Filmy - co obejrzeć a co omijać szerokim łukiem.

Oglądał ktoś "Obecność"? Słyszałem kilka dobrych opinii. Film podobno na faktach.
 
Panowie i panie, pilnie poszukuję filmu Oszukane do ściągnięcia lub oglądnięcia online (ale bez jaj typu wyślij darmowego smsa).



Dzieki z góry.
 
@Thai - wczoraj byłem w kinie na "Obecności" - porządny horror, trzyma w napięciu. Ogólnie nie w nim gore, tylko jak w klasycznych horrorach motywy w stylu nawiedzony dom, duchy z szafy, skrzypiące drzwi itd. Może nie jest to arcydzieło dekady, nie jest też zbyt nowatorski - trochę zgrane motywy egzorcyzmów, postaci w lustrze itp., ale ogólnie do obejrzenia. Plusem jest, że jak już zaczyna straszyć to twórcy nie odpuszczają tylko jadą z koksem cały czas :) Minusem - może brak psychologicznej głębi i jakiegoś większego "porycia" - chyba że ktoś wierzy, że to film na faktach co jest oczywiście totalnym bullshitem. Trochę też film jest rozproszony - ostatecznie chyba z 5 różnych "straszydeł" wyskakuje co i rusz z innego kąta, co jak dla mnie osłabia ogólny efekt. Ale i tak dałbym z 7/10.
 
Trochę też film jest rozproszony - ostatecznie chyba z 5 różnych "straszydeł" wyskakuje co i rusz z innego kąta, co jak dla mnie osłabia ogólny efekt.


W tej historii, co to niby jest podstawą też jest kilka potworzaków, także pewnie stąd ten patent. W sumie podobnie jak w "Naznaczonym" od tych samych ludzi. Opis brzmi nieco podobnie do "Naznaczonegp" czy te rzeczy co napisałeś w recenzji, więc liczę na dobry film.
 
Szukam czegos ciekawego z nowosci na dzis wieczor - any ideas?







OK, już mam nie wazne, znalazłem. Film jest scenarzysty "Ujrzałem diabła" (genialny, mocny film - trailer ponizej),a nosi tytuł "Nowy Świat" i ponoć tez zrobił sporo zamieszania za garnicą.







https://www.youtube.com/watch?v=KzsiUBbTr-M
 
Dead Man Down/Czas Zemsty - 7/10. Dobry film akcji, trochę thriller lecz rozwiązanie zagadki przychodzi zbyt wcześnie i dalej jest już tylko akcja ale warto obejrzeć jak TV serwuje Nam gówno.
 
OK, już mam nie wazne, znalazłem. Film jest scenarzysty "Ujrzałem diabła" (genialny, mocny film - trailer ponizej)


O, na to się czaję, ale dopiero jak w końcu Oldboya obczaję.
 
Nowego Wolverine ktoś oglądał ? Chyba się myknę do kina w poniedziałek bo urlop.
 
O, na to się czaję, ale dopiero jak w końcu Oldboya obczaję.


Polecam, "I saw the devil" zajebisty, natomiast oczywiscie "Oldboy" to jeden z najlepszych filmow jakie w ogole w zyciu widzialem, kult i az wstyd nie znać, 10/10 :-)
 
Ja nie wiem czy 20 filmów rocznie obejrzę, także mi umknął, ale dzisiaj chyba seans, ewentualnie jutro przed UFC.
 
The.Conjuring.2013.R6.WEBRip.x264.AC3-FooKaS (słaba kopia, chińskie suby na obrazie)



Byzantium.2012.WEB-DL.x264.AC3-BiTo (Gemma :-))
 
Cytat z recki

Na ekranie bryluje natomiast Gemma Arterton, która zagrała chyba najlepszą rolę w swojej karierze. Jest na zmianę drapieżna, kokietująca, czarująca i przede wszystkim ocieka emocjami.


film może być nawet o chińskich wypalaczach ogłoszeń przyklejanych do chodników - i tak zobaczę xD



BTW



pierwszy raz Penelope, w rolach głównych Irina Shayk and Javier Bardem



 
No w przypadku Bardema to chyba raczej rola drugoplanowa. :) Całkiem spoko, choć przydługi trochę jak dla mnie. Nie powinien przekraczać 3-4 minut.


