Góry - rekreacja, turystyka, wspinaczka

czytalem, ze na ten moment Nepal wydal juz 500 pozwolen na wejscie, kurwa tam prawie jak na giewoncie latem :D
 
Paweł Michalski założył właśnie C1 i jutro są plany pójścia w górę po klimę. To jego drugie podejście do szczytu Dhaulagiri
 
Organizując swoje wyjazdy na gale MMA tradycyjnie jeśli jest to możliwe staram się zwiedzić/zobaczyć ciekawe miejsca w okolicach.Tak też było w jednym z moich ostatnich wyjazdowek do Glendale (przedmieścia Phoenix),gdzie udało mi się wyskoczyć i zobaczyć góry i kaniony na granicy Arizony i Utah.Są to góry w pustyni,tak że roślinność przy braku wody jest bardzo skromna ale mimo wszystko widoki nawet takich suchych/nagich skał są niesamowicie urocze i niektóre należą do jednych z najładniejszych widoków jakie widziałem.Jesli Wam się będzie chciało to wrzudzcie w wyszukiwarkę takie nazwy jak Horseshoe Bend,Antelope Canyon,Skylight Arch czy Alstrom Point .To są całkowicie inne góry od Polskich Tatr ale również bardzo ładne .
 
Cieszę, że sezon zimowy się skończył i nareszcie będzie można wyjść i podziwiać uroki polskich gór

DcFyO1LWAAAmc9L.jpg:large
 
Czytałem dzisiaj o tym. Bardzo źle rozpoczyna się sezon letni i Himalajach. Po śmierci Simone La Terra to już kolejna ofiara, niestety ale raczej bym się nie łudził, że znajdą go żywego
Oj tam, zaraz zly sezon...Klasyczny, panie, klasyczny.
 
Miłka Raulin zdobyła Koronę Ziemi

Mi%C5%82ka-760x428.jpg


Warszawska alpinistka Miłka Raulin zdobyła szczyt Mount Everest i tym samym została najmłodszą Polką, która skompletowała wszystkie szczyty Korony Ziemi. Atak szczytowy Polka rozpoczęła około godz. 23 czasu nepalskiego (18:30 czasu polskiego), a na szczycie Everestu stanęła około godz. 7:30. Z informacji agencji wspinaczkowej wynika, że schodząca ze szczytu Raulin jest już poniżej obozu IV na wysokości poniżej 8 tys. m.n.p.m.

Miłka Raulin rozpoczęła zdobywanie Korony Ziemi w 2011 roku, na szczyt Everestu weszła w 40. rocznicę pierwszego polskiego i kobiecego zdobycia tej góry, którego dokonała Wanda Rutkiewicz.

Jak mówi Michał Leksiński – były rzecznik narodowej wyprawy na K2, który kompletuje szczyty Korony Ziemi – Miłka Raulin osiągnęła duży sukces. „Zdobycie Korony Ziemi to nie tylko wyzwanie sportowe, ale i logistyczne, finansowe oraz wymagające wielu poświęceń” – mówi Michał Leksiński.

Korona Ziemi to osiem najwyższych szczytów na każdym kontynencie Ziemi (po dwa w Europie oraz w Australii i Oceanii). Miłka Raulin została dziesiątą i najmłodszą Polką, która zdobyła Koronę Ziemi. Pobiła tym samym rekord Martyny Wojciechowskiej.

Miłka Raulin ma 34 lata.
 
Oby się udało zebrać fundusze. Letnia wyprawa na Gaszerbrumy przy dobrych warunkach powinna być "spacerkiem" dla Adama

 
Oby się udało zebrać fundusze. Letnia wyprawa na Gaszerbrumy przy dobrych warunkach powinna być "spacerkiem" dla Adama


To żaden spacerek, Gaszery zgasiły niejednego. I to pomimo że będzie z nim taki techniczny wymiatacz,jak Czech.
 
Ktoś na forum am juz za soba przygoda z via ferrata? Pierwszy sprzęt ile was kosztowal? Gdzie pierwszle trasy? Myslalem nad slowenia albo wlochami
 
Ktoś na forum am juz za soba przygoda z via ferrata? Pierwszy sprzęt ile was kosztowal? Gdzie pierwszle trasy? Myslalem nad slowenia albo wlochami
Ja Ci mogę sprzęt do via ferraty sprzedać w dobrej cenie co najwyżej. Sam nigdy nie próbowałem :lol:
 
Back
Top