Ciekawe filmy dokumentalne na YT

Jest sporo stron na których można oglądnąć online filmu dokumentalne (i nie tylko) z YouToube i innych serwisów. Np.:http://www.kinofabryka.pl/http://www.filmy-dokumentalne.pl/
 


<h1 id="watch-headline-title">
Paragraf 148 Kara Śmierci wampir z Gałkówka Modzelewski


 
Miałem oglądac taki dokument "Illuminaci-Przemysł muzyczny" ale po przeczytaniu komentarzy zrezygnowałem gdyż mam słabe nerwy.
 
Zeitgeist (w całości)Film składa się z 3 części. Pierwsza dotyczy religii chrześcijańskiej, druga ataku na WTC, trzecia planu zniewolenia świata przez banki. Kontrowersyjne, chociaż trochę naciągane.Droga do Guantanamo (w całości)Swietny film, przedstawiający niesłuszne aresztowanie trzech muzułmanów w czasie ataku na WTc, którzy zostali oskarżeni o przynależnośc do Al Kaidy, po czym torturowani i więzieni w nieludzkich warunkachPrzeznaczone do burdelu ...aaaa już było :PPolecam również wszytskie filmy Michaela Moora : "Fahrenheit 9.11" "Chorować w USA" i "Zabawy z bronią". Gościu jest dobry w tego typu kontrowersyjnych dokumentach :)
 
Moore jest mistrzem demagogi i "naciągania" prawdy, ale "Bowling for Columbine" fajnie się oglądało. Polecam "Roger & me".
 
hej czy ktos wie gdzie mozna znalezc like water o silvie szukam i szukam i nigdzie nie ma.Z gory dzieki za pomoc
 
Nie ma nigdzie jeszcze niestety. Był tylko przedpremierowy pokaz na festiwalu ale na sieci go nie znajdziesz na razie.
 
hej szymon obawiam się ze jeszcze chwile poszukasz;] Ten film był jedynie narazie puszczony raz na jakims festiwalu a jego premiera ma byc bodajze w marcu . Już raz chlopaki dyskutowały o tym na forum. Pozdrawiam:)
 
QPPW8KM7eEU[/media]/a/pp/ppstrongSpisek żarówkowy • nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności/strong/ppemCzy macie w domu odziedziczoną po dziadkach maszynę do szycia, która nadal działa? Czy z drugiej strony macie wrażenie, że większość współczesnych produktów psuje się tuż po upłynięciu terminu gwarancji? Czy dopuszczacie myśl, że być może żyjemy w świecie zaprojektowanej awaryjności?/em/ppemJeśli dopuszczacie taką możliwość z pewnością zainteresuje was film francusko-hiszpańskiej koprodukcji, pod tytułem • Spisek Żarówkowy • nieznana historia zaplanowanej nieprzydatności • . Ponad 50-minutowy materiał ujawnia zmowę producentów żarówek, która miała miejsce na początku XX wieku; producenci odkryli wówczas, że wytwarzanie supertrwałych produktów, zwyczajnie nie leży w ich interesie. W ten sposób z ponad 3 tysięcy godzin świecenia w momencie technologicznego rozkwitu żarówki bardzo szybko ograniczono jej trwałość do zaledwie 1000 godzin. Wszystko w wyniku zmowy producentów. Twórcy filmu docierają do dokumentów jasno stwierdzających istnienie żarówkowego kartelu./em/ppemAutorzy wyodrębnili trzy elementy mechanizmu, który napędza wzrost współczesnych gospodarek produkcyjnych:br /- reklamabr /- zaprojektowana awaryjnośćbr /- ogólnie dostępne kredyty./em/ppemDzięki temu czujemy potrzebę kupowania nowych, lepszych produktów i możemy konsumować więcej, nie obstawiając się jednocześnie wciąż sprawnymi sprzętami. A wszystko w imię wzrostu gospodarczego./em/pp/pp/ppa href=]Japońscy bezdomni

Były menedżer śpi na ławce w parku, ex-dyrektor buduje sobie domek z kartonowych pudeł. Takich jak oni jest więcej. Jeszcze do niedawna stanowili prawdziwą siłę napędową japońskiej gospodarki. Dzisiaj tworzą nową osobliwą kastę wykluczonych. Kastę bezdomnych.

