Jak rozpracować JDS?

Anonymous

NoLife FC
JuniordosSantos_Headshot.png




Niepokonany od 10 walk (od 9 w UFC) Junior dos Santos dziś rano po raz pierwszy obronił swój pas mistrzowski wagi ciężkiej UFC pokonując Franka Mira. Z 15 wygranych walk w swojej karierza, aż 11 kończył w 1 rundzie!



Połącznie świetnej stójki bokserskiej, dobrej obrony przed obaleniami stworzyło championa, którego pokonać łatwo nie będzie.



Macie pomysły, jaki game plan byłby najlepszy w walce z Juniorem?
 
Mieć game plan to jedno a wprowadzić go w życie to drugie. Ja tylko dodam, ze JDS mimo tego, że jest świetnym zawodnikiem to widać jak zmotywowany podchodzi do każdej walki, jego po prostu roznosi.
Choć na tym forum są osoby które znają tą materię zdecydowanie lepiej ode mnie to wydaje mi się, że jedyna szansa na JDS to próba pójścia w ciemno w nogi i szukanie obalenia, niby proste a nikomu się nie udało, więc jeśli nikt nie zaryzykuje to nie ma bata na JDSa.
Obok Edgara jest to mój ulubiony fighter i życzę mu jak najlepiej.
 
może by musiał być ktoś wyższy i z większym zasięgiem, wiem może Struve nie dał rady ale on jest za sztywny w stójce i nie jest też jakiś super wytrzymały czy nawet silny myślę że Browne by sprawił problemy Juniorowi. Ostani jego przeciwnicy byli niżsi albo jak Mir powolny poprostu musi to byc ktoś kto na jego dobry boks odpowie dobrym bokesem
 
Game plan nazywa się Overeem. Wróżyłem szybką utrate pasa przez dos Santosa, ale przez glupotę Reema nie doszło do walki. Z całą sympatia i szacunkiem dla Juniora uważam, że po cięzkiej walce w stójce wygra Alistair decyzją i główną rolę odegrają kopniecia i kolana w klinczu, bo on w przeciwieństwie do Mira wie jak przycisnąc przeciwnika do siatki.
 
Spokojnie, poczekajmy na rewanż z Cainem. Jeśli Velasquez będzie w takiej formie jak z Lesnarem i wczoraj z Big Footem - będą grzmoty i wynik może bez wątpienia pójść w obie strony.



Co do innych rywali - Ali ma dobrą stójkę (wzbogaconą o świetne kolana) i podobnie jak JDS walczy mądrze, do tego jest wielki i silny, no ale wiadomo, że raczej prędko takiego pojedynku nie zobaczymy.



Jeszcze wracając do Lesnara... Szkoda, że nie doszło do jego walki z Cigano. Wiadomo, kto byłby faworytem i pewnie walkę przez TKO wygrałby Junior, ale myślę, iż Brock mógłby w początkowej fazie dać radę Brazylijczyka obalić, gdyby nie bał się kolan (vide walka z Overeem).
 
jak go rozpracować? myślę, że Overeem ma wystarczające atrybuty - ma bardzo dobre warunki fizyczne, nie tylko wzrost i zasięg, ale też siłę, piekielne kopnięcia, którymi może trzymać na dystans oraz bardzo dobry klincz, do tego w parterze też nie jest ogórkiem.


moim zdaniem następnym przeciwnikiem Juniora powinien być zwycięzca walki Velasquez vs Werdum [jeśli wygra z Russowem], a następną walkę o pas powinien dostać wygrany walki Cormier vs Overeem [Cormier ma jeszcze jedną walkę w Strikeforce, a Overeem jest zawieszony do grudnia, więc akurat by się zgrało, że byliby wolni]
 
Overeem dla Juniora będzie statycznym celem, prawie jak worek treningowy.



Dla mnie najlepszym ciężkim nadal jest Cain Velasquez i udowodni to przy najbliższej walce z Dos Santosem.Nieudana obrona Velasqueza była spowodowana jego kontuzją i wypaleniem się.Gdyby wtedy walczył w takiej formie jak z Bigfootem dziś nie byłoby tego tematu ;).
 
Game plan:



1 runda:



niskie kopnięcia + cios na głowę (nie wdawać się w wymiany trzymać na dystans)



2 runda (jeśli bym dotrwał:) )



znowu niskie kopnięcia + wymiana w stójce + pod koniec rundy próba obalenia (uśpiona czujność nie próbowałem obalać w 1 rundzie) i w parterzy dużo łokci twarz Juniora zmasakrowana TKO 2 rnd :)
 
Nie wiemy dokładnie jak tam z parterem u JDS, ale Bigfoot gdzieś ostantio sie wypowiadał,że JDS jest na poziomie brązu/czerni - więc i tam widać ,że jest dobrze :-)



Gość jest mega - muszę to przyznać. Odprawia z łatwością kolejnych rywali. Jego przeciwnicy boją/nie mogą skrócić dystansu. Też na początku stawiałem na Aliego, ale teraz już nie jestem taki pewny...



