Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

A ja po 22 kolejkach w 9 angielskiej :p na razie lider ale tylko 1 punkt przewagi, ostatnio slaba forma a moglo juz byc z 10-12 punktow przewagi.
Moze za 30 sezonow bede w premier league :)
Hang rzuc screenem najlepszego Twojego grajka, moze byc na priv na steamie. Chce porownac do moich
 
@Instinct Isco był na liście transferowej, pokłócił się z trenerem. To jedyna opcja żeby ściągnąć takich piłkarzy do słabszych klubów. Można jeszcze próbować przechwytywać takich grajków jak im się kontrakt kończy, ale z tym już trudniej.

Skończyłem piąty sezon na 3-cim miejscu. Wiadomo za kim w tabeli jestem... Trzeba się będzie ostro namęczyć żeby przeskoczyć tych hegemonów. Najbardziej mnie wkurzyła jednak wyjebka w ćwierćfinale Ligi Europy z Marsylią, w dwumeczu 6:6 (5:3 u siebie [było 5:0] i 1:3 na wyjeździe po bramce w 88. minucie...). Szkoda, bo pewnie już w tym pucharze nie zagram, a była szansa go wygrać.
 
Cypher, instinct odezwijcie sie na steamie, mozemy podyskutowac i wymienic sie uwagami :)
Moj nick mb15juve
 
ja to w tym roku niestety narazie na piracie, ale planuje kupić pod choinke bo mi się podoba w sumie ta gra, ludzie hejtowali ostro, ale ja nie zauważam żadnych mega błędów, miło się gra @Zlatan

nie gram tym Arsenalem, nie chce mi się, za łatwo, szukam jakiegoś klubu w 5 lidze angielskiej, polecacie coś? :D
 
@Instinct Moje ulubione to Boreham Wood i Weston-super-Mare, no i z sentymentu - Worcester.

Jeśli chodzi o błędy/denerwujące rzeczy w tym FMie (z własnych doświadczeń) to:
- sporo kontuzji;
- ciężko kupić dobrych zawodników;
- twój kontrakt menadżera jest często renegocjowany, a mimo to żadnej podwyżki nie dostajesz (albo mikroskopijne);
- zawodnicy dosyć szybko uderzają z pretensjami, że rzadko grają w pierwszym składzie, a jeśli wstawisz takiego do składu to nawet po 10 meczach jest nadal niezadowolony; strasznie irytujące jak masz kilku takich zrzędów w składzie;
- dziwny skauting (mam 10 skautów, każdy ma przydzielone zadanie, a i tak nie przekraczam 16% zasięgu);
- zarząd średnio skory do spełniania moich zachcianek (aczkolwiek może to specyfika klubu);
- póki co ciężko mi kogoś sprzedać.
To tyle po ok. 80h.
 
ciężko kupić dobrych? Isco w Legii @cypher
co do tych baranów co chcą grać w 1 to często mam taki problem, ale daje że któryś piłkarz jest w życiowej formie i musi poczekać na szanse i to działa przeważnie :D
a kontuzje, to wina sztabu i odpowiedniego dobrania treningów, w czasie meczy jest dużo więcej kontuzji w tym fmie, ale są to "mikrourazy" i na karcie zawodnika wgl nic nie widać że ma jakąś kontuzje, to jest w sumie okej, realistyczne.
 
zdecydowałem się na:
Whitehawk_F.C._logo.png

mistrzowski herb i nazwa :D
6 liga south conference
 
Tu jeszcze nie zaglądałem, ale że jest to jedna z kultowych dla mnie gier (bardziej niż PES czy Fifa w kwestii piłki), a w CM/FM grałem od rocznika 95/96 po dzisiejszy FM 2014 to zapytam. Ma ktoś/wie skąd wziąć edytor czasu rzeczywistego do FM2014 nie wymagający grania kariery od nowa ;-)? Czasem idzie się wkur*ić kontuzjami z dupy, ciągle jednego zawodnika i przydałoby się go uzdrowić ;-D
 
@Zlatan Po dodaniu tej ligi uwzględnia Cię leaderboard (czy tam ranking graczy, nie wiem jak to jest nazwane w polskiej wersji)?
@Instinct W takiej lidze wystarczy dobra takta, wszystkie drużyny są na takim samym poziomie mułu :D. Jak zaczynałem Herculesem to szukałem na różnych stronach polecanych zawodników pod marne kluby, ale nic nie znalazłem.
@Born2kill Nie bluźnij...

e: Swoją drogą widzę, że nie tylko u mnie jest problem z kontuzjami.

