Igrzyska Olimpijskie 2016 Rio de Janeiro - dyskusje, wyniki, terminarz itd.

Mówisz - masz:
Olimpijski Bęben 2:
- geneza Wunderteamu
- czerwony beret, zazdrośnik i hermafrodyta
- dlaczego Chmara nie zdobył medalu
- i wiele innych spraw


Kurde, jakie tempo :)

@MMAkłowicz jeśli można wiedzieć, co masz wspólnego ze strzelectwem sportowym (hobby, zawodnik, instruktor etc)? Bo widzę, że ogarniasz temat.
 
Strzelectwo - Sobota 06.08.2016
Pistolet Pneumatyczny 10m. (mężczyźni)
Eliminacje są o 18:00 , finał 20:30

Do finału wchodzi najlepsza 8 z eliminacji,zasad i innych rzeczy nie będę opisywał bo #nikogo
Dlatego opiszę moje przewidywania.

Finałowa 8ka - kolejność przypadkowa :
WU Felipe Almeida (Brazylia) - objawienie ostatnich 2 lat,młody brazylijczyk kręci się w okolicach podium wygrywając 2 rundy Pucharu Świata w 2016,ale podczas Pucharu Świata w Rio De Janeiro nie przechodzi przez eliminacje i zajmuje 16 miejsce.Pomimo,że u Buków stawiany jest w roli jednego z faworytów(4,50 wygra, 1,70 miejsce 1-3) to ja uważam,że może się obsrać przed własną publiką i ponownie nie przejść przez eliminacje.Warto jednak zaznaczyć,że jak już się dostawał do finału to przeważnie stawał na podium.
JONG-OH Jin (Korea Południowa) - jeden z najbardziej utytułowanych pistoleciarzy w historii,Anderson Silva strzelectwa.Trzy złote i dwa srebrne medale IO.W konkurencji pistolet pneumatyczny 10m. - 1 złoty medal (Londyn 2012) i 1 srebrny medal (Pekin 2008).Zarówno rekord z eliminacji jak i finału(ustanowiony w 04.2015) należy do niego.Pomimo zdobytych medali i ustanowionych rekordów jak dla mnie nie jest faworytem (U Buków 3,75 wygra , 1,50 miejsce 1-3).W ubiegłym roku zmienił pistolet na inny model i i ustanowił rekord świata w finale ale od tamtej pory nic ciekawego nie pokazał.Od pewnego czasu ma problemy żeby przejść eliminacje,a jak już się uda to zajmuje miejsce 3-8.Oczywiście są to Igrzyska i może pokazać,że dalej liczy się w grze.Mimo wszystko uważam,że zajmie 3-5 miejsce.
OMELCHUK Oleh (Ukraina) - w zasadzie to tylko po nim nie wiem czego się spodziewać.Ukrainiec w tym roku ma życiówkę,wygrał Puchar Świata w Monachium i był 4 w Rio ale nie przekonuje mnie i mam wrażenie,że nie utrzymał formy do Igrzysk.Nie będę zaskoczony jak nie wejdzie do finału ale jeśli już mu się to uda to... #USADAcheckthisguy
Mikec Damir (Serbia) - mój faworyt do zdobycia złota.Od dłuższego czasu oglądam jego starty i z każdą imprezą udowadnia,że może rywalizować z najlepszymi.Nieraz stawał na podium,a głównym powodem stawiania na niego jest fakt,że na Pucharze Świata w Rio był drugi i eliminacje przeszedł z najlepszym wynikiem.Jeśli na Igrzyskach dojdzie do finału to może być dużą sensacją, kurs 25,00 wygra , 6,00 miejsce 1-3.
PANG Wei (Chiny) - mistrz Olimpijski z Pekinu,mistrz świata z 2006 - wygląda jakby swoje najlepsze lata miał już za sobą i raczej w Rio niczym nie zaskoczy.Okolice 4 miejsca są realne ale wątpię żeby można było się coś więcej po nim spodziewać.
CARRERA Pablo (Hiszpania) - Pablo od kilku lat nie wypada z Top8 światowego strzelectwa,regularnie wchodzi do finałów i zajmuje wysokie lokaty.Startował w Londynie i zajął 6 miejsce w finale.W tym roku wygrał rundę Pucharu Świata w Rio De Janeiro ale czy to wystarczy,aby wygrać w finale IO?Raczej nie,zdarzały mu się błędy podczas największych imprez i myślę,że tym razem nie będzie inaczej.Okolice 5-6 miejsca to prawdopodobnie max. jego możliwości.
COSTA Joao (Portugalia) - Costa,dziadek Costa(52 l.) to taki Dan Henderson strzelectwa.Wiek w strzelectwie niby nie ma znaczenia ale pewnego poziomu już nie przeskoczy.Mimo to Costa potrafi jeszcze zaskoczyć i niejednemu małolatowi pokazał na przestrzeni ostatnich 2 lat,że jeszcze liczy się w czołówce.Weteran Igrzysk (to już będą jego 5),który dalej ma problemy żeby przejść eliminacje i zaistnieć w finale.Udało mu się to tylko w 2000 i 2012 zajmując 7 miejsce.Jeśli przejdzie do finału to niestety nie widzę go dalej jak 7-8 miejsce.
RAI Jitu (Indie) - tego zawodnika zostawiłem sobie na sam koniec i to nie bez powodu.Jitu od 2 lat mocno zaatakował czołówkę i to z sukcesami.Walczy do samego końca nawet jak już wie,że odpadnie.Jeden z moich betów ale nie stawiałbym go w roli faworyta lecz zawodnika,który ma bardzo duże szanse na podium.Kurs 3,50 miejsce 1-3.

