1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Czemu zawodnicy z półciężkiej nie pchają się do ciężkiej?

Discussion in 'Pytania MMA' started by Antek Emigrant, Dec 19, 2011.

1. Antek Emigrant

Antek Emigrant BAMMA
    Middleweight

Komentarze:
    945
    Zdobyte Lajki:
    133
    Punkty:
    1,790
    Home Page:
    Nurtuje mnie taki problem. Waga ciężka jest generalnie słabo obsadzona, mało w niej zawodników, a takich o których można by powiedzieć że są znakomici to już tym bardziej. Popatrzmy kategorię niżej. W półciężkiej aż się roji od wybitnych zawodników, istny tłum.

No i teraz pytanie czemu zawodnicy z półciężkiej nie przechodzą masowo do ciężkiej? Przecież wszytko przemawia za tym aby przejść. Łatwiej się przebić do czołówki, a jak już się człowiek przebije to i zwyciężać w niej łatwiej niż w półciężkiej. Mogę jeszcze zrozumieć że JJ się nie pcha wyżej, tu jest mistrzem, jest młody, ma więc jeszcze czas. Ale reszta?

Przyszło mi do głowy że może są za niscy, spojrzałem więc do ściągi:

http://uk.ufc.com/fighter/Weight_Class/Light_Heavyweight?sort=lastName&max=20&order=asc&offset=20&id=

No i tylko Rashad Evans jest ciut niższy niż najlepszy ciężki w histori, Fedor. No więc co ich powstrzymuje przed nabraniem masy (choćby do poziomu Fedora) i przejścia do ciężkiej?

2. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,710
    Zdobyte Lajki:
    34,065
    Punkty:
    3,790

Wcale mnie to jakoś nie dziwi Antoś :-)

3. Przemek

Przemek UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,673
    Zdobyte Lajki:
    8,854
    Punkty:
    2,890
    Mimo słabej szczęki widzałbym w HW Forresta Griffina-W lHW jest wielki to fakt ale widać już że jest wolniejszy od swoich przeciwników i strasznie czesto go trafiają.W HW problem by ten zniknął i moim zdaniem mógłby nawet być w 5 HW.I w sumie on akurat nie musiałby nic przybierać masy.

4. antycyklon

antycyklon Oplot Challenge
    Lightweight

Komentarze:
    34
    Zdobyte Lajki:
    7
    Punkty:
    1,790
    Może poprostu nie lubią się kok(o)sować :-)

5. Anonymous

Anonymous NoLife FC

Komentarze:
    37,710
    Zdobyte Lajki:
    34,065
    Punkty:
    3,790
    Mówi sie o tzw nauralnych ciężkich. Słyszy sie o tzw lekkich ciężkich, średnich ciężkich i ciężkich ciężki ch(tych tak się chyba jednak nie nazywa :-)).

Naturalny ciężki, raczej ograniczać się mocno nie będzie i zbijał wagę, co zazwyczaj przy jego posturze byłoby baaardzo trudne......zaraz , ale Ty w druga stronę przecież...

Czyli czemu taki JJ nie przechodzi do ciężkiej....Kiedyś przejdzie. Narazie tu mu dobrze. Postura taka a nie inna - czyli lekki ciężki. Wytłucze półcięzką - i przejdzie wyżej.

Pisałeś ,że ciężka jest słabo obsadzona...Niedawno ktoś pisał na tym forum, że to wałśnie półciężka teraz przeżywa kryzys w UFC a ciężka ma się akurat dobrze. Jest tam w ciężkiej kilku naprawdę świetnych fighterów.

I jeszcze odpowiem Ci Antek pytaniem na pytanie: jeśli z półciezkiej zawodnicy masowo przechodziliby do ciężkiej, to kto walczyłby w półciężkiej po tym transferze?? Idąc dalej w końcu trzeba by było muszą szybciej odpalić, itd, itd....:-)

6. FrostBite

FrostBite Legacy FC
    Flyweight

Komentarze:
    1,820
    Zdobyte Lajki:
    250
    Punkty:
    1,790
    Ciężka dywizja słabo obsadzona?? Mir, Dos Santos, Velasquez, Kongo, Lesnar, Carwin, Nogueira, Overeem, Nelson, Schaub, Struve, Hunt. A to tylko ekipa z UFC. Patrząc na te nazwiska nie trudno się domyślić, czemu niektórzy półcieżcy nie chcą zawitać do tej kategorii.

7. defthomas

defthomas Vale Tudo
    Championship
    Cohones MMARocks

Komentarze:
    26,054
    Zdobyte Lajki:
    36,736
    Punkty:
    4,790
    Home Page:

Bo nikt przy zdrowych zmysłach nie chce złapać takiego gonga od tego pana

8. wakaszimazu

wakaszimazu BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,063
    Zdobyte Lajki:
    24
    Punkty:
    1,790
    Głupi temat. Bardziej trafione pytanie byłoby dlaczego część ciężkich nie zbija do półciężkiej. Kategoria ciężka ewoluowała w ostatnich latach najmocniej ze wszystkich i teraz oprócz gabarytów zawodnicy wnoszą tam również mega umiejętności. Dla mnie HW i LW to teraz zdecydowanie dwie najciekawsze kategorie a tak komplementowana przez ostatnie lata LHW stała się jedną z najsłabszych.

