Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Cristiada (2012) - świetne meksykański film, oparty na faktach, jakie miały tam miejsce w latach '20 o prześladowaniu, zabijaniu chrześcijan przez reżim państwa. Każdy powinien to zobaczyć w jakości HD najlepiej, dziwie się że nikt o tym filmie tu nie wspomniał
 
Właśnie w tej chwili powinien się pojawić teaser Niezniszczalnych 3, miał byc o 16 polskiego czasu :)
 
nie tak dawno temu widziałęm "To nie jest kraj dla starych ludzi" i powiem, że mega film. Kapitalny klimat. A propos braci Coen widzieliście Fargo? jak sie podobał?
 
dzięki! Panowie, a widzieliście "Lśnienie"? Wiele filmów widziałem ale niektóre klasyki jakoś ominąłem. Teraz jest dobry czas na nadrabianie zaległości:)
 
@jedi.k polecam Lśnienie- bardzo dobry film, niby kategoria horror, ale ja bym powiedział że raczej thriller psychologiczny, tylko musisz sie nastawic ze akcja sie powoli rozwija, ale zajebiscie ukazuje przeobrazenie glownego bohatera i jak dostaje bzika:D
 
Fargo najlepszy film braci Coen bez wątpienia, oglądałem go jeszcze za dzieciaka w TV, film który wrył mi się w pamięć w pozytywnym sensie.
 
Fargo aż sobie własnie obejrzałem ponownie, najlepszy film Coenów, potwierdzam. najlepsza postać z filmu Gaear Grimsrud :-)
 
Bogowie Ulicy/End of Watch - Jeden z lepszych filmów jaki kiedykolwiek obejrzałem. Wielkie :-). Specyficzny sposób nagrywania nadaje idealny klimat temu filmowi. Po 30 minutach byłem wciągnięty na maxa, a końcówka? SPOILER ALERT



SPOILER



.



.



Końcówka rozjebała mnie na łopatki, dzięki pewnie tak nakręconym scenom. Wzruszyłem się na tym filmie, genialny klimat. Dobrze,ze po pogrzebie jest ten wesoły fragment, bo tak bym siedział pogrążony w smutku pewnie, a teraz mi przeszło :-)



.



.



.



PO SPOILERZE



P.S. Główny aktor przypomina mi GSP.
 
P.S. Główny aktor przypomina mi GSP.
Jake Gyllenhaal - polecam nadrobić takie zaległości, bo to jeden z lepszych aktorów ostatnimi czasy.


Jake-Gyllenhaal-Shaves-His-Head-for-His-upcoming-End-of-Watch1.jpeg
 
@up



Właśnie sprawdzam. Ogólnie kojarzyłem go skądś, ale do tej roli chyba ściął włosy i nie mogłem skojarzyć kto to. Który film z jego udziałem polecacie najbardziej?
 
Pitch Black - 7/10. Klimatyczny i podtrzymujący w napięciu film. Nawet po 13 latach od premiery mi się podobał, obejrzany jako podkład pod kolejne części. Podobno to najlepsza część, ostatnia ma słabszą ocenę ale mam nadzieję, że nie będę żałował jak zakończe trylogię.
 
Gyllenhaal to jeden z nielicznych aktorów, który nie zagrał chyba jeszcze w słabym filmie. Chciałbym żeby dostał Oskara za film gdzie będzie mógł spełnić się w roli jakiegoś psychola typu Patrick Bateman xD



Właśnie przeczytałem newsa, że chcą zrobić remake mojego koffanego I saw the devil, mało tego, ma on być "dostosowany do międzynarodowego rynku". Najpierw Oldboy, teraz to :-)



@Masu, no fakt :-)
 
Z Gyllenhaalem najlepszy film to oczywiście Prince of Persia. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi:-)
 
Back
Top