Ciuchy, szmaty, ubrania. Moda i trendy.

Ja sobie w końcu jakieś w miarę pasujące jeansy kupiłem dziś. 2 Pary od razu. Od kilku miechów nie mogłem nic dostać.
W Reserved. Po 99 za sztukę
Jak to zrobiłeś że nie mogłeś dostać pasujących dżinsów?
 
Ja sobie w końcu jakieś w miarę pasujące jeansy kupiłem dziś. 2 Pary od razu. Od kilku miechów nie mogłem nic dostać.
W Reserved. Po 99 za sztukę
Mi w Lee Cooperze wyszło po 150/sztuka, ogólnie wydaję mi się, że jest duża różnica jakościowa między tymi firmami "dżinsowymi" niż H&M/Reserved etc.

https://worldbox.pl/buty-nike-tiempo-vetta-17-876245-001.html

Te bym chciał, ale panie, ile to kurwa kosztuje. Szukam czegoś takiego do właśnie tych spodni, kostkami w pracy z joggerami świecić nie mogę. :'(
 
Mi w Lee Cooperze wyszło po 150/sztuka, ogólnie wydaję mi się, że jest duża różnica jakościowa między tymi firmami "dżinsowymi" niż H&M/Reserved etc.
Za zwyczaj Big Stara brałem.
A co do różnicy, to w sumie ważę by za szybko na dupsku od roweru za szybko się przetarły. A tak to jeden chuj
 
?? trollujesz?
Nie. Po prostu są to spodnie mające potężny zakres modeli, rodzajów tkaniny i detali że nie ma opcji żeby nie znaleźć. Idziesz do pierwszego większego sklepu który "specjalizuje" się w dżinsach i masz dostępną pełną rozmiarówkę. W pasie ile masz to na pewno wiesz, długość nogawki pewnie też. Można wybrać klasyczne modele które nie są slim i nie ma problemów ze coś w kroku ciśnie albo że uda/łydki za wąskie.
 
Właz od studzienki kanalizacyjnej, jako forma do nadruku na koszulkach

Ekipa ulicznych artystów z berlińskiej grupy Raubdruckerin wystartowali z bardzo pomysłowym projektem produkcji odzieży i toreb z wzorami wykonanymi przy wykorzystaniu żeliwnych włazów do studzienek kanalizacyjnych. Figury geometryczne i linie je ozdabiające świetnie sprawdzają się jako szablony do nadruków.

Pomysłowi artyści wykonują nadruki ze studzienek znajdujących się w wielkich, europejskich miastach - w Paryżu, Lizbonie, czy Amsterdamie.

8548114705629482092716853.jpeg


2150714705629782092716853.jpeg


7140414705629972092716853.jpeg


7906514705630182092716853.jpeg


4621614705631122092716853.jpeg


4445314705631352092716853.jpeg


6927314705631502092716853.jpeg


4899014705631662092716853.jpeg


2626714705631802092716853.jpeg


1454814705632152092716853.jpeg


3151914705632282092716853.jpeg


7329514705632472092716853.jpeg
Gdybym był w straży miejskiej to jebałbym mandatami aż by bloczków brakło :) ale wzory ładne bo studzienki ładne.
Nie. Po prostu są to spodnie mające potężny zakres modeli, rodzajów tkaniny i detali że nie ma opcji żeby nie znaleźć. Idziesz do pierwszego większego sklepu który "specjalizuje" się w dżinsach i masz dostępną pełną rozmiarówkę. W pasie ile masz to na pewno wiesz, długość nogawki pewnie też. Można wybrać klasyczne modele które nie są slim i nie ma problemów ze coś w kroku ciśnie albo że uda/łydki za wąskie.
Ale jak szukasz spodni za 100zl to nie zawsze znajdziesz swój rozmiar.
 
Nie. Po prostu są to spodnie mające potężny zakres modeli, rodzajów tkaniny i detali że nie ma opcji żeby nie znaleźć. Idziesz do pierwszego większego sklepu który "specjalizuje" się w dżinsach i masz dostępną pełną rozmiarówkę. W pasie ile masz to na pewno wiesz, długość nogawki pewnie też. Można wybrać klasyczne modele które nie są slim i nie ma problemów ze coś w kroku ciśnie albo że uda/łydki za wąskie.
Toć pisałem, że od kilku miechów nic nie było. Idealne byłyby 34/35 pas i 36 długość.
Zazwyczaj albo za krótkie,albo z kolei za szerokie w pasie. Były też raz za długie jedne,a nie o to chodzi,żeby po wyjściu ze sklepu od razu przerabiać.
Ps. Nie dziwię,się, że się dziwisz,że ja się dziwię,że mały wybór dla mnie.
Jakiś trochę niewymiarowy raczej jestem, a Ty przeca normal
 
Ale jak szukasz spodni za 100zl to nie zawsze znajdziesz swój rozmiar.
O tym nie pomyślałem. Założyłem, że jak ktoś jest baronem branży hotelarskiej to kupuje ciuchy z wyższej półki.

