Czemu Martin Lewandowski to Martin, a nie Marcin?

Status
Not open for further replies.

Pontus

Jungle Fight
Light Heavyweight
Jak w tytule. Taka ciekawostka. Czy po prostu rodzice tak go nazwali, czy wychowywał się w jakimś innym kraju, etc..
 
Może dlatego, że jego rodzice pili Martini i było im dobrze? Martin jest z Wrocławia takie imię wybrali mu rodzice.
 
Jak w tytule. Taka ciekawostka. Czy po prostu rodzice tak go nazwali, czy wychowywał się w jakimś innym kraju, etc..
Ponoc jego ojciec zajarany byl aktorem co sie zwal Dean Martin i na jego czesc tak nazwal syna.
 
I dlaczego nikt nie mówi o Brianie? Jaki jest sens życia? Jaka jest prędkość lotu jaskółki bez obciążenia? I w końcu, dlaczego Grubas skusił się na ten opłatek?
 
Jak zobaczyłem tytuł - to pomyślałem co to za grubsza rozkimna tu będzie ale jednak zawiodłem się :( Ciekawość to pierwszy stopień do piekła, a historii tego imienia to wy i tak nie zrozumiecie
 
Przecież Martin to już kilka razy tłumaczył, nawet w wywiadach. Kaczka znajdź ten film jak o tym mówi.
 
no przeciez napisalem dlaczego? z nieba sobie tego nie wzialem
 
że co? Mój kolega ma na imię Eliasz... Według Ciebie gdzie się urodził? W Betlejem, Jerozolimie? :D
 
tak apropos to pamietajcie,ze tylko prawdziwy twardziel pierdzi przy laniu
 
Bo rodzice wiedzieli, że zapuści hipsterska brodę, więc dali mu hipsterskie imię zanim to stało sie modne.

Rodzice Dany też byli ironiczni. Widzieli, że wyłysieje, więc dali mu kobiece imię.
 
Last edited:
Znam dzieciaka co rodzice obejrzeli bajkę" Denis zawadiaka" i został Denisem ... w szkole był już Penisem
 
Chyba rozrabiaka. Ale nie wiem co muszą mieć ludzie we łbach, żeby dziecko nazwać Angelika, chyba muszą być ostro napierdoleni, bo zazwyczaj to imię dominuje wśród jakiejś patologii.
 
Napiszę coś i od razu zaznaczam że nie tyczy się to Martina do którego mam pewien szacunek.
Czytałem dużo o znaczeniu i wyborze imion przed urodzeniem mojego dziecka. Tak więc badania donoszą że im niższe wykształcenie , niższy status społeczny i materialny tym częściej rodzice wybierają dziwaczne pseudo wzniosłe imiona dzieci Jednym słowem większy % patologi cuduje i chce nadrobić Ale nie jest to REGUŁĄ !!! Mam nadzieje że nie czytają tego żadne Tymoteusze ,Tyberiusze itp
 
Napiszę coś i od razu zaznaczam że nie tyczy się to Martina do którego mam pewien szacunek.
Czytałem dużo o znaczeniu i wyborze imion przed urodzeniem mojego dziecka. Tak więc badania donoszą że im niższe wykształcenie , niższy status społeczny i materialny tym częściej rodzice wybierają dziwaczne pseudo wzniosłe imiona dzieci Jednym słowem większy % patologi cuduje i chce nadrobić Ale nie jest to REGUŁĄ !!! Mam nadzieje że nie czytajątego żadne Tymoteusze ,Tyberiusze itp
Dla mnie to bzdura, ale nie poprę tego, żadnymi badaniami amerykańskich naukowców. Po prostu w moim otoczeniu jest normalnie, normalni ludzie z normalnym imionami, mam znajomych, którzy mają rzadko spotykane imiona, ale pochodzą z różnych rodzin- biedniejszych, bogatszych i przeciętnych.
A Martinowi dali dlatego, że wiedzieli, że będzie prezesem świetnie prosperującej firmy na rynku światowym i dali mu imię, które będzie łatwiej wymówić :D
 
@TYTUS coś w tym jest, to by tłumaczyło właśnie te angeliki o których wspominałem. To tak jak z rudymi - większość z nich ma na imię Rafał.

A i miałem kiedyś takiego ziomka Denisa, zgadnijcie jak na niego wołali!
 
Status
Not open for further replies.
Back
Top