Czego oczekujemy od KSW?

Nestoor

BAMMA
Light Heavyweight
ksw.jpg




Witam,



Jestem na tej stronie od niedawna - parę miesięcy. Czytam komentarze na tej stronie, na kanale youtube i innych stronach gdzie są jakieś informacje na temat polskiego mma i zawodników. Bardzo dużo jest tzw "hate-u" na Polską federację a UFC jest traktowane jak coś najlepszego na świecie (bo pewnie pod względem sportowym pewnie jest). Tylko tak się zastanwiam dlaczego kibice nie pragną mieć takiego czegoś w Europie a już nie mówiąc o Polsce. Czytając wasze i komentarze odnoszę wrażenie, że cieszycie się z wpadek KSW, z odejść czołowych zawodników, a pewnie sporo osób ucieszyłoby się gdyby KSW zniknęło z rynku. Nie wiem dlaczego ale bardzo się cieszę jak mam zobaczyć kolejną galę KSW a z kolei nie mam ochoty oglądać UFC - zwłaszcza o dzwnych porach i nie mam karty kredytowej,paypala żeby wykupić transmisję (nawet nie wiem ile to kosztuje i czy byłoby mnie stać na to). Nie będę się rozpisywał, podejrzewam że będę potraktowany jak laik lub bezguście .. ale ja 3-mam kciuki za KSW i mam nadzieję że mimo podejścia kibiców i wszechobecnej miłości do wszystkiego co jest made in USA uda się coś zrobić u nas i kiedyś prześcigniemy UFC i tym podobne.
 
Złe odnosisz wrażenie. Każdy się cieszy, że mamy coś takiego jak KSW, które jest emitowane w kanale otwartym, w jednej z największych stacji w Polsce o najlepszej porze oglądalności. Tylko my jesteśmy fanami mma i zawsze chcielibyśmy oglądać w tym sporcie to co jest najlepsze i dlatego czasami pojawiają się krytyczne zarzuty wobec właścicieli organizacji. Prowadzenie takiej organizacji nie jest łatwe bo z jednej strony trzeba zrobić szoł żeby przyciągnąć masową publikę a z drugiej trzeba dbać o poziom sportowy. Wydaje mi się, że ostatnimi czasy KSW za bardzo przeciągneło line w kierunku "szoł" zaniedbywając "sport". Brak klatki, 2x5, więcej freaków niż zawodników mma, ciągle te same twarze, brak jakies perspektywy rozwoju. Tak jak napisałem, wszyscy jesteśmy wdzięczni KSW ale też pragniemy rozwoju mma w Polsce i dlatego chcemy aby to szło w dobrym kierunku.



Ostatnimi czasy mam wrażenie, że cokolwiej się napisze źle o KSW to jest się"hejterem".



EDIT: Widzisz, nie oglądasz UFC co wg mnie równa się z tym, że nie interesujesz się tym sportem jakoś bardzo i Ci na nim nie zależy.
 
Panowie, ja też na żywo oglądałem UFC z 5 razy, ale powtórki staram się oglądać na bieżąco. Nestor, szczerze mowiac to pokazuje to Twoje zainteresowanie MMA, skoro nawet nie wiesz jak ogladac UFC. ;)
 
Nie czytaj komentarzy na youtube, tam prócz hejtingu nie znajdziesz nic wartościowego.
 
MMA Attack też była krytykowana, jedna w kolejnej gali wyznaczyła takie standardy, że ludzie do dziś opłakują tą organizacje, choć do końca nie wiadomo jak to będzie z nią. Zatem to nie KSW samo w sobie jest tutaj problemem. MMA Attack jako alternatywa dla KSW podwyższyła bardzo poprzeczkę. Stąd tak wiele zawiedzionych głosów odnośnie KSW i tego, że organizacja ta nie idzie do przodu.


Jakbyś śledził MMA Rocks powiedzmy od 2007 roku, to zauważyłbyś, że UFC non-stop było wyszydzane przez użytkowników jak i czasem redaktorów. Mało kto lubił to co robiła ZUFFA. Zwłaszcza po świeżym upadku PRIDE. Dzisiaj sytuacja jest odwrotna. UFC jest stawiane jako wzór, bo po latach dostosowało się do oczekiwań fanów i wyznaczyło nowe trendy. KSW już dawno temu mogło być najukochańszą organizacją w Polsce, którą my stawialibyśmy za wzór innym. Niestety z wielu powodów powiedzianych przez Martina w wideokonferencji tak nie jest. Jednak by nie pozostać dłużnym, KSW istnieje dziś pewnie dlatego, że swoją politykę prowadziło tak jak prowadziło, a dwóch srok za jeden ogon nie da się złapać. Kosztem naszych oczekiwań mamy po prostu świetną organizację, która może być/jest liderem na rynku europejskim. Jednak to błędne koło przyczynia się do niczego innego jak narzekania fanów "czemu jeszcze 3x5, czemu nie ma klatki, czemu robicie festyn i wioskę, czemu to, a tamto" etc.
 
Co do krytyki KSW to ja to widzę inaczej. Ludzie się jarają tą galą, dlatego mają coraz większe wymagania odnośnie jej poziomu. Ja tam zawsze z zapartym tchem śledziłem każdą galę, ale na krytykę też sobie pozwalałem i nie widzę w tym nic złego.
 
To nie jest trochę tak jak z piłką nożną ? Każdy dobry zawodnik zostaje po sezonie sprzedany, i tak koło się zatacza. Nie da się stworzyć wysokiego poziomu jeśli pozbywa się dobrych zawodników - w taki sposób tworzy się poziom w innych krajach gdzie Ci zawodnicy idą.



