De Longhi - jaki model ekspresu do kawy wybrać ?

Przecie oryginalny Kimbo jest w plasterkach, a nie ziarnach.
oryginalny Kimbo
R.870dd0849433b637051ceba1fa4f415f
 
Kolego Baastardo gdzie recenzja? I czy próbowałeś już mielić kapsułki?
:gdzie:

A poza tym to dobra kawa, nie moge wyczuć różnicy pomiędzy tańszą o 20 zł Primą (cena porownywana ze sklepu primą do allegro kimbo, bo dzis widzialem ta sama kimbo za 90zl w kauflandzie haha, gdy ja na allegro kupilem po 63zł), no nie wiem czy warto przepłacać, no musiałbym wypić 2 na raz żeby to stwierdzić chyba
 
Znaczy, że kimbo przelekramowany i lepi kupic prima ziarnista i 20 dyszki zostano na browary albo pół sztuki?
 
  • Like
Reactions: jut
Znaczy, że kimbo przelekramowany i lepi kupic prima ziarnista i 20 dyszki zostano na browary albo pół sztuki?

Nie wiem, smak zblizony w espresso do primy mi sie wydawal, ale musialbym wypic jedno po drugim zeby miec pelne przekonanie, niestety nie zapowiada sie na taki test :D

No moze jak juz ta sie bedzie konczyc i potem kupie prime i sproboje wtedy jedno po drugim sie napić

Dla mnie prima byla ok, ta tez jest ok, wiec ciezko stwierdzic czy sie roznia.

W mielonych dawniej zaparzanych w kawiarce/czajniku to czulem roznice a z ekspresu do kawy w kawie ziarnistej to az tak nie czuć
 
Nie wiem, smak zblizony w espresso do primy mi sie wydawal, ale musialbym wypic jedno po drugim zeby miec pelne przekonanie, niestety nie zapowiada sie na taki test :D

No moze jak juz ta sie bedzie konczyc i potem kupie prime i sproboje wtedy jedno po drugim sie napić

Dla mnie prima byla ok, ta tez jest ok, wiec ciezko stwierdzic czy sie roznia.

W mielonych dawniej zaparzanych w kawiarce/czajniku to czulem roznice a z ekspresu do kawy nie czuć

Ile dajesz gwiazdek ?

:mamed:
 
Ile dajesz gwiazdek ?

:mamed:

Z 4 gwiazdki :D

To byla prima 100% arabika a tu jest Kimbo 100% arabika wiec dlatego tez podobne w smaku sa :P

Gdyby ktoras byla zmieszana z robusta to by pewnie juz byla roznica, bo czuc by bylo kwaśny posmak, a w arabice go nie czuć dlatego tu i tu jest smaczna ^^
 
Z 4 gwiazdki :D

To byla prima 100% arabika a tu jest Kimbo 100% arabika wiec dlatego tez podobne w smaku sa :P

Gdyby ktoras byla zmieszana z robusta to by pewnie juz byla roznica, bo czuc by bylo kwaśny posmak, a w arabice go nie czuć dlatego tu i tu jest smaczna ^^

Level: expert.
E74DC810-4AFD-4660-83BE-447CDF653A9A.gif
 
Nie wiem, smak zblizony w espresso do primy mi sie wydawal, ale musialbym wypic jedno po drugim zeby miec pelne przekonanie, niestety nie zapowiada sie na taki test :D

No moze jak juz ta sie bedzie konczyc i potem kupie prime i sproboje wtedy jedno po drugim sie napić

Dla mnie prima byla ok, ta tez jest ok, wiec ciezko stwierdzic czy sie roznia.

W mielonych dawniej zaparzanych w kawiarce/czajniku to czulem roznice a z ekspresu do kawy w kawie ziarnistej to az tak nie czuć
Przecie wszyscy pisali, że tak jak lew jest królem dżungli, tak Prima jest królem Kaw. Nic lepszego nie znajdziesz.
 
