Typowe umiłowanie bliźniego, o którym tyle trąbią w biblii.
 
papiez-franciszek-glowa-owinieta-allahu-akbar.jpg
bardziej kkk.
 
Ja jestem kims w stylu Boyki nie Mohera kleczacego dzien i noc czesto modlac się falszywie
 
Mimo, że staram się być lepszy, moja druga osobowosc wciaz tam jest, wiec informuje cie.
Nie chcę się wtrącać ale wieloosobowść to zaburzenie dysocjacyjne, które wymaga leczenia.
Sugerowałbym dla bezpieczeństwa własnego i bliskich skontaktować się z poradnią psychologiczną.

I podkreślam, to nie jest atak na Twoją osobę.
 
Oj ty biedaku. Masz racje szydziles ze mnie, a ja mam cie glaskac. Wstawiasz przesmiewcze zdjecie na temat Jezusa, a ja mam cie po pleckach poklepac. Przyzwyczailiscie się scierwa, że obrazacie nasza wiare, bez zadnych reakcji z drugiej strony. Wlasnie dlatego, kiedy ktos z jednej strony mowi, że jest religijny, a popelni najmniejszy blad zaraz się brecha z niego. Jak to, on taki wielki swiety?

Mam dla ciebie informacje cipko, w zyciu napatrzylem się na przemoc i caly ten syf. Mimo, że staram się być lepszy, moja druga osobowosc wciaz tam jest, wiec informuje cie.

Nie wiesz z kim piszesz bo, gdybys wiedzial to blagal bys o usuniecie tego konta
Ja jestem kims w stylu Boyki nie Mohera kleczacego dzien i noc czesto modlac się falszywie
O chuj, a może bardziej jak Tomy Lee Jones w ściganych? :waldeklaugh:
 
O chuj, a może bardziej jak Tomy Lee Jones w ściganych? :waldeklaugh:

Ale ty jesteś tępy. Boyka wierzył, ale był morderca, brutalnym zawodnikiem nie ksiazulkiem lkajacym o przebaczeniu, który nawala się na plebanii dzien w dzien i o to mi wlasnie chodzi. Masz sporo szczescia, aczkolwiek już nie na dlugo.
 
Oj ty biedaku. Masz racje szydziles ze mnie, a ja mam cie glaskac. Wstawiasz przesmiewcze zdjecie na temat Jezusa, a ja mam cie po pleckach poklepac. Przyzwyczailiscie się scierwa, że obrazacie nasza wiare, bez zadnych reakcji z drugiej strony. Wlasnie dlatego, kiedy ktos z jednej strony mowi, że jest religijny, a popelni najmniejszy blad zaraz się brecha z niego. Jak to, on taki wielki swiety?

Mam dla ciebie informacje cipko, w zyciu napatrzylem się na przemoc i caly ten syf. Mimo, że staram się być lepszy, moja druga osobowosc wciaz tam jest, wiec informuje cie.

Nie wiesz z kim piszesz bo, gdybys wiedzial to blagal bys o usuniecie tego konta


W jaki sposob Over Cie obrazil? Zartem o Ipanience? To ani nie obraza Jezusa(jezeli obraza to typo jest jakas pizda bez poczucia humoru. Nie wiem, moze Ty uwazasz ze Jezus jest pizda?) Ani tymbardziej Ciebie
 
Ale ty jesteś tępy. Boyka wierzył, ale był morderca, brutalnym zawodnikiem nie ksiazulkiem lkajacym o przebaczeniu, który nawala się na plebanii dzien w dzien i o to mi wlasnie chodzi. Masz sporo szczescia, aczkolwiek już nie na dlugo.
Ty to trochę bardziej protestantem pachniesz. Abstrahując od słusznych uwag kolegi medyka.

Poza tym, ze pachniesz trollem aktywowanym, zaraz po wyłączeniu Tytka/Rakesha
 
W jaki sposob Over Cie obrazil? Zartem o Ipanience? To ani nie obraza Jezusa(jezeli obraza to typo jest jakas pizda bez poczucia humoru. Nie wiem, moze Ty uwazasz ze Jezus jest pizda?) Ani tymbardziej Ciebie

Przyjdzie ci odpowiedziec na swoje slowa
 
A co jeżeli taki moment nie przyjdzie?
W ogóle ciekawi mnie bardzo jedna kwestia. Jeżeli będę w 100% niewierzący przez całe swoje życie, ale będę żył zgodnie z wszelkimi zasadami, szanujących wszystkich dookoła i nie wyrządzając nikomu krzywdy, to po śmierci i tak trafie do piekła?

