Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Znacie jakieś filmy na miarę The Dark Knight'a? Żeby mnie ciary przechodziły w czasie oglądania, dobra muzyka please! :D
 
gladiator, black hawk down, avatar, matrix 1, krol lew, braveheart, last samurai.. w sumie niemal kazdy film, do ktorego muze robil hans zimmer powinien Cie ruszyc ;-)




 
Idealnie dopasowana do filmu muzyka, niesamowity klimat - Ghost Dog

Z takich mniej ( chyba ) znanych to może Azumi

Z nieznanych z genialną muzyką i ciężką tematyką - Mysterious Skin

Jeżeli chodzi o coś epickiego ...
 
no to moze seria crows zero o japonskich szkolnych gangach walczacych o dominacje ;-)


relaksujacy ;-)
 
"Z takich mniej ( chyba ) znanych to może Azumi"
O kurde :D Trailer jakoś przypomniał mi Tenchu :D (Ayane).
Seek and... download ;)
 
Tutaj jeszcze 2, wg mnie najlepsze ( moze poza "Hero" )klimatyczne ( samuraje, walki itd. ), azjatyckie filmy.
Musa - The Warrior

Sword In The Moon
 
Dzięki za cynk. Zaraz szukam torrentów;)
Lubię azjatyckie kino choć "latające dziwactwa" pokroju Hero akurat mnie nie przekonują.

Ostatnio obejrzałem Straż przyboczną i przyznam, że po 7 samurajach to chyba najlepszy film Kurosawy. Siedziałem jak na szpilkach.

Nadrobiłem tez nieco zaległości i w końcu obejrzałem Helikopter w ogniu
. Film jakoś nie specjalnie mi się podobał. Niby wszystko ok a jednak oglądałem bez większego zaangażowania. Tak z 6/10 bym ocenił.
 
a widzieliscie Fighter in the Wind? Nawiazujacy do tworcy Karate Oyamy? Bez podwieszania na linach ;-) Swietne choreografie walk.


 
Widziałem. Średni. Azumi tak samo (właśnie obejrzałem).
Film jest wybitny w jednym aspekcie. Głównej bohaterki mianowicie;) Śliczna. Reszta przeciętnie... no i podwieszanie na linach ;P

W każdym bądź razie druga część się zassała. Zarzucę jutro z wieczora.
 
Yoshihiro sprobuj tego. Leaves of Grass. Moim zdaniem bardzo dobry film. Cos jak Fargo, czy Red Rock West.



oczywiscie Fargo i Red Rock West rowniez polecam, jak jeszcze nie widziales ;-)


 
Obejrzę... dla pani Ueto;)


Choć najpierw poleci Samuraj


PS: Znowu się azjatycki tydzień szykuje ;)
 



Pojawił się właśnie 1 wszy trailer Fast and Furious 5, patrząc na trailer będzie równie realistyczny co część 4 :D
 
God damn, sceny przeczące wszelkim prawom fizyki, szybkie fury, ładne laski i miliard wybuchów? Nie mogę tego przegapić :D
 
Jak tak dalej pójdzie to 6 część albo będzie dziać się Marsie albo będą ścigać się niewidzialnymi samochodami ;d
 
Hehehe, a może amerykańska policja zostanie wyposażona w myśliwce F-16 do ścigania piratów drogowych, a oni i tak im uciekną starym Shelby z 800-konnym silnikiem wystrzeliwując przy tym 50 naboi z 6-strzałowego pistoletu za siebie? :P
 
BTW: skoro jesteśmy już przy trailerach to nie wiem czy ktoś już tu wrzucał (sorry jeśli tak), ale ja się nakręciłem po obejrzeniu tego poniżej.


 
ja tam do serii F&F nic nie mam. Glebi w filmach nigdy nie szukam, tylko rozrywki. ;-)
 
Może warto by napisać kilka zdań na temat jakiegoś filmu, a nie wstawić tylko trailer z yt?

Co to ma oznaczać ? Dajesz info, że film istnieje, że jest dobry, mam go obejrzeć czy unikać ?

