Football Manager 2013 - temat dla miłośników statystyk i biegających kulek

Wlasnie dlatego nie chcialem z tej stronki informacji tylko jakie sa wedlug Ciebie zmiany. Np w ktoryms fm tracilem duzo bramek przez to ze bramkarz podawal rywalowi na pusta bramke lub boczni obroncy nie wiedzielie co to ejst odbior pilki. Jak jest w tym fm? Plus w 14 wprowadzili to dodawanie i usuwanie lig co bylo fajna zmiana.
 
Tak mozliwe, ze w 12 bo w sumie dosc krotko w ta czesc gralem i moglo mi sie zamazac. W 13 w ogole nie gralem.

@cypher grasz w 15?
 
Tak, swoje pierwsze wrażenia opisałem 2 strony temu. Trochę się zmieniło.
Jeśli chodzi o błędy/denerwujące rzeczy w tym FMie (z własnych doświadczeń) to:
- sporo kontuzji;
- ciężko kupić dobrych zawodników;
- twój kontrakt menadżera jest często renegocjowany, a mimo to żadnej podwyżki nie dostajesz (albo mikroskopijne);

- zawodnicy dosyć szybko uderzają z pretensjami, że rzadko grają w pierwszym składzie, a jeśli wstawisz takiego do składu to nawet po 10 meczach jest nadal niezadowolony; strasznie irytujące jak masz kilku takich zrzędów w składzie;
- dziwny skauting (mam 10 skautów, każdy ma przydzielone zadanie, a i tak nie przekraczam 16% zasięgu);
- zarząd średnio skory do spełniania moich zachcianek (aczkolwiek może to specyfika klubu);
- póki co ciężko mi kogoś sprzedać.

To tyle po ok. 80h.
Mam już 115 godzin i jest całkiem przyjemnie. Jedna z lepszych i mniej zbugowanych wersji FMa od kilku lat.
 
Duzo bramek 'stadiony swiata' wpada, przynajmniej w nizszych ligach. Moj napastnik strzelal mnostwo bramek glowa gdzie atrybuty 'wyskok' i 'gra glowa' byly raczej mierne.
 
f0df53f6d5a2dc55c43503304db3ecc3.png


FM15 w największym skrócie. Czasami dzieją się dziwne rzeczy. Gram Ajaxem.
 
jakiś czas temu zacząłem sobie grać Granadą teraz jestem w połowie swojego drugiego sezonu i pasowałoby mi powoli zacząć rozglądać się za nowym bramkarzem ale zawsze zastanawiało mnie jak to jest z cechą ekscentryczność u bramkarzy? im mniej tym lepiej? czy przeciwnie?
 
jakiś czas temu zacząłem sobie grać Granadą teraz jestem w połowie swojego drugiego sezonu i pasowałoby mi powoli zacząć rozglądać się za nowym bramkarzem ale zawsze zastanawiało mnie jak to jest z cechą ekscentryczność u bramkarzy? im mniej tym lepiej? czy przeciwnie?
Nie wiem w którą grasz wersję, ale zasadniczo to ekscentryczność jest dobrą cechą. Ja grając w 6 lidze ang. mogłem sobie pozwolić na słabych bramkarzy (co oczywiste) i brałem bramkarzy z relatywnie dobrymi atrybutami i niską ekscentrycznością (bo byli tańsi), ale wpuszczali sporo baboli w meczach. Później zatrudniłem bramkarza o gorszych statach (bez przesady też z gorszymi) ale wysokiej ekscentryczności i dobrze bronił.

Ogólnie sporo grałem młodzikami i powiem tak, statystyki nie grają w tej grze. Zawsze przed kupnem zawodnika popatrz na historię jego meczów, a jak jest młodzikiem to daj mu się ograć w zespole. Ja tak zawsze w 6 ligach ilekroć zazynałem budowałem skład, najpierw brałem skauta z maksymalnym możliwym i dostępnym wyszukiwaniem potencjału, później skan lokalnego rynku zawodników i zbieranie co lepszych młodzików (mających dobre statystki, a nie takich 20 przyspieszenia i szybkości i reszta 1), później na siłę ogrywałem ich w zespole i pomimo ich katastrofalnej gry po uzyskaniu miejsca w połowie tabeli w kolejnym sezonie walczyłem z powodzeniem o awans. Pomimo że w porównaniu do ligi byłem zespołem z atrybutami na 10-15 miejscu.

W wyższych ligach mało grałem, ale ogólnie szukaj bramkarzy z dużą ekscentrycznością, powinni wybronić oni więcej niekonwencjonalnych strzałów, a przede wszystkim wpuszczą mniej baboli, co przy tej mechanice gry jest dość ważne.

