By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Woda + prąd + gaz dla kawalera mniej niż 200 pln. Znajdziesz lokalizacje w Polsce gdzie czynsz wynosi 200 pln (na Bródnie kolega tyle ma). Na 35 lat 1450 za mieszkanie, zostaje Ci 1050 na życie. Ludzie przeżywają za połowę tego.

200 za czynsz? Może i znajdziesz, ale wtedy samochód musisz mieć. A jak masz samochód, to poza wodą, prądem i gazem musisz liczyć utrzymanie auta. Do tego policz sobie opłatę za telefon i internet (i TV jak Cie stać), ubezpieczenie chatki i ciebie od NWW.
 
200 za czynsz? Może i znajdziesz, ale wtedy samochód musisz mieć. A jak masz samochód, to poza wodą, prądem i gazem musisz liczyć utrzymanie auta. Do tego policz sobie opłatę za telefon i internet (i TV jak Cie stać), ubezpieczenie chatki i ciebie od NWW.
Tak, wszyscy z Bródna dojeżdżają samochodami do pracy w centrum:) telefon i internet - 100 pln, można mniej. Ubezpieczenie chaty to groszowe sprawy. Nie to, że polecam branie takiego kredytu, ale można go wziąć.
 
Tak, wszyscy z Bródna dojeżdżają samochodami do pracy w centrum:) telefon i internet - 100 pln, można mniej. Ubezpieczenie chaty to groszowe sprawy. Nie to, że polecam branie takiego kredytu, ale można go wziąć.
Kredyty to jednak zło... :D

Swoją drogą Panowie, muszę się pochwalić, że jestem obecnie w Uzbekistanie na służbowej delegacji. Został mi jeszcze tydzień, ale dopiero od tygodnia mamy normalny net na kablu...
 
To weź tam im przekaż od Wewiura, że chcemy z nimi sojusz militarny zawrzeć.
Myślę, że to nie miałoby sensu. Straszna bieda na prowincji.

O ile Taszkient wygląda nowocześnie, to w miejscu gdzie ja pracuję można kupić 35-letnią Ładę za 8 krów. A i tak większość mieszkańców tych 8 krów nie posiada...
 
@MuraS mam pytanie. Puki co wszystkie potrzebne rzeczy kupuje za gotówkę lub czekam ąz uzbieram kwotę. Nigdy nie brałem kredytów ani nic na raty. Czy opłaca się wziąć kartę kredytowa robić nią zakupy; paliwo jedzenie itp i regularnie spłacać? Zwiększy to moja wiarygodność jakbym kiedyś potrzebował wziąć kredyt? Kumpel miał podobną sytuacje i w banku mu powiedzieli że nie ma wiarygodności- bo nigdy nic nie brał i ma większa ratę niż ktoś z historią kredytową prawda to??
 
@MuraS mam pytanie. Puki co wszystkie potrzebne rzeczy kupuje za gotówkę lub czekam ąz uzbieram kwotę. Nigdy nie brałem kredytów ani nic na raty. Czy opłaca się wziąć kartę kredytowa robić nią zakupy; paliwo jedzenie itp i regularnie spłacać? Zwiększy to moja wiarygodność jakbym kiedyś potrzebował wziąć kredyt? Kumpel miał podobną sytuacje i w banku mu powiedzieli że nie ma wiarygodności- bo nigdy nic nie brał i ma większa ratę niż ktoś z historią kredytową prawda to??
Debet na 300 pln załatwia sprawę, a mniejsze koszty, plus nie musisz wykonywać operacji. Problem z historią istnieje tylko w przypadku kredytów gotówkowych. Na hipo bank ma w dupie.
 
Jeżeli są tu jacyś projektanci z uprawnieniami mostowymi, bądź z doświadczeniem jako asystenci projektanta mostowego, a chcieliby zmienić pracę, to zgłaszać się do mnie.
 
Minimum 6 miesęcy stażu, w 95 procent przypadków rok stażu. Można próbować szczęścia od 3 miesiąca w ib, ale kwota maksymalna jest niska.

@MuraS
Pracujesz w banku, własna działalność, inne? Otwarty na współpracę?
Dla nowych firm ogarnialismy i 150k. Realnie 50-100k.
 
@Miszon na archeologii jesteś ? Młodszy brat chcę iść na paleontologię, a to w sumie podobne. Jest po tym jakakolwiek inna perspektywa niż praca na uczelni ?
 
@Miszon na archeologii jesteś ? Młodszy brat chcę iść na paleontologię, a to w sumie podobne. Jest po tym jakakolwiek inna perspektywa niż praca na uczelni ?
Będzie umiał kopać rowy
Teoretycznie jest szansa że będzie zatrudniany przez wielkie firmy bo potwierdził, że teren, na którym ma stanąć budowa, nie zawiera żadnych zabytków itd. Ale szansa na to jest tak duża jak na to że @MuraS mi postawi tuzin dziwek na 22 urodziny
 
Będzie umiał kopać rowy
Teoretycznie jest szansa że będzie zatrudniany przez wielkie firmy bo potwierdził, że teren, na którym ma stanąć budowa, nie zawiera żadnych zabytków itd. Ale szansa na to jest tak duża jak na to że @MuraS mi postawi tuzin dziwek na 22 urodziny
Budowlanka mówisz... :lol:

Na cmentarzu

Jako nastolatek pomagałem grabarzowi przez kilka tygodni. Nie było tak źle ;)
 
Długo się wahałem czy nie zmienić kierunku z metalurgii na inżynierię materiałową, jednak postanowiłem zostać przy swoim. Wszystko okej, ale cały czas mam wrażenie, że kiedyś będę sobie pluł w brodę. Metalurgia jest węższą dziedziną i mniej popularną, a to ma swoje plusy i minusy. Cały czas mam dalej w głowie ten plan, żeby przenieść się na inz materiałową, a na specjalizacje wziąć "mikro i nanotechnologię materiałowe" lub "materiały dla energetyki i lotnictwa".
 
Analizujac lata 2000-2016: kiedy najkorzystniej bylo wziasc kredyt hipoteczny w PLN? Kiedy w CHF/EUR? Patrze tak na te cykle gospodarcze no i tak zastanawiam gdzie my jestesmy teraz...
 
Analizujac lata 2000-2016: kiedy najkorzystniej bylo wziasc kredyt hipoteczny w PLN? Kiedy w CHF/EUR? Patrze tak na te cykle gospodarcze no i tak zastanawiam gdzie my jestesmy teraz...
Jak patrzysz pod kątem ceny obecnej to:
PLN 2011-2012 - miałeś najniższe marże na PLN (poniżej 1 procenta)
CHF - sierpień 2011 - CHF po 3,59, niskie marże i jeszcze można było normalnie dostać, osoby które wtedy brały nadal są na plusie w stosunku do kredytu w PLN o jakieś kilkadziesiąt złotych na każde 100 000 kredytu.
 
Back
Top