Przez chwile czekajac na kawe kimbo z allegro musialem pić mieloną z ekspresu ktora mialem czyli Segafredo (ta zielona) i espresso wychodzilo takie kwaśne, niesmaczne, takze sie juz troche poznałem ^^
No ale jeszcze nie mielił kolega kapsułek. Polecam. Nesspreso najlepsze. To jakby kolega na 2 baty leciał z Klunejem i Bradem jednoczesnie! A stalowe mlynki delongi sa do tego stworzone.
 
Czy u Was tez w ekspresach na dole w tacce zbiera się woda? Niby jest do tego przeznaczona, ale tak po prostu pytam, bo zawsze przy wlaczaniu i wylaczaniu ekspresu leci jak leci woda ktora czysci ekspres to specjalnie podstawiam tam kubek zeby od razu wylac to do kranu, a mimo to i tak skądś ta woda sie tam gromadzi.

Nastepne pytanie czy używacie filtra w ekspresie ? Zastanawiam sie czy jest sens bo i tak wodę nalewam przefiltrowaną z dzbanka z filtrem Dafi.
 
Pije od wczoraj czystą kawę bez mleka z 1 łyżeczką cukru i jest świetna ta Kimbo Aroma Gold.
Niestety nie mam porównania z primy bo wtedy piłem ciągle mleczne lub samo espresso a zwykłej kawy tam nie próbowałem czego obecnie żałuje bo brak mi porównania. :|
 
Pije od wczoraj czystą kawę bez mleka z 1 łyżeczką cukru i jest świetna ta Kimbo Aroma Gold.
Niestety nie mam porównania z primy bo wtedy piłem ciągle mleczne lub samo espresso a zwykłej kawy tam nie próbowałem czego obecnie żałuje bo brak mi porównania. :|
Bastek w Liblu jest promocja na kawę, bierz Primę:
primalibl.jpg
 
Tylko Petdros active

Pedro’s active zawdzięcza swój wyrazisty smak najlepszym gatunkowo ziarnom kawy, które nasi specjaliści poddają starannemu procesowi palenia, wydobywając z nich to, co najlepsze. Kawa mielona pakowana w atmosferze ochronnej. Pedro’s active – kawa mielona doskonała do tradycyjnego sposobu parzenia, jak i do ekspresu.
 
Czy u Was tez w ekspresach na dole w tacce zbiera się woda? Niby jest do tego przeznaczona, ale tak po prostu pytam, bo zawsze przy wlaczaniu i wylaczaniu ekspresu leci jak leci woda ktora czysci ekspres to specjalnie podstawiam tam kubek zeby od razu wylac to do kranu, a mimo to i tak skądś ta woda sie tam gromadzi.
Tam jest obwód zamknięty! Nie ma prawa się nic nigdzie wylewać. Prawdopodobnie wada fabryczna. Pisałem żeby brać Jurę.
 
Tam jest obwód zamknięty! Nie ma prawa się nic nigdzie wylewać. Prawdopodobnie wada fabryczna. Pisałem żeby brać Jurę.
Moja Jura ma fusy suche jak pieprz. Mówiłem, że z DeLenghi to ewentualnie żelazko można kupić, albo odkurzacz. Broń boże coś do spożywki.

Ale może jeszcze przyjmą zwrot? :wink:
 
Moja Jura ma fusy suche jak pieprz. Mówiłem, że z DeLenghi to ewentualnie żelazko można kupić, albo odkurzacz. Broń boże coś do spożywki.

Ale może jeszcze przyjmą zwrot? :wink:

U mnie tez sa fusy suche, bo na tacce jest nalozony pojemnik na fusy, ale pod tym pojemnikiem jest krata pod ktora jest woda, wiec trzeba z raz dziennie wylewać, ale to sie robi przy okazji wyrzucania fusów wiec spoko.

Nic nie wadzi, ale po prostu pytam jak to jest w Waszych ekspresach :)

@cRe oznaczam bo sam masz De Longhi
 
Back
Top