9. Yagiel

Yagiel UFC
    Lightweight

Komentarze:
    9,349
    Zdobyte Lajki:
    349
    Punkty:
    2,790
    Home Page:
    a czemu zawodnicy z półcięzkiej nie schodzą do lekkiej(śladem Irokeza)?

10. belmondo

belmondo BAMMA
    Lightweight

Komentarze:
    867
    Zdobyte Lajki:
    45
    Punkty:
    1,790
    Nikt nie idzie wyżej bo nie robi tego Jones, a za jego plecami kłębi się z 5 zawodników o porównywalnych szansach. W HW mieliby tyle do gadania co Adamek i powyżej pewnego poziomu ich nie widzę

Tak czy inaczej LHW to kadrowo kolejna słaba dywizja, więc zmiany kategori dla samych zmian nie bardzo mają sens

11. bax

bax Maximum FC
    Featherweight

Komentarze:
    1,461
    Zdobyte Lajki:
    3
    Punkty:
    1,790
    Co rozumiesz przez słabość kadrową? Porównujesz umiejętności zawodników do tych z innych dywizji, czy ilość zawodników w czołówce? Bo pod tym drugim względem to jedna z mocniejszych dywizji, a pod tym pierwszym też nie jest źle, moim zdaniem nie gorzej niż w średniej.

12. Tar-Ellendil

Tar-Ellendil Vale Tudo
    Championship

Komentarze:
    26,085
    Zdobyte Lajki:
    28,454
    Punkty:
    1,790
    Occupation:
    MMA
    Miasto:
    Krakał
    Home Page:
    Z wagi półciężkiej wyjdzie tylko Bones bo reszta nie ma tam czego szukac.

13. Kolczu

Kolczu Brutaal
    Welterweight

Komentarze:
    532
    Zdobyte Lajki:
    42
    Punkty:
    1,790
    Kumam ogólnie, że można uważać, że czołówka wagi ciężkiej jest mocna... Ale waga ciężka wg. mnie nadal jest jedną ze słabszych kategorii, i w okolicach 15 miejsca w rankingu już z aczyna się robić żałośnie.

14. wakaszimazu

wakaszimazu BAMMA
    Heavyweight

Komentarze:
    1,063
    Zdobyte Lajki:
    24
    Punkty:
    1,790
    @Kolczu

Ja nie napisałem, że HW jest obok LW najlepsza pod względem umiejętności zawodników tylko najciekawsza dla mnie. To jest subiektywne oczucie i przecież nikt nie musi się z nim zgadzać. Wiadomo, że szybkość, kodycja, dynamika, dużo większy wachlarz umiejętności i technik zawsze będzie rósł raczej odwrotnieproporcjonalnie do wagi zawodników ale tylko waga ciężka wywołuje u mnie te najmocniejsze emocje.

15. Madman

Madman Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,419
    Zdobyte Lajki:
    193
    Punkty:
    1,790
    Miasto:
    Jaworze, Polska
    Tak w sumie jak popatrzyłem na tą rozpiskę to ja bym chętnie w ciężkiej zobaczył Bonnara, Diabate, Evansa i Rampage'a :-)

16. dinn

dinn Shark Fights
    Welterweight

Komentarze:
    1,229
    Zdobyte Lajki:
    2
    Punkty:
    1,790
    Bo niskie umiejętności HWD to tylko mit. Długo, długo nic ale jak już technicznie przywali szpital, śpiączka i cmentarz.:-)

17. Tens

Tens WSOF
    Heavyweight

Komentarze:
    3,527
    Zdobyte Lajki:
    32
    Punkty:
    2,790

Większość wymienionych, delikatnie rzecz ujmując, szału nie robi. Hunt w tym gronie to już w ogóle jest komedia. Przez lata w światku mma największe gwiazdy i pieniądze były w LHW, dlatego zawodnicy częściej schodzą z HW do LHW, z mizernym skutkiem, niż na odwrót.

18. Przemek

Przemek UFC
    Welterweight

Komentarze:
    9,673
    Zdobyte Lajki:
    8,854
    Punkty:
    2,890
    Myśle że Rampage tęz moze przejśc do HW i tam nokautować kolesi.Z czołówki jak dla mnie obił by mira,nelsona,noga,struve,browne.

19. Tens

Tens WSOF
    Heavyweight

Komentarze:
    3,527
    Zdobyte Lajki:
    32
    Punkty:
    2,790

Większość wymienionych, delikatnie rzecz ujmując, szału nie robi. Hunt w tym gronie to już w ogóle jest komedia. Przez lata w światku mma największe gwiazdy i pieniądze były w LHW, dlatego zawodnicy częściej schodzą z HW do LHW, z mizernym skutkiem, niż na odwrót.

20. HeLLRaiseRR666

HeLLRaiseRR666 Bellator
    Welterweight

Komentarze:
    4,341
    Zdobyte Lajki:
    591
    Punkty:
    1,790

Share This Page