Brazilian Jiu Jitsu | Grappling | Zapasy

Sajd ja tak samo o 13. Jak coś to będę w tej koszulce, nie na walkach oczywiście:-)
dethrone-shane-carwin1.jpg
 
Moją mordę masz w moim profilowym. Koszulka berserkerów nic Ci nie powie bo będzie nas prawie 200 osób.



jak coś to podbij do mnie na fejsie. ~Robert Grol.
 
Sajd@Keylock powodzenia, wysokich lokat i chrupania kości : ) nie wiem czego się życzy:-) heraklesów : D
 
No i jak Wam poszło? Bo ja wczoraj już z góry świętowałem Wasze sukcesy ;P

Wyniki drugiego dnia za grapplerinfo:

Przedstawiamy pełne wyniki drugiego dnia 9 Mistrzostw Polski BJJ. Najlepszym klubem kolejny raz został Berserkers Team, drugie miejsce przypadło Copacabanie, a na najniższym stopniu podium stanęli zawodnicy Gold Team Polska.

Absoluto ( Purpurowe, Brązowe,Czarne )

1. Kamil Dąbrówka
2. Tomasz Michałowski
3. Piotr Bagiński
3. Adam Parafiańczuk

Czarne pasy

- 76 kg

1. Maciej Polok ( Gracie Barra )
2. Grzegorz Kloc ( Berserkers Team )
3. Krystian Grzejszczak ( Berserkers Team )
3. Leszek Pawlęga ( Copacabana Team )

82,3 kg

1. Łukasz Bagiński ( Złomiarz Team )
2. Marcin Held ( Gracie Barra )
3. Maciej Kowalski ( Drysdale JJ )
3. Krzysztof Łukaszewicz ( Dragons Den )

- 88,3 kg

1. Karol Dzieniszewski ( Gold Team )
2. Piotr Bagiński ( Berserkers Team )
3. Krzysztof Mila ( Espadon Bydgoszcz )

- 94,3 kg

1. Piotr Koprowski

+ 94,3 kg

1. Piotr Kapral ( Copacabana Team )
2. Mariusz Koziej ( Rio Grappling Club )
3. Grzegorz Szatkowski ( Gold Team )
3. Kornel Zapadka ( Berserkers Team )

Brązowe pasy

- 70 kg

1. Piotr Podstawczuk ( Berserkers Team )
2. Aleksander Kujawa ( Copacabana Team )
3. Marek Pietrzak ( Copacabana Team )
3. Krzysztof Rosa ( Strzelec Gold Team )

76 kg

1. Maciej Kozak ( Grappling Kraków )
2. Marcin Tobera ( Copacabana Kielce )
3. Michał Ksepko ( Berserkers Team )
3. Grzegorz Janusz ( Ronin Gold Team )

- 82,3 kg

1. Maciej Kałuszewski ( Berserkers Team )
2. Adam Stępnik ( Gold Team )
3. Tomasz Michałowski ( Berserkers Team )
3. Marcin Bandel ( Drysdale JJ )

- 88,3 kg

1. Paweł Nędzi ( Berserkers Team )
2. Krzysztof Saganowski ( Roger Gracie Academy )
3. Marek Zbróg ( Copacabana Team )
3. Paweł Pilarz ( Gracie Barra )

- 94,3 kg

1. Mieszko Maciejewski ( Dragons Den )
2. Piotr Klein ( Copacabana Warszawa )
3. Radosław Senger ( Drysdale JJ )
3. Jakub Sawicki ( Copacabana Team )

+ 94,3 kg

1. Kamil Dąbrówka ( Copacabna Team )
2. Kamil Umiński ( Alliance Team )
3. Łukasz Warchoł ( Gracie Barra )
3. Łukasz Lepianka ( Drysdale JJ )

Purpurowe pasy

-82,3 kg

1. Cezary Stefańczuk ( Copacabana Team )
2. Patryk Bobrel ( Berserkers Team )
3. Artur Szymański ( Drysdale JJ )
3. Wojciech Podgórski ( Berserkers Team )

- 94,3 kg

1. Paweł Makarewicz ( Berserkers Team )
2. Jarek Ogiegło (Gracie Barra )
3. Jakub Mroczkowski ( Copacabana Team )
3. Robert Izydorek ( Drysdale JJ )

- 100,5 kg
1. Kornel Chabowski ( Berserkers Team )
3. Paweł Małocha ( Drysdale JJ )
3. Patryk Wysocki ( Poznańska Akademia Linke Gold Team )
3. Jarosław Stachera ( Dragons Den )
Juniorzy

- 58,5 kg

1. Krzysztof Rzeźnik ( Berserkers Team )
2. Mateusz Gawryluk ( BJJ Zgorzelec )
3. Kamil Starmach ( Grappling Kraków )
3. Tomasz Kątny ( Gracie Barra )

- 74 kg

1. Krzysztof Liwocha ( Drysdale JJ )
2. Gniewko Wiśniewski ( Drysdale JJ )
3. Alex Jackowski ( Gold Team )
3. Kamil Stępień ( CheckMat Koch Szczecin )

