Boks

Powiem, Ci tak: z tego co się orientuję to nikt nie zrobił nowego porzadku w ciężkiej zeby walczyć z mistrzem. Adamek ma twarda szczękę i nie ma nawet co z tym dyskutować, no ale to jest opinia moja i kilku specjalistów od boksu. Tego sie nie da zmierzyć, to się widzi po ilości upadków na deski, których Adamek raczej nie zaliczał.




Jak na wagę półciężką czy juniorciężką, to tak. Chociaż nawet w tej pierwszej leżał na deskach i to nie raz (ja pamiętam 3 nokdauny). W ciężkiej pod prąd podłączył go wrak Granta i położył, a potem skończył Witalij, który po powrocie ze sportowej emerytury, tylko 2 z 9 zawodników fundował deski (Adamek i Sosnowski). Starszy z braci po szeregu poważnych kontuzji kolan, pleców i barku nie bije nawet w połowie tak mocno jak kiedyś. Właściwie są to ciosy wyprowadzane samą reką. Arreola też zranił Adamka, a nie jest to puncher, tylko zawodnik, który wygrwa przez kumulacje ciosów. Taki Władimir albo nawe Haye, albo dobrze przygotowany Solis (wiem, że to nierealne) gaszą Adamkowi światło.



Twardą szczękę w wadze ciężkiej to miał Mccall, Foreman, Bowe albo dzisiaj Witalij, a nie Tomasz Adamek!!!




Wagę ciężką w czasach kryzysu, czy raczej w mojej opini, takiej dominacji Kliczków, że się innych zawodników nie zauważa, mógłby uratować tylko turniej na kształt "Super Six", no ale do tego nie dojdzie. Gdyby nie Kliczkowie w ciężkiej mogłoby byc naprawdę ciekawie. Jestem pewny, ze nikt by tej wagi nie zdominował, jak bracia czy wcześniej Lewis. pasy przechodziłyby z rak do rąk, na rotacje nie możnaby narzekać, a Adamek byłby mistzrem wagi ciężkiej, co do tego nie mam wątpliwości, no ale to jest moje subiektywne zdanie, pod którym podpisuje sie obiema rękami i nikogo do popierania tego nie zmuszam.


Z tym też się nie zgadzam. Czasy bezkrólewia, gdzie miernoty, grubasy i cruserzy dzierżyliby pasy nie byłby lepsze od tego, co mamy dzisiaj. Był taki okres między Holmesem i Tysonem i chyba nikt dobrze go nie wspomina.
 
Kategorie wzrostowe są w kulturystyce, na szczęście nie w boksie. Wiesz jakby to wygladało jakby walki były toczone przez ludzi o umiejętnościach Fury'ego? Przecież to jest padaka. Wysocy z reguły nie mają kordnacji ruchowej jak ci kilkanascie centymetrów krótsi. Oprócz Tysona było kilku poniżej 195: Byrd, Holyfield, Haye, Povietkin i jeszcze kilku mistrzów by się znalazło. Dla jednych przejście do ciężkiej było śmiesznym szoł, dla inych naturalną drogą zawodnika,a dla kibiców niesamowita frajdą, że Polak z sukcesami w boksie bedzie się bił w wadze ciężkiej i nie będzie skazywany na porażkę. Nie każdy w wieku 23 lat waży stówkę. Mógł zrzucać po kilka kilo zrzucał. Eddie Chambers jest za to bezdyskusyjnie naturalnym cięzkim bo zawsze wlaczył w ciężkiej a waży 95 kilo. W sportach walki, nie tylko w boksie, naturalym jest, że niektórzy zawodnicy wraz z wiekiem przechodzą kategorie, bądź kilka wyżej.
 
@Tens



Zgadzam się z Tobą, że nie byłoby lepiej gdyby ludzie niezasługujacy dzierżyliby pasy. Jednak jest teraz kilku cięzkich, którzy mogliby bez wstydu być mistrzami, bo miernot i grubasów odsyłaliby z kwitkiem. Jestem fanem braci, ale brakuje mi już od kilku lat czegos co mogłoby mnie zaskoczyć.
 
tylko ze adamek dopiero na ostatnich zdjeciach posturą przypomina ciężkiego. wiem, że za wzrostem nie przemawia dobra ruchliwość ale ja pamietam wlasnie taka wagę ciezka z tymi kolosami i Tysonem dlatego ciezko mi kupic adamka w tej kategorii.
 
Zgadzam się z Tobą, że nie byłoby lepiej gdyby ludzie niezasługujacy dzierżyliby pasy. Jednak jest teraz kilku cięzkich, którzy mogliby bez wstydu być mistrzami, bo miernot i grubasów odsyłaliby z kwitkiem. Jestem fanem braci, ale brakuje mi już od kilku lat czegos co mogłoby mnie zaskoczyć.


Solis, Arreola, Dimitrenko, Fury, Helenius to byłaby ścisła czołówka. Drewniacy, osiłek i spaśiony talent to odpowiedni materiał na mistrzów?
 