@kaczka41

Gdybyś poprosił to w dobrym sklepie by co ściągnęli taki rozmiar jak potrzebujesz. Ewentualnie zawsze można przymierzyć w sklepie i np czujesz że pas ok ale trochę za krótkie to wchodzisz na ich stronę www i zamawiasz z dłuższymi nogawkami. Oferta z neta zawsze będzie szersza.
 
Jeszcze mnie nie pojebało,żeby za zwykle jeansy dać ponad 2 paczki.
Każdy ma inne podejście do tego jak tworzy swoją garderobę. Założyłem że jak zarabiasz pewnie że dwa razy tyle co ja to wydajesz więcej na ciuchy.

Jak kupuje sobie spodnie do pracy to też szukam takich za max 100zl bo wiem że i tak je rozpierdole. Tu się przetrą, tam o coś zahaczę i po spodniach. Jednak gdy kupuje sobie ciuchy w których chodzę prywatnie to uderzam w produkty o wyższej jakości.
 
Gdzie najlepsze basicowe koszulki w spoko cenie? Najlepiej trochę przedłużone, np. zaokrąglony krój na dole. Przydałoby się coś jasnego, zwykłego na lato. H&M spoko? Nigdy t-shirtów stamtąd nie brałem :/
 
Jeszcze mnie nie pojebało,żeby za zwykle jeansy dać ponad 2 paczki.

Ja w tym roku kupiłem, tak na spontanie, jakieś tam portki z reserwatu. Mam je 4 miesiące i już przetarły się koło tylnej kieszeni. Zazwyczaj kupuję Lee, Wranglera i Levisa. Nie ma żadnego porówania. Przy tych trzech markach reserwaty to szmaty pierwszej wody. W markach drugiej grupy potrafię przechodzić 3-4 lata, a póżniej jeszcze teść bierze do pracy. O czym mowa Panie...
 
Ja w tym roku kupiłem, tak na spontanie, jakieś tam portki z reserwatu. Mam je 4 miesiące i już przetarły się koło tylnej kieszeni. Zazwyczaj kupuję Lee, Wranglera i Levisa. Nie ma żadnego porówania. Przy tych trzech markach reserwaty to szmaty pierwszej wody. W markach drugiej grupy potrafię przechodzić 3-4 lata, a póżniej jeszcze teść bierze do pracy. O czym mowa Panie...

O Reserved .
Marki Rezerwat nie znam
:kis:
 
@Evo albo ktoś inny:

Przyszedł ten zegarek. Mam kilka pytań:
Jak go nastawić? Nie wiem jak wyciągnąć ten dzyndzel w środku? Podważyć jakimś nożem? Nie chce jakoś zatuszować,a pazurki nie daje rady.
Sekundzie to chyba ten mały pierdolnik, a nie ten standardowy sekundnik. Bo on z kolei jakoś współgra z tym dwoma przyciskami, ale po co to jest- nie wiem. Są jeszcze 2 małe taczki w środku, też nie wiem po wuj.
IMG_20170404_161941.JPG
 
@Evo albo ktoś inny:

Przyszedł ten zegarek. Mam kilka pytań:
Jak go nastawić? Nie wiem jak wyciągnąć ten dzyndzel w środku? Podważyć jakimś nożem? Nie chce jakoś zatuszować,a pazurki nie daje rady.
Sekundzie to chyba ten mały pierdolnik, a nie ten standardowy sekundnik. Bo on z kolei jakoś współgra z tym dwoma przyciskami, ale po co to jest- nie wiem. Są jeszcze 2 małe taczki w środku, też nie wiem po wuj.
IMG_20170404_161941.JPG
A koronka nie jest zakręcana? W sensie ten dzyndzel.
 
Jeszcze ten stoper (bo zakładam,że to stoper jest) mnie zastanawia. Tzn widzę że górny przycisk uruchamia ten sekundnik stopera. Mała lewa tarcza, to minutnik tego stopera. Zmniejsza się od 30 minut. Dolny przycisk resetuje stoper.
Tylko wskazówka sekundnika stopera,nigdy nie wraca na 12 zegarka,a dla niej punktem startowym jest jakby 11 na zegarze. Może tak ma być?? @Evo,
inni?
W sumie i tak pewnie nie będę używał wcale,ale warto podpytać ;)
No i nie rozkminilem tej dolnej tarczki....
Choć w sumie rozkminilem,bo wskazuje atmosfery, więc pewnie jak mnie Andrzej wpierdoli w betonowych butach na dno jeziora, to wówczas drgnie, co?
 
