1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Detektyw Kaczka na Tropie: Bombowy zawodnik

Discussion in 'Cohones' started by Anonymous, May 14, 2014.

 1. Anonymous

  Anonymous NoLife FC

  Dołączył:
  Jan 17, 2011
  Komentarze:
  37,703
  Zdobyte Lajki:
  34,065
  Punkty:
  4,790
  Płeć:
  Male
  [​IMG]

  [​IMG]

  Każdy zawodnik, którego walki możemy podziwiać oraz OCENIAĆ we własnym domowym zaciszu, dzieląc się swą wiedzą z ziomkami na dzielni, ew. na łamach portali społecznościowych oraz tematycznych, musi zrozumieć jedno: takie mamy prawo i od tego jesteśmy! To nasze opinie, nasze słowa powodują, że informacje o fighterze zostają rozpowszechniane pośród społeczeństwa. To dzięki nam właśnie, Janusz, który włączy któregoś razu swój telewizor, a na ekranie pojawi się informacja, o kolejnym rodaku, walczącym w UFC, pomyśli: • Hmmmm • • Bomba • ? Skądś kojarzę typa • Czy aby to nie ten były kibic ŁKS, z dobrym bjj, który fizykoterapię szlifuje?? •


  Czy nadal zawodnicy, nie poznali mechanizmów, na których opiera się współczesny świat, nie tylko sportu, ale tak w ogóle? Czy może udają tylko, że mają gdzieś cały ten medialny szum wokół ich osoby, a informacje na portalach tematycznych, znajdują niby przypadkiem? Skończmy z hipokryzją! Nie pierwszy raz widzimy, że większość zawodników mma, dokładnie śledzi to co o ich osobie znaleźć można w środkach masowego przekazu, gdzie prym wiedzie ten największy, najbardziej dostępny • Internet. Baa, wydaje mi się nawet, że niektórzy zawodnicy tak głęboko siedzą w ciemnych zakątkach Internetów, że pierwsze co robią, po zakończeniu morderczych treningów/po powrocie z zawodów, etc. to odpalenie wszelkich tematów ich dotyczących i analiza wypowiedzi tak znawców, jak i znaFców zagadnienia. Niby nas to nie interesuje, niby się tym nie przejmujemy, a jednak •


  Czy zawsze krytyka i opinie wyciągane odnośnie zaobserwowanych sytuacji, muszą być podciągane pod tzw. hejting? Czy każda osoba, mająca negatywne opinie, od razu jest hejterem? Czy naprawdę zawodnicy aż tak tę krytykę biorą sobie do serca? Czasem ciężko to zrozumieć • Przyjrzyjmy się jednak naszemu bohaterowi tego odcinka, mianowicie Marcinowi Bandel (a może Bandelowi lub Bandlowi, sam nie wiem, a boję się podpaść Bombie po raz kolejny ).

  [​IMG]

  Za Wiki:
  Szczegóły poddań poniżej:

  [​IMG]

  Oj tak, taka seria naprawdę robi wrażenie, czego dowodem jest epizod w programie Inside mma
  :

  https://www.youtube.com/watch?v=NGk6jx_iiMg
  Tu się zatrzymamy. Przyjrzyjmy się walce Marcina z Veselinem Dymitrovem. Omoplata, jaką Polak poddał Bułgara, została uznana wg portalu • Groundandpound.de • najlepszym poddaniem roku 2013.
  Gdy wszyscy zafascynowani byli tę dosyć rzadką techniką, ja, mimo, że również mi się podobała, starałem się pokazać, że bjj rywala nie stało , mówiąc delikatnie na najwyższym poziomie, by nie powiedzieć, że było tragiczne, co w konfrontacji z brązowym pasem, a taki bohater tego epizodu posiada, już na starcie przesądziło o przegranej oponenta Polaka w wiadomy sposób. Zresztą sami popatrzmy:
  https://www.youtube.com/watch?v=rQ3z3x0PVxA


