Igrzyska Olimpijskie 2012

Setka mężczyzn zaczyna się jutro i kończy w niedzielę. Phelpsowi została jeszcze sztafeta 4x100 zmiennym.
 
Ciekawe co teraz zrobi ministerstwo i PZPC. Powinni odebrać Zielińskiemu pieniądze z tytułu klubu Londyn 2012, bo na własną rękę poleciał na obozy do Osetii i "zaburzył" przygotowania olimpijskie. Ten związek jest tak do bólu betonowy, że aż mnie strzyka. Dołęga i Kasabijew też mają przeboje z panem Wasielą, który wczoraj brał udział w ceremonii medalowej. Biurokracja wciąż górą nad myśleniem i zdroym rozsądkiem.



Klub Polska Londyn 2012 to materiał na dobry artykuł, ale sportowcy nie chcą na ten temat wypowiadać się pod nazwiskiem. Jak po igrzyskach zobaczycie polityków, pławiących się w blasku medali Zielińskiego lub Siemionowskiego, to nie kupujcie tego bełkotu.
 
To doprawdy przykre co dzieje się w polskim sporcie, do tej pory myślałem ze tylko w PZPN ten problem jest az tak rażący ale przy okazji IO 2012 dowiaduję się po kolei jak traktowani są sportowcy innych dyscyplin.



A najgorsze w tym wszystkim jest to, że później pod sukcesem jakiegoś sportowca każdy chętnie sie podpisuje, mimo iż w żadnym stopniu się do niego nie przyłożył...



Źle się dzieje w państwie polskim...
 
Panowie, rzućcie jakas rozpiską Polaków na dzien dzisiejszy.
Bo jak narazie to wiem tylko, że dzis Bogacka i siatkarze
 
Fajdek tak zjebal... Jozwik i Szaranowicz wczoraj bez emocji na pchaniu, zaskoczeni bardziej Tomkiem. Szkoda, że Rudziński ma wieczór bez emocji, bo umówmy się Tymińska nie da rady, a z Fajdkiem takowe szanse byłyby...







Edit :/ Fajdek i tak jutro byłby, więc przepraszam...
 
Starty Polaków



Sobota, 4 sierpnia







10:00 Triathlon: Maria Cześnik, Agnieszka Jerzyk (finał)







10:00 Strzelectwo: Strzelanie z trzech pozycji - Sylwia Bogacka, Agnieszka Nagay (kwalifikacje)







11:00 Kolarstwo torowe: Sprint mężczyzn - Damian Zieliński (kwalifikacje)







11:05 Lekkoatletyka: Siedmiobój - Karolina Tymińska (skok w dal)







11:20 Lekkoatletyka: Skok o tyczce kobiet - Monika Pyrek, Anna Rogowska (kwalifikacje)







11:35 Lekkoatletyka: 400m mężczyzn - Marcin Marciniszyn (I runda)







12:30 Siatkówka: Polska - Wielka Brytania (faza grupowa)







12:35 Lekkoatletyka: 3000m z przeszkodami kobiet - Katarzyna Kowalska, Matylda Szlęzak (I runda)







12:40 Lekkoatletyka: Siedmiobój - Karolina Tymińska (rzut oszczepem)







13:00 Żeglarstwo: Klasa Laser - Kacper Ziemiński (9. wyścig)







13:00 Żeglarstwo: Klasa RS-X - Zofia Noceti-Klepacka (7. wyścig)

rdana, Arial, Helvetica, sans-serif; font-size: 10px; ">



13:10 Żeglarstwo: Klasa Laser Radial - Anna Weinzieher (9. wyścig)







13:30 Lekkoatletyka: 100m mężczyzn - Dariusz Kuć (I runda)







14:00 Żeglarstwo: Klasa RS-X - Zofia Noceti-Klepacka (8. wyścig)







14:30 Żeglarstwo: Klasa Laser - Kacper Ziemiński (9. wyścig)







14:40 Żeglarstwo: Klasa Laser Radial - Anna Weinzieher (10. wyścig)







15:30 Żeglarstwo: Klasa RS-X - Przemysław Miarczyński (7. wyścig)







16:20 Żeglarstwo: Klasa RS-X - Przemysław Miarczyński (8. wyścig)







16:30 Podnoszenie ciężarów: -94kg mężczyzn: Tomasz Zieliński (finał - grupa B)







18:00 Lekkoatletyka: Chód na 20km mężczyzn - Rafał Augustyn, Grzegorz Sudoł, Dawid Tomala (finał)







20:00 Podnoszenie ciężarów: -94 kg mężczyzn - Arsen Kasabijew (finał - grupa A)