84,3 kg

1. Piotr Jaroszewski ( Berserkers Team )
2. Piotr Ostrowski ( Berserkers Team )
3. Roman Boiski (Gold Team )
3. Patryk Ruta ( Berserkers Team )

Kobiety

Purpurowe,Brązowe,Czarne

- 56 kg

1. Joanna Adamczyk ( Gold Team )
2. Kamila Burdzy ( Gold Team )

- 66 kg

1. Irena Preiss

+ 66 kg

1. Karolina Zawodnik

Masters

Purpurowe, Brązowe, Czarne

- 88,3 kg

1. Marek Surdyk ( Drysdale JJ )
2. Grzegorz Biegański ( CheckMat Koch Szczecin )
3. Marek Błaszczyk ( C.S.W United Gym )
3. Grzegorz Firlit ( Gold Team )

+88,3 kg

1. Kornel Zapadka ( Berserkers Team )
2. Rafał Zawidzki ( Rio Grappling Club )
3. Piotr Poncyliusz ( Berserkers Team )
3. Artur Krerowicz ( Bersekrers Team )
 
Ja niestety odpadłem po 2 walce. Może gdyby nie 3 godziny opóźnienia było by lepiej. Trzeba zapierdalać dalej.
 
Lukasz 3 raz zdobedzie dublet? :P



Swoja droga Held naturalnie wazy tyle, czy nie chcial walczyc w tej samej kategorii co Polok ?
 
Mi udało sie wygrać dwie walki. Niestety w trzeciej straciłem dużo sił na początku ciągnąc balache, a potem omoplate z których gościu jakimś cudem mi uciekł no i przegrałem na punkty 5-2 :-)
 
World Jiu -Jitsu Expo 2013 - wyniki

Bruno Malfacine pokonał 5:2 na zasadach IBJJF Jeffa Glovera.



Dean Lister w swoim stylu dźwignią skrętową pokonał Tarsisa Tarsis Humphreysa.



Paulo Miyao próbował wszelkich możliwych ataków oraz prób kończeń, ale Jon Fitch umiejętnie się bronił nie pozwalając sobie wyrządzić większej krzywdy.



Super taktyczny pojedynek zobaczyli widzowie pomiędzy Leandro Lo i Jake Shieldsem
. Zawodnik UFC całą walkę był na górze broniąc się przed toczkami oraz dźwigni na nogi ze strony Brazylijczyka.



Joóo Miyao pokonał na przewagi Eduardo Tellesa 2-0



Na dwie minuty przed końcem walki Keenan Cornelius poddał Lucasa Leite dźwignią łokciową.



W meczu Rafael Lovato Jr
oraz Murilo Santana
po 20 minutach sędziowie orzekli remis.



W walce wieczoru Caio Terra nie miał problemów z pokonania Nama Phana poddając go.


ź: grappler.info
 
Nie no Panowie, każde zwycięstwo warte jest świętowania. Gratulacje!

W meczu Rafael Lovato Jr oraz Murilo Santana po 20 minutach sędziowie orzekli remis.


Zdaje się, że w tej walce w ogóle nie było punktowania. Brak odklepania w przeciągu dwudziestu minut => remis. Nic do orzekania.
 
Panowie mam pytanie, opłaca się łączyć treningji bjj z mma w takiej konfiguracji 2x bjj , 2x mma tygodniowo ( na mma zarówno parter jak i stójka ) ? Czy lepiej się skupić na jednej płaszczyźnie ? Chodzi mi w miare relatywne postępy do czasu spędzonego na treningach?
 
Oczywiście, że ma sens. Jeśli nie masz zapędów kimoniarskich, to wybrałbym w ramach tego BJJ treningi submission, ale w kimonie też na pewno podłapiesz dużo fajnych rzeczy.
 
Moim głównym celem jest MMA, zastanawiam się czy to nie jest za mało 2 treningi MMA/tydzień, żeby jakoś się rozwijać
 
Musisz to sam ocenić na podstawie treningów, które odwiedzisz. W zależności od ich intensywności, ilości powtórek, poziomu grup, własnych preferencji zdobędziesz odpowiednie rozeznanie w tym, co Ci leży najlepiej. Zawsze możesz się tu pochwalić, jak już ostatecznie się zdecydujesz, trening to super sprawa i trzymam kciuki za podjęcie najlepszej możliwej decyzji.
 
Na treningu MMA w tym klubie jest, zarówno parter, jak i stójka. Zastanawiam się czy taki układ 2x BJJ 2x MMA , nie jest to za mało, żeby mieć jakiś fajny progress w MMA ?
 
Smutno mi się robi jak patrzę na puste trybuny przy okazji ADCC i przy okazji zastanawiam się czy w przypadku zorganizowania tego typu imprezy w Polsce hala też by świeciła pustkami...







@Franek



Zdaję sobie sprawę, że grappling w Chinach nie jest popularny, ale to nasuwa pytanie: jaki jest cel organizowania takiej imprezy w tym kraju? Buty bym sprzedał żeby zobaczyć M. Garcie na żywo...
 