Są jeszcze z 2 osoby,które mogą zaskoczyć ale to jest coś w stylu Bisping - Rockhold więc nie ma co ich rozkminiać :D

Ode mnie lecą bety : Mikec Damir wygra za jakąś rozsądną sumę oraz Jitu Rai solo lub z Jin Jongohem.
Nie dość, że prowadzi własny popularny program kulinarno-podróżniczy, pisze książki historyczne i naprawdę nieźle orientuje się w MMA to okazuje się, że jest specjalistą w tak niszowym sporcie jak strzelectwo. Co jeszcze przed nami ukrywasz? Znajomość chińskiego? Umiejętność jodłowania? A może masz trzecią nerkę?
Ogólnie szacun ;)
 
Przyszły masowy morderca, typowy psychol z nieruchomą twarzą i kolekcją broni.
Kurwa, wiedziałem.
maklowicz_apewpqe.jpg
 
Opisałem krótko w podcascie ;)
Kursy z betsafe czy z pinnacla?
Unibet i STS bo tylko oni wystawili ofertę "miejsce 1-3" co jest łatwiejsze do wytypowania niż kto zdobędzie złoto.

Kurde, jakie tempo :)

@MMAkłowicz jeśli można wiedzieć, co masz wspólnego ze strzelectwem sportowym (hobby, zawodnik, instruktor etc)? Bo widzę, że ogarniasz temat.
Zawodnik,który od roku woli siedzieć na Cohones niż trenować.
Nie dość, że prowadzi własny popularny program kulinarno-podróżniczy, pisze książki historyczne i naprawdę nieźle orientuje się w MMA to okazuje się, że jest specjalistą w tak niszowym sporcie jak strzelectwo. Co jeszcze przed nami ukrywasz? Znajomość chińskiego? Umiejętność jodłowania? A może masz trzecią nerkę?
Ogólnie szacun ;)
Mam trzecie oko :wink:
 
Unibet i STS bo tylko oni wystawili ofertę "miejsce 1-3" co jest łatwiejsze do wytypowania niż kto zdobędzie złoto.


