EURO 2024

Kto bierze EURO 2024?

  • Anglia

    Votes: 11 9.5%
  • Francja

    Votes: 26 22.4%
  • Niemcy

    Votes: 17 14.7%
  • Włochy

    Votes: 4 3.4%
  • Hiszpania

    Votes: 10 8.6%
  • Holandia

    Votes: 2 1.7%
  • Portugalia

    Votes: 12 10.3%
  • POLSKA GUROM

    Votes: 30 25.9%
  • Belgia

    Votes: 0 0.0%
  • Chorwacja

    Votes: 2 1.7%
  • Będzie niespodzianka!

    Votes: 2 1.7%

  • Total voters
    116
Poziom na świecie się wyrównuje poprzez szkolenie i infrastrukturę, narody które wcześniej miały dobrych grajków dalej mają wysoko wycenianych reprezentantów tylko za flagę, w najbliższych latach będę wypływać perełki z różnych krajów, wartość zawodników dzięki temu nie ma kompletnie przełożenia na to co prezentują swoją grą.
Mecz jak równy z równym, a cena reprezentacji nie do porównania, w wielu przykładach tak będzie, taki ukropol przez wojnę ma droższą reprezentację niż nasza bo chyba chcieli pomagać i przepłacili 3 krotnie za mudryka w Chelsea, a za tym poszedł wzrost ceny słabych grajków, jak gość z ligi ukraińskiej która jest na poziomie ekstraklasy może kosztować 30 milionów po pierwszym, w miarę dobrym sezonie? :D
 
nikt mu bananów z trybun nie rzucił, to się leni grubasek
też mam tych chui w zakładzie
:lesnarhappy:

Mi już ujebali xD
Nie tylko wy :mamed:
Screenshot_20240617-191805~2.png
 
Poziom na świecie się wyrównuje poprzez szkolenie i infrastrukturę, narody które wcześniej miały dobrych grajków dalej mają wysoko wycenianych reprezentantów tylko za flagę, w najbliższych latach będę wypływać perełki z różnych krajów, wartość zawodników dzięki temu nie ma kompletnie przełożenia na to co prezentują swoją grą.
Mecz jak równy z równym, a cena reprezentacji nie do porównania, w wielu przykładach tak będzie, taki ukropol przez wojnę ma droższą reprezentację niż nasza bo chyba chcieli pomagać i przepłacili 3 krotnie za mudryka w Chelsea, a za tym poszedł wzrost ceny słabych grajków, jak gość z ligi ukraińskiej która jest na poziomie ekstraklasy może kosztować 30 milionów po pierwszym, w miarę dobrym sezonie? :D
To nie to. Najlepsi zawodnicy, grający w topowych ligach są zajechani sezonem, co wczoraj najlepiej było widać pod Anglikach, człapiących przez całą drugą połowę. Liga, puchar, czasem puchar ligi, europejskie puchary, reprezentacja. Poza tym intensywność grania w danej lidze, jak np w Premier League, gdzie się zapierdala od pola karnego do pola karnego przez 90 minut z hakiem. Oni teraz powinni mieć wakacje, a każe im się znowu grać na intensywnych obrotach.
 
To nie to. Najlepsi zawodnicy, grający w topowych ligach są zajechani sezonem, co wczoraj najlepiej było widać pod Anglikach, człapiących przez całą drugą połowę. Liga, puchar, czasem puchar ligi, europejskie puchary, reprezentacja. Poza tym intensywność grania w danej lidze, jak np w Premier League, gdzie się zapierdala od pola karnego do pola karnego przez 90 minut z hakiem. Oni teraz powinni mieć wakacje, a każe im się znowu grać na intensywnych obrotach.
To i to ma na to wpływ, Anglicy dużo w nogach nie mają po poprzednim sezonie ;) .

Ogólnie ja mam na to większą teorie, kraje które były splamione komuną były przez lata odcinane od zachodniej piłki, nie było inwestycji, nie kupowali piłkarzy, był zachód, i wschód Europy w który się nie inwestowało przez lata, w czasach gdy zagraniczne grajki robiły karierę na świecie, Polacy nie mogli wyjechać z kraju, bo komuna, przez to nie mieliśmy tych pieniędzy, tak my jak i inni z bloku wschodniego, dlatego bogata piłka rozwijała się na zachodzie a my byliśmy za kurtyną, to się zmienia od jakiegoś czasu, płyną pieniądze do tych krajów, jednak dopiero za kilkanaście lat sytuacja się jako tako unormuje.