To tak po mojemu.
 
Dla mnie najlepsza 13-stka. Do 15-stki nie mogę się przyzwyczaić. Pierwszy sezon Milanem skończyłem na 6 miejscu. Tak mnie wkurwiało ich granie, że odpuściłem. Jakoś nie czuję tej gry.
 
No tak ja też już gram i powiem, że jest ok. O wiele ciężej zrobić coś polskim klubem niż zawsze to było. Często nikt nie chce kupić twoich zawodników, których chcesz się pozbyć. Przykład to Gotze, którego wartość miałem na 36 mln, a musiałem sprzedać za 22 mln, bo za więcej nikt go nie chciał. U mnie sezon 2023/24 w Lechu. Mistrzostwo idzie seryjnie, natomiast LM losowana nadal z 3/4 koszyka, bo za dużo to ugrać nie idzie.
 
To trzeba przetestowac. Najpierw wersje piracka jak bedzie ok to kupimy. @VoRaNeK dasz rade podrzucic link z FM 16?

http://tb7.pl/pobierz/fedd84f939125...Manager.16.2016.v16.2.0.Final.MKDEV.part1.rar
http://tb7.pl/pobierz/8ff17a7aa6338...Manager.16.2016.v16.2.0.Final.MKDEV.part2.rar
http://tb7.pl/pobierz/9a18f1cda38f6...Manager.16.2016.v16.2.0.Final.MKDEV.part3.rar

przed odpaleniem gry usuncie folder C:/Users/%USER%/AppData/Local/Sports Interactive/Football Manager 2016
 
Calkiem inny wyglad niz 14 troche mi miesza w glowie :D. Zaczalem Stomilem i juz w 1 sparingu mnie wkurzyli nie wykonujac w ogole moich polecen
 
@up

ktos jeszcze pogrywa? 15 ,16 to dla mnie 'porazka' zmiana interfejsu, itd. jakos mnie nie przekonaly, najlepiej gralo mi sie w wersje 12 i 14,
kiedys to zdecydowanie status 'uzaleznienia' mialem w FM'ie, jeszcze tylko jeden mecz obiecuje... : D
Leeds United, przewaznie tak zaczynalem, powrot do dawnych czasow i droga na szczyt, ewentualnie inne angielskie zespoly z nizszych lig

troche screenow sie zachowalo, tutaj sklad z FM'a 14, pierwszego sezonu, awans w cuglach

PrsZ2bc.png


jesli kogos interesuja ciekawe dodatki do gry, loga, facepacki, koszulki, taktyki, shortlisty i inne swietne roznosci ktorych jest mnostwo to smialo pisac, cos sie wstawi ;)
obecnie nie gram, brak czasu, za bardzo wciagalo i momentami juz warzywilo glowe ;-)
 
@up

ktos jeszcze pogrywa? 15 ,16 to dla mnie 'porazka' zmiana interfejsu, itd. jakos mnie nie przekonaly, najlepiej gralo mi sie w wersje 12 i 14,
kiedys to zdecydowanie status 'uzaleznienia' mialem w FM'ie, jeszcze tylko jeden mecz obiecuje... : D
Leeds United, przewaznie tak zaczynalem, powrot do dawnych czasow i droga na szczyt, ewentualnie inne angielskie zespoly z nizszych lig

troche screenow sie zachowalo, tutaj sklad z FM'a 14, pierwszego sezonu, awans w cuglach

PrsZ2bc.png


jesli kogos interesuja ciekawe dodatki do gry, loga, facepacki, koszulki, taktyki, shortlisty i inne swietne roznosci ktorych jest mnostwo to smialo pisac, cos sie wstawi ;)
obecnie nie gram, brak czasu, za bardzo wciagalo i momentami juz warzywilo glowe ;-)
15 była bardzo średnia (głównie przez błędy) 16 jest zajebista (dobrze rozwinęli to co było w 15 i naprawili błędy, najlepszy fm od bardzo dawna), aktualnie mam kwiecień 2029 Leicester 400h na steamie nabite
jeden save gram od premiery, właśnie budują nowy stadion na 65k nazwany moim imieniem za zasługi który oddany zostanie do użytku w czerwcu :cool:
 
Last edited:
U mnie 2039 rok. Haukar jest jednym z najlepszych klubow na swiecie. Jeden transfer i fartowny awans do grupy lm daly takiego kopa, ze w ciagu 10 sezonow klub jest potega
 
Back
Top