20:36 Pływanie: 1500m st. dowolnym mężczyzn - Mateusz Sawrymowicz (finał)







21:35 Lekkoatletyka: Siedmiobój - Karolina Tymińska (800m)
 
heh...właśnie dostałem maila od kumpla z usa, który jest trójboistą siłowym amatorem i fanem zawodów strongam.
Napisał cos w stylu : "Polska • kraj siłaczy. Nie dość że mieliscie Pudz'a pieciokrotnego mistrza i najsliniejszego człowieka na swiecie, to teraz jeszcze zgarniacie złota za pchniecie kulą i podnoszenie ciezarów. Gratulacje"

az mnie kurwa duma rozpiera :)

edit: Escobar dzięki za rozpiske
 
Nie liczyc dzis na rogowska i pyrek jbc , jak przejda kwalifikacje do finalu tyczki to bedzie dobrze , pyrek w tym roku skakala tylko ...4,50 , a rogowska tez cienka.
 
Na 20km nikomu nie daje się wielkich szans. Sudoł jest znacznie mocniejszy na 50.
 
Dzisiaj gra Brazylia z Hondurasem, zdaje mi się że o 18:00 ale chodzą słuchy, że 2 godziny wcześniej.Jeśli ktoś wie to bardzo proszę o odpowiedź.
 
http://www.polskieradio.pl/9/342/Artykul/658732,Polscy-muzycy-graja-dla-Tomka-Majewskiego
 
Tymczasem zdaję się, że mamy dwie Polki w finale strzelania w trzech postawach.



Agnieszka Nagay z 5 wynikiem, Sylwia Bogacka z 7.



Start finału-13.45 polskiego czasu.
 
Nagay traci punkt, a Bogacka dwa do trzeciego miejsca. Amerykanka poza zasięgiem, otarła się o rekord świata.
 
tumblr_m81tchjeJY1qhutpro1_1280.jpg








Pytanie, o czym dyskutują głupi amerykanie ;p
 
z tego co czytalem to na 7 miejscu sa 3 zawodniczki, wszystkie przechodza dalej czy robia jakies elminacje i najlepsza przechodzi?







zaczal sie mecz siatkowki, licze na pewne zwyciestwo polakow 3:0







@down: wlasnie trwa dogrywka
 
Masz rację zoom, nie mam pojęcia co w takim przypadku. Myślałem, że podobnie jak przed tygodniem jest dziesięć miejsc w finale. Wtedy też znaczenie miały wewnętrzne 10.



edit. Przepraszam, przecież jest nie dziesięć, tylko osiem miejsc w finale.



Jest, Bogacka po dogrywce z 8 miejsca wchodzi do finału.
 
Uwielbiam siatkówkę w wykonaniu Brytyjczyków! Szczególnie mocno pokochałem tego rudego Szkota, który przy zagrywce stara się zmylić przyjmujących biegając slalomem wzdłuż linii.



EDIT:

Pytanie, o czym dyskutują głupi amerykanie ;p


Masakra. Ja w LO musiałem wkuwać mapki z morzami, jeziorami, rzekami, archipelagami, półwyspami, cieśninami, szczytami i pasmami górskimi... A oni nawet nie potrafią skorzystać z wikipedii.
 
Hmmm pewnie dla nich informacje na temat polskich plaż sa tak samo istotne i wyszukiwalne w wikipedii jak dla nas na temat gór na Vanuatu. To tez taki mało nic nieznaczący kraj.
 
Jestem tego świadom, ale jak już chce się coś napisać to chyba można zadbać o to by nie pisać bzdur, nieprawdaż?
 
Powinni przede wszystkim wiedzieć, że posiadanie plaż w stylu kalifornijskim nijak ma się do siatkówki plażowej. Przecież w fazie pucharowej są po dwie ekipy z Łotwy, Szwajcarii i Niemiec, a oprócz tego Holendrzy, Rosjanie i Norwegowie. Import piasku nie jest niczym dziwnym. Przecież obecny turniej nie jest rozgrywany na piasku znad Morza Północnego, tylko zaimportowany właśnie z Kalifornii. Po turnieju z piasku używanego na igrzyskach mają powstać trzy centra siatkówki plażowej, ale nie wiem jeszcze gdzie one będą zlokalizowane. Wątpie, by ktokolwiek na poziomie 1/8 finału trenował na zwykłej plaży.
 
Przecież Szwajcaria nawet nie ma morza!!! Takie kraje nie powinny być dopuszczane do tej dyscypliny!
 
Back
Top