  01:10 • pierwsze obalenie Marcina i proszę zobaczyć, jak szybko przeszedł z półgardy, do bocznej, do dosiadu, zdobył plecy, by następnie złapać w technikę kończącą swojego oponenta. O ile dźwignia efektowna, o tyle poziom wtajemniczenia w annały bjj Bułgara, pozostawia sporo do życzenia. Co też pokazuje bilans jego dotychczasowych walk, gdzie w chwili, gdy wchodził do ringu, jego bilans okraszały:
  Armbary, duszenia zza pleców , trójkąty, niektóre liczone podwójnie, a omoplata była brakującą techniką, którą nie miał jeszcze na swym kącie.
  To była pierwsza krytyka z mej strony, odnośnie ładnej techniki, tu przyznaję, ale wykonanej na naprawdę słabym przeciwniku.

  Kolejne pytanie, jakie padło na łamach forum Cohones, dotyczyło ewentualnej wady wzroku, jaką nasz bohater posiada. Kilka razy rzuciło mi się w oczy przymykanie oczu, co jest charakterystyczne dla krótkowzroczności, gdy patrząc daleko, widzi się nieostro i w przeciwieństwie do dalekowidza nie można tego wyrównać akomodacją. Mruży się więc oczy, żeby ostrzej widzieć, "obcinając" sobie przez to kręgi rozproszenia na siatkówce. Ale to było tylko pytanie, ot co. Zresztą, obserwowałem Cię dokładnie na hali u mnie we wiosce • Ty zresztą również:
  [​IMG]

  Przewijała się jeszcze sprawa Janka Kruschinske, którego w poprzedniej walce ( mimo, że był protest i zmiana werdyktu), pokonał mój kolega z wioski, co może oznaczać tylko jedno:
  Adam to naprawdę solidna firma! Bez urazy, ale ten rywal, był naprawdę słaby • jako oponent dla zawodnika, mającego znaleźć się w ekstraklasie mma • a może właśnie dlatego • ..??


  Na zakończenie, kilka słów o hejtingu
  . Wydaję mi się, że po prostu, wiele osób źle interpretuje słowo hejting ( z angielskiego hating • nienawidzenie , najczęściej kogoś). Niektórzy często mylnie nadinterpretują zwykłą, często merytoryczną krytykę, jako hejt w ich kierunku. Zgodzę się, że ciągłe wyśmiewanie się z niepowodzeń, życzenie przegranej, jeśli nie jest poparte solidnymi argumentami, faktycznie takim hejtingiem zalatuje, jednak w większości przypadków, wpisy ludzi w Internetach niewiele z hejtingiem tak naprawdę mają wspólnego, by nie powiedzieć , że nic.
  Marcin Bandel, zwany Bombą, to utalentowany fighter, z solidną bazą bjj, z mocna psychiką i jest na najlepszej drodze do udowodnienia tym wszystkim hejterom, zwłaszcza tym starym i grubym, że jego czas właśnie nadchodzi, a młody wiek, dodatkowo rokuje spędzenie wielu lat w najlepszej lidze mma na świecie, by w którymś momencie, zasiąść na tronie i mieć totalnie w dupie opinie internautów • zwłaszcza tych w podeszłym wieku!

  Z pozdrowieniami z deszczowego ostatnimi czasy Świnoujścia, ślę ten o to filmik.

  https://www.youtube.com/watch?v=QMzHSJFF5N0
   
  VoRaNeK likes this.
 2. Szady

  Szady MMARocks Cohones

  Dołączył:
  Mar 31, 2012
  Komentarze:
  13,010
  Zdobyte Lajki:
  22,311
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Ostatnia fota miażdży. :-)
   
 3. RenatoLaranja

  RenatoLaranja Moderator Cohones

  Dołączył:
  Dec 11, 2012
  Komentarze:
  2,528
  Zdobyte Lajki:
  260
  Punkty:
  1,790
  Don't be scared homie
   
