Fame MMA gala youtuberów

Ostatnio trochę się wystraszyłem nad tym gdzie zmierza ludzkość jak przeczytałem artykuł że są badania mówiące że tik tok wyprzedzi biznesowo yt za kilka lat.

Serio jeśli g...a 10 sekundowe z podkładem muzycznym mają wyprzedzić najlepszą uniwersalną rzecz internetu jaka powstała w jego historii. To jesteśmy w nieziemskiej d...pie.
 
Ale donejty to płacą ludzie spoza Polski? Minęło 15 lat odkąd ostatnio grałem na poważnie w gry. Wiem, że teraz wszyscy cisną multiplayera na dużą skalę, ale to też powoduje, że polscy gracze mają trudniej się rozepchać na rynku światowym, chyba, że jest jakaś nisza. Zawodowch e-sportowców nie liczę, bo oni mają kasę z samego grania i sponsorów, a nie streamowania.
Oni zarabiają z reklam na twitchu, ze współprac np. z daną firmą, eksponując jej produkt na streamie lub banner pod streamem i wspominając o niej co jakiś czas, mogą być także współprace z grami i one są bardzo dochodowe, bo za granie w grę przez 2h streamerzy z 1000 widzów mogą zgarnąć nawet minimalną w dwie godziny. Donejty to zazwyczaj mała część z tego wszystkiego, ale większość streamerów tych dużych z samych donejtów mogłaby się utrzymać na fajnym poziomie.
 
@Vassago Ogólnie śmieszy mnie, jak wg. Żelaznej ręki najpopularniejsi zarabiają poniżej 200k zł, przecież Nitro, który jest streamerem z samego yt parę miesięcy temu zarobił w 28 dni tyle
1653307374396.png

Teraz natomiast on ma 3 razy więcej wyświetleń (ok. 56m), więc w poprzednie 30 dni pewnie zrobił z samych reklam, nielicząc współprac, które pewnie również bardzo dochodowe ok. ~40000 usd, ale i tak Żelaznaowca, lub baran jak zwał tak zwał napisze, że nitro wyszedł za mniej niż 200k zł, gdzie on ponad tyle robi w miesiąc xD

Edit: Są jeszcze donejty, więc parę tysięcy złoty też można sobie spokojnie doliczyć.
 
@Vassago Ogólnie śmieszy mnie, jak wg. Żelaznej ręki najpopularniejsi zarabiają poniżej 200k zł, przecież Nitro, który jest streamerem z samego yt parę miesięcy temu zarobił w 28 dni tyle
View attachment 38701
Teraz natomiast on ma 3 razy więcej wyświetleń (ok. 56m), więc w poprzednie 30 dni pewnie zrobił z samych reklam, nielicząc współprac, które pewnie również bardzo dochodowe ok. ~40000 usd, ale i tak Żelaznaowca, lub baran jak zwał tak zwał napisze, że nitro wyszedł za mniej niż 200k zł, gdzie on ponad tyle robi w miesiąc xD

Edit: Są jeszcze donejty, więc parę tysięcy złoty też można sobie spokojnie doliczyć.
Przecież to żadna tajemnica, że Nitro wyszedł do pierwszej walki za 900k.
 
@Vassago Ogólnie śmieszy mnie, jak wg. Żelaznej ręki najpopularniejsi zarabiają poniżej 200k zł, przecież Nitro, który jest streamerem z samego yt parę miesięcy temu zarobił w 28 dni tyle
View attachment 38701
Teraz natomiast on ma 3 razy więcej wyświetleń (ok. 56m), więc w poprzednie 30 dni pewnie zrobił z samych reklam, nielicząc współprac, które pewnie również bardzo dochodowe ok. ~40000 usd, ale i tak Żelaznaowca, lub baran jak zwał tak zwał napisze, że nitro wyszedł za mniej niż 200k zł, gdzie on ponad tyle robi w miesiąc xD

Edit: Są jeszcze donejty, więc parę tysięcy złoty też można sobie spokojnie doliczyć.
Youtube to w chuj dochodowy biznes jeśli masz dużo wyświetleń itp. Wystarczy spojrzeć ile osób ze świata telewizji poszło w yt. Makłowicz, Borek, Kornacki, Mikiciuk (TVN Turbo ) i można tak wymieniać. Raz oglądałem wywiad z jakimś gościem co nagrywa na yt. Ma ponad 1mln subskrypcji i mówił, ze najwięcej ile udało mu się zrobić lokowan w filmie to 4. I z tego co pamiętam za ten film i te lokowania zarobił chyba ponad 200 koła. Coś tam wspominał, ze masz lokowania aktywne i pasywne. Pasywne to chyba te, o których nie mówisz o produkcie tylko widać go w tle filmu. A aktywne to te, o których opowiadasz i mówisz o nich.
 
