Idealna rzeźba - przy małej masie ! ?

Krav Maga 24

Oplot Challenge
Featherweight
Czy można ładnie wyrzeźbić sylwetkę bez sporej masy? Osobiście nie zależy na byciu szerokim , ale o proporcjonalnej sylwetce, ładnie wyrzeźbionym brzuchu , ramionach, klatce i plecach . Czy rzeźbę powinno robić się po wcześniejszym zwiększeniu masy, czy można spokojnie rzeźbić sylwetkę będąc bardzo szczupłym?
 
No jeżeli wcześniej niecwiczyles i zgubisz tylko tluszcz to tylko będziesz chudy mięśnie będą widoczne ale bez rewelacji, co innego jak na redukcji będziesz ciwiczyl dbal o dietę trzymal bialko wysoko to moze jakaś rekompozycja masy być i moze efekty cie zadowolą
 
To co Panowie, mogę zacząć? :-)


logo20455898991276609913.png
 
Po pierwsze zwiększ masę! ;)



Przysłowiowa rzeźba, czyli redukcja tkanki tłuszczowej, jeśli ma być przeprowadzana a nie świczyłęś nic wcześniej musi być poprzedzona treningiem zwiększającym masę mieśniową.



Takie jest moje zdanie choć "idealna rzeźba" jest kwestią względną dla każdego z osobna.
 
Na początku mięśnie rosną niezależnie czy ćwiczysz na masę czy podciągasz się na drążku i robisz pompki.
 
Zgodze sie z d-amian-enp. Nie wiem jak wygladasz ale kosci nie da sie wyrzezbic.Jak jestes sucharem to radzilbym przynajmniej raz "zrobic mase" a pozniej redukcje.Pozniej mozesz juz tylko utrzymywac to co masz i dodawac czysty suchy miesien,oczywiscie do tego dieta.No kluczowy jest Twoj wyglad obecnie i to jaki typ budowy reprezentujesz ekto,mezo czy endomorfik.Kazdy typ budowy ciala zeby uzyskac tzw rzezbe,musi trenowac i jesc troszke inaczej...
 
Jeśli jest się szczypiorem samo podciąganie się na drążku i pompki pomogą napewno zwiększyć siłę, ale czy wyżyłowanie bez budowania masy mięśniowej jest rzeźbą?



Co byś nie robił, czy masę czy redukcję, podstawą jest dieta a potem ćwiczenia i regeneracja. Jeśli będziesz dobrze się odrzywiał i uskuteczniał trening, choćby te pompki i drążęk [nigdy tak nie ćwiczyłem to nie wiem jakie i jak szybko można osiągnąć efekty], mimowoli zwiększysz masę mięśniową. Według mnie w takiej sytuacji efekty będą przychodziły jednak później niż przy redukcji po rozbudowaniu mięśnia.
 
Wszystko zależy od tego w co się celuje. Kolega który zadał pytanie powinien wrzucić fotkę do czego dąży oraz podać swoje wymiary i wagę. Najlepiej jeszcze zdjęcie swojej sylwetki. Wtedy łatwiej było by o jakąś konkretną odpowiedź bez wymyślania i gdybyania :)



@up, odżywiał
 
Słabo widać przy takiej jakości filmu, ale dla mnie jeśli widać prążkowanie mięśni na plecach to to jest rzeźba.







https://www.youtube.com/watch?v=KGShY7NR3eM
 
Masutatsu,



nie napisałem, że nie można dobrze wyglądać ćwicząc jak w załączonym przez Ciebie filmiku jeśli stosuje się odpowiednią dietę ;)



Napisałem, że nie ćwiczyłem tak i nie wiem w jakim czasie można rozbudować sylwetkę.
 
