Euro 2012

Rozumiem Escobar, że czujesz się Polakiem. Załóżmy sytuacje, że masz do tego pochodzenie niemieckie, Twoi rodzice przybyli stamtąd jak miałeś 5 lat. Czujesz się wtedy bardziej Niemcem czy Polakiem ?? I komu kibicujesz ? Dla mnie te zarzuty wobec Polańskiego to jakiś narodowy kompleks bo "on" się ośmielił czuć bardziej niemiecki niż polski.



To, że Polański czuje się bardziej Niemcem nie znaczy, że wyrzeka się czy wstydzi swojego pochodzenia.
 
@ noodles



Kwestia Ojgena jest dla mnie dość jasna. Gość jest Polakiem i nie mam co do tego wątpliwości. Problem w tym, że jeszcze niedawno samemu Polanskiemu to przeszkadzało. Przecież był "stuprocentowym Niemcem". Odmawiał wywiadów po Polsku i nawet w małej cząstce nie czuł się Polakiem. Dopóki liczył na grę w reprezentacji Niemiec, to gra dla Polski wydawała mu się żenującym żartem. I co? Teraz ma się cieszyć, że przypomniał sobie, że nazywa się Bogusław i urodził się w Sosnowcu? Gość przypomniał sobie, że jest Polakiem w momencie, w którym zaczęło mu się to opłacać.



Akurat Ojgen to gość przesiąknięty fałszem. Zrobił niesamowity zwrot w wypowiedziach, kiedy tylko podjął decyzję o grze dla Polski. Wielu kłopotliwych dla siebie słów nawet się wyparł, chociaż to słaba zagrywka w czasach, gdy dziennikarze nagrywają rozmowy.



Atmosfera nie jest zła. Nie jest idealna, ale nie jest źle, więc nie ma sensu się aż nadto tym martwić. Mogłoby być lepiej, mogłoby być gorzej.
 
jeśli było tak jak mówisz, że odmawiał wywiadów po Polsku to masz racje. Ja ze swojej strony mogę powiedzieć, ze poznałem paru Niemców polskiego pochodzenia i naprawde byli z tego dumni, że pochodzą z Polski, byli bardzo dla mnie zyczliwi i bardzo chętnie mówili swoim łamanym polskim ale myślę, że jednak bardziej się czuli Niemcami bo tu się wychowali, żyją, pracują i uczą. Więc te wszystkie sprawy narodowościowe nie są aż tak czarno- białe.
 
Przepraszam, że włączam się wam w dyskusję, ale zastanawia mnie jeden fakt, związany ze stadionami na Euro.


Pytał mnie o to dziadek, a na pewnym portalu przeczytałem:

Kosztujące ponad 4 mld zł stadiony w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu od 11 maja są formalnie w rękach UEFA.


Co to właściwie oznacza? Czy czerpiemy jakiekolwiek korzyści z tego tytułu?


Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
 
Z tego co ja się orientuje to stadiony są oddane UEFA na czas mistrzostw. po mistrzostwach wszystko wraca do nas. Tak gdzieś przynajmniej wyczytałem
 
To jest standardowa procedura UEFA? W innych krajach rozumiem,że też tak było?



a kasa z biletów gdzie idzie?
 
@Escobar
Jeżeli chodzi o Eugena, to nie słyszałem wcześniej takich hitów, jak np. odmawianie udzielenia wywiadu po polsku. To byłoby aż tak niewiarygodnie żenujące, że nie chcę mi się w to wierzyć i wolałbym się na ten temat sam upewnić. Szkoda mi jednak czasu, więc wierzę Ci na słowo. Czytałem też jakiś czas temu list do Tomaszewskiego - faktycznie, była w nim zmianka o wychowaniu w dwóch kulturach, ale w momencie gdy ostatnio posłuchałem wywiadów Boenischa na youtubie (a jeszcze BARDZO niedawno sądziłem, że mówi biegle po polsku), wywołało to u mnie tylko szyderczy uśmiech.
Słabego Obraniaka zastąpiłbym Mierzejewskim.
Reasumując - w kadrze zawodnicy powinni porozumiewać się tylko po polsku.

Swoją drogą - osobiście nigdy nie miałem żadnych zastrzeżeń odnośnie występów w reprezentacji Niemiec np. Podolskiego - to jest idealny odpowiednik Mameda.

Bym zapomniał. Nieco zmartwiłeś mnie informacją o atmosferze w kadrze.
 
Slabego Obraniaka bys zastapil beznajdzeinym Mierzejewskim ktory wykonuje rogi w naszej kadrze i nie dokopuje do pola karnego. Nie mam nic przeciwko jezeli sa to zawodnicy z Polskimi korzeniami. Chociaz bym wolal zeby to byli Polacy ewentualnie zawodnicy wychowani w Polsce i od malego uczacy sie grac w pilke u nas.
 
a prawda to,że zwojego czasu Ebi odmawiał wywiadów po Polsku mówiąc"jesteśmy w Anglii,rozmawiajmy po angielsku" ?
 
Oczywiście - wolę zdecydowanie Adriana, którego nazwisko słyszę nie tylko podczas kontrataków, ale dużo częściej, nawet podczas tych złych wykopów, które zaprezentował ostatnio. Rozegrał w tym sezonie bardzo dużo meczy - widocznie jego słaba forma jest tego skutkiem.
 
