Żal mi w sumie ludzi z małych miejscowości gdzie nie ma dobrych sklepów z piwem, ani nawet głupiej zabki i do wyboru jest tylko tyskie, żywiec i jakiś regionalny sikacz w stylu Leżajska:(
 
@Shajs fermentacja tego piwka z kita trwa już 9 dzień i pyka co 80 sekund. W którym momencie to zlać ? Jeszcze poczekać? A jak tak to ile dni lub jaka jest odpowiednia częstotliwość pykania?
 
Ja od godziny czerpie przyjemność piwem z wąsem.

11021146_682380425207567_7421115721764755096_n.jpg
 
W niedzielę miałem okazję wypić Wild Turkey. Bourbon w cenie około 70zł za 0,7l.
W smaku bardzo delikatne, daje radę wypić bez rozwadniaczy typu sprite czy cola (z większością whiskaczy mam ten problem,że na czysto nie daję rady).
Wchodziło bardzo fajnie, wypiliśmy butelkę na dwóch, potem poprawiłem piwem. Skończyliśmy pić około 21 a o 3 rano wstałem na UFC bez żadnych objawów kaca. Rewelacja!
 
W niedzielę miałem okazję wypić Wild Turkey. Bourbon w cenie około 70zł za 0,7l.
W smaku bardzo delikatne, daje radę wypić bez rozwadniaczy typu sprite czy cola (z większością whiskaczy mam ten problem,że na czysto nie daję rady).
Wchodziło bardzo fajnie, wypiliśmy butelkę na dwóch, potem poprawiłem piwem. Skończyliśmy pić około 21 a o 3 rano wstałem na UFC bez żadnych objawów kaca. Rewelacja!


No ja od promocji w Biedronce jestem wyznawcą indyka. Co ciekawe moja żona też polubiła. Do tego wiesz że przed tobą pił go George W Bush i bohaterowie Justified :boystop:
 
Moja żona na szczęście pije tylko wino i czasem piwo typu sommersby lub Fortuna Mirabelka :beer:
Może to i dobrze, więcej whiskey dla mnie :lol:
 
Ostatnio spróbowałem sobie MC Farmer z browaru Reden.
142elcn.jpg

Piwko w stylu AIPA.
Ekstrakt 15/Alkohol 6% IBU 60
Jarałem się przed degustacją jak pochodnia, bo kumpel wcześniej już go próbował i strasznie chwalił. Do nachmielenia użyto chnieli Simcoe, Chinook, Citra, Amarillo oraz Cascade.
Po przelaniu do tulipa urosła piękna piana, która utrzymuje się bardzo długo. Piwo jest dość mocno słodowe z wyraźnymi cytrusami pochodzącymi z chmieli. Goryczka jest taka średnio-niska, mogłoby być trochę mocniej.
Jest bardzo pijalne i szybko znika z szklanki. Jak zobaczycie w sklepie to polecam, nie pożałujecie.
 
Calkiem duzo tam piw ktorych nie znalem - nazwy spisane. Milo tez widziec, ze wszystkie zachwalane tam ALE sa takze moimi ulubionymi, choc niestety Pacyfic z Artezana, esencja lata, jest nie do kupienia nigdzie.
 
Łączę się w bólu w związku z niemożnością zakupu Artezan Pacific (nie piszemy przez "y") ! Zwłaszcza w ciepłe dni by się sprawdzał w 100% :fingers:
No cóż, trza będzie dalej delektować się żłopanym na potęgę, cudownym Atakiem Chmielu od Pinty.
 
Jestem pewien,że na lato wszelkie browary rzemieślnicze znowu uraczą nas włańnie takimi piwami jak Pacific, Sunny Ale itp.
Rześkie, mocno nachmielone APA.
 
Wypiłem właśnie Imperium Atakuje z Pinty i Atak Chmielu, bardzo dobre piwka, super goryczka, tego poszukiwałem, mam nadzieję, że znajdę jeszcze coś bardziej goryczkowego od Imperium Atakuje. @Shajs doradź coś jak możesz. Zakupiłem również Black APA z Dr Brew oraz Hokus Pokus z Pinty, jutro oba przetestuje. Pozdro.
 
@Orest Spróbuj sobie Żytorillo z Pinty.
Mocna goryczka, nawet trochę zalegająca i krzywiąca usta.
Problemem jest dostępność, nie mam pojęcia gdzie w Krakowie mam to kupić. Poza tym, już od dawna czaję się na to piwo, gdyż mam znajomego, który gdy tylko znajdzie Żytorillo w sklepie od razu bierze całą dostawę niezależnie od ilości.
 
@Shajs w osiedlowym alkoholowym mam kilka z Dr Brew i każdego na pewno spróbuję;). Dzięki za poszerzenie horyzontów i odkrycie nowych piwnych doznań, dopiero rozpoczynam przygodę:)
 
@Orest
Zazdroszczę, u mnie w okolicy jest jeden sklep z większym wyborem piw, a pewnie i tak to nawet nie jest 1/3 tego co masz w tamtym świecie piwa :)
 
Problemem jest dostępność, nie mam pojęcia gdzie w Krakowie mam to kupić. Poza tym, już od dawna czaję się na to piwo, gdyż mam znajomego, który gdy tylko znajdzie Żytorillo w sklepie od razu bierze całą dostawę niezależnie od ilości.

Orest jaka dzielnica/osiedle gdzie chcesz kupować?
 
Zazdroszczę, u mnie w okolicy jest jeden sklep z większym wyborem piw, a pewnie i tak to nawet nie jest 1/3 tego co masz w tamtym świecie piwa :)
Na razie to sam nie wiem co mam kupić, oglądam namiętnie blogi Kopyra i jak coś mi się spodoba to biorę, na razie na żadnym się nie zawiodłem, a piwa które dotychczas lubiałem... eh
 
Ja wczoraj sobie strzeliłem nowość od Kormorana w postaci Kłosa+ Weizenbocka na dzisiejszy wieczór mam już zakupione Świeże. Kłos bardzo mi podszedł. Chyba będę do niego często wracać.
klos-wielozbozowy-www.jpg
 
Back
Top