Dobry parterowiec ze słabą stójką - raczej nie ma co szukać w walce z JDS



Z kolei nie ma na tyle dobrego stójkowiecz w UFC by nawiązał wyrównaną walkę z JDS w tej płaszczyźnie.



Musiałby być b.dobry zapaśnik z dobrą stójką i b.dobrym bjj. W sumie Cain prawie pasuje pod to, ale bjj u niego średnie
 
Wszyscy up co wierzą w zwycięstwo Overeema przez decyzję to przypominam że w walce o tytuł walczy się 5 rund a nie 3, skoro Overeem ledwo daje rade trzy rundy wytrzymać to jak ma wwytrzymać 5???? jedyna szansa Overeema to KO przez cios albo kolanem
 
Overeem nie mógł znokautować Werduma tymi swoimi uberkolanami a miałby wykorzystać je sukcesywnie w starciu z JDS?
 
a co sadzicie o walce jds vs daniel cormier?



może w końcu ktoś obaliłby juniora i kontrolowal z góry



jakies mam przeczucie ze najpierw zobaczymy starcie caina z reemem
 
kaczka nastepny w walce o pas juz rywali rozpracowywuje xDwydaje mi sie, ze przesadzacie z Overeemem i to bardzo. lepszy bo co ? kickboxer ? jak sie jds nie dał wciągnać w parter takiemu kozakowi parteru jak mir to i na stójkę overeema by znalazł sposób. na chwile obencna to chyba tylko cain ale i tez nie stawiałbym go jako faworyta
 
@Kaczka



Aha ale walka będzie w formule MMA, więc po co mu bardzo dobre BJJ w czystej postaci?
 
Po to , że gnp go nie udusi, a samymi zapasami nie obroni się przed dobrą dźwignią JDS jak faktycznie znajdą się w parterze ;-)



Ps. Dobra, tak sobie głośno myślę, nad najlepszym rywalem na JDS i faktycnzie dałem przykład zawodnika wręcz idealnego (zapasy, stójka i bjj) i jakby dodać jeszcze granitową szczenę - to już w ogóle jakiś potwór by wyszedł
 
Kaczka a co byś sądził gdyby to Jon Jones zawalczył z JDS :-), Evans też coś mówił o przejściu do ciężkiej tak samo jak Hendo "straszył"
 
a mnie z jednej strony irytuje jak ktos unika walki jak pokazal jds z frankiem, powinien dobic przeciwnika a nie zapraszac go do stójki
 
Nie dał się poddać Bigfootowi a ten ma napewno lepsze BJJ od JDS.



Zapasy, stójka, bjj na wyskoim poziomie, super kondycja, granitowa szczęka - brzmi jak opis Velasqueza przed kontuzją.
 
Ja tu widzę jedynie kogoś, kto swoją siłą i ciężarem obali Juniora i to jak najszybciej, żeby za dużo ciosów nie załapać, bo po tym to już może nie wytrzymać jak Mir :p Albo ktoś z dobra praca nóg ? Jakieś dobre kopnięcie, albo podcięcie nogi i może Junior się położy :P



Jak się komus uda obalenie Juniora to kurna bedize wielki :-)
 
a może warto rzucic okiem na kogoś z pierwszej 20stki są dośc młodzi zawodnicy którzy tylko czekają na walkę o tytuł



Miocic, Hunt albo Browne to są których bym zobaczył jak sobie radzą z JDS, jeszcze byłbym ciekaw jak co by się działo z Juniorem gdyby Cole Konrad przygniótł go swoim brzuchem :-)
 
pudziao poprawil sie boksersko,



znalazl rozwiazanie na boksera, kopiac loł kingi



i kiedys wspominal ze bedzie mistrzem swiata
 
a najman twierdzi, ze jest bokserem. taki offtop o pajacach, dla ktorych nie ma miejsca w mma. wydaje mi się, ze JDS będzie teraz tak samo trudnym do obalenia mistrzem jak JJ
 
Antidotum na dominację Dos Santosa nazywa się Cormier! Bardzo dobrze skraca dystans, ma szybkie ręce, świetne zapasy i potrafi dobrze kontrolować pojedynek na ziemi. Jeżeli walka nie trafi do parteru byłby w stanie postawić twarde warunki w stójce.
 
No nie wiem ja mogę podać dwóch rywali dla niego.



1. Cain Velasquez - Rozbił Big Foot'a, zrobił z niego ketchup, zrobił niesamowity postęp, jestem zachwycony jego wczorajsza/dzisiejsza walką, jest szybki i mocny. Myślę że nie dał by sie JDS'owi tak jak w pierwszej walce.



2.Daniel Cormier - Świetne zapasy, dobra stójka, co prawda jeszcze nie walczył z kims kto prezentuje poziom zblizony do JDS, Velasquez, Overeem. Co prawda Jeff Monson, Antonio Silva, Josh Barnett, to zdecydowanie niższa półka niż top 3 HW UFC, ale Daniel okazał się wyraznie lepszy od nich, z tak dobrymi zapasami i dobrą stójką można go rzucić na głęboką wodę i dać mu walkę z JDS albo Velasquez'em, ale watpię by walka z tym drugim doszła do skutku.
 
Back
Top