Boks

Haye vs Charr

Boxrec.com podaje, że to Manuel Charr (23-1, 13 KO) będzie rywalem Davida Haye'a (26-2, 24 KO), kiedy 29 czerwca były mistrz świata dwóch kategorii powróci na gali w Manchesterze. Do tej pory mówiło się, że w gronie potencjalnych przeciwników znakomitego Brytyjczyka znajduje się także Andrzej Wawrzyk (27-0, 13 KO), którym interesuje się także mistrz WBA regular - Aleksander Powietkin (25-0, 17 KO), ale najwyraźniej Polak przegrał wyścig o wielkie pieniądze za walkę z "Hayemakerem".




_______________________________________________________________________________________



Andrzej Fonfara vs Gabriel Castillo w eliminatorze IBF ?
O tym, że kibice pięściarstwa w Polsce będą mieli sporo ciekawych miesięcy, wiedzieliśmy już wcześniej. Teraz do planu na przyszłych kilka miesięcy trzeba dorzucić jeszcze jeden pojedynek - Andrzeja Fonfary (23-2, 13 KO). 25-letni Polak, klasyfikowany na piątym miejscu rankingu WBO, mistrz świata IBO, 16 sierpnia na stadionie White Sox w Chicago, chce wróci na ring od razu z mocnym uderzeniem.



Z uzyskanych informacji wynika, że "Polski Książę" zmierzy się w głównej walce wieczoru z byłym mistrzem świata WBA, Hiszpanem Gabrielem Campillo (21-5, 8 KO). Pojedynek, będący obecnie w fazie finalizacji, byłby dla Fonfary nie tylko obroną pasa IBO, ale także pierwszą częścią eliminatora do walki o tytuł International Boxing Federation. Polak w rankingu IBF jest na dziewiątym miejscu, jego rywal dwa miejsca niżej.



Campillo, który przegrał dwie ostatnie walki - z Siergiejem Kowalewem oraz po kontrowersyjnej decyzji z Tavorisem Cloudem - ma w dorobku remis z klasyfikowanym na 2 miejscu w rankingu IBF Karo Muratem oraz zwycięstwo i porażkę z mistrzem WBA, Beibutem Szumenowem.


_____________________________________________________________________________________



zimnochlegionowplakat.jpg
 
Hehe. Charr poszczekał trochę, dostał wypłate życia od Vitka, a teraz będzie walczył z Hayem:-)







Niesamowite, kiedyś zawodnik pokroju Charra nie byłby nawet godny bycia sparingpartnerem:-)
 
Ja bym się wstrzymał z tym Charrem. Tą inforamcję z mojej wiedzy podała tylko statystyczna witryna boxrec, która oprócz bycia encyklopedią o walkach jest bardzo słabym źródłem informacji o przyszłych walkach. Ja dalej liczę, że wybór padnie na Cyca :D
 
Akurat Boxrec bardzo często ma trafne źródła co do przyszyłych walk.


Niemniej nikt w środowisku nie traktuje tej witryny poważnie. Co innego internetowi kibice :)



Powinna być dobra walka Diablo, ale nawet jak przegra to ma zagwarantowany rewanż, który pewnie skończyłby się WD (Wasilewski Decision).
 
Diablo - Chakiev to obecnie jedyna sensowna walka o pas WBC jestem Za.







Ja ślędzę boxrec często i mam własną opinię i wiem na ile wiarygodna jest ta statystyka także opinia ekspertów mi nie potrzebna.
 
Polsat sport extra



Donaire jest strasznie pewny siebie natomiast Rigo mniej mówi a wydawać być się mogło, że więcej robi. Na treningu medialnym lepiej wypadł Rigo.



Stawiam na Nonito. Doświadczenie ringowe będzie kluczowe. Technicznie Rigo wydaje się lepszy. Szybkość po stronie Filipińczyka. Myślę, że czeka nas 12 rundowa wojna na wyniszczenie
 
Jak ktoś się jara tak tym Haye to radzę sobie przypomnieć ten stary filmik, który jest kwintesencją walki z młodszym Kliczko.



 
@Halny, obejrzalem ten filmik i juz sie Anglikiem nie zachwycam. Jednak kiepski z niego bokser, faktycznie.
 
Nie przesadzałbym, że zdeklasowany. Jak dla mnie wszytskie rundy poza 10 i 12 były bardzo wyrównane i mogły iść w obie strony. Ja sam punktowałem 114-114.
 
Też deklasacji nie widziałem. Rigo zaprezentował się elegancko. Szkoda tylko, że przyspieszył dopiero pod koniec.
 
Ja punktowałem 11 rund dla Rigo :)







Tylko w jednej rundzie był tak naprawdę gorszy, w każdej miał więcej trafionych ciosów i lepiej się bronił.
 
Back
Top