Nigdy staram się nie wartościować tego kto może trafić do piekła, a kto nie, bo Panem Bogiem nie jestem. Więc podsunę tylko fragmenty Pisma Świętego:

człowiek dostępuję usprawiedliwienia na podstawie uczynków, a nie samej tylko wiary (…). Tak jak ciało bez ducha jest martwe, tak też jest martwa wiara bez uczynków” (Jakuba 2, 24; 26).
Bez wiary nie można podobać się Bogu” (Hebrajczyków 11, 6).
„Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił” (Efezjan 2, 8 – 9).
Kto wierzy w Syna, ma żywot wieczny, a kto nie wierzy Synowi, nie będzie oglądał żywota, ale gniew Boży ciąży na nim” (J 3, 36).
„Ten (Jezus) jest onym kamieniem węgielnym odrzuconym przez was budujących, który stał się kamieniem węgielnym. I w żadnym innym nie masz zbawienia, albowiem nie masz żadnego innego imienia pod niebem, danego ludziom, w którym mielibyśmy być zbawieni” (Dzieje Apostolskie 4, 11 – 12).
 
86 letni Franciszek wyjawił że w 2013 roku podpisał dokument, że zrezygnuje jak Benedykt XVi gdy uzna, że jego stan zdrowia jest słaby.
 
Jak poczytalem o tym jaki kiedys to byl burdel w tym kosciele to te chrześcijanstwo to powinno sie zdelegalizowac :lesnarhappy: teraz co prawda skala jest duzo mniejsza i po cichu ale mysle ze wiele sie nie zmienia za kulisami
 
Jak poczytalem o tym jaki kiedys to byl burdel w tym kosciele to te chrześcijanstwo to powinno sie zdelegalizowac :lesnarhappy: teraz co prawda skala jest duzo mniejsza i po cichu ale mysle ze wiele sie nie zmienia za kulisami
Nie potrafię teraz znaleźć ale na YT był dobry materiał o banku Watykańskim, niestety nie pamiętam co to był za kanał
:brainoverload:
 
Nie potrafię teraz znaleźć ale na YT był dobry materiał o banku Watykańskim, niestety nie pamiętam co to był za kanał
:brainoverload:
Najbardziej mnie rozjebala historia goscia ktory byl piratem a potem sobie zostal papiezem bo dobrze zaplacil :waldeklaugh: a potem robil imprezy gdzie bylo nawet do 1500 prostytutek, no i ogolnie dobrze sie bawil jak jego nastepcy i poprzednicy.

Albo historia benedykta 9 ktory papiezem byl az 3 krotnie, zostawal sobie robil burdel wyganiali go a on przychodził znowu.


niewiarygodne jak ciemna masa nawet do dzis jeszcze daje im egzystować
 
Najbardziej mnie rozjebala historia goscia ktory byl piratem a potem sobie zostal papiezem bo dobrze zaplacil :waldeklaugh: a potem robil imprezy gdzie bylo nawet do 1500 prostytutek, no i ogolnie dobrze sie bawil jak jego nastepcy i poprzednicy.

Albo historia benedykta 9 ktory papiezem byl az 3 krotnie, zostawal sobie robil burdel wyganiali go a on przychodził znowu.


niewiarygodne jak ciemna masa nawet do dzis jeszcze daje im egzystować


Cieszmy się że spotkał nas ten burdel, bo prawdopodobnie gdyby chrześcijaństwo nie spotkało Europy to dalej byśmy trwali na etapie starożytnych, a nie nastąpiłby skok rozwojowy. Z jakiegoś powodu cywilizacje starożytne nie umiały się rozwinąć ponad pewien poziom, po którym następował regres. I tak było do XX wieku na całym swiecie poza Europa- mimo że na bliskim wschodzie i Chinach nie nastąpiło średniowiecze lecz zachowali ciągłość z starożytnością, stali wyżej niż średniowieczna europa- to tam rozwój nie następował, tylko u nas. A tam następować zaczął gdy przyniosła go chrześcijańska Europa z kolonizatorami.

