Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Ale ja o opiniach szarych ludzi mówię a nie krytyków ;)
Grzesiu ja wszystko rozumiem. Ja byłem z dwoma kumplami, jeden fan jak ja tylko mniejszy, obejrzał 1 i 2 część może po dwa razy. Drugi koleś jedynki nie widział, dwójke niecałą bo mu sie znudziła. To wiadomo, że jak ktoś fanem nie jest i oczekuje fajerwerków i ambitnego kina to sie zawiedzie/lub nie będzie kumać tych nawiązań i dlaczego to takie pokręcone.
 
Pożyjemy zobaczymy, gdyby jednak Fassbender rzeczywiście dostał Oskara, DiCaprio chyba by się pociął, zwłaszcza, ze odrzucił rolę Jobsa, żeby zagrać w "oskarowym" The Revenant od Inarr

Po prostu odnoszę wrażenie, że od momentu śmierci Jobsa, połowa Hollywood spuszcza się nad tym aby nakręcić jak najlepszy (a co za tym idzie, najbardziej dochodowy) film. Kiedy Steve zszedł z tego świata, napisano kilka biografii na jego temat, z czego "Steve Jobs" okazał się książką wybitną moim zdaniem, od której nie idzie po prostu się oderwać (zwłaszcza patrząc na okoliczności pisania tej książki oraz, że Jobs za życia zgodził się na wszystko co będzie w niej zawarte, nawet jeżeli będzie się pisać o nim źle). Podobnie jest z filmami, bowiem robi się taki wyścig szczurów. Może trochę przesadzam, bowiem nakręcono raptem dwa filmy o życiu Jobsa, ale tak jak wcześniej napisałem, branża spuszcza się nad tym tematem niemiłosiernie.

Dlaczego uważam, że może Oskara nie być? Może źle się wyraziłem, gdyż chodziło mi bardziej na myśl to, że tak na dobrą sprawę, nie chciałbym aby był z tego Oskar. Kompletnie tego nie widzę, nie czuje, że to może być film na miarę statuetki. Po prostu, jak dla mnie nadal minął za krótki czas od śmierci Jobsa aby kręcić filmy na jego temat. Idealnym przykładem jest tutaj..."katastrofa smoleńska", gdzie do tej pory został nakręcony jeden, wręcz tragiczny i nudny do bólu film czyli "Prosto z nieba" w reżyserii Piotra Matwiejczyka. Podobnie jest z Jobsem. Nakręcili "Jobsa" z Kutcherem w roli głównej i pomimo, że był największych plusem tego obrazu, to jednak jego gra dawała dużo do życzenia, tym bardziej, że w trakcie seansu odnosiłem wrażenie, że za facet za bardzo się stara aby upodobnić się do szefa Apple. Podobne wrażenia mam po obejrzeniu trailera "Steve Jobs", pomijając już fakt, że podobieństwo Fassbendera do Steve'a jest praktycznie zerowe i równie dobrze mógłby to być film o każdym innym wizjonerze z Doliny Krzemowej. Ludzie po prostu chcą za bardzo, a wychodzi z tego straszna klapa. Za dużo spinania a za mało luzu, aczkolwiek tak jak wspomniałem, to jeszcze jak dla mnie, nie ten czas aby ten powstał.

"Piraci z Doliny Krzemowej" są dla mnie najlepszym filmem o Jobsie, bo co ciekawe, powstał za życia Steve'a a po drugie, widać kompletny luz w jego kręceniu. Wyle swoją grą wciągnął nosem Kutchera i pomimo, że wystąpił w produkcji nakręconej za o wiele niższe pieniądze, to jednak oglądanie go na ekranie nie było męczące. Po za tym, jeżeli ktoś widział obydwa filmy, niech sobie porówna, w którym pozwolono sobie na więcej. Faktem jest, że "Piraci z Doliny Krzemowej" od pewnego momentu skupiają się głównie na relacjach na linii Jobs-Gates, ale to akurat wyszło temu filmowi na dobre.

Kończąc. Faktem jest, że w pełni będę mógł się wypowiedzieć się na temat najnowszego filmu o Jobsie po jego obejrzeniu, ale jak już wcześniej wspomniałem, po tym co widziałem w trailerze, nie napawa mnie to zbytnim optymizmem. Dlatego nie liczę tutaj na jakiś wysyp nagród, aczkolwiek już niejednokrotnie akademia nas zaskakiwała i wszystko jest możliwe.
 
Na filmwebie śmiga zwiastun utworu filmopodobnego o tytule 'Sharktopus vs whalewolf" :D ...syfy ofc
Mam niejasne przeczucie, że takie cosie i sharkanda bd mialy kiedys status kultowych pozycji, o ile pierwsze sharkando juz takie nie jest w pewnych kregach
 
Na filmwebie śmiga zwiastun utworu filmopodobnego o tytule 'Sharktopus vs whalewolf" :D ...syfy ofc
Mam niejasne przeczucie, że takie cosie i sharkanda bd mialy kiedys status kultowych pozycji, o ile pierwsze sharkando juz takie nie jest w pewnych kregach



pozamiatane

x2



 
Dzis w koncu obejrzalem slynny film Bela Tarra - Harmonie Werckmeistera http://www.imdb.com/title/tt0249241/. Sa tacy ktorzy uwazaja go za najlepszy film na swiecie.
Dzielo to jest ambitne ale bardzo trudne w odbiorze, tylko dla absolutnych koneserow kina. Nie jest to film komercyjny.Pod wzgledem technicznym film Tarra to majstersztyk - ujęcia, gra cieni, klimat, muzyka to najwyższy poziom sztuki filmowej.
Do obejrzenia online http://www.cda.pl/video/19109004
 