Mam szansę zostać fanem mma tylko kiedy będę oglądał UFC ?? Tak samo oglądam polską ligę koszykówki a NBA nie.



Pytam więc - jak się tworzy poziom ? bez coraz wiekszych nakładów finansowych i bez zakontraktowanych dobrych zawodników?



Ps kto to słodziak :D? fajna ksywa
 
to nie jest tak jak z piłką nożną bo mma to jest sport indywidualny a nie zespołowy. I tu chodzi o dobry system prowadzenia organizacji, taki, że oprócz freaków są wprowadzane młode talenty, które mają szansę się pokazać. I nie mamy jakichs para-zasad mma w stylu leci krew z nosa to się przerywa walkę, ale mamy normalne zasady, takie jak obowiązują w najlepszych organizacjach.



Wiesz, to tak jakbyś był wielkim fanem piłki a nie oglądał ligi mistrzów, mistorzstw świata i europy a tylko ligę polską. Troche dziwne, nie uważasz ?
 
A jak już sprzedadzą zawodnika do lepszegu kluibu to juz go nie oglądasz? Bez oglądania UFC jesteś conawyżej niedzielnym kibicem, bo który fan piłki noznej nie ogląda Ligi Mistrzów.
 
Interesują mnie polskie drużyny i polscy zawodnicy, niestety w lidze mistrzów ich ostatnio nie widziałem :)



Tylko że młode talenty nie przyciągną publiki a znawcy nie utrzymają federacji na poziomie - jest ich zbyt mało.
 
@Nestoor



dlatego trzeba wyważyć, freak show, dobrych zawodników itd itd a nie tylko robić cyrki. Popatrz na rozpiske ksw 20. Waluś, Pudzian, Różalski, Wiśniewski. To nie są zawodnicy mma albo ich poziom jest mizerny, godny gali w pcimiu dolnym a nie największej organizacji w europie.



Żaden mi z nich nie przeszkadza, tak żeby w ogóle ich nie było ale można by ich jakoś podzielić na różne rozpiski a nie wrzucać do jednego wora.
 
No to coś nie umiesz czytać ze zrozumieniem jak nie wiesz nawet jak UFC oglądać :-) Takie tematy to do spamu powinny wchodzić, aa sory u was każdy może założyć temat nawet o Radiu Maryja
 
A co złego jest w tym, że kazdy moza załozyć temat? Juz sie wam w dupach poprzewracało, wszytsko źle.
 
dobry temat założył, jak Ci nie pasuje to wracaj na te swoje sfd czy gdzieś tam.
 
To nie jest trochę tak jak z piłką nożną ? Każdy dobry zawodnik zostaje po sezonie sprzedany, i tak koło się zatacza. Nie da się stworzyć wysokiego poziomu jeśli pozbywa się dobrych zawodników - w taki sposób tworzy się poziom w innych krajach gdzie Ci zawodnicy idą.


No ale z drugiej strony to kazdy jeden pilkarz za malolata marzy o tym by grac w Anglii,Hiszpanii,Włoszech czy Lidze Mistrzów,koszykarz marzy o tym zeby grac w NBA,bokserzy zeby walczyc o tytuły na HBO a chłopaki z podrywacze.pl chcieli by sie dostac do Brazzers :p



Tak dziala zdrowa ambicja(nie tylko sportowa)-jezeli czyms sie zajmuje zawodowo to chciałbym to robic z najlepszymi.



I niestety zeby skały srały KSW nie jest w stanie na zapewnienie Mamedowi takich pojedynków jak Strikeforce czy KSW.
 
Tfu UFC a nie KSW w koncowce ostatniego zdania



KSW robi swietna robote tylko ze fajnie by bylo gdyby ktos inny nazwal ich najlepsza organizacja w Europie a nie oni sami.



Jak beda dalej zestawiac takie karty jak na 20 to sie ten moment troszke oddali :)
 
Nie powinniśmy dąrzyć do tego aby wszyscy marzyli żeby grać w Polsce (piłkarze) a nie w Hiszpanii, Włoszech ..... i marzyli wszyscy wokół aby dostać się do KSW lub innej polskiej organizacji ?



Ciekawe jak wyglądały początki UFC - chciałbym mieć porównanie. Zresztą wydaje mi się że w Polsce jest trudniej wystartować z czymś w USA niż w Polsce. Nie wiem czy Martin jest skąpy, mało się zna czy nie ma kasy na lepszych zawodników. Jestem pewien jednego - jak nie będziemy wspierać swoich to zawsze będziemy mieli "gówno" nie mma w Polsce.



Może i jestem niedzielnym kibicem mma - ale zawsze kibicem. Jak się przerzucę na hokeja, tenis to mma nie zginie ale zawsze ziarnko do ziarnka i uzbiera się miarka.
 
Ja jestem fanem i kibicem MMA, a nie KSW także wolę jak najlepsi biją się z najlepszymi i lata mi koło dupy w jakiej organizacji. Zakończyłem temat ?
 
Jeżeli nie wiesz jak wyglądały początki UFC to nie mamy o czym gadać, bo żeby z kimś dyskutowac wymaga się od takiego jegomoscia wiedzy w temacie, a Ty najzwyczajniej jej nie masz. Poogladaj, poczytaj, porozmyślaj, pokilku tygodniach wytężonej pracy nad pojmowaniem MMA, zastanów sie czy sformułowałbyś "zarzuty" w ten sam sposób.
 
Back
Top