 4. Tsubasa

  Tsubasa WSOF
  Heavyweight

  Dołączył:
  Aug 12, 2011
  Komentarze:
  3,576
  Zdobyte Lajki:
  104
  Punkty:
  1,790
  Podoba mi się ten wpis. Teraz każda krytyka to hejting, co jest jakimś absurdem.  Kaczka: :-)
   
 5. Freeman

  Freeman EFC Africa
  Flyweight

  Dołączył:
  Sep 30, 2012
  Komentarze:
  2,663
  Zdobyte Lajki:
  571
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Poznań
  Żonka dobrze się trzyma, Kaczka ;)
   
 6. RenatoLaranja

  RenatoLaranja Moderator Cohones

  Dołączył:
  Dec 11, 2012
  Komentarze:
  2,528
  Zdobyte Lajki:
  260
  Punkty:
  1,790
  Już kiedyś o tym wspominałem i powtórzę: sporty walki rządzą się swoimi prawami. Szczególnie MMA to ciężki fizycznie i psychicznie sport, a zawodnicy są bardzo dumni i źle przyjmują krytyke od ludzi, którzy sami nie wychodzą do ringu/klatki. Nie jest to polska specycyfika. Jest tak na całym świecie. Oczywiście są wyjątki i każdy inaczej reaguje (niektórzy pewnie w ogóle w internety nie zaglądają). Nie staje po żadnej ze stron, taka luźna obserwacja. Sam trenowałem czysto amatorsko i mam ogromny respekt do prawdziwych zawodników (szczególnie patrząc pod kątem jak ciężki psychicznie jest ten sport). Są zawodnicy i są "zawodnicy" tych pierwszych staram się nie krytykować.
   
 7. guteck

  guteck BAMMA
  Featherweight

  Dołączył:
  Oct 13, 2011
  Komentarze:
  813
  Zdobyte Lajki:
  6
  Punkty:
  1,790
  Zajebisty detektyw bracie :-) I nawet miejsce dla Kobry też się znalazło  EDYT: A co do tych źle przyjmujących krytykę to nie jest przecież specyfika sportów walki. Wszędzie to samo praktycznie. A jeśli zawodnik jest bardzo dumny to jego problem :-)
   
 8. pem1990

  pem1990 ONE FC
  Heavyweight

  Dołączył:
  Sep 7, 2013
  Komentarze:
  2,599
  Zdobyte Lajki:
  30
  Punkty:
  1,790
  E taki gruby to nie jesteś.:-)
   
 9. gumoleon

  gumoleon KSW
  Featherweight

  Dołączył:
  Sep 19, 2012
  Komentarze:
  5,041
  Zdobyte Lajki:
  1,304
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Miasto:
  Silient Hill

  [​IMG]  ;). A tak serio, to wkońcu coś z sensem Kaczka.
   
 10. Wewiur

  Wewiur PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Oct 29, 2013
  Komentarze:
  6,416
  Zdobyte Lajki:
  2,821
  Punkty:
  1,790
  Idziesz na wojnę, bo artykuł nie w Twoim stylu (ciekawym dotychczas i dłuższym, np. gdzie analiza oka?), lecz zdjęcie miażdży.
  W sprawie słowa hejting, to nie tylko nadmierna krytyka, to także używanie wulgaryzmów i obrażanie, oraz ciągłe marudzenie na wszystko. Owszem jest bardzo często nadużywane (stało się chyba modne), lecz niestety Bomba miał podstawy, choć niewielkie, do użycia tego słowa. Dywagacje na temat zdrowia zawodnika, jeżeli nie wpływa ono na jego postawę w ringu, nie są na miejscu, tym bardziej, jeżeli zawodnik nie chce o tym mówić. Lepiej na przyszłość nie drążyć dziury w skale w ten sposób, chyba że taką drogą chcesz podbijać słupki popularności. Choć osobiście lubię ten inteligentny i kontrowersyjny styl.
  Żeby nie było że hejtuję to: Pozdrawiam.
   
