Adib

ONE FC
Heavyweight
5461833727_01f6048527.jpg


W tym temacie będziemy mogli pogadać o napojach z procentami, ich smaku, ich ceny, dostępności w sklepach, itp. itd.



Na początek jestem ciekaw jak jest u Was z dostępnością i ceną Ciechana Miodowego ?

137px-Ciechan_Miodowe.jpg


W Toruniu:

Piotr i Paweł - 4.59 zł
Tesco - 5.99 zł
Real - 5.99 zł
 
nie spotkałem sie, ale w mojej okolicy to w ogole malo jest malo znanych piw, ja ostatnio w kasztelanie zasmakowalem
 
ja mam praktycznie pod blokiem 'galerie alkoholi' i ciechan miodowy jest nawet piłem kiedyś ale drogi jakiś powyżej 4 złotych z tego co kojarze :)
 
No tak, większość stąd pewnie pije alko raz na miesiąc albo wcale. Ciechana nie próbowałem, ale najlepsze jakie znam, to

thumbImage.php

4,50 zapłaciłem, niełatwo je znaleść.
 
Hydeparku nie mam zamiaru czytać, a alkohol jest na tyle obszernym tematem, że powinien być oddzielnym tematem.
 
kaczka rozczarowaleś mnie. patrze twoj post w tym temacie mysle na bank coś o okocimie a tu link ;/ swiat na glowie staje ...
 
perełka to bardzo dobre piwko, potwierdzam, łomża też jest niezła



ja tam lubiłem sobie wypić reddsa cytrusowego, a co mi tam, przyznam się.. zniewieściały jebaka:D



red_s_sun_butelka.jpg
 
Popieram temat :D



Ciechan Miodowy super piwko jedno z moich ulubionych ale niestety za wielką wodą ciężko mi go dostać. Obecnie z polskich piwek gustuje z racji dostępności w Kasztelanie niepasteryzowanym.



piwo-kasztelan-niepasteryzowane-05l-puszka.jpg




budweiser-budvar.jpg




Ale moje ulubione piwo to mimo wszystko oryginalny czeski Bud z kija. Coś pięknego jak dla mnie. Nawet wysłałem mejla do tej firmy gdzie w Londynie mogę go dostać i o dziwo przysłali mi liste około 20 pubów hehe



Poza tym w UK reguralnie popijam sobie Stelle Black i hiszpańską Estrelle z tych bardziej znanych i jak tylko się da to gustuje w różnych małoznanych lokalnych browarach których jest zatrzęsienie tutaj.



W polsce jak jestem to jak ognia unikam ostatnio znanych marek. Niektóre takie Tyskie i Lechy przypominają mi stęchłą wodę ;/ fuj



Dużo dobrego o Fortunie słyszałem ale nie miałem jeszcze przyjemności.



A jak ma ktoś taki sklep w okolicy to polecam wpaść i zapoznać się z ofertą :D



544644_3684460189231_1178451571_n.jpg
 
Dużo osób poleca Kasztelana Niepasteryzowanego. W smaku jest podobne do jakiegoś innego piwka ?
 
@ruff ja dokładnie tak samo, ale ostatnio głownie kasztelan bo najblizszy sklepie nie ma pozostałych :(
 
W końcu jakiś rzeczowy temat hehe...



Z takich nieco bardziej egzotycznych polecam piwo Baltika od naszych wschodnich sąsiadów, a dokładniej z Petersburga.



W przedziale bardziej popularnych króluje u mnie Grolsch, Pilsner, Heineken, Tyskie Książęce (chyba już nie ma), a z tych tańszych, ale dalej (wg mnie) niezłych w smaku Tatra zwykła, żółta. Zapomniałem jeszcze o Łomża Eksport.



PS: Budweiser jak jest w promocji w cenie typu 3-3,50 pln też jest bardzo dobry, ale za 4,5-5 pln nie jest warty zachodu.
 
Łomża export, jedna z rzeczy, których mi najbardziej brakuje na obczyźnie. Perełka też całkiem spoko, z miejscowych Oetinger export, pils niczym szczocha, niezbyt dobrze się go pije. Niestety piwa krajowe (polskie) w Niemczech są rozlweane na miejscu i nie jest to to samo piwo co w Polsce, trzeba się truć miejscówkami.
 
thumb1326220208.jpg




Ktokolwiek widział ktokolwiek wie gdzie te piwo znajde na terenie wawy bądź okolicach, niech da znać tutaj :)



Z mocniejszych piw polecam Kapera



1b5e98a72b00fef5.jpg
 
Adib tego się obawiałem...ale liczylem ze tak jak z guma turbo -podbno gdzies sie w polsce da kupic :P
 
@vaicavalo



Serio Ci smakuje Łomża Miodowa ? Dla mnie Łomża Miodowa jest bardzo niedobra.



Z miodowych mogę za to polecić: Ciechan Miodowy (Browar Ciechan) i Piwo na miodzie gryczanym (Browar Jabłonowo).
 
Paulaner w lidlu 3,99 na promocji. Normalnie coś koło 5,50. Z pszenicznych których piłem najbardziej mi smakuje, ale jasny, ciemny jakoś gorszy mi się wydaje.







Paulaner_Hefe_Weisbier.jpg








Do tego jak wcześniej ktoś wspomniał: perła chmielowa i export, heineken i carlsberg
 
Pił ktoś z Was te piwko ?:



efes+pilsen.jpg




Bardzo dobre tureckie piwo.



Tylko nie kupujcie tego piwa rozlewanego w Rosji, bo jest ochydne.
 
Jak przy czeskich jesteśmy, to swego czasu podeszło mi takie oto piwko, mocno chmielowe



holba.jpg




edit:



@down



To jest opcja dla tych, którzy chcą się po prostu najebać. ;) Ja piwo piję dla smaku - jak mam chęć się uchlać, to wybieram zimną wódeczkę.
 
Adib - piłem Efesa. Jest niezwykle delikatne, idealnie nadaje się na upalne dni :)



Moje ulubione to Perła, Kasztelan, Pilsner Urquell, Gniewosz oraz Żywe. Z tych plażowo-delikatnych Leżajsk. Natomiast jeśli chodzi o piwa smakowe Sommersby nie ma sobie równych.



Hardkorowo :
old_keg01_01.jpg




Za czasów gimnazjalnych sprzedawali takie w Plusie. 1.49 bodajże kosztował.
 
Back
Top