Czy punchdown padnie przez sytuację z Walusiem?

Ogolnie ten sport jest glupi i kazdy kto bierze udzial w tego typu wydarzeniach powinien sie liczyc nawet ze smiercia. Jesli sluzby medyczne w zaden sposob nie zawinily, to dla mnie nie ma tematu. PR-owo taki news sukcesow na przyszlosc nie wrozy, ale mainstreamowe media juz dawno stracily monopol na to co bedzie ogladane, a co nie.
 
Ogolnie ten sport jest glupi i kazdy kto bierze udzial w tego typu wydarzeniach powinien sie liczyc nawet ze smiercia. Jesli sluzby medyczne w zaden sposob nie zawinily, to dla mnie nie ma tematu. PR-owo taki news sukcesow na przyszlosc nie wrozy, ale mainstreamowe media juz dawno stracily monopol na to co bedzie ogladane, a co nie.


No wlasnie moim zdaniem 80 procent PD nie wiedziało że tu można fiknąć.
 
Ogolnie ten sport jest glupi i kazdy kto bierze udzial w tego typu wydarzeniach powinien sie liczyc nawet ze smiercia. Jesli sluzby medyczne w zaden sposob nie zawinily, to dla mnie nie ma tematu. PR-owo taki news sukcesow na przyszlosc nie wrozy, ale mainstreamowe media juz dawno stracily monopol na to co bedzie ogladane, a co nie.
Kawulski mówił, że podstawą podstaw jest aby przy każdej imprezie sportów walki wynająć karetkę, bo to jest odpowiedzialność za całą dyscyplinę, a nie tylko za organizacje i zdarzało mu się dlatego udzielać rad nawet konkurencyjnym organizacjom.
Coś tak samo jak na większych koncertach, czy tak jak kiedyś przy zabójstwie prezydenta Gdańska na koncercie WOŚP. Nie no w takich sytuacjach organizator powinien zapewnić karetkę obojętnie jakie są przepisy...
Wezmą się politycy za to -będzie katastrofa taka, że w każdym narożniku będzie obowiązek przebywania lekarza chirurga i koszty wzrosną tak bardzo, że zostanie FEN, KSW i FameMMA...
Chyba na galach bokserskich w Nowym Yorku musi być w każdym narożniku lekarz
 
BTW ciekawe jakie są koszty wynajęcia karetki i ratowników medycznych dla organizatora przy umowie długoterminowej. Bo jak się okaże, że w przeciągu dwóch lat chcieli oszczędzić z 20 tys. zł to głupota organizatorów...
EDIT
CENNIK dla przykładowego zabezpieczenia trwającego 6 godzin:
Karetka typu S (kierowca + ratownik + lekarz ) - 180,00 zł / h
Sknera traci dwa razy...
 
BTW ciekawe jakie są koszty wynajęcia karetki i ratowników medycznych dla organizatora przy umowie długoterminowej. Bo jak się okaże, że w przeciągu dwóch lat chcieli oszczędzić z 20 tys. zł to głupota organizatorów...
EDIT
CENNIK dla przykładowego zabezpieczenia trwającego 6 godzin:
Karetka typu S (kierowca + ratownik + lekarz ) - 180,00 zł / h
Sknera traci dwa razy...
Przecież to są jakieś śmieszne grosze
 
Czyli twoim zdaniem jak ktoś zginie na Vip MMA czy Fame MMA to PiS tego nie ukróci?
ukrócenie tego jest tematem łatwym do obrony dla każdej partii, że organizator był sknerą narażając życie uczestników:
CENNIK dla przykładowego zabezpieczenia trwającego 6 godzin:
Karetka typu S (kierowca + ratownik + lekarz ) - 180,00 zł / h

Chociaż fakt faktem mam wrażenie, że biorą tam udział ludzie, którzy naprawdę myślą, że naparzanie się liściami jest super. Już bym wolał wyjść na walkę rycerską jak na M1 Global niż przez kilkanaście minut bawić się w liście...
 
@Bezimienny

Czyli jeśli VIP czy Fame będą mieć karetkę to twoim zdaniem nigdy nie padną gdy ktoś zaliczy zgon ?

Mi tam PD wisi ja walczę o dobro freak MMA po wsze czasy. To NIGDY nie może upaść.
 
Last edited:
ma ktoś nagranie z tej walki ?
szukałem i chyba nic nie ma
przejrzyj HP z dzisiaj tam masz tego liscia
Screenshot_3.png
 
@Bezimienny

Czyli jeśli VIP czy Fame będą mieć karetkę to twoim zdaniem nigdy nie padną gdy ktoś zaliczy zgon ?

Mi tam PD wisi ja walczę o dobro freak MMA po wsze czasy. To NIGDY nie może upaść.
żaden organizator nie jest w stanie powiedzieć, że zabezpieczy w 100% przed zgonem na gali. Tak samo w piłce nożnej, bo nagle komuś serce padnie podczas meczu.
Ale lepiej zabezpieczyć się tyle ile jest się w stanie bo politycy lubią grać na trupach.
Zabezpieczenie polegające na tym, że wynajmie się karetkę z kierowcą, ratownikiem to minimum, nie chodzi przecież o badania kardiologiczne czy neurologiczne przed walką...
FameMMA czy VIP stać na wymagania rodem z nowojorskich gal bokserskich. Tylko te mniejsze gale MMA ucierpią...
 
Zacznę od tego, że tym bardziej szkoda mi walusia, bo to koleś z mojej dzielni taki lokalny bohater.

Natomiast mówiąc o rokowaniach co do PD to myślę, że nadal będzie istniało. Polski rząd jest zbyt zajęty niszczeniem gospodarki i szukaniem tematów zastępczych żeby zająć się czymś tak niszowym jak show z walkami na liście.

Organizatorzy pewnie teraz zwiększą zabezpieczenie, zwiększą stawki płacowe dla zawodników, ale to jednak szkoda, że musiało dojść do teragedii.
 
Szkoda Walusia. Ale równie dobrze To samo mogło być wczoraj z zapaśnikiem z senegalu. Szkoda tez Zalesia bo może zostać mordercą..
Wkurza mnie tylko narzekanie Bonusa ze karetka 30 minut jechała. Wiemy jak działa służba zdrowia w Polsce. Kto był kiedyś na oiomie to wie ze godzinami tam sie czeka. Może ktoś miał w tym czasie wypadek, zawał, a może było chore dziecko…
A co do tematu, to myśle ze gala nie upadnie, wręcz przeciwnie zrobią sobie rozgłos, a teraz jest popyt na lanie się po ryjach w każdy możliwy sposób. Najlepiej w ppv. Bedą teraz mówić ze bezpieczeństwo najważniejsze, bedzie zabezpieczenie medyczne, ubezpieczenia dla każdego zawodnika itp.
 
Back
Top