Oglądałem Devil i się rozczarowałem. Dobre było tylko pierwsze 20min, później już tylko równia pochyła niestety w dół. Nudny, przewidywalny, sztuczny, głupi i zajebiście nielogiczny. 3/10

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole - niekrótki tytuł :). Historyjka dla dzieci, nie da się ukryć, wszystko podane w najprostszy sposób, ale za to jak ?! FANTASTYCZNE wizualne doznania. Piękna animacja, zapierające dech w piersiach kolory i widoki, super efekty. Pod względem wizualnym film pozamiatał wszystko co widziałem w ostatnich latach. Moja szczęka przez 95% czasu oglądania tej animacji leżała na podłodze. 8/10

$5 a Day - film drogi. Dramat z Christopherem Walkenem w roli głównej. Mimo prawie 67lat koleś trzyma się na prawdę nieźle i potrafi swoim nietuzinkowym sposobem grania przyciągnąć widza. Temat filmu ograny już 100x - relacje syn-ojciec, śmierć etc. Nic odkrywczego niestety w tej kwestii. Jako ciekawostkę można zobaczyć Sharon Stone (52lata) w bikini :) co tu dużo pisać, 100% MILF. Film oceniam na 6/10

Easy A - Komedia dla młodzieży, trochę "mądrzejsza" niż 90% produkcji z tej kategorii, ale i tak słabo. 4/10

Town, The - Kolejny bardzo dobry film Bena Afflecka - jako aktora i reżysera - bardzo klimatycznie, trochę w starym stylu poprowadzona historia grupy złodziei z dzielnicy Bostonu. Ciężko się do czegoś przyczepić. Może trochę się zawiodłem na scenariuszu (lubię bardziej skomplikowane filmy) no i końcówka jakaś taka miałka. Mimo wszystko mocne 8/10.

Cyrus - bardzo fajny aktorsko dramat. Reszta przeciętna - oprócz Marisy Tomei, totalnie gorąca kobieta :) 5/10

Switch, The - komedia z Aniston, mocno przeciętna. Kilka zabawnych momentów i na dodatek względnie ciekawy scenariusz ratuje ten film. 4/10

Please Give - bardzo dobry dramat obyczajowy. Jeżeli ktoś lubi takie klimaty to szczerze polecam. 7/10

13 - Jak pierwszy raz zobaczyłem obsadę to wiedziałem, że muszę zobaczyć ten film. Statham, Rourke,Alex Skarsgård, Winstone , Michael Shannon i 50groszy. Jak można było z taką obsadą spieprzyć film ?! Jednak hamerykańce potrafią. Na dodatek jest to remake francuskiego filmu z przed 5lat, który moim zdaniem jest 2x lepszy (specjalnie obejrzałem dla porównania). 4/10

Reszta na szybkości:

Despicable Me - animacja, 6/10
Wall Street: Money Never Sleeps - kontynuacja (nieumywająca się do części pierwszej) filmu o maklerach z WS. 5/10
Shrek Forever After - upadek serii :( 3/10
Buried - świetny Rynolds, reszta słaba i nielogiczna. To był dobry pomysł (z zajebiście mały budżetem :D), który został zniszczony przez spłaszczenie go do poziomu przygłupiego amerykańca. 4/10
Stone - Bardzo w porządku dramat psychologiczny. Bardzo dobry aktorsko. Jeżeli lubicie psychologiczne filmy to polecam. 6/10
Sorcerer's Apprentice, The - słabizna. 3/10

Oglądałem jeszcze sporo innych produkcji, ale to następnym razem.
 
"Devil" - odradzam, strasznym film, ale niestety nie w tym pozytywnym dla horroru znaczeniu. Polecam za to, ten pokręcony film http://www.imdb.com/title/tt0106579/
 
Ja ostatnio ogladam stare Polskie kino, polecam filmy:
- człowiek na torze
http://www.filmweb.pl/film/Cz%C5%82owiek+na+torze-1956-4830
- orzeł
http://www.filmweb.pl/film/Orze%C5%82-1958-8411
- baza ludzi umarłych
http://www.filmweb.pl/film/Baza+ludzi+umar%C5%82ych-1958-4081
 
Back
Top