Kumpel dał mi cynk, że jakiś hotfix dzisiaj wyszedł ze zmianami w silniku meczowym. Już się boję wracać do domu i odpalać FMa...
 
Last edited:
Jezu, ja to nawet zapytać już życzliwie nie mogę widzę :/ Przecież to dla graczy wszystko jest :D Czasem mam wrażenie, że algorytm mnie oszukuje z tymi kontuzjami, no ale dobra...;-)
 
@cypher Mysle ze nie uwzglednia mnie, ale nie zalezy mi na tym. Baze pobralem z FM Scouta. Polecam stronke, jest duzo dodatkowych lig, w tym nawet egzotyczne. http://www.fmscout.com/c-comps15.html
@Instinct Ja znalazlem napastnika z dobrym przyspieszeniem, wykonczeniem, dryblingiem i gra bez pilki (11 wszystkie) i na razie w 24 meczach ligowych 26 goli.
@Born2kill Na fmscoucie, albo cmrev na pewno znajdziesz jakiegos edytora. Choc ja nie lubie takiej gry :)
Tak dzis byl hotfix http://community.sigames.com/showth...ll-Manager-2015-Hotfix-Update-15.1.4-released
 
Ja też nie lubię, ale nie po to sprowadziłem Tyrałę za ciężki kontrakt do Floty by za każdym razem po drobnym urazie miał iść na kilka tygodni bądź miesięcy na leczenie :D Szukałem i tam, ale tylko po najnowszym patchu miało działąc bodajże i sobie darowałem. No nic, trzeba grać jak złośliwa i zbugowana gra daje :D Dzięki.
 
haha ja pierdole, jakie te niższe ligi komiczne, przeciwnik na inauguracje wyszedł 3-5-2 mecz wygrany 7:3 bo grałem hiperofensywny i został zajechany, ale moi też 2 głupie bramki dostali, bramkarz wgl nie ogarnia :D
edit: beka troche, 2gi mecz 0:2 w plecy 3ci 6:0 do przodu, 4ty 1:3 w plecy. ciężkie jest życie managera. :D

@Zlatan jest u mnie Weemes, ale ma strasznie chujowe statsy, losowy niestety, max 9tki ma 13 na przywództwie i wyskoku nic poza tym.
 
Last edited:
Nie wiem jak w nowym managerze, ale w starych było tak, że zawodnik ma w bazie zapisane punkty potencjału (maks bodaj 200) z czego przed rozpoczęciem rozgrywki losowo (również był od tego współczynnik) generowały się jego charakterystyki jak i dobierał możliwy potencjał, jaki ów osiągnie.

Kiedyś robiło się to tak, że wchodzisz w bazę zawodniczą swojego zapisu i pojawia się tam lista zawodników i ich potencjały itd. które można zmieniać.
Swoją drogą uważam, że taka gra jest głupia, sam nigdy nie korzystałem z tego, raz chciałem sprawdzić konkretnego zawodnika, bo w 5 lidze angielskiej wyskautowałem przyszłego najlepszego napastnika Europy, co trochę zabiło przyjemność z porażek.
W końcu manager to gra dla inteligentnych, a nie gra na skróty, żeby jak najszybciej wygrać trofea.
Z mojej strony polecam grę w tzw trybie hardcore, w którym sami sobie ograniczamy rozgrywkę (np. nie można kupować niepolecanych przez skautów zawodników). Moim zdaniem wtedy czerpie się z gier managerowskich najwięcej przyjemności, gdy każdy ruch musi być przemyślany, oraz łatwo o wpadkę np. transferową grzebiącą nasze nadzieje na korzystne miejsce w lidze.
 