zwykle jak sie nie ma zadnej masy totalnie to raczej niemozliwe ale zależy o co chodzi czy jestes tak chudy ze widac zebra czy jednak chudy ale nie jest zle, ogolnie nawet na redukcji z dostarczeniem odpowiednich skladnikow odzywczych i na odpowiedniej diecie idzie zbudowac tez pewne miesnie - jesli chodzi o sylwetkę al'a bruce lee, to mysle ze to jest mozliwe ;)



Bruce-Lee1.jpg
 
Damian da się spokojnie osiągnąć fajną sylwetke, dla zwykłego kolesia, tak ćwicząć. Miałem okazję naocznie oglądać postępy chłopaków z Krakowskiej grupy street workout i wygląda to całkiem fajnie. Bez wspomagaczy czy super diet (chłopaki po kilkanaście lat-mało który żywi się czymś innym niż kebsy i mamine obiady) robią sylwetki ala Bruce Lee właśnie(no może trochę lepiej) a umówmy się że 90% chłopaków taki wygląd uważa za maks. W sumie pewnie zdrowiej, bo im mniej mięsa na starość to dla stawów lepiej.
 
No właśnie, wszystko zależy od tego do jakiego celu się dąży i co uważamy na wystarczające. Dla jednego będzie to zajebista rzeźba, dla innego szczypiorek;) Wszystko według uznania.
 
tylko po co kolejny temat? tutaj znajdziesz wiele porad oraz opis Twojego pytania zapewne.



http://cohones.mmarocks.pl/topic/silownia-rzezba-spalanie-pytanie



poprzegladaj sobie, warto. :)
 
nop, magika forma pokazuje jak dobra rzezbe mozna zrobic przy duzej masie!



bedzie lepiej Łukasz, obiecuje.
 
Idealna rzezba przy malej masie? Jasne kazdy moze sie wyszuszyc, wyzylowac i jest to kwestia wytrzymania przez wymagany dla ciebie okres na deficycie kalorycznym. Jednak im mniej masz masy miesniowej, tym ilosc zjadanych kalorii bedzie mniejsza, a z wlasnego doswiadczenia moge powiedziec, ze reza to ostro beret. Sam robilem redukcje przez 6 miesiecy i wiem, ze koncowy wynik na wadze moze sie okazac dla niektorych zderzeniem z rzeczywistoscia. Startowalem z wagi 83kg z widocznymi miesniami brzucha, a skonczylem na 69.8 kg, ale czy warto? W momencie kiedy pojawiaja sie prazki na posladach zombie mode jest nie do zniesienia. Jako ciekawostke dodam, ze niedawno musialem zrobic rutynowe badania lekarskie i zdrowie mam nadal (4 miechy po zakonczeniu redukcji) w stanie oplakanym, wyniki krwi jak to okreslila lekarka- przerazajace ;)
 
@Saenchai, a jakie wskaźniki miałyby tutaj świadczyć o Twoim złym stanie zdrowia? Coś konkretnego w krwi, moczu, czy ogólna ocena lekarki?

I czemu jechałeś aż tak ostro? Jakieś zawody kulturystyczne, czy coś podobnego?
 
Skoro ktoś odkopał temat,to się wypowiem;)
Otóż nie mając najpierw zbudowanej masy mięśniowej(nawet ukrytej pod warstwą tłuszczu),nie ma czego rzeźbić.Jeśli chcesz mieć wyraźne,duże objętościowo mięśnie,to raczej nie ma innej drogi,niż najpierw przynajmniej lekkie 'zalanie',a potem redukcja,bo praktycznie niewykonalne jest,żeby zwiększając masę ciała,zwiększać tylko i wyłącznie masę mięśniową.
 
@Franek
W domu mam wyniki, takze po powrocie z pracy spojrze i napisze jak to dokladnie wygladalo, moze ktos bedzie zainteresowany. Na zawody przyjdzie dopiero pora, mysle, zew okresie letnim 2016- potrzebuje z rok na ulepszenia i przynajmniej 6-7 miesiecy na przygotowania.
 
Back
Top