Kurwa teraz to musze to Byzantium juz dzisiaj obejrzec. :D
 
Oldboy obejrzany, ale aż tak mi się niestety jak Brazilowi nie spodobał, uwaga, będą spoilery. Momentami kapitalny, ale samo rozwiązanie intrygi, głównie wątek hipnozy mnie nie przekonał, były też chwile, gdy lekko mi się dłużył. W każdym razie bardziej za duże oczekiwania, bo film co najmniej niezły, ale już po pierwszej scenie z samobójcą się nastawiłem "o, ale to będzie dobry film!", a epizod "więzienny" tylko mnie w tym umocnił.
 
Obejrzałem sobie Oblivion ( Niepamięć ) z Tomem Cruise i jestem mile zaskoczony, nie spodziewałem się tak fajnego filmu, może scenariusz to nie jest jakiś majstersztyk ale jeżeli chodzi o kwestie audio wizualne to sa przepiekne.
 
I Give It a Year - wreszcie jakaś fajna komedia romantyczna, która zaczyna się tam gdzie wszelkie tego typu filmy mają swój koniec, no i czuć trochę ten brytyjski humor od Gervaisa i Merchanta zwłaszcza, ze ten drugi w tym filmie występuje. Niewątpliwie wielki plusa za Rose Byrne - jestem po prostu zauroczony tą aktorką od czasów Wicker Park i Troji xD
7,5/10
 
The Conjuring - dosyć standardowy horror, ale muszę przyznać, że dwa razy wystrzeliło mnie z kapci.



Moja ocena - 6/10.
 
Człowiek ze stali 9/10 najlepszy S jaki w swoim życiu widziałem ,naprawde polecam



Star Trek Into Darkness 8+/10 Trzyma poziom ,naszpikowny akcją,nie daje zasnac i o sobie zapomniec



Pacific Rim 6/10 Nawalony efektami bez wiekszego przemyslenia



Oblivion 8+/10 Zaskakująco dobry obraz poapokaliptyczny ukazujacy niedaleką przyszłość na Ziemi



World War Z 3/10 Przereklamowany , spojler! jedna akcja w labolatorium najlepsza, zapiera dech w piersiach reszta bardzo przewidywalna i nudna .Jestem wielkim fanem dobrego obrazu SF to moje oceny ,nie jestem znawcą czy degustatorem ale mała wypowiedz odemnie na tamat kilku tytułów
 
Jak ktoś daje Oblivionowi wysoką notę za scenariusz (gdzie każdy motyw był zerżniety z innych wielkich filmówtego gatunku) to znaczy, że niewiele SF oglądał. Jedynie wizualnie ten film dawał radę.
 
Spoiler:



Głowny motyw z klonami astronauty, które mają wykonać swoją robote i iść do kasacji jest znany choćby z "Moon", a atak klonów z Ataku Klonów :D
 
Spoiler pt 2:



Ja w tym filmie widzę Dzień Niepodległości i Armageddon (inwazja i misja zniszczenia obcej (nie)inteligencji), Odyseję Kosmiczną 2001 (obca (nie)inteligencja), Moon (motyw klonów-wyrobników nieświadomych sytuacji), Matrix (świat zaprojektowany tak aby ludzie nieświadomie wytwarzali energie dla maszyn), Wall-e (design dronów), Mad Max (i wiele innych gdzie występuje lud ocalałych od zagłady, przywdziewających mundury wojskowe i ozdoby indianskie rodem z dzikiego zachodu), Logans Run (motyw edenu, który czeka na wyrywających się z niewoli dystopijnej rzeczywistosci)... jeszcze mógłbym wymieniać trochę.
 
E tam, nie powoływał bym się na Gwiezdne Wojny, które mają chyba milion zapożyczeń z legend, mitów, testamentu itp ;)
 
a Wolverina nowego ktos widzial? Moj ulubiony, nawet przed Punisherem, bohater z dziecinstwa...



Tego nowego S tez nazwalbym najlepszym eSem w historii, ale oceniajac to jako SF, podzielibym ocene na dwie czesci: 8/10 za pierwsza polowe filmu, 4/10 za druga (2 za storyline :) no i docenilybm widowiskowosc, wiec cos bym tam dodal). Jesli uwzgeldnic konwencje sub-gatunku SF (hero sf? beka, zaden ze mnie ekspert), to moze druga czesc ocenilbym oczko/dwa wyzej, no bo w koncu supermoce trza zobaczyc, no nie?). Kazdy poprzedni superman ledwo odbijal sie od zera.
 
Wolverine, Punisher....??



...SPAWN zjada ich na śniadanie!



221204232H1_1_lit.jpg
 
Back
Top