Wardęga też niby taka legenda socjal mediów w Polsce, ale dalej siedzi we freakach nawet jak zakończył "karierę" wojownika. Czyli lepszych opcji na zarobek chyba za dużo nie ma? :lol:



Umówmy się youtuberstwo jakieś profity daje, ale jest to również strasznie mityczna bańka mydlana. Kiedyś z ciekawości badałem temat youtuberów z dużymi subami gdzie była moda swego czasu na ,,haul mieszkaniowy" praktycznie każdy się chwalił maks 2,3 pokojami plus łazienka.

Wardęga, który robi 1 mln na filmach i jest w ścisłej topce yt na Cage u Boxdela mało się nie popłakał, że przed operacją nogi nie dadzą go na kartę Fame aby mógł zarobić / ps- ale to było żenujące , swoją drogą/

Gimper i Szeja który teraz miał film z walki od famemma też widać , że mieszka w zwykłej kawalerce plus Szeja musi się k...ć online by dorobić do budżetu.

Dużo mitu zielonych jest w youtuberstwie.
 
@Djuk94 Ale ten Nitro to sam wszystko ciągnie, czy na liczby konta składają się podwykonawcy, z którymi musi się dzielić? Bo on może sobie streamować jeden dzień w tygodniu, a pozostałe obsługuje ktoś inny?
 
granie w grę przez 2h streamerzy z 1000 widzów
z tysiąca osobników? to niemożliwe.... odsetek dawców(donejterów, klientów,itd) to zazwyczaj 5-15%, więc jeśli jakiś stary pederasta nie funduje żelkowi jego zachcianek przez donejty to raczej nie uzbiera 2 minimalnych pensji... podobnie w przypadku strimerek, ktore praktycznie podchodzą pod branże erot.
 
Ostatnio trochę się wystraszyłem nad tym gdzie zmierza ludzkość jak przeczytałem artykuł że są badania mówiące że tik tok wyprzedzi biznesowo yt za kilka lat.

Serio jeśli g...a 10 sekundowe z podkładem muzycznym mają wyprzedzić najlepszą uniwersalną rzecz internetu jaka powstała w jego historii. To jesteśmy w nieziemskiej d...pie.
wystarczy porównać upodobania motłochu na YT, żeby wysnuć teze iż 10sek gówna przejmą prym....teraz yt dodał te short-y nagrania z gównem i wycofał sie z kretynskiej polityki weryfikacji dowodem więc może jeszcze tiktok ich nie zje, tym bardizej że na 10sek gównie masz ograniczone technicznie pole marketingowe... jutup też jest syfem co by nie było więc IDIOKRACJA postępuje
 
@Djuk94 Ale ten Nitro to sam wszystko ciągnie, czy na liczby konta składają się podwykonawcy, z którymi musi się dzielić? Bo on może sobie streamować jeden dzień w tygodniu, a pozostałe obsługuje ktoś inny?
On robi codzienne vlogi na yt + parę razy w tygodniu stream. Do filmów ma kamerzystę i montażystę w jednym, więc jemu raczej jedynie płaci, a dzięki temu ma możliwość łatwiejszego nagrywania tych filmików, gdyż montaż filmiku jest dość długim procesem. W streamowaniu natomiast nie ma za dużej filozofii i każdy to może robić, gdyż są do tego programy, a gdy je się odpowiednio skonfiguruje to wystarczy klikać przycisk i ewentualnie zmieniać scenę, jeżeli się przełącza między np. oglądaniem yt, a graniem w lola.
 
Zachwycamy się drugoligowym freakami gdy najaśniejsza gwiazda właśnie wrzuca zdjęcia z M5 mieszając w głowie followersom : być czy mieć?
Mowa o miłości a w tle epatowanie golizną i product placment. A jest też Majewski, który idać do trybuny Fame Mma czuł się jak Luiz Nazario de Lima podczas prezentacji w Mediolanie pod koniec lat 90-tych. Walka marzenia dwa zakompleksione ega po sam korek w tle drama ( Majewski opowiadał kiedyś o niej będać gościnnie na KSW) Ubrani jak na wesele więc na konferencji nie zrobią stypy , pojedynki sztabów trenerskich Mirasa oraz sztabu byłego mistrza UFC wraz z najlepszym po Guardioli managerze z Shocker MMA S.
Akop vs Daniel, woda sodowa vs woda sodowa! Chcę to zobaczyć!
 
Back
Top