Cholera, Boenisch bardzo dobrze mówi po polsku...Ale faktycznie widzę, że niektórych wywiadów dla polskich mediów udzielał po angielsku...Co za gnida, innych słów nie znajduję, żeby się wstydzić ojczystego języka, niemiaszek pieprzony...



Edit: widzę, że mi się pomyliło, bo wy piszecie o Polańskim, także cofam swoje słowa, ale w takim razie niech mi ktoś powie czemu teraz na szybko znalazłem jeden wywiad z Boenischem po polsku a inny po angielsku? (oba dla polskich mediów)
 
W sumie Mila to i mi pasował. Nie znam się,ale wydaje mi się,że dość dobrze rozegrał ten sezon,był wręcz kręgosłupem śląska. Co o tym sądzicie?
 
Też uważam, że powinien się znaleźć w kadrze. Ale go nie ma, a Mierzej jako niezwykle kreatywny zawodnik idealnie pasuje do swojej roli na boisku.


@dssport



50 minut na mecz to mało precyzyjna informacja. Rozumiem, że podliczyłeś to z jego wszystkich wystepów, a ze względu na ich ilość ja uważam, że to i tak solidna liczba. Tym bardziej zestawiając go w jednym szeregu z innymi reprezentantami.
 
Kosztujące ponad 4 mld zł stadiony w Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu od 11 maja są formalnie w rękach UEFA.



Co to właściwie oznacza? Czy czerpiemy jakiekolwiek korzyści z tego tytułu?



Byłbym bardzo wdzięczny za odpowiedź.
Stadion należy do uefy w tym momencie. W P-ń na około całego estadio postawili zajebisty płot. Przed wejściem siedzi cieć który pyta Ci się : "po co?" gdy chcesz wejść np do oficjalnego sklepu Lecha który jest pod IV trybuną. uefa też zajęła się wymianą murawy przed mistrzostwami.

Tyle wiem ;p
 
Sądzę, że poziom Ekstra(?)klasy, a poziom jaki będzie na Euro 2012 to 2 różne sprawy i lata świetlne.



Jedyny "old boy" jaki powinien grać w kadrze to Michał Żewłakow.



Smuda wybrał to co miał najlepsze, zaskoczyła Mnie konsekwencja w olaniu Peszki i brak sprawdzenia Majewskiego oraz stawianie na Boenischa zamiast na Wawrzyniaka ale zaimponował Mi powołaniem Wolskiego i brakiem powołania dla Jelenia, Grosicki to świetny pomysł, Sobiech też, Piech i Jankowski to na ten moment bezsens. Brożek to jajko z niespodzianką ale pamiętajmy o jednym...



Smuda potrzebuje 14 piłkarzy, 11stke i 3 zmienników. Tytoń i Sandomierski nie powąchają bramki, Brożek i Wolski pewnie też nie wejdą nawet na kwadrans i nie tylko oni pewnie.



Co do przejęcia do aktualne biuro NCS pod narodowym to aktualnie biuro akredytacji UEFA, od 15.05 UEFA rządzi tu i dzieli.
 
Mierzejewski gral w 49 meczach w tym sezonie i rozegral lacznie 2561 min. Na poczatku sezonu gral w pierwszym skladzie ale pod koniec czesciej wchodzil z lawki niz wybiegal w pierwszym.



Dla porownania Mila rozegral 33 mecze i 2698 min ale to tez racje, ze Ekstraklasa nasze nie zachwyca wiec z nim jest troche jak z Frankowskim u nas bardzo dobry zagranica niestety nie.



Obraniak 36 meczy i 2173 min z czego 17 meczy po przejsciu w styczniu do Bordeaux na 18 kolejek. W Lille wchodzil glownie z lawki ale po transferze wszedl juz na swoje obroty i zaliczyl kilka bramek i asyst
 
@dssport



Doskonale się orientuję, kto ma jaką pozycję w klubie (oczywiście nie znam wszystkich statystyk i danych co do jednej minuty). Lubię Milę, chciałbym, by był w tej kadrze, jednak jak przypomnę sobie mecz Śląska z Rapidem Bukareszt to jestem w 100 % przekonany, że to nie jest international level. To samo (nie chodzi mi o umiejętności, ale o pewne dostosowanie się) jest z Obraniakiem - tak, gra w Bordeaux, super !, ale jakoś niespecjalnie przekłada się to na reprezentację. Nie wiem czy chodzi o komunikację na boisku czy o coś innego, ale wcale nie wygląda super.
 
Więc Polska przegrywa jeden mecz w grupie i zdobywa mistrzostwo europy a Lewandowski król strzelców :D
 
Panowie - po dzisiejszym dniu poczułem ten klimat i już nie mogę się doczekać piątku ! :D :D
 
Jeżeli było to sry:



EDIT:
Aha, i kolejny przykład (po Boenischu) na to, że u Smudy fory mają jego krajanie: http://www.weszlo.com/news/10671-Matuszczyk_wypoczywa_po_sezonie_moze_zdazy_przed_Euro_
 
Back
Top