Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Muza z trailera Capitana zalatuje mi Hansem Zimmermanem, czy się mylę ???

Chyba o Zimmera chodzi, chociaż to Niemiec to kiedyś ktoś tam pisał o jego żydowskim pochodzeniu xD
Ale muzykę do Capa robi Henry Jakcman, robił m.in do X Men i Kick Ass





Btw wyszedł bardzo ciekawy film z Michaelem Shannonem.

99.Homes.2014.1080p.WEBRip.x264.AAC2.0-FGT
 
Kurwa co ja napisałem hahaha, znam gościa bardzo dobrze, nie wiem co mi się pojebało XD, Jackmana też znam, nawet tu Magneto Theme wrzucałem już ;)
 
Panowie, proszę o pomoc. Poszukuję filmu, bo wujek google nie daje rady.
Jakiś film animowany, najpewniej z lat 90. Głównym bohaterem był Piesek, który dbał/przyjaźnił się/ miał za właściciela chłopca. Był tam taki moment, że ten chłopiec poszedł z jakiegoś powodu w zimę w góry i nie wrócił. Główny bohater chciał wyruszyć ale bał się i spytał się swojego psiego kumpla o radę. Ten powiedział coś takiego "Pies nie da rady tego zrobić, ale Wilk? Jak najbardziej". Potem ten główny Pies poszedł w góry, zobaczył Wilka (Wilczycę?) w cieniu (kojarzyła mi się z takim wilczym bogiem), by chwile później zobaczyć Wilczy ślad. Przymierzył swoją łapę z łapą wilka i ruszył dalej.
Ktoś coś kojarzy? Serio chciałbym zobaczyć ten film by ogarnąć o co chodziło, a ostatni raz widziałem go w okolicach 2004 roku :<. Pamiętam głównie ten tekst o tym, że tylko Wilk da radę przejść i moment, kiedy główny bohater uświadamia sobie, że nie jest psem a wilkiem.
Będę wdzięczny!
EDIT: Jednak zauważyłem, że nie koniecznie musiał być zrobiony w latach 90.
 
Last edited:
Kinomisja zaczęła kolejny cykl o spaghetti westernach.
Tym razem zaczęli z grubej rury, filmu Sergio Leone("Dobry Zły i Brzydki", "Za garść dolarów") który powstał..przez to, że odmówił nakręcenia Ojca Chrzestnego.

Wstęp autora:
"Spag-West Mania" - pod tą kretyńską nazwą kryje się następny cykl tekstów, którego kolejne odcinki pojawiać się zapewne będą raz na kilka miesięcy. W każdym razie, tak, będzie tu o spaghetti westernach, wyłącznie tych zajebistych (ale hej, jest ich od cholery), i tak, zaczynamy od filmu Sergia Leone, bo jakżeby inaczej, aczkolwiek od tego, który cieszy się najmniejszą popularnością, mimo że jest jednym z najlepszych. A wszystko zaczyna się od tego, że...

Po sukcesie "Pewnego razu na Dzikim Zachodzie" Sergio Leone otrzymał propozycję wyreżyserowania "Ojca chrzestnego". Odrzucił ją, gdyż interesował go wyłącznie jego własny projekt – "Dawno temu w Ameryce". O ironio, nie mógł się nim jednak jeszcze zająć. Okazało się bowiem, że aby otrzymać nań fundusze, musi zrealizować kolejny western. Skoro jednak miał już serdecznie dość opowieści o Dzikim Zachodzie, postanowił ograniczyć się do roli producenta...


http://kinomisja.pl/spag-west-mania-garsc-dynamitu-1971/
 
Zero Dark Thirty - świetny film Bigelow (tej od Hurt Lockera). Opowiada o polowaniu na Bin Ladena z perspektywy jednej z agentek. Polecam.
 
