By żyło się lepiej: kariera/studia/przekręty;)

Najbardziej rozwojowa wydaje mi sie analiza danych, uczenie maszynowe itd lecz mysle ze web tez bedzie sie rozwijać, w sumie to rozwija sie caly czas i to w bardzo szybkim tempie.

Ja robie frontend/fullstack i myślę ze raczej to nie odejdzie do lamusa, nadal bedziemy potrzebowac warstwy wizualnej a front end to juz od dawna nie jest tylko ustawianie elementów na stronie czy kolorowanie tekstu. Jak to ewoluowało przez te lata to jest kosmos. Teraz na froncie, zarzadzasz danymi, zarządzasz warstwą wizualna i tym jakie dane ma zawierac, komunikujesz sie z serwerami, obrabiasz dane no jest tego w ciul.

Raczej przy dalszym rozwoju narzędzi będziemy mogli tworzyc jeszcze lepsze produkty, nie sadze by to odeszło do lamusa i web zatrzymał sie na takim poziomie jak jest teraz. Przeczy to wszelakiej logice, zadna dziedzina nie stoi w miejscu, czlowiek zawsze bedzie wymyślać cos lepszego kiedy dostanie odpowiednie narzędzia.
doprze... gdybys teraz laikowi ktory moze sie nauczyc doslownie wszystkiego wskazal kierunek to jaki by on byl?
:Duke3d:
 
doprze... gdybys teraz laikowi ktory moze sie nauczyc doslownie wszystkiego wskazal kierunek to jaki by on byl?
:Duke3d:
Python, java, node js. Do wyboru do koloru.

Adminować czy sajber sekjuriti dobrze tu chwalone ma taki próg wejścia ze nawet jak sie nauczy czlowiek to jest pizda z wejsciem w rynek moim zdaniem.

Ogolnie obecnie jest padaka ze wszystkim ale według mnie predzej wejdziesz jako junior z dobrymi podstawami BE jak wlasnie python, java czy node w ktorym tez mozesz front stawiac niz jak bedziesz próbował byc junior adminem czy sekjuriti
 
najwieksze siano? :awesome:
Python według mnie. Myślę ze nie jest to wykladnicze bo to tez zalezy gdzie sie trafi, jak ze wszystkim.

Ty nie kodowales nic kiedys? Czy zle mi sie kojarzy
 
Last edited:
doprze... gdybys teraz laikowi ktory moze sie nauczyc doslownie wszystkiego wskazal kierunek to jaki by on byl?
:Duke3d:

Jeżeli potrafisz nauczyć się czegokolwiek to naucz się któregoś z praktycznie wymarłych języków. Przykładowo COBOLa - zdziwiłbyś się jak wiele systemów, kluczowych dla światowej ekonomii na tym stoi, a za tym idzie naprawdę solidne wynagrodzenie, 100 tysięcy dolarów rocznie jak najbardziej w zasięgu. Tylko poradników od Hindusów na YouTube na temat takich języków raczej nie znajdziesz :awesome:.
 
a na czym teraz buduja aplikacje na smartfony?
Nie mam pojecia co jest na takim mocnym topie. React native, kotlin ?

Kiedyś czytalem ze mobile nie opłaca sie az tak mocno z tego powodu ze kilka apek mobilnych zgarnia 70<% użytkowników i dlatego apki nie maja takiego ssania na rynku. Teraz to juz wgl trzeba czekac az sie rynek odbiję.
 
Back
Top