Broń palna

Film może być dobrym dowodem dla obrony. Słychać strzał ostrzegawczy i ofensywne nastawienie napastników mimo to. Widać mało, ale podobno te barany ruszyły na chłopa po tym, jak oddał strzał ostrzegawczy. Kolejne strzały w szybkim splicie, nie był to przypadkowy strzelec. Internet mówi, że tego samego wieczora trochę wcześniej doszło na tym osiedlu do pobicia pod sklepem monopolowym.
Teoretycznie "obrona konieczna", w praktyce polskie sądy. :(
Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie.
Byku pierwsze co to sprawdzą czy miał pozwolenie na broń do obrony własnej czy sportową/kolekcjonerską.
Jak to drugie to przepadł
:fjedzia:
 
Plus wielebny.
Mało ksiendzów strzela, przynajmniej w mojej okolicy.
Byku pierwsze co to sprawdzą czy miał pozwolenie na broń do obrony własnej czy sportową/kolekcjonerską.
Jak to drugie to przepadł
:fjedzia:
Niekoniecznie. Sportowiec może nosić, chłop podobno instruktor, pracował z bronią. Trzymam kciuki, że się wybroni i sąd nie będzie chciał ujebać za wszelką cenę.
 
Niekoniecznie. Sportowiec może nosić, chłop podobno instruktor, pracował z bronią. Trzymam kciuki, że się wybroni i sąd nie będzie chciał ujebać za wszelką cenę.
Niby tak, ale wiadomo jak jest.
Jak mówi księga ulicy:
"Sędzina kurwa stara nigdy nie przyzna racji, prokuro w mordę bity nigdy nie daje wiary"

A może oskarżony sam szukał kłopotów? Może chciał zabić?
:boystop:
 
1000007784.jpg
1000007785.jpg
1000007786.jpg
 
Ja mu osobiście (nie) wierzę.

Edt. Czemu przy 5 strzałach nie przedziurawił kolan całej trójce? Na wózkach za max 5 lat już by zgnili
W sytuacji dynamicznej, to strzelanie po kolanach jest mitem. Zerknij sobie co się dzieje w Stanach, gdy naciera na ciebie ktoś z nożem. Powodem dla którego zasypują takim gradem kul jest to, że nabój 9mm nie ma mocy obalającej, więc duża szansa otrzymania ciosu od przeciwnika. Długo by pisać, ale zerknij trochę do balistyki, poczytaj Mad Leafa "Strzelectwo bojowe" i pójdź na strzelnicę, porozmawiaj z praktykami.
Trochę wyda na prawnika...
 
W sytuacji dynamicznej, to strzelanie po kolanach jest mitem. Zerknij sobie co się dzieje w Stanach, gdy naciera na ciebie ktoś z nożem. Powodem dla którego zasypują takim gradem kul jest to, że nabój 9mm nie ma mocy obalającej, więc duża szansa otrzymania ciosu od przeciwnika. Długo by pisać, ale zerknij trochę do balistyki, poczytaj Mad Leafa "Strzelectwo bojowe" i pójdź na strzelnicę, porozmawiaj z praktykami.


Jeszcze trzeba móc wypłacić :suchykarol:

No ogólnie nie jest łatwo obronić się w sądzie i to nie tylko dla obywatela. Policjant wyciągnie broń w skrajności (chyba, że jakiś młody, a koledzy go upomną o konsekwencjach), a żołnierze na granicy to już w ogóle...
Oprócz prawa, które nie jest takie złe mamy polską filozofię prawa prokuratorów i sędziów.
A jeśli ktoś chce kupić broń na wypadek włamu to...
.... zgodnie z europejskimi normami życie ludzkie ma większą wartość niż kradzione rzeczy. Czyli złodzieja możesz tylko gonić...

Broń Boże: w USA robią pranki. Zostawiają rower podłączony do prądu albo z gwoździem. W Polsce mieliby przejebane za to.
Były wyroki za pułapki dla złodziejów...
 


Chłop to jakiś amator. Gdyby odjebal 3 na miejscu to już byłby wolny. Nie byłoby pierdolenia ‚świadków’.
 
Latasz z "bandą" czytaj z najebanymi koleżkami, sądzicie że jesteście ponad wszystko. Prujecie się do jakiegoś samotnika, ale się okazuje że typ ma kopyto, i nagle flashback z 90' :benny:
 
Grypsował od 20 lat czyli już jakoś od przedszkola jak w pszczółkach był musiał grypserki się uczyć. :juanlaugh:
 
Chujowa sprawa, mnie nie bawi, chociaż nie noszę.
Ciekawostka. Na papugę dla Borysa B. obcy ludzie z całej Polski wpłacili już 350k., zabitemu "gitowi na wolności" koledzy wyczyścili chatę. SLU!
 
Nie warto konfrontować się na ulicy w tych czasach. Tu się tylko przegrywa. Gdyby szedł z tym klamotem, a oni agresywnie go zaatakowali to rozumiem strzelaninę. Ale chłop poszedł po sprzęt do domu i wrócił na miejsce. Co on sobie myślał? Że jak to się potoczy? Jaki miał plan? To jest właśnie falszywe poczucie kontroli. Udowodnił tym ruchem, że się nie nadaje do posiadania broni. Jak chcą mieć spokój na podwórku to muszą dzwonić na policję. Szeryf tymi piętnastoma minutami położył cień na całe swoje życie, bez względu na wynik końcowy. Jakby miał siekierę zamiast gnata to by mu też jebnal 5 razy? Niezły ambaras jak na koperkową w sumie, aferę.
 
Nie warto konfrontować się na ulicy w tych czasach. Tu się tylko przegrywa. Gdyby szedł z tym klamotem, a oni agresywnie go zaatakowali to rozumiem strzelaninę. Ale chłop poszedł po sprzęt do domu i wrócił na miejsce. Co on sobie myślał? Że jak to się potoczy? Jaki miał plan? To jest właśnie falszywe poczucie kontroli. Udowodnił tym ruchem, że się nie nadaje do posiadania broni. Jak chcą mieć spokój na podwórku to muszą dzwonić na policję. Szeryf tymi piętnastoma minutami położył cień na całe swoje życie, bez względu na wynik końcowy. Jakby miał siekierę zamiast gnata to by mu też jebnal 5 razy? Niezły ambaras jak na koperkową w sumie, aferę.
Jeden mial napewno kastet, podobno jeszcze byla siekiera w posiadaniu. Kiedy powinien rozpocząć sie bronić? Kiedy któryś by mu wyjebal jednym albo drugim sprzętem?
 
Jeden mial napewno kastet, podobno jeszcze byla siekiera w posiadaniu. Kiedy powinien rozpocząć sie bronić? Kiedy któryś by mu wyjebal jednym albo drugim sprzętem?
Gdyby do nich nie wylazł, nie musiałby się bronić. Władowal chłopu pięć kul w tors, więc liczył się z jego śmiercią, a przynajmniej powinien. Nie było mnie tam, ale ciężko uznać że jedna kula to byłoby za mało. Broń to odpowiedzialność, jej posiadanie nie powinno zachęcać do konfrontacji lecz do jej unikania. Coraz więcej ludzi ma broń sportowa w domu, nie chcielibyśmy chyba żeby nerwowi szeryfowie zaprowadzili porządki zamiast policji. Sprawa gościa przerosła i tyle, o czym dobitnie świadczy dzisiejszy komunikat prokuratury, że gościa ujęli na klatce z dużą kwota w gotówce i paszportem.
 
Last edited:
Back
Top