Clair Obscur 33

Te bossy DLC są robione dla jakichś Ongbali, a nie dla zwykłych graczy. Lampmistrz z 5 paskami zdrowia, który po zbiciu 2,5 paska dodaje nowe ataki, których trzeba się uczyć, jeszcze nie da się go trafić zwykłymi atakami, trzeba z kontry. Kogoś w tym Sandfall ostro pojebało
 
Te bossy DLC są robione dla jakichś Ongbali, a nie dla zwykłych graczy. Lampmistrz z 5 paskami zdrowia, który po zbiciu 2,5 paska dodaje nowe ataki, których trzeba się uczyć, jeszcze nie da się go trafić zwykłymi atakami, trzeba z kontry. Kogoś w tym Sandfall ostro pojebało
Oni w ogóle przekombinowali, kiedy odblokowali obrażenia powyżej 9999. Wcześniej było fajniej jak się uczyłeś bossów i liczył się skill zamiast cyferek. Drugą walkę z Renoirem zajebiście wspominam, mimo że ostro mnie przeczołgał i trochę musiałem pofarmić.
 
Oni w ogóle przekombinowali, kiedy odblokowali obrażenia powyżej 9999. Wcześniej było fajniej jak się uczyłeś bossów i liczył się skill zamiast cyferek. Drugą walkę z Renoirem zajebiście wspominam, mimo że ostro mnie przeczołgał i trochę musiałem pofarmić.

No niestety przy tym systemie później jest dużo możliwości cheesowania i one shotowania. Lepiej jakby stopniowo dało się zwiększać atak, a nie że 2 pierwsze akty limit 9999, a później hulaj dusza piekła nie ma.

Zrobiłem szkice Versa i finałowego bossa, który jest nowy i całkiem fajny, oprócz jednego chujowego śmiertelnego ciosu, ale nie będę spojlerował.
Natomiast 4 dodatkowych bossów z wieży odpuszczam. Wyglądają oni jakby modderzy wzięli istniejące bossy, pododawali im dodatkowe akcje do istniejących ciosów, żeby jeszcze więcej trzeba było parować/unikać i po kilka pasków zdrowia żeby jeszcze bardziej wkurwić standardowych graczy. To dla jakiejś garstki hardkorowców, którzy grają na pełen etat.
 
W ogóle to mam kupioną gierkę, rozegrałem z 1h, potem zmieniłem kompa, zainstalowałem i już ze 3 miesiace nie mogę ponownie się przekonać do grania. A ogólnie to klimat, muzyka i styl walki mi się podoba.
 
W ogóle to mam kupioną gierkę, rozegrałem z 1h, potem zmieniłem kompa, zainstalowałem i już ze 3 miesiace nie mogę ponownie się przekonać do grania. A ogólnie to klimat, muzyka i styl walki mi się podoba.
Drugi w tym temacie.
tumblr_puplohdl7O1tdkro1o4_540.gif
 
Istnieje możliwość sprawdzenia na jakim etapie są moje relacje z kompanami? Będę to potrzebował wymaxować do pucharka.
 
Istnieje możliwość sprawdzenia na jakim etapie są moje relacje z kompanami? Będę to potrzebował wymaxować do pucharka.

Clair_Obscur_Expedition_33_20250426154523.png


To w późniejszym czasie się odblokowuje. Rozmawiaj zawsze kiedy tylko możesz z towarzyszami jak jesteś w obozie. Wtedy będziesz widział coś takiego. I pamiętaj: szczerość popłaca :wink:
 
Clair_Obscur_Expedition_33_20250426154523.png


To w późniejszym czasie się odblokowuje. Rozmawiaj zawsze kiedy tylko możesz z towarzyszami jak jesteś w obozie. Wtedy będziesz widział coś takiego. I pamiętaj: szczerość popłaca :wink:
Acha czyli narazie nie ma znaczenia nawet jeśli coś pominąłem bo wydaje mi się że wyczerpywałem zawsze te dialogi
 
Acha czyli narazie nie ma znaczenia nawet jeśli coś pominąłem bo wydaje mi się że wyczerpywałem zawsze te dialogi
Tak, zazwyczaj po jakimś bardziej znaczącym wydarzeniu fabularnym istnieje możliwość pogłębienia więzi. I nawet jak masz jakieś zaległości to możesz nadrobić do max poziomu w danym momencie. Wymaksowanie więzi odblokowuje side quest dla towarzysza, ale to dopiero pod koniec. Chyba w ten sposób można zdobyć świetny atak gradientowy dla Maelle, który jest jednocześnie małym spoilerem.
 
Tak, zazwyczaj po jakimś bardziej znaczącym wydarzeniu fabularnym istnieje możliwość pogłębienia więzi. I nawet jak masz jakieś zaległości to możesz nadrobić do max poziomu w danym momencie. Wymaksowanie więzi odblokowuje side quest dla towarzysza, ale to dopiero pod koniec. Chyba w ten sposób można zdobyć świetny atak gradientowy dla Maelle, który jest jednocześnie małym spoilerem.
No to elegancko, czytałem że platyna w tej grze nie jest jakaś ciężka do wbicia
 
Jakie według Was są najlepsze żywioły w grze? W sensie w Dark Souls czy Elden Ring większość przeciwników była podatna na błyskawice.
Bo właśnie nie wiem czego najbardziej opłaca się używać, często spalenie nakładam.
 