Obejrzalem w koncu (tak, dopiero pierwszy raz) dwa tytuly ktore sa w scislym topie filmowych rankingow - Forrest Gump i Skazani na Shawshank. Oba filmy sa bardzo dobre, ale wg mnie nie zasluguja na tak wysokie miejsce. Szczegolnie dziwi mnie fotel lidera Skazanych i to zarowno na filmwebie jak i na bardziej prestizowym imdb. Nie ulega watpliwosci, ze gdyby ranking tworzyli krytycy to czolowka wygladalby inaczej. Lektura Skazanych to dobry asumpt bym w koncu obejrzal malo znany, acz podobno bardzo dobry film o tematyce wieziennej tj Dziura http://www.filmweb.pl/film/Dziura-1960-92977
 
Horns na podstawie książki syna S. Kinga-Joe Hilla, jeśli dobrze pamiętam- średnie, z pewnością nie straszy, czasem za to bawi, a ja po seansie myślałem tylko o tym jak cholernie bardzo podobają mi się rude laski w typie dziewczyny głównego bohatera...ajajaj:/
 
garść ostatnio obejrzanych filmów ode mnie

x plus y (2014)- Zapowiadało się ciekawie, oceny i opinie dobre, angielska obsada i produkcja.
Liczyłem na lekki i łatwy komediodramat, no i to dostałem. Zaczęło się dobrze, jednak reżyser za bardzo poleciał schematami, a końcówka woła o pomstę do nieba.
Film z gatunku-Niby czasu się nie marnuje ale są można było coś innego obejrzeć. 5/10

O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu(2014)- ciekawy pomysł, bardzo hipsterski i na czasie.
Ten opis w zasadzie wystarczy, bo poza pięknymi ujęciami i grą kamery ten film nie ma za wiele do zaoferowania. 6/10

Fantastic Mr. Fox (2009)- Dopiero teraz obejrzałem, jako że nie przepadam za animacjami, i powiem, że nie żałuję. Bardzo sympatyczna komedia.
Kochanków z księżyca nie przebija ale zdecydowanie jeden z lepszych filmów Andersona. 7,5/10

i dwa polskie filmy:

Ziarno prawdy (2015)- Reżyser Rewersu więc miało być dobrze, a wyszło jak zwykle.
A na dodatek Hamkało... Trochę się teraz boję bo Lankosz ma wyreżyserować Ciemno, prawie noc. 4,5/10

Body/ Ciało (2015)- Zdecydowanie najlepszy film Szumowskiej.
Słodko-gorzki obraz polski, dodatkowo rewelacyjna Ostaszewska i nie gorszy Gajos. 7,5/10

A teraz zabieram się za Joe (2013). Ciekawy jestem Nicholasa Cage'a w trochę innej roli.
 
Baginski:


Łoł, nieźle mu wyszło przełożenie tej legendy na klimat SF.
Ale niestet wybuchy nadal Bagińskiemu nie wychodzą ;p Nic nie zastąpi mechanicznych efektów eksplozji. Ale CGI jak zawsze mistrzowskie.


Swoją drogą Platige Image to jedna z niewelu firm na świecie prdukująca animacje, efekty CGI która istnieje. Większość upadła, w tym hollywoodzkie. Ale Platige Image sobie nieźle radzi: produkuje dla hollywood, dla filmów Europejskich, reklam. Ba, raz Arabia Saudyjska dała im 30 mln $(!!!!) na stworzenie 15 min reklamy zachęcającej Saudyjczyków do jeżdżenia ich koleją. Ba, była sierowana tylko do dzieci, bo w Arabii bały jeździć się koleją.


Ale dla mnie największe technice mistrzostwo Bagińsiego to reklama Żubra. Mało kto wie, że tam wszystko - od futer, przez każde pojawiające się zwierze po najmniejsze źdźbło trawy - wszystko jest wygenerowane komputerowo. Ta reklama to majstersztyk - jakbyś komuś pokazał całą scenografie i powiedział, że to nakręcone, to by uwierzyli.
Ale jak się ma talent(i technike, na niektóre projekty wynajmują nawet kilkaset dodatkowych komputerów by non stop pracowały nad daną grafiką) to można sobie tworzyć.
 
Back
Top