Taka Szkocja, to nie są tuzy, mają pieniądze bo nie mieli komuny, pieniądze tam płynęły a chuja wypracowali po za grą fizyczną, jest znacznie więcej państw z gorszą reprezentacją niż kraje bloku wschodniego i ze słabszą ligą, jednak u nas/nich nie było pieniędzy więc infrastruktura stała w miejscu, w przeciwieństwie do infrastruktury słabszych krajów pompowanych zachodnim kapitałem a co za tym szło młodzi chłopcy nie mieli tak dogodnych warunków treningowych i kontaktów międzynarodowych(trenerów, menedżerów, klubów samych w sobie) ale na szczęście zaczyna się to wyrównywać wszystko, gdyby za komuny kupowali od nas piłkarzy a nie unikali tych rejonów jak ognia, to kiwior byłby warty 80mln a Zalewski 50mln, no ale jest jak jest, startowaliśmy z ostatnich miejsc.
 
@Siedem Szkocja i Irlandia mają taki problem, że do końca lat 90. ich najlepsi piłkarze grali w Premier League. Po otwarciu tego rynku prawem Bosmana zawodnicy Home Nations zostali zastąpieni całą masą graczy z kontynentu czy Ameryki Płd. Bez powiększenia Euro do 24 drużyn Szkocja nie miałaby żadnych szans na awans, Walii, Irlandii czy Irlandii Północnej w ogóle nie ma. To nie przypadek. Przecież prawy obrońca Szkocji w meczu otwarcia to rezerwowy(!) Celticu.
 
@Siedem Szkocja i Irlandia mają taki problem, że do końca lat 90. ich najlepsi piłkarze grali w Premier League. Po otwarciu tego rynku prawem Bosmana zawodnicy Home Nations zostali zastąpieni całą masą graczy z kontynentu czy Ameryki Płd. Bez powiększenia Euro do 24 drużyn Szkocja nie miałaby żadnych szans na awans, Walii, Irlandii czy Irlandii Północnej w ogóle nie ma. To nie przypadek. Przecież prawy obrońca Szkocji w meczu otwarcia to rezerwowy(!) Celticu.
Dałem te Szkocję pierwszą z brzegu by uplastycznić moją myśl, jakby tam jakiś rudy szkot wypłynął w wieku 19 lat w takim celticu, to by cenili go na 30 milionów, czy zasłużenie? Chuja. I to miałem do przekazania ogólnie w tamtym dłuższym poście. To nie jest przypadek że z byłych państw objętych komunom nie kupowali zawodników a teraz jak kupują to za śmieszne pieniądze, wiesz że reprezentacja Turcji czy WKS jest wyżej wyceniana niż nasza? To że u murzynow mają kolonie swoje to jest jedno, ale kiedyś musieli tam zainwestować pieniądze by murzyni mieli gdzie szkolić swoich zawodników, u nas tych pieniędzy bardzo długo nie było.
 
Dałem te Szkocję pierwszą z brzegu by uplastycznić moją myśl, jakby tam jakiś rudy szkot wypłynął w wieku 19 lat w takim celticu, to by cenili go na 30 milionów, czy zasłużenie? Chuja. I to miałem do przekazania ogólnie w tamtym dłuższym poście. To nie jest przypadek że z byłych państw objętych komunom nie kupowali zawodników a teraz jak kupują to za śmieszne pieniądze, wiesz że reprezentacja Turcji czy WKS jest wyżej wyceniana niż nasza? To że u murzynow mają kolonie swoje to jest jedno, ale kiedyś musieli tam zainwestować pieniądze by murzyni mieli gdzie szkolić swoich zawodników, u nas tych pieniędzy bardzo długo nie było.

Rozumiem o czym mówisz, akurat Home Nations to przykład odwrotny do tego przysłowiowego płacenia 100 milionów za Mudryka, ale wszystko ma racjonalne uzasadnienie. My powoli dołączamy do tego peletonu, coraz więcej "talentów" z Eklapy dostaje szansę w takiej choćby Serie A. Gdy zacząłem oglądać piłkę to mieliśmy tylko Czachowskiego i Koźmińskiego w Udinese, Urbana i Koseckiego w Osasunie i tyle z poważnych lig. Poza oczywistą Bundesligą z racji bliskości szczytem była liga francuska, która wtedy nie była nominalnie Top 5, gdyż większość najlepszych Francuzów i tak wyjeżdżała za granicę. Oczywiście inne nacje komunistyczne i tak miały lepiej od nas przede wszystkim z Bałkanów.
 
@Vassago ile ty masz lat że takich dziadów oglądałeś? Ja pamiętam od Jelenia w Auxerre, meczów nie oglądałem bo nie miałem takiej telewizji drogiej ale grałem w Fifę :beczka:

Ty ale widzisz, za Koźmińskiego nic nie zapłacili, a analogicznie w tym samym czasie do wschodnich krajów płynęły pieniądze za zawodników, o czymś to świadczy, ktoś to kreował tak, że zostaliśmy odcięci w tamtym czasie i nie tylko my ;)

Każdy nasz poważny zawodnik w tamtych czasach czy nawet 10 lat wcześniej jak Boniek odchodził kurwa za darmo ..
Wiesz o co chodzi? W tym samym czasie jakiś rudy Brytyjczyk szedł za 10-15 mln grzać ławe ;)
 
Last edited:
Back
Top