Dzis w koncu obejrzalem slynny film Bela Tarra - Harmonie Werckmeistera http://www.imdb.com/title/tt0249241/. Sa tacy ktorzy uwazaja go za najlepszy film na swiecie.
Dzielo to jest ambitne ale bardzo trudne w odbiorze, tylko dla absolutnych koneserow kina. Nie jest to film komercyjny.Pod wzgledem technicznym film Tarra to majstersztyk - ujęcia, gra cieni, klimat, muzyka to najwyższy poziom sztuki filmowej.
Do obejrzenia online http://www.cda.pl/video/19109004


Dla mnie jego najlepszy film to zawsze będzie "Szatańskie tango". Też jest na cda.pl. Trwa 8 h ale warto znaleźć czas by obejrzeć go w całości. Niesamowite katharsis.
 
Żadna komiksowa ekranizacja mnie tak nie jara.

PHMOcPPBSzhCQU_1_l.jpg
 
Żadna komiksowa ekranizacja mnie tak nie jara.

PHMOcPPBSzhCQU_1_l.jpg

Nie znam sie...kto to jest?


Z komiksów marzę by powstał dobry serial na podstawie "Kaznodziei". Niestety, wszystkie próby ekranizacji filmowej, serialowej ucięte przy zetknięciu z cenzurą :/
 
Nie znam sie...kto to jest?


Z komiksów marzę by powstał dobry serial na podstawie "Kaznodziei". Niestety, wszystkie próby ekranizacji filmowej, serialowej ucięte przy zetknięciu z cenzurą :/
Przeciez właśnie kręcą.
 
Nie znam sie...kto to jest?


Z komiksów marzę by powstał dobry serial na podstawie "Kaznodziei". Niestety, wszystkie próby ekranizacji filmowej, serialowej ucięte przy zetknięciu z cenzurą :/

Przeca kręcą i w Kaznodzieję się wcieli ojciec Starka z uniwersum Marvela. :p
 
Jak dla mnie ekranizacje komikswe wyglądają tak:


1. Persepolis - arcydzieło i kompletna wierność
2. Sin Sity
3. Constantine
4. V jak Vendetta
5. Ghost World
6. Batman 1989
7. Batman: Mroczny Rycerz
8. Iron Man(właściwie 3 czesc najfajniejsza).
9. Zimowy Żołnierz - pozytywne zaskoczenie.
10. Avengersi.

Nie wiem, pewnie kilka pominąłem. Lecz te wyżej wymienione traktuje jako udane, niektóe jako wybitne filmy.

Gość udaje że lubi Kaznodzieje, ten autor z Onetu, a ewidentnie nie zna komiksów #hipster

Na filmwebie jest podobne info. A z pierdolenia jakie tam jest można wysunąć wniosek, że Kaznodzieja będzie serialem o tym jak tytułowy bohater walczy ze złem by ocalić swoje miasteczko xD

To będzie porażka.
 
Jak dla mnie ekranizacje komikswe wyglądają tak:


1. Persepolis - arcydzieło i kompletna wierność
2. Sin Sity
3. Constantine
4. V jak Vendetta
5. Ghost World
6. Batman 1989
7. Batman: Mroczny Rycerz
8. Iron Man(właściwie 3 czesc najfajniejsza).
9. Zimowy Żołnierz - pozytywne zaskoczenie.
10. Avengersi.

Nie wiem, pewnie kilka pominąłem. Lecz te wyżej wymienione traktuje jako udane, niektóe jako wybitne filmy.



Na filmwebie jest podobne info. A z pierdolenia jakie tam jest można wysunąć wniosek, że Kaznodzieja będzie serialem o tym jak tytułowy bohater walczy ze złem by ocalić swoje miasteczko xD

To będzie porażka.

Przecież to nie Rogen pisze te artykuły. Ciekawi mnie czy wampira zagra Franco :D
 
To jak flash i the arrow ;)

istnieją implikacje jakoby flash season 1 był rozgrywany w alternatywnym tajmlajnie i w drugim sezonie ma być ten właściwy + Garrick z Earth 2 jako Flash, także może być ciekawie już, nie miasteczkowo, a światowo :D
 
Deadpool to będzie pieprzone mistrzostwo świata, albo gwoźdź do trumny Reynoldsa, koleś jest jednak na maksa podjadany i wierzy w ten projekt, więc i ja wierzę, że ten film urwie jajca - DOSŁOWNIE
Czekam na jakiś trailer z CC.



CCGZv_cUgAAWqBj.jpg
 
Deadpool to będzie pieprzone mistrzostwo świata, albo gwoźdź do trumny Reynoldsa, koleś jest jednak na maksa podjadany i wierzy w ten projekt, więc i ja wierzę, że ten film urwie jajca - DOSŁOWNIE
Czekam na jakiś trailer z CC.



CCGZv_cUgAAWqBj.jpg

to ma byc w bardziej powaznych klimatach rozumiem? ala batman nolana? jesli tak to jaram sie
 
Deadpool i powaga? No way xD
Nie mogę znaleźć tego trailera do filmu, był świetny, ale wszędzie go blokują. To wrzucę to. Możesz przestać się jarać :lol:


Zresztą przełącz sobie na 1:47-2:05 xD

"Yeah, well, fuck you, Nolan."
 
Back
Top