Jakie według Was są najlepsze żywioły w grze? W sensie w Dark Souls czy Elden Ring większość przeciwników była podatna na błyskawice.
Bo właśnie nie wiem czego najbardziej opłaca się używać, często spalenie nakładam.
Spalenie bardzo spoko, ale jeśli grasz Lune to i tak warto kombinować z plamami.
 
Jakie według Was są najlepsze żywioły w grze? W sensie w Dark Souls czy Elden Ring większość przeciwników była podatna na błyskawice.
Bo właśnie nie wiem czego najbardziej opłaca się używać, często spalenie nakładam.
Nie wiem, czy ma to jakieś fest znaczenie, bo i tak medalum w połączeniu z malowaną mocą będzie wszystkich kładło.
 
Jakie według Was są najlepsze żywioły w grze? W sensie w Dark Souls czy Elden Ring większość przeciwników była podatna na błyskawice.
Bo właśnie nie wiem czego najbardziej opłaca się używać, często spalenie nakładam.
Tutaj żywioły są bardziej równomiernie znaczące, bo nie ma jednego konkretnego żywiołu (może poza Void?) który statystycznie by się najczęściej sprawdzał w walkach. Więc ich różnorodność w ekipie ma według mnie większe znaczenie i dobór pod konkretną sytuację. Ale pamiętam, że w początkowej fazie gry najczęściej chyba jednak używałem ognia. Lune ma fajny skill, że dopóki nie zostanie trafiona to z automatu co rundę zadaje coraz mocniejsze obrażenia ogniem właśnie. Maelle też ma fajne ataki z tym żywiołem.
 
Last edited:
Dotarłem do monolitu i nie mam nawet żadnego srebrnego pucharka :ożeszty:
Nie będę jeszcze walczył z Malarką bo dużo i z tego co patrzyłem na osiągnięcia to nawet bardzo dużo roboty jeszcze przedemną :baldwinwhiskey:

Bo tam chyba trzeba było dalej wejść w ten Monolit. Wtedy powinien być achievement
 
Jakie według Was są najlepsze bronie w grze dla danej klasy. Aktualnie u Verso mam Lanceram, u Maelle Medallum czy jakoś tak to ta broń którą się wygrywa na arenie i u kudłatego Ballon. Nie wiem czy to dobre wybory ale głównie potrzebuje porady w sprawie broni dla Lube i Sciel bo czytam dużo sprzecznych opinii i nie wiem co ulepszać i czy wybrać się gdzieś zdobyć jakąś dobrą broń.
 
Jakie według Was są najlepsze bronie w grze dla danej klasy. Aktualnie u Verso mam Lanceram, u Maelle Medallum czy jakoś tak to ta broń którą się wygrywa na arenie i u kudłatego Ballon. Nie wiem czy to dobre wybory ale głównie potrzebuje porady w sprawie broni dla Lube i Sciel bo czytam dużo sprzecznych opinii i nie wiem co ulepszać i czy wybrać się gdzieś zdobyć jakąś dobrą broń.
Maelle bez dwóch Medalum - postawa Virtuose i Stendhal to był jakiś chory zabieg i musieli naprawiać patchami.
Ja wspierałem się tym poradnikiem.
 
Jakie według Was są najlepsze bronie w grze dla danej klasy. Aktualnie u Verso mam Lanceram, u Maelle Medallum czy jakoś tak to ta broń którą się wygrywa na arenie i u kudłatego Ballon. Nie wiem czy to dobre wybory ale głównie potrzebuje porady w sprawie broni dla Lube i Sciel bo czytam dużo sprzecznych opinii i nie wiem co ulepszać i czy wybrać się gdzieś zdobyć jakąś dobrą broń.

Dla Maelle:

Dla Verso:

Pod kontry najlepsze bronie
 
Ogarnąłem dla Lune broń o nazwie Snowim bo podobno dowalona. Dużo bije ale nie do końca rozumiem tych bonusów o zamarzaniu i muszę to jeszcze obczytać.
 
Ogarnąłem dla Lune broń o nazwie Snowim bo podobno dowalona. Dużo bije ale nie do końca rozumiem tych bonusów o zamarzaniu i muszę to jeszcze obczytać.

Nakłada na Lune efekt zamrożenia jesli życie spadnie poniżej 30%. Normalnie zamrożenie jest negatywnym efektem, który uniemożliwia unikanie/parowanie, więc trzeba po prostu przyjąć obrażenie. W tym przypadku obrażenie otrzymane jest redukowane. Na wyższych poziomach jesli Lune jest zamrożona to ją leczy i zyskuje 2 niebieskie plamy i 3 AP. Nigdy nie korzystałe mz tej broni, ale tak rozumiem po opisie :fjedzia:
 
Nakłada na Lune efekt zamrożenia jesli życie spadnie poniżej 30%. Normalnie zamrożenie jest negatywnym efektem, który uniemożliwia unikanie/parowanie, więc trzeba po prostu przyjąć obrażenie. W tym przypadku obrażenie otrzymane jest redukowane. Na wyższych poziomach jesli Lune jest zamrożona to ją leczy i zyskuje 2 niebieskie plamy i 3 AP. Nigdy nie korzystałe mz tej broni, ale tak rozumiem po opisie :fjedzia:
Sugerowałem się tym
1780504420366.png
 
Back
Top