Painiller ty kutasie, mam nadzieje że admini widzą co ten pajac pisze. Masz problem do naszej wiary??? To idz na strony o satanzimie itp. Rozumiem jest wolnośc wyzwania, ale gdzie jest napisane, że można naśmiewać się lub wyzywać ludzi z innej wiary??? Jak admini dadzą mi bana, to nie zdziwie się, ale napisałem co myślałem...
 
Czepiasz się wyzywania, a zaczynasz zdanie od Painkiller ty kutasie i kończysz ten pajac pisze. Hipokryzja na całego.
 
Myślę, że jakby była realna szansa na mistrzowstwo nie jedli by piwa i kiełbasy. Ale to tylko przypuszczenia. jest posucha w cięzkiej nie da sie ukryć. Zobaczymy za kilka lat jak Władimir przejdzie na emeryturę czy coś sie ruszy. może po Londynie wypłynie jakis ciekawy ciężki.
 
@Tens







Chodzi mi o wyzwanie typu







a) ty ateisto - to nie chodzi o niego



b) i rzeczy obrażające chrześcijanina...







Wiem, że mogłem inaczej,ale nie mogłem słuchać tych słów rzucanych na Adamka pod kątem jego wiary...
 
Droni jak widać dalej masz problemy z sobą, ostatnio coraz więcej takich fanatyków. Jeśli chodzi o Adamka i wage ciężką to ja nie widze w tym nic dziwnego, wkońcu każdy by wolał więcej zarobić. Drażni mnie tylko pieprzenie że robi to dla kibiców i udawanie że kierują nim jakieś wyższe wartości.
 
Czy ja cos napisałem, o jego sposobie zarabiania itp.







Painkiller komentując Adamka, obraził moją Religię i tyle.
 
adamek z ta swoją religijnością bawi mnie tak samo jak młodzi metalowcy udajacy takich zlych i wiecznie wkurwionych.



a adamek powinien wychodzi z szlafrokiem tv trwam do ringu bo dla niego juz za pozno.







Tam jeszcze były chyba 1 czy 2 stwierdzenia,których jednak nie przytaczam.
 
No i za takie rzeczy nawałeś go "kut***m"? :-):-)



Dla mnie i tak najbardziej spektyakularnym "religijnym bokserem" jest Ali. Wyobraźcie sobie co by było gdyby Adamek nagle zmienił nazwisko na Tomasz Chrzciciel albo imię na Jezus :-)
 
Tylko że Ali miał talent, charyzme i był inteligętny mimo że też dość pokręcony. Adamek tych cech nie ma, a do tego wydaje się dość fanatyczny i nawiedzony. Szkoda że ostatnio w naszym kraju wiara niestety coraz częściej idzie w parze z głupotą.
 
Nie wiem jak u Adamka z inteligencją, bo znam go z wywiadów, charyzmy nie rozpatruję, no ale weź się @Norbert zastanów czy Adamek nie ma talentu. Jako amator wygrał 108 ze 120 walk, medalista mistrzostw Europy. Jako zawodowiec mistrz w dwóch kategoriach wagowych, dzierżyciel pasa The Ring. Nie pisz bzdur.
 
Zależy co nazwiemy talentem, ciężko go porównać ze wspomnianym wcześniej Alim czy np RRJ.Adamek to głównie ciężka praca zresztą za co akurat nalezy mu się szacunek.
 
Droni jak chcesz pisać o religii to wypad na stronke torunskiego radyjka bo tam jest miejsce dla takich poprprańców jak ty. gówno mnie obchodzi twoja religia, twoj bog i twoje poglady na to. kutasami to sobie mozesz nazywac swoich znajomych a nie mnie bo nie jestes dla mnie jakimkolwiek znajomym ani nawet osoba z ktora mialbym ochotę wymienac tu poglady zwlaszcza w tak blahych sprawach jakimi dla mnie są twoje poglady religijne, ktore mam serdecznie w dupie. Co do twojej wiary i chodzenia do kosciola to wlasnie pokazujesz jaki z ciebie katol. wiec oszczedz sobie takich tekstow i kompromitowania siebie i swojej religii i idz blagac swojego boga o wybaczenie za to jak mnie nazwales.







to tyle w kwestii katolicyzmu u kibica adamka. przepraszam za off top
 
Painkiller, dużo ludzi religijnych ma to do siebie, że wymyślili sobie jakieś tam "prawa religijne" i narzucają je innym,aby za każdym razem gdy spotkają się z krytyką gadać o "obrazie" a potem rzucać "kutasami" w momencie gdy Jezus ponoć przyjmował takie rzeczy na klatę.Hipokryzja aż boli. Ja to kwituje tak - nie ma czegoś takiego jak "obraza praw religijnych" - ktoś ma prawo wierzyć sobie w co chce, ja mam takie samo prawo uważać to za odmóżdzający bełkot,a jeśli ktoś uważa,że to dla niego i jego religii obraza, to ma ze sobą zwyczajnie jakiś problem,może wyższości.Tego typu "prawa religijne" mają na celu doprowadzenie do tego,aby bez względu na poglądy,tolerować oraz gloryfikować wybraną religię.Jest to akcja absolutnie jednostronna.
 
Dobra, dobra, nie ma co offtopować. To jeden z tych tematów, który nigdy się nie kończy... Wróćcie do boksu.
 
Back
Top