 11. tsatsiki

  tsatsiki WSOF
  Featherweight

  Dołączył:
  Aug 31, 2009
  Komentarze:
  3,169
  Zdobyte Lajki:
  2,097
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  ja nie jestem hejterem!  PS: i faktycznie kaczka nie jest gruby, Waluś jest gruby!  PS2: kurde, chyba jednak jestem hejterem!
   
 12. Fresh

  Fresh UFC
  Welterweight

  Dołączył:
  Jul 19, 2012
  Komentarze:
  9,672
  Zdobyte Lajki:
  6,081
  Punkty:
  1,790
  Nie będe podrzucał linka, nie obawiaj sie, ale kaczka detektywie zabwilem sie w Ciebie i wiesz chyba ze w mniej jak minute znalazlem dokldane zdjęcia całej Twojej rodziny, sympatyczna familia., na podstawie tej fotki ? to chyab jakis syndrom jak u mordercy ktory chce byc zlapany i podrzuca policji slady :)
   
 13. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,275
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Kaczka już trzyma ręce do sprawla, a Marcin chroni szczękę ;-))) Nie poznaję z tej foty, ani jednego ani drugiego za bardzo ;-)  Fakt, że obecnie w szufladę hejtingu wrzuca się zbyt dużo krytyki, która ma logiczne uzasadnienie. Niektórych to bardziej rusza jak grzebie się w ich życiu, a inni znają swoją wartość, nie wstydzą się swych czynów i nie mająsię czym przejmować. Tyle, że każdy chyba ma jakieś kwestie, do których nie chciałby dopuszczać np. prasy...A to, że jest osobą publiczną nie musi znaczyć, że akurat te najbrudniejsze rzeczy trzeba komuśwyciągać byle mu szkodzić. Raczej trzeba być elastycznym i zależy kto co mówi. Rzucanie haseł "ogór" jest chore, rzucanie konkretnych przykładów dlaczego się tak uważa może faktycznie wpłynąć na ocenę innych i ma prawo.  Jak dla mnie Bomba w przypływie pozytywnych emocji wyrzucił z siebie złe emocje, które ma czytając ;-)  Ciekawe czy jakby jakiś zawodnik UFC pojechał tak po angielsku fana na jakimś twitterze to by bez echa przeszło :P? Oczywiście nie liczę na takie echo, a udany debiut i najlepiej przedłużenie serii.
   
 14. Perfumiarz

  Perfumiarz PRIDE FC
  Lightweight

  Dołączył:
  Mar 9, 2010
  Komentarze:
  6,339
  Zdobyte Lajki:
  3,633
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male

  pewnie dzięki Grześkom.  No cóż, gruby stary koleś ze świnoujścia poczuł się urazony i próbuje się wybielić? Zaraz będzie że On to nigdy nie napisał nic złego o zawodnikach. A przynajmniej z tego konta....  + Renato, od siebie dodam że rzeczowa i merytoryczna krytyka zazwyczaj tonie w pod naporem 14,410 bzdurnych postów.
   
 15. jasik123

  jasik123 Oplot Challenge
  Welterweight

  Dołączył:
  Feb 23, 2011
  Komentarze:
  40
  Zdobyte Lajki:
  29
  Punkty:
  1,790
  Kaczka z tym Kruschinske masz racje ze to ogór ale nie mozna powiedziec ze bandel miał samych ogórów.. poddanie Bartosza Fabinskiego w 70 s swiadczy o wysokim poziomie.
   