Japonia, druga ekonomiczna siła świata i najbogatszy kraj Azji, stopniowo popada w recesję. Czołowe firmy poddają się koniecznej restrukturyzacji, zwalniając coraz większe liczby pracowników. Utrata pracy jest dla zwalnianych szokiem tym większym, że żyli oni dotąd w przekonaniu, że określoną posadę będą sprawować do końca zawodowej kariery. Na bruk trafiają zazwyczaj czterdziestolatkowie • kawalerowie, bezdzietni • Jeszcze innych wyrzekają się rodziny zawstydzone nagłą pauperyzacją. Dokument • Japońscy bezdomni • przedstawia specyficzny świat, w jakim żyją zubożali, rzuceni na ulicę Japończycy. Kiedy władza ignoruje ich problemy, organizują swoje życie na obrzeżach niezwykle bogatego do niedawna społeczeństwa.
 
^^ nie obejrzałem jeszcze filmu, ale daleko szukać nie musimy. Od lipca 2006r. obowiązuja unijne przepisy o tzw. lutowaniu bezołowiowym (lead-free)Dyrektywa Rohs. Dotycza każdego producenta EU. Trwałość podzespołów w naszych telewizorach, komputerach, sprzętach AGD jest od tego czasu znacznie mniejsza. Pod płaszczykiem troski o ochronę środowiska nakręcana jest gospodarka. Producenci i serwisy mają co robić, jest utrzymane zatrudnienie, wzrasta sprzedaż nowych produktów, zaciągane sa kredyty na częstszy zakup i wymiane sprzętów...i wszystko się kręci. Nie wiele potrzeba, by ożywić nieco stagnację w gospodarce.
 
Podobnie jest z samochodami. Przykład Mercedesa kiedy tzw "beczki" kręciły po milion kilometrów, a teraz? Auto ma chodzić do czasu gwarancji, a pózniej ma zarabiać serwis, salon samochodowy(kupno nowego), kredyty na auto itp.
 
"Zielone Berety : Dwa Tygodnie w Piekle"Program przedstawia kulisy procesu rekrutacji do jednego z najbardziej elitarnych oddziałów amerykańskiej armii - Zielonych Beretów. Kandydaci muszą przejść dwa tygodnie bardzo trudnych szkoleń. Kończy je zaledwie 40 % osób marzących o karierze w tej jednostce.

.....................................................................................

"Czekając na sobotę"


http://vimeo.com/16238575

Polski dokument o mieszkaniu na wsi i nudzie na prowincji. Mało kto ma pracę, więc większość mieszkańców spędza czas na gapieniu się w telewizor, wysyłaniu SMS-ów i piciu piwa na przystanku autobusowym. Sensem życia staje się czekanie i szukanie kumpla, który zgodzi się w sobotę nie pić i zawieźć starym gratem na pobliską imprezę. Dla bohaterów filmu, sobota jest celem życia.
Niektóre teskty są po prostu "mistrzowskie" :-)
....................................

Sorry, jeżeli już było
 
Illuminati przemysł muzyczny (dla lubiacych taki sparwy), tylko prosze nie wykształcajcie sobie poglądów po obejrzeniu tego dokumentu, dla mnie sama świadomosc że część z tego może być prawda jest dość straszna. (na dobre zaczyna sie od 2 odcinka) 
Honor Generała - dokument poświęcony postaci generała Stanisława Sosabowskiego

http://youtu.be/WAJKU-j8ZhY


Film poświęcony słynnemu Dywizjonowi 303

http://youtu.be/ptijNcDanVw
 
Back
Top