Właśnie zaczynam grę w 15 :)
Zamierzam grać zespołem z najniższej ligi angielskiej, jest realna szansa na zrobienie z takiej drużyny potęgi? Coś w stylu Realu, Bayernu czy Barcelony - czyli absolutny top:)
Kiedyś (FM 11 lub 12) grałem Stomilem Olsztyn i pewnego poziomu już po prostu przeskoczyć nie mogłem.
 
stomil z olsztyna to kawał jest skurwysyna :D

chuj wi jak to jest, pewnie się da, ja po tych 4 meczach narazie wyłączyłem bo nerwy mnie już nie pozwalajo klikać dalej.
nie umie takimi hardcorami grać, najniższa liga z jakiej startowałem to 3 angielska Crewe Alexandra w 14, zagrałem nimi chyba 15 sezonów, w każdym awans wyżej miałem po barażach a później w 2gim sezonie w ekstraklasie awans do 4 a później seryjne mistrzostwa, ale tak od 6 ligii to ciężko.
ciekawe jakie Lipsk ma budżety, może by spróbować z nich zrobić konkurenta dla Bayernu. ale liga niemiecka, nie lubie jej, przez tą przerwe miesięczną w styczniu.
jak żyć.
 
Last edited:
Kiedyś z conference w Anglii wprowadziłem Hayes do premiership i byłem pierwszy w tabeli aż mi się sejw zjebał ;-) Podobnie z Cardiff w sezonie 97/98. To były czasy, choć najlepiej wspominam na stancji z kumplem na jednym kompie on Atletico Madryt, a ja Real Saragossa i walka o piłkarzy, odchodzenie od kompa drugiej osoby, gdy pierwsza szukała zawodników i składała oferty ;-)
Teraz gram Flotą w 2014, 2 sezon, jestem w ekstraklasie po wygraniu 1 ligi, wygrałem też puchar Polski i gram w pucharach, o dziwo wdrapałem się do ligi europejskiej pokonując AGF Arhus i jeszcze jakieś dwa teamy, nie pamiętam teraz jakie. W grupie już Stutgart, Lokomotiv Moskwa i Hapoel TelAviv. Na razie u siebie 1:1 z Lokomotiv, ale nie sądzę bym wyszedł, choć najsłabszy wg mnie w grupie Hapoel wygrał 4:2 z VFB, więc ch...wie :) Najlepsze, że pościągałem 15-17latków pełno i teraz się Europa zaczyna bić o nich powoli i pewnie długo mi nie uda się ich utrzymać w takim klubie ;-)
 
ja w fmie 11 i 12 grałem z kuzynem przez internet(hamachi) większość czasu, co wieczór żeśmy siadali i klikaliśmy po 5h codziennie.
potem on zaczął pracować i już nie miał czasu i ta 13 jakoś tak przeleciała obok, dopiero od 14 wróciłem do grania praktycznie (tylko że już samemu niestety) bo nie chciało mi się samemu grać.
 
Warto inwestowac w nowego FM sa jaies duze roznice? 14 jak narazie troche mi sie znudzila co prawda chcialem dojsc do 2100 ale chyba nie dam rady :D
 
Drastycznych zmian nie ma. Ja kupuje FMa co roku, wiec polecam :) Do 2100 moze nie dojde, ale chce pograc troche klubem ktory wlasnie prowadze :)
6 kolejek do konca i 10pkt przewagi :)
 
Ja do tej pory zawsze co dwa lata. Niestety albo stety 14 tak skatowalem, ze juz nie moge na to patrzec.
@Zlatan wypisz 5 najwazniejszych zmian twoim zdaniem
 
Rocker, dotychczas w fmie dało się dojść klubem z ostatniej angielskiej do wygranej w lm. To jest gra. Zresztą opanowując kilka podstawowych zasad i ułatwień w grze nie zajmie Ci to całego życia. Można grać bez tych ułatwień, co polecam, bo wtedy gra staje się na tyle wymagająca, że aż przyjemna. (nie ma to jak przegrywać przez 3 sezony w finale o awans do 5 ligi).
 
