Igrzyska Olimpijskie 2016 Rio de Janeiro - dyskusje, wyniki, terminarz itd.

A co sie tu odpierdala?:arch::arch:
55df7f47dcde4.jpg
 
Strzelectwo - Sobota 06.08.2016
Pistolet Pneumatyczny 10m. (mężczyźni)
Eliminacje są o 18:00 , finał 20:30

Do finału wchodzi najlepsza 8 z eliminacji,zasad i innych rzeczy nie będę opisywał bo #nikogo
Dlatego opiszę moje przewidywania.

Finałowa 8ka - kolejność przypadkowa :
WU Felipe Almeida (Brazylia) - objawienie ostatnich 2 lat,młody brazylijczyk kręci się w okolicach podium wygrywając 2 rundy Pucharu Świata w 2016,ale podczas Pucharu Świata w Rio De Janeiro nie przechodzi przez eliminacje i zajmuje 16 miejsce.Pomimo,że u Buków stawiany jest w roli jednego z faworytów(4,50 wygra, 1,70 miejsce 1-3) to ja uważam,że może się obsrać przed własną publiką i ponownie nie przejść przez eliminacje.Warto jednak zaznaczyć,że jak już się dostawał do finału to przeważnie stawał na podium.
JONG-OH Jin (Korea Południowa) - jeden z najbardziej utytułowanych pistoleciarzy w historii,Anderson Silva strzelectwa.Trzy złote i dwa srebrne medale IO.W konkurencji pistolet pneumatyczny 10m. - 1 złoty medal (Londyn 2012) i 1 srebrny medal (Pekin 2008).Zarówno rekord z eliminacji jak i finału(ustanowiony w 04.2015) należy do niego.Pomimo zdobytych medali i ustanowionych rekordów jak dla mnie nie jest faworytem (U Buków 3,75 wygra , 1,50 miejsce 1-3).W ubiegłym roku zmienił pistolet na inny model i i ustanowił rekord świata w finale ale od tamtej pory nic ciekawego nie pokazał.Od pewnego czasu ma problemy żeby przejść eliminacje,a jak już się uda to zajmuje miejsce 3-8.Oczywiście są to Igrzyska i może pokazać,że dalej liczy się w grze.Mimo wszystko uważam,że zajmie 3-5 miejsce.
OMELCHUK Oleh (Ukraina) - w zasadzie to tylko po nim nie wiem czego się spodziewać.Ukrainiec w tym roku ma życiówkę,wygrał Puchar Świata w Monachium i był 4 w Rio ale nie przekonuje mnie i mam wrażenie,że nie utrzymał formy do Igrzysk.Nie będę zaskoczony jak nie wejdzie do finału ale jeśli już mu się to uda to... #USADAcheckthisguy
Mikec Damir (Serbia) - mój faworyt do zdobycia złota.Od dłuższego czasu oglądam jego starty i z każdą imprezą udowadnia,że może rywalizować z najlepszymi.Nieraz stawał na podium,a głównym powodem stawiania na niego jest fakt,że na Pucharze Świata w Rio był drugi i eliminacje przeszedł z najlepszym wynikiem.Jeśli na Igrzyskach dojdzie do finału to może być dużą sensacją, kurs 25,00 wygra , 6,00 miejsce 1-3.
PANG Wei (Chiny) - mistrz Olimpijski z Pekinu,mistrz świata z 2006 - wygląda jakby swoje najlepsze lata miał już za sobą i raczej w Rio niczym nie zaskoczy.Okolice 4 miejsca są realne ale wątpię żeby można było się coś więcej po nim spodziewać.
CARRERA Pablo (Hiszpania) - Pablo od kilku lat nie wypada z Top8 światowego strzelectwa,regularnie wchodzi do finałów i zajmuje wysokie lokaty.Startował w Londynie i zajął 6 miejsce w finale.W tym roku wygrał rundę Pucharu Świata w Rio De Janeiro ale czy to wystarczy,aby wygrać w finale IO?Raczej nie,zdarzały mu się błędy podczas największych imprez i myślę,że tym razem nie będzie inaczej.Okolice 5-6 miejsca to prawdopodobnie max. jego możliwości.
COSTA Joao (Portugalia) - Costa,dziadek Costa(52 l.) to taki Dan Henderson strzelectwa.Wiek w strzelectwie niby nie ma znaczenia ale pewnego poziomu już nie przeskoczy.Mimo to Costa potrafi jeszcze zaskoczyć i niejednemu małolatowi pokazał na przestrzeni ostatnich 2 lat,że jeszcze liczy się w czołówce.Weteran Igrzysk (to już będą jego 5),który dalej ma problemy żeby przejść eliminacje i zaistnieć w finale.Udało mu się to tylko w 2000 i 2012 zajmując 7 miejsce.Jeśli przejdzie do finału to niestety nie widzę go dalej jak 7-8 miejsce.
RAI Jitu (Indie) - tego zawodnika zostawiłem sobie na sam koniec i to nie bez powodu.Jitu od 2 lat mocno zaatakował czołówkę i to z sukcesami.Walczy do samego końca nawet jak już wie,że odpadnie.Jeden z moich betów ale nie stawiałbym go w roli faworyta lecz zawodnika,który ma bardzo duże szanse na podium.Kurs 3,50 miejsce 1-3.

Są jeszcze z 2 osoby,które mogą zaskoczyć ale to jest coś w stylu Bisping - Rockhold więc nie ma co ich rozkminiać :D

Ode mnie lecą bety : Mikec Damir wygra za jakąś rozsądną sumę oraz Jitu Rai solo lub z Jin Jongohem.
 
Olimpijski Bęben 1, a w nim:
- numer obozowy Bronisława Czecha, czyli jak poleciałem do Sydney
- z Renatą Mauer na złe i dobre
- narodziny mystika
- o poprawnej mowie olimpijskiej słów kilka
- a także o koniach, dogrywkach i pewnym bokserze



I na dropboxie ;)

@Gienek

Przesłuchałem, kiedyś bardzo dużo oglądałem lekkoatletyki, ogólnie dużo więcej sportu, a teraz praca, praca, praca i nie ma czasu kurwa na nic. Może Olimpiady trochę łyknę.
 
Olimpijski Bęben 1, a w nim:
- numer obozowy Bronisława Czecha, czyli jak poleciałem do Sydney
- z Renatą Mauer na złe i dobre
- narodziny mystika
- o poprawnej mowie olimpijskiej słów kilka
- a także o koniach, dogrywkach i pewnym bokserze



I na dropboxie ;)

@Gienek

Cieszę się, że znowu miałem mały udział w nagraniu;) Rób dużo Igrzysk, potrzebuję się wkręcić. Szkoda, że hokeja nie ma:(
 
Ok, nie mogę sobie przypomnieć nazwiska trenera lekkiej, który prowadził nas a potem koszykarki Wisły ani jego związku z wunderteamem.
A już mam-źle kojarzyłem z WT - Jerzy Włodarczyk. Świetny koleś. Prawdziwy kat na treningach
 
poza pilka i tenisem, sa jakies ciekawe dyscypliny? :mamed: albo inaczej, kto z polakow jest kotem i ma duza szanse na medal?
 
Back
Top