Jeszcze ten stoper (bo zakładam,że to stoper jest) mnie zastanawia. Tzn widzę że górny przycisk uruchamia ten sekundnik stopera. Mała lew tarcza, to minutnik tego stopera. Zmniejsza się od 30 minut. Dolny przycisk resetuje stoper.
Tylko wskazówka sekundnika stopera,nigdy nie wraca na 12 zegarka,a dla niej punktem startowym jest jakby 11 na zegarze. Może tak ma być?? @Evo,
inni?

No i nie rozkminilem tej dolnej tarczki....
Choć w sumie rozkminilem,bo wskazuje atmosfery, więc pewnie jak mnie Andrzej wpierdoli a betonowych butach na dno jeziora, to wówczas drgnie, co?
Dolna tarczka raczej nie wskazuje atmosfer. Pewnie to kolejna tarcza od chronografu, moze godziny odmierza. A sekundowa nie wraca na 12ke bo trzeba zegarek skalibrować.
 
Dolna tarczka raczej nie wskazuje atmosfer. Pewnie to kolejna tarcza od chronografu, moze godziny odmierza. A sekundowa nie wraca na 12ke bo trzeba zegarek skalibrować.
O takiego Masta,nic nie robiłem!
Docenię lajkami, zią!
Wszystko gra
 
Jeszcze ten stoper (bo zakładam,że to stoper jest) mnie zastanawia. Tzn widzę że górny przycisk uruchamia ten sekundnik stopera. Mała lewa tarcza, to minutnik tego od 30 minut. Dolny przycisk resetuje stoper.
Tylko wskazówka sekundnika stopera,nigdy nie wraca na 12 zegarka,a dla niej punktem startowym jest jakby 11 na zegarze. Może tak ma być?? @Evo,
inni?
W sumie i tak pewnie nie będę używał wcale,ale warto podpytać ;)
No i nie rozkminilem tej dolnej tarczki....
Choć w sumie rozkminilem,bo wskazuje atmosfery, więc pewnie jak mnie Andrzej wpierdoli w betonowych butach na dno jeziora, to wówczas drgnie, co?

Nie, ta tarczka nie wskazuje atmosfer, hehe. Tutaj masz dość jasną instrukcję do tego mechanizmu (pdf):

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://zegarmistrz.chorzow.pl/images/TISSOT%20Chronograf%20G10.pdf&ved=0ahUKEwizlMztm4vTAhWCFCwKHcCzARwQFggaMAA&usg=AFQjCNEUcBIhy8heVendXVpJ_y0Wzyw5Dg&sig2=nL9sZokP3aJ0LnKMcqM2RA

No i kalibracja jak potrzeba:

 
Last edited:
Ps. @kaczka41

Jak będziesz się na basen wybierał to pamiętaj o dokładnym dokręceniu koronki :) a nóż to do chleba nie do zegarka! :mamed:

Tarcze od chronografu wskazują odpowiednio wskazania do 30min, do 12h i sekundowe.
 
Last edited:
"Jeansy" z H&M czy innego Reserved to przecież są na kilka prań, serio lepiej kupić Levisy i cieszyć się nimi latami, niż co kilka miesięcy kolejną parę za 100 czy 179 zł ( ZARA) w dalszym rozrachunku taki kaczka wydaję więcej na jeansy niż ja,bo kupuję ich więcej ( no chyba, że nie robi KOMUŚ chodzić w wyblakłych i poprzecieranych )
 
  • Like
Reactions: Evo
"Jeansy" z H&M czy innego Reserved to przecież są na kilka prań, serio lepiej kupić Levisy i cieszyć się nimi latami, niż co kilka miesięcy kolejną parę za 100 czy 179 zł ( ZARA) w dalszym rozrachunku taki kaczka wydaję więcej na jeansy niż ja,bo kupuję ich więcej ( no chyba, że nie robi KOMUŚ chodzić w wyblakłych i poprzecieranych )
Kaczka po prostu pierze raz na 2 miesiące i to razy 10 prań daje prawie 2 lata jedna para.
 
200 pln ? Przecież takie ekstra jeansy kosztują 800-1000 pln. Pieniądz się zdewaluował Panie Kolego.
Nawet Levis nie miał tak drogich spodni, więc nie trolluj.

"Jeansy" z H&M czy innego Reserved to przecież są na kilka prań, serio lepiej kupić Levisy i cieszyć się nimi latami, niż co kilka miesięcy kolejną parę za 100 czy 179 zł ( ZARA) w dalszym rozrachunku taki kaczka wydaję więcej na jeansy niż ja,bo kupuję ich więcej ( no chyba, że nie robi KOMUŚ chodzić w wyblakłych i poprzecieranych )
Kiedyś brałem Mustangi a potem zazwyczaj Big Star. Trochę drożej niż np. z Reserved,czy innego syfu, ale zazwyczaj przez większą gramaturę, ot cały sukces
 
Last edited:
Back
Top