Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Jakaś dobra dusza ma może linka do "Rękopisu znalezionego w Saragossie" w wersji niepociętej i w miarę dobrej jakości?
 
Piszę z telefonu, więc nie dam linka, ale rzuć okiem na youtuba-są tam jakieś wersje.
 
Krótko na temat ostatnio obejrzanych filmów:

- Hamill (2010) - 6/10 (+1 za Richa Franklina),

- Big Bad Wolves (2013) - 6/10,

- Lone Survivor (2013) - 7/10,

- Hummingbird (2013) - 5/10,

- Wielkie Piękno (2013) - 7/10 (włoskie kino do mnie nie trafia)

Jutro planuję wypad na "Need for Speed", w niedzielę na "Kapitana Amerykę".
 
Możesz coś więcej o wrażeniach skrobnąć? Bo mam to na liście do obejrzenia


Pomimo stwierdzenia Quentina Tarantino, że jest to "najlepszy film 2013 roku" (to był jedyny powód, dla którego sięgnąłem po ten film), to jakiś większych oczekiwań nie miałem.


Nie chcę mówić, że ten film jest słaby i szkoda na niego czasu, ale powód, dla którego mnie nie ruszył wydaje się dość prosty - "Big Bad Wolves" porusza tematykę wymierzania sprawiedliwości na własną rękę, a to niedawno miałem okazję zobaczyć w "Labiryncie" oraz w "Polowaniu". Może dlatego warto obejrzeć samemu i wyrobić sobie własne zdanie, bo mogę mieć dość skrzywiony osąd z wymienionego przeze mnie powodu.
 
obejrzałem Snowpiercera i daję 6-/10, ocena jest wyższa, niż miałem początkowo dać, bo mimo wszystko klimat mi się podobał, przynajmniej do pewnego momentu, ale te wszystkie babole logiczne...ehh; dopiero pod koniec filmu dotarło do mnie, że głównym bohaterem jest kapitan ameryka :) zarost mnie całkowicie zmylił
 
Ostatnio obejrzałem z nowości 3 filmy:



47 Roninów- Szału nie ma i nie powinno być ale i tak zostałem mile zaskoczony. Po obejrzeniu trailera spodziewałem się miliona potworów, latania po czubkach drzew i wymiany ciosów zadawanych bandażami :D Wiadomo, że umiejscowienie w historii postaci granej przez Keanu powoduje strumień banalności :) No ale nic tam. Film jest nawet spoko. Osobiście jednak polecam wszystkim 13 Assassins. Historia trochę podobna - oczywiście urealniona i najlepsze sceny walki samurajskiej jakie widziałem. 25-30 min sekwencja walk rozwala system [pewnie przesadziłem z czasem trwania akcji:) ale oglądałem kilka lat temu i podjara była MOCNAAAA].



Snowpiercer - tutaj nie wiadomo co napisac. Pomysł oklepany. Mając w pamięci obejrzane do tej pory filmy, widz bez trudu jest w stanie odpowiedzieć sobie na kilka pytań:) Nie sadziłem, że kiedykolwiek to napiszę ale plusem jest kilka denerwujących postaci:D np Pani Minister czy też baba w kolorach. Osobiście nie polecam.



300 Rise of an Empire - Były już w tym temacie przedstawiane odczucia po obejrzeniu filmu. Mnie osobiście wynudził strasznie. Nawet sceny walki nie robią już takiego wrażenia, a ciągłe spowolnienia mogą przyprawić o wymioty. Na uwage zasługuje Eva Green bo aż tak mnie wkur... w tym filmie. Nie wiem czy mam jakieś zaburzenia słuchu ale Temistokles mówiący z brytyjskim/australijskim akcentem to przesada wg mnie:D



Idąc w tym kierunku, dzisiaj może obejrzę Grudge match:) heheh
 
O kurde, nie miałem pojęcia, że żółwie powracają! :D aż chyba sobie przypomne poprzednie 2 filmy, które w dzieciństwie się katowało często :)
 
kurdesz też przegapiłem dwójkę Reida, myślałem, że premiera dopiero przed nami



żółwiaki mają u mnie dożywotnie propsy :) więc czekam z niecierpliwością
 
Premiera światowa wg filmweb była 21 stycznia, w USA (wg imdb.com) Raid 2 ukazuje się jutro:



http://www.imdb.com/title/tt2265171/releaseinfo?ref_=tt_ov_inf



Need for Speed (2014) - raczej nie ma się co rozwodzić, bo nikogo nie zaskoczę. Fabularnie nie jest to nic nadzwyczajnego, technicznie wszystko jest na dobrym poziomie, a jeśli chodzi o rozrywkę - zadowolił mnie wystarczająco. Myślę, że 7/10 będzie dość sprawiedliwą oceną dla tego filmu, ale jeśli ktoś się spodziewa lepszych doznań fabularnych, to będzie zawiedziony.


PS: Imogen Poots piękną kobietą jest! <3
 
na filmwebie jest podane, że premiera miała miejsce 21 stycznia, ale na tpb nic jeszcze nie ma
 
Ogólnie nie jarają mnie filmy o samochodach itd, ale ten film obejrzę dla Pinkmana :D



Przynajmniej wiadomo co się dzieje z bohatereami BB - Pinkman poszedł w samochody, a Walt przesadził z oparami i gania Godzille :)
 
The Raid ma premiere jutro, to w styczniu to jakieś pokazy czy festiwale.



7/10 dla NFS to chyba i tak jak na razie najlepsza ocena jaka widziałem xD

PS: Imogen Poots piękną kobietą jest! <3


Coś w tym jest +1



(dodana do ulubionych od czasu 28 weeks later)
 
The Legend Of Hercules 2014 WEBRip XviD MP3-RARBG







What a shitstorm, nawet nie próbujcie tego odgądać bez pół litra :-). Gorsze od nowego Frankensteina. :-)
 
i co z tego ze wracają...jak widzę że Micheal Bay macza w tym palcę to wiem że dostanę ładny film rozrywkowy z gównianą fabułą...
 
7/10 dla NFS to chyba i tak jak na razie najlepsza ocena jaka widziałem xD




Gdybym miał oceniać go np. tylko za fabułę, to było z 2/10 :D Ale że były fajne samochody, ładne panienki, film dał mi jakąś rozrywkę (co od niego głównie oczekiwałem) i ogólnie wyszedłem z kina rozbudzony, to nie ma co zaniżać oceny filmu.




(dodana do ulubionych od czasu 28 weeks later)


Dobrze wiedzieć, że ona tam grała
 
Back
Top