Panowie mam pytanie a propos leżakowania piwa korkowanego. Planuję wynieść kilka buteleczek do piwnicy, ale obawiam się dużej wilgoci i tego, ze w razie nieszczelności wyhoduję grzyba w moich porterach. To, że kapslowane piwa się lakuje to wiem, ale zastanawia mnie co zrobić korkiem. Ktoś kiedyś praktykował lakowanie korków? :lol:
 
Panowie mam pytanie a propos leżakowania piwa korkowanego. Planuję wynieść kilka buteleczek do piwnicy, ale obawiam się dużej wilgoci i tego, ze w razie nieszczelności wyhoduję grzyba w moich porterach. To, że kapslowane piwa się lakuje to wiem, ale zastanawia mnie co zrobić korkiem. Ktoś kiedyś praktykował lakowanie korków? :lol:
Takie kupiłeś, czy własnej produkcji?
 
Portery bałtyckie z Komesu, 2014 rocznik, fajans 0.75l, w maju upływ daty :) Planuję je na min. pół roku (jak nie rok) znieść do piwnicy żeby trochę "zmężniały" i dlatego zastanawiam się jak je zabezpieczyć przed wilgocią, która notabene jest bardzo wysoka. Własne piwko planuję jakoś latem uważyć bo na ten moment jestem dopiero na etapie kompletowania aparatury :D Znając życie pierwsza partia będzie konkretnym syfem, ale kiedyś trzeba zmienić się z konsumenta na konsumenta-producenta ;)
 
Portery bałtyckie z Komesu, 2014 rocznik, fajans 0.75l, w maju upływ daty :) Planuję je na min. pół roku (jak nie rok) znieść do piwnicy żeby trochę "zmężniały" i dlatego zastanawiam się jak je zabezpieczyć przed wilgocią, która notabene jest bardzo wysoka. Własne piwko planuję jakoś latem uważyć bo na ten moment jestem dopiero na etapie kompletowania aparatury :D Znając życie pierwsza partia będzie konkretnym syfem, ale kiedyś trzeba zmienić się z konsumenta na konsumenta-producenta ;)
Nie mam żadnego doświadczenia z korkowanym piwem, także Ci nie jestem w stanie nic doradzić.
Może zobacz na jakimś forum winiarskim.
 
Zabutelkowałem rauchbocka. 2 i pół skrzynki wyszło. Myślałem tak też sobie ile ma ten dubel którego mam w piwnicy ciągle (tak dawał alko że nie chciałem tego nawet tykać) po historii zamówień stwierdzam, że to piwo leżakuje w piwnicy już ponad rok :p Może czas sprawdzić co tam się dzieje?
 
CuLDmi1.jpg


o fuck !:pray:
 
Prywaciarz. 7,79 zł za butelkę.

@Masu już nie mam :( 6,2%.
"PLON brązowy to piwo w stylu India Pale Ale na jednym, polskich chmielu odmiany Sybilla..."
Polecam nie jestes żadnych piwowarek, ale to piwo mnie zabiło.
 
Last edited:
Ostatnio zakupione, pewnie przy wikingach i ufc będą testowane.Bo tera nie mogę
Atak Chmielu-niby pierwsza IPa ale dopiero wczoraj piłem pierwszy raz i to w ich firmowej knajpie. Megakurwaprzeciętne. Ale w sumie jak każda Pinta
 
Back
Top