- nowy interfejs, wróciliśmy do paska bocznego, co daje więcej miejsca posiadaczom ekranów o niższej rozdzielczości,

- wybór umiejętności menedżerskich z podziałem na tryb trenerski i tryb zarządzania, z możliwością wyboru licencji trenerskiej, od której chcemy zacząć,

- największa zmiana silnika meczowego od Football Managera 2009, użycie technologii motion-capture, 2000 nowych animacji - nowe ruchy, strzały, główki,

- piłkarze wyglądają mniej jak roboty, zmianom poddano zwłaszcza bramkarzy,

- nowy model świetlny, który bierze pod uwagę pogodę panującą w okolicy boiska,

- wprowadzono rozmowy motywacyjne w trakcie spotkania,

- mnóstwo usprawnień w AI piłkarzy,

- nowe wyglądy stadionów, które biorą pod uwagę kolory zespołu,

- więcej dodatkowych taktyk, ról i ustawień piłkarzy,

- dodano nowe role dla piłkarzy - defensywni pomocnicy mogą dostać więcej wolności, raumdeuter, inverted wing-back, skrzydłowi staną się bocznymi rozgrywającymi,

- nowe ulubione zagrania piłkarzy - można zakazać strzałów z dystansu lub nakazać bramkarzom wykonywanie długich wyrzutów,

- nowy system scoutingu - ekran wyszukiwania jest połączony z wiedzą scoutów, występują przedziały umiejętności, gdy scoutujemy zawodnika po raz pierwszy; łatwiej jest wybrać właściwego scouta do przeszukiwania lig i pucharów w poszukiwaniu odpowiedniego zawodnika,

- scouci przedstawiają listę zalet i wad potencjalnego nabytku,

- nowy system wyszukiwania, przybliżony do funkcjonowania nowoczesnych przeglądarek,

- można wyszukiwać piłkarzy wychowanych w kraju bądź graczy, którzy obecnie są niezadowoleni,

- piłkarze zwracają się do menedżera z większą ilością problemów, do tego możemy zwrócić się do mediów jeżeli chcemy pozbyć się z klubu gracza,

- wprowadzono zbiorowe rozmowy z piłkarzami, nie trzeba już przeprowadzać pogadanek z każdym zawodnikiem,

- piłkarze mogą wymusić na klubach AI rozmowy z nami, jeżeli są zainteresowani transferem; możemy także przekonać zawodnika do zostania w klubie,

- wprowadzono nowy system obietnic, rozszerzono ich wpływ na morale,

- podzielono media na tabloidy szukające sensacji i poważne tytuły zajmujące się taktyką i innymi poważnymi aspektami,

- możemy porozmawiać z dziennikarzami w tunelu i na boiskach treningowych; konferencje prasowe będą teraz uzależniane od wagi spotkania oraz sukcesów, jakie osiągamy - dodano wiele nowych pytań,

- media zaczną tworzyć rywalizacje, możemy za ich pomocą odpowiedzieć legendom naszego klubu, którzy krytykują/chwalą pracę, jaką wykonujemy w klubie,

- wprowadzono zmiany, jakie zaszły w FFP,

- będziemy teraz więcej wiedzieć o finansach naszego klubu, dostaniemy podsumowanie składek, dowiemy się o ile wzrosną przychody po zatrudnieniu gwiazdy,

- nowy moduł historii klubu pozwoli nam na porównanie się do menedżerów, którzy pracowali przed nami; dodano także oś czasu naszego menedżera, która zawiera nasze najważniejsze momenty (wygraną w wielkim meczu pucharowym, porażkę z outsiderami - media również odniosą się do tych wydarzeń),

- można na starcie wybrać więcej niż jeden język i jeden ulubiony klub, a także preferowaną formację,

- mamy obecnie więcej tematów do omówienia podczas rozmowy kwalifikacyjnej z naszym przyszłym pracodawcą,

- piłkarze mogą teraz trenować nastawienie, jakiego od nich wymagamy - np. wysunięty rozgrywający może teraz pracować nad graniem w roli ataku bądź wsparcia,

- dodano 3 nowe style trenowania - techniczny, mentalny i taktyczny, które determinują obszary, na których skupiają się trenerzy.

To uwagi z cmrev, na pewno widac zmiany w silniku meczowym, a czy jest lepszy tego nie wiem. Rewolucji nie ma
 
Back
Top