Zawodnik,który od roku woli siedzieć na Cohones niż trenować.

Mam trzecie oko :wink:
To chyba nie chce go zobaczyć....
 
poza pilka i tenisem, sa jakies ciekawe dyscypliny? :mamed: albo inaczej, kto z polakow jest kotem i ma duza szanse na medal?
Serio jara cie Piłka Nożna na igrzyskach ? Na codzien uwielbiam piłke ale nigdy nie jarały mnie te rozgrywki na igrzyskach
 
Bo za młody jesteś hehe
Całkiem możliwe , rozumiem Barcelona'92 :) Gdyby grała Polska to pewnie bym oglądał a takto od Barcelony albo Atlanty nie mieliśmy chyba swojej reprezentacji w piłce na IO ( moge się mylić ) , dziwi mnie troche to że we wszystkich dyscyplinach zespołowych mogą grać seniorzy oprócz w Piłke Nożna
 
Innymi slowy, rozklad jazdy na dzisiaj - #nikogo :D
 
@MMAkłowicz ciekaw jestem, czy zgadzasz się z moją tezą z 1.odcinka, że prawdopodobnie nikt z cohones prócz Ciebie nie strzeliłby 6,7 punkta?



W Barcelonie'92 było emocjonująco :)
Warto uświadomić innych jakiej wielkości jest tarcza w karabinie pneumatycznym 10m.
Rozmiar podany jest w milimetrach więc żeby ktoś nie pomyślał,że to jakiś błąd i powinno być w cm.
Kpn10m.jpg
 
Warto uświadomić innych jakiej wielkości jest tarcza w karabinie pneumatycznym 10m.
Rozmiar podany jest w milimetrach więc żeby ktoś nie pomyślał,że to jakiś błąd i powinno być w cm.
Kpn10m.jpg
Pole 10 to ta malutka kropeczka biała ? I ma ona pół milimetra ?
 
Poważnie i jak to oni sprawdzają ? I jaka w tym jest amunicja ?
amunicja 4,5mm (śrut taki jak do wiatrówki) ,a ocena strzałów jest komputerowa.Tarcza,a przede wszystkim czarne pole jest jakby z "gumy" i jest połączona z systemem dźwiękowym,coś na zasadzie fali.Komputer odbiera i wyświetla oddany strzał.
kongsberg2x350.png
 
amunicja 4,5mm (śrut taki jak do wiatrówki) ,a ocena strzałów jest komputerowa.Tarcza,a przede wszystkim czarne pole jest jakby z "gumy" i jest połączona z systemem dźwiękowym,coś na zasadzie fali.Komputer odbiera i wyświetla oddany strzał.
Nie wierze:arch:
 
Jak tam Bęben sie cofnął w czasie, to ja pamiętam 1992 i pierwszy Dream Team USA w kosza. Do dziś mam na Wideło kilka meczów zgranych z TV.
Byłem mega fanem NBA, ale takim mega. Kilkanaście lat wszystkie fianły , mecze gwiazd live jak się dało. Inne mecze +NBA Action oczywiscie także .
To była moja pasja. Sam grałem i sam oglądałem, więc mogłem porónać, jaka jest przepaść miedzy zwodowcem a amatorem.
Aż się kurwa łezka kręci w oku
 
pewnym bokserze
Jak tam Bęben sie cofnął w czasie, to ja pamiętam 1992 i pierwszy Dream Team USA w kosza. Do dziś mam na Wideło kilka meczów zgranych z TV.
Byłem mega fanem NBA, ale takim mega. Kilkanaście lat wszystkie fianły , mecze gwiazd live jak się dało. Inne mecze +NBA Action oczywiscie także .
To była moja pasja. Sam grałem i sam oglądałem, więc mogłem porónać, jaka jest przepaść miedzy zwodowcem a amatorem.
Aż się kurwa łezka kręci w oku

nie chwal sie , nie tylko ty pamietasz
 
Back
Top