Fantasy Premier League?

Co do różnic między FPL a Fantasy Ligą:







Czas gry:



1 - 60 minut = 1 pkt.



61 - 90 minut = 2 pkt. (czyli można wejść z ławki i dostać 2 punkty za czas gry)



Zdobycie bramki:







Bramkarze i obrońcy = 6 pkt.



Pomocnicy = 4 pkt.



Napastnicy = 3 pkt.







Asysta:



Niezależnie od pozycji = 3 pkt.



Za asystującego uważa się też gracza, który został sfaulowany a po stałym fragmencie gry padł gol z bezpośredniego strzału







Czyste konto (tylko kiedy gracz spędził minimum 60 minut na boisku):



Bramkarze i obrońcy = 3 pkt.



Pomocnicy = 1 pkt.



Napastnicy nie punktują







Pozostałe:



Każde 3 obronione strzały przez bramkarza = 1 pkt.



Obroniony karny = 5 pkt.







Punkty ujemne:



Spudłowanie karnego = -2 pkt.



Każde dwie bramki puszczone przez bramkarza i jego obrońców = -1 pkt.



Żółta kartka = -1 pkt.



Czerwona kartka = -3 pkt.



Samobój = -2 pkt.







Punkty bonusowe:



To największa różnica. Fantasy Premier League ma indeks, który ocenia wkład każdego gracza w mecz opierając się na istotnych statystykach jak kluczowe podania, celne strzały, odbiory piłki etc. Gracz z najwyższym indeksem w meczu dostaje 3 dodatkowe punkty, kolejny 2 punkty, ostatni na podium 1 punkt.







Drugą podstawową różnicą są transfery. W przeciwieństwie do Wp tu na kolejkę dostaje się tylko jeden transfer, każdy kolejny to już -4 pkt. Niewykorzystany w kolejce transfer przechodzi na kolejną ale tylko raz, więc maksymalnie można mieć dwa transfery do wykorzystania.







Są też dwie "dzikie karty", które dają prawo do nielimitowanej liczby transferów w danej kolejce. Jedną można zagrać w dowolnym momencie w sezonie, drugą tylko w styczniu. PROTIP: Jeśli ktoś chce wykorzystać dziką kartę najlepiej uruchomić ją jak tylko zaczną się mecze danej kolejki.







Jest wice-kapitan, który przejmie obowiązki kapitana (punktacja mnożona razy 2) gdyby ten nie zagrał ani minuty.







Wreszcie, jest kosmetyczna różnica przy rezerwowych. Na wp za obrońcę wejdzie obrońca, za pomocnika pomocnik itd. W Premier League zawsze jako pierwszy wejdzie rezerwowy numer jeden, niezależnie od pozycji, potem numer dwa i na końcu numer trzy.
 
--------------------------------Szczęsny (ars)---------------------



--Baines (everton) ----mertesacker (ars)------zabaleta (city)---------- Johnson (liv)



--nasri (city)---------- Arteta (ars)-------------Young (united)--------Snodgrass (norwich)



------------------Van Persie (united) ------------------Kone (everton)



Rezerwa: Davis, Hangeland, Lucas, Weimann
 
KS Ostry Janusz melduje się na pokładzie :-). Część zawodników wybierałem trochę w ciemno bo nie orientuje się zbytnio w PL :-). O co chodzi z tą ligą Head to Head?
 
@ up



bezpośrednie pojedynki...



zespoły zestawione w pary na zasadzie ligowych spotkań, kto zdobędzie więcej wygrywa mecz...



czyli drugi wynik w kolejce nie gwarantuje ci zwycięstwa w meczu...
 
Hang's Team



FC Chrapowo



Ciciki FC



dobra_wodka



Któryś z tych klubów z ligi klasycznej musi dołączyć do ligi head to head, bo jak na razie jest 25 drużyn. Kod do ligi



67208-20123
 
Przed chwilą sprawdziłem, że w head-to-head jest na 28. Niniejszym zamykam na parzystej liczbie tą ligę, resztę zapraszam do klasycznego Copa Cohones (kod: 67208-22564)



Pamiętajcie, że mimo braku meczy w Ekstraklasie Premiership rusza jutro a więc macie czas do jedenastej w sobotę by ogarnąć składy.
 
Mój skład:



10n8ena.jpg








Wybierany po części intyucjnie ale mam nadzieje że pójdzie mi lepiej niż w Ekstraklasie (którą notabene znam zdecydowanie lepiej niż Angielską :-)).
 
Mam pytanie,czy ma to jakieś znaczenie jak ustawie piłkarza na boisku? Bo za cholerę nie mogę ustawić Hazarda na skrzydło, tylko jest w środku.
 
@Egraam



Deulofeu może być strzałem w dyche, zapomniałem o nim, a może na niego postawie :-)
 
Naprawde w porownaniu z polska liga, na angielskiej znam sie beznadziejnie, a z racji, ze w tej pierwszej jestem w srodku stawki, to tu wroze sobie tylko jej koniec :-)
 
zmiana kalendarza + kilka ruchów transferowych- tak jak się obawiałem, zamiast zmian kosmetycznych wyszedł prawie generalny remont...
 
Back
Top