Hasz: pamiętaj, że w Anglii było sporo osób. Tym razem impreza była w Chinach, nie dziwi więc, że nie zleciało się zbyt wielu fanów grapplingu - 99% treści chińskich sztuk walki to stójka ;)
 
Masz rację jedi.k, ale to co napisałem o Marcelo przyszło mi do głowy myśląc o pustych trybunach w Chinach i o tym jakby to mogło wyglądać w Polsce. Wyobraziłem sobie ADCC w Polsce i po prostu podjarałem się, chciałem buty sprzedawać i Marcelo oglądać... :-) Ot takie wymarzone ADCC w Polsce z Marcelo.
 
Wydaje mi się że Marcelo jeszcze oficjalnie kariery nie zakończył.



ADCC 2013 miało się odbyć w Brazylii gdzie o kibiców by się raczej martwić nie trzeba:) Tyle że miasto (zdaje się Sao Paulo) się wycofało. Dopiero edycja 2015 będzie w Manaus. Więc Europa najwcześniej 2017 a nie zdziwiłbym się gdyby po drodze był powrót do Ameryki Pn albo cos nowego.



Ps. Hasz sorry ale nie mogę się powstrzymać:) 2 lata temu byłem na ADCC, gadałem m.in z Marcelo, ogólnie było kozak:)
 
• RAGNAROK 4 • time of change •

di-96AB4L0J.jpg


• RAGNAROK 4 • time of change • to czwarta edycja elitarnego turnieju na zasadach Grapplingu rozgrywanego w Świnoujściu. Turniej odbędzie się 21 grudnia w Świnoujściu na Hali Sportowej ZSO ul Witosa 12, zawody organizowane są przez L.U.K.S Berserker • s.
Team Świnoujście przy wsparciu Gminy Miasta Świnoujście. Rozegrane zostaną 4 kategorie wagowe w każdej po 8 wybranych przez organizatora zawodników: NO GI (71 kg oraz 84 kg) GI/BJJ (77 kg oraz 92 kg).

Na poprzednich edycjach można było zobaczyć takich zawodników jak Piotr Podstawczuk, Jędrzej Loska, Maciej Kozak czy Maciej Polok a także czołowych zawodników MMA jak Oskar Piechota, którego mieliśmy okazję oglądać na MMA ATTACK 3, Marcina Bandla czy Mariusza Abramiuka. Tym razem też do czwartej edycji staramy się zaprosić jak najlepszych i znanych zawodników.
Przewidujemy jeszcze kilka atrakcji oraz konkursów z ciekawymi nagrodami.
Więcej szczegółów zdradzimy wkrótce.
Dodatkowo cały turniej będzie transmitowany więc będzie można go oglądać w każdym zakątku ziemi. dotychczasowe statystyki oglądalności to odpowiednio Ragnarok 2 - 8616 osób, Ragnarok 3 - 5345.

Więcej fotek z poprzedniej edycji turnieju poniżej:

Fotki 1

Fotki 2

Fotki 3

Fotki 4



Zapraszamy do naszego miasteczka :-)
 
Na Ragnarok potwierdzony jest już superfight Gamrot vs Mitosek oraz udział Piotra Podstawczuka, Oskara Piechoty i Maciej Kozak (zwyciężcy z poprzedniego roku)
 
Zapowiada się konkretnie.



Tak sobie pomyślałem, że fajnie byłoby zobaczyć Bedorf vs. Lloret III tym razem w no gi ;)
 
Judo Grand Slam Tokyo 2013
Japońscy judocy triumfowali we wszystkich pięciu kategoriach pierwszego dnia prestiżowego turnieju cyklu Grand Slam im. Jigoro Kano w Tokio. Reprezentanci Polski odpadali w eliminacjach.
W piątek zwyciężyli: kobiety Ami Kondo (48 kg), Yuki Hashimoto (52 kg) i Nae Udaka (57 kg) oraz wśród mężczyzn mistrz świata Naohisa Takato (60 kg) i Tomofumi Takajo (66 kg).
Sensacją była wygrana 18-letniej Kondo, która w finale pokonała złotą medalistkę sierpniowych MŚ Urantsetseg Munkhbat z Mongolii.
Czworo Polaków przegrało pierwsze walki, w większości z gospodarzami, i pożegnało się z imprezą: Zuzanna Pawlikowska (52 kg) z Japonką Natsumi Gomi, mistrzyni świata juniorek Arleta Podolak (57 kg) z Kim Jan-Di (Korea Płd.), a Łukasz Kiełbasiński (60 kg) i Grzegorz Lewiński (66 kg) z Japończykami, odpowiednio, Yumą Oshimą i Renem Miyazakim.
W sobotę i niedzielę wystąpi jeszcze dziewięcioro "Biało-czerwonych". Najtrudniejsze zadanie czeka Tomasza Domańskiego (100 kg), który spotka się z mistrzem i brązowym medalistą igrzysk oraz dwukrotnym mistrzem i wicemistrzem globu Grekiem Iliasem Iliadisem.
Do tej pory w historii tokijskich zawodów triumfowało tylko dwóch Polaków - Paweł Nastula (1992 rok) i Tomasz Kowalski (2007).
interia

oglądać można tutaj :
 
Back
Top