Już nie mówiąc o tym że Polski by nie było.


W sumie Ukrainy o Rosji też raczej nie :p
 
Cieszmy się że spotkał nas ten burdel, bo prawdopodobnie gdyby chrześcijaństwo nie spotkało Europy to dalej byśmy trwali na etapie starożytnych, a nie nastąpiłby skok rozwojowy. Z jakiegoś powodu cywilizacje starożytne nie umiały się rozwinąć ponad pewien poziom, po którym następował regres. I tak było do XX wieku na całym swiecie poza Europa- mimo że na bliskim wschodzie i Chinach nie nastąpiło średniowiecze lecz zachowali ciągłość z starożytnością, stali wyżej niż średniowieczna europa- to tam rozwój nie następował, tylko u nas. A tam następować zaczął gdy przyniosła go chrześcijańska Europa z kolonizatorami.

Już nie mówiąc o tym że Polski by nie było.


W sumie Ukrainy o Rosji też raczej nie :p
Z jakiegos powodu cywilizacja rzymska czy grecka byla rozwinięta calkiem dobrze. Juz nie mowiac o azji gdzie poradzili sobie doskonale bez kosciola. To nie brak kosciola ich ograniczał, kosciol sie wybil na tym ze im ta wiedze podebral po upadkach ich imperiow

Kosciol dal lekki popych w poczatkowych latach lecz potem wrecz spowalnial rozwój swoim ciemnogrodem.


A czy bez kosciola nie byloby polski? Nie wiem, ale gdyby jej nie bylo to w sumie mialbym wyjebane na to i zyl w innym kraju :awesome:

A o sowietach nie zamierzam tutaj pisac.
 
Z jakiegos powodu cywilizacja rzymska czy grecka byla rozwinięta calkiem dobrze. Juz nie mowiac o azji gdzie poradzili sobie doskonale bez kosciola. To nie brak kosciola ich ograniczał, kosciol sie wybil na tym ze im ta wiedze podebral po upadkach ich imperiow

Kosciol dal lekki popych w poczatkowych latach lecz potem wrecz spowalnial rozwój swoim ciemnogrodem.


A czy bez kosciola nie byloby polski? Nie wiem, ale gdyby jej nie bylo to w sumie mialbym wyjebane na to i zyl w innym kraju :awesome:

A o sowietach nie zamierzam tutaj pisac.


No mylisz się. Rzym i Grecja doszły do pewnego poziomu(i to bardzo powolnego. Rzym bodajże poza prawem i betoniarstwem nic nie wynalazł i nie rozwijał) a później następowało zatrzymanie i regres. Jak we wszystkich innych cywilizacjach w historii poza chrześcijańska Europa. Więc nawet jeżeli przyjąć że KK tylko korzystał z ich osiągnięć(co nie jest prawdą) to zauważ że bez niego nie byłoby oświecenia i powrotu do osiągnięć antycznych, skoro tylko kościół walczył o zachowanie tej spuścizny, ratował księgozbiory i przepisywał. Ani goci, ani Frankowie i inni barbarzyńcy o to nie dbali, mieli wyjebane na spuściznę łacińska. Nie mówiąc o tym że chrześcijaństwo przedłużyło o kilka wieków istnienie Rzymu i ich osiągnięć w postaci Bizancjum.

Więc nawet jeśli uznać że Kościół nie działał rozwojowo tylko korzystał z osiągnięć antycznych- to i tak bez niego nie byłoby rozwoju bo bez oświecenia i spuścizny antyku by go nie było. I do dziś jezdzilbys konno


Azja to dobry przykład na to że mam rację. Tam średniowiecze nie nastąpiło, i skok rozwojowy też nie. Jak trwali na danym poziomie tak trwali a potem następował tradycyjnie regres.
 
Jak poczytalem o tym jaki kiedys to byl burdel w tym kosciele to te chrześcijanstwo to powinno sie zdelegalizowac :lesnarhappy: teraz co prawda skala jest duzo mniejsza i po cichu ale mysle ze wiele sie nie zmienia za kulisami
IMG_20221025_002723_1200_x_900_pixel.jpg


Teraz jest w modzie Islam, #TopG.
 
Back
Top