 16. Born2kill

  Born2kill Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 11, 2010
  Komentarze:
  20,275
  Zdobyte Lajki:
  2,232
  Punkty:
  2,790
  Płeć:
  Male
  Może być też tak, że konstruktywna krytyka będzie skrytykowana, bo nie jesteśmy trenerami i się nie znamy na niczym. Boty komputerowe ;]  No i różnicę robi też krytykowanie po wygranej...albo ciągłych słabości albo słabości rywala. Jeśli krytyka jest po przegranej to zwykle jest tam najwięcej hejtu, bo najłatwiej dowalić takiej osobie i mieć do czego się przyczepić ;-)
   
 17. Olos

  Olos -=PRIDE FC=-

  Dołączył:
  Apr 9, 2014
  Komentarze:
  8,474
  Zdobyte Lajki:
  12,263
  Punkty:
  1,190
  Płeć:
  Male
  Z tego zdjęcia nie wynika, ze Bomba jest krótkowidzem. Wiadomo, że krytyka jest dobra bo studzi głowę. Hejtu w tekście Kaczora nie widze.
   
 18. kiras

  kiras Guest

  Nie zgodze się jeśli chodzi o wpis z przeciwnikami.Może kilku z nich nie było wysokich lotów a nawet jeśli by byli najgorsi to Marcin dostaje propozycje i ma kręcić nosem ? (eeeeeeh ściągnijcie mi GSP,Diaza albo innego zajebistego kocura,bo zapierdole foszkiem!) leci propozycja,kasa na stół to czemu ma niewalczyć ? Bomba to młody chłopak i nawet z biznesowego punktu widzenia chce mieć jakieś pieniądze na życie,ubranie,samochód,wyjście do kina,benzyne,wakacje,zegarek,rachunki,sprzęt etc.Walcząc w dużej organizacji można stoczyć 2,3 walki w roku i przy pomocy sponsorów,prowadzeniu jakiś seminariów/treningów jest większy komfort,a to czemu miał takich rywali czy innych to już pretensje raczej nie do zawodnika tylko do organizatorów w porywach do menagera który przypominam wprowadził Marcina do UFC ale i tak źle bo rekord na ogórach zrobiony! Niesamowicie mnie wkurwia brak zrozumienia dla zawodnika.Wszyscy tacy mądrzy ? Ilu z was startuje zawodowo,bądź amatorsko(może kilku) ? prosze o linki z sherdoga ;)  Coraz bardziej rozumiem zawodników którzy mówią o hejterach bo to jest naprawde nie sprawiedliwe w dodatku,że Marcin w Polsce jest ciągle mało znany (sam zainteresowałem się jego osobą kilka miechów temu) i ciężką pracą doszedł do UFC to i tak co poniektórzy zacierają ręcę żeby witać rodaka z 0-2 w naszej ojczyźnie.  Oby zawodnicy coraz częściej wspominali w wywiadach o hejterach.
   
 19. Mess

  Mess ONE FC
  Light Heavyweight

  Dołączył:
  Mar 14, 2013
  Komentarze:
  2,501
  Zdobyte Lajki:
  1,007
  Punkty:
  1,790
  Płeć:
  Male
  Occupation:
  O&G
  Miasto:
  3city/ELB/Olsztyn
  Hahaha, jeszcze ogarnijcie... na kogo patrzy żona :-). Drobiu się postarał, choć to nie w jego stylu.
   
 20. respect

  respect Vale Tudo
  Open

  Dołączył:
  Apr 22, 2012
  Komentarze:
  23,142
  Zdobyte Lajki:
  57,135
  Punkty:
  3,790
  W większości zgadzam się z tekstem. Słowo hejter jest moim najbardziej znienawidzonym słowem ostatnich lat!


  @Kiras co do pierwszej części Twojej wypowiedzi to chyba troszkę się rozpędziłeś w mojej opini. Nikomu nie chodzi o to żeby Marcin miał odrzucać walki bo przeciwnik to "ogór". Kwestia leży w tym żeby nie obrażać się na kibiców i wyzywać ich od hejterów jeżeli oni nazywają jego przeciwnika ogórem skoroon naprawdę taki jest/był.  Słowo hejt tym bardziej nie pasuje mi do wypowiedzi na temat Bomby bo tych krytycznych słów w jego kierunku na palcach jednej dłoni policzyc można.
   

Share This Page