Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Przy dobrych wiatrach zdążysz przed pierwszym śniegiem :lol:
Powodzenia!

Może być ciężko. Mimo, że nie szczędzę na kasie i nie oglądam okazji cenowych to trafiam na padła. Wszystko jest pieknie dopóki pod lupę nie bierze go kumpel mechanik. Bańka mydlana pęka i się żegnamy. Przy jednym wpłaciłem nawet zaliczkę, ale na miejscu fakty mijały się trochę z tym co Pan umieścił w ogłoszeniu.
Zaliczkę zwrócił bez większych nacisków.
Szukamy dalej.
 
Może być ciężko. Mimo, że nie szczędzę na kasie i nie oglądam okazji cenowych to trafiam na padła. Wszystko jest pieknie dopóki pod lupę nie bierze go kumpel mechanik. Bańka mydlana pęka i się żegnamy. Przy jednym wpłaciłem nawet zaliczkę, ale na miejscu fakty mijały się trochę z tym co Pan umieścił w ogłoszeniu.
Zaliczkę zwrócił bez większych nacisków.
Szukamy dalej.
No niestety z Subarakami tak to wygląda dlatego ostrzegałem od początku. Cierpliwość to podstawa.
 
@s3pp jakie masz kryteria? Rocznik/silnik/skrzynia/wyposazenie?

Rocznik pomiędzy 2004-2006
Motor: benzyna, opcjonanie z lpg, ale niekoniecznie. 2.0 XT, jeśli trafię na jakąś perłe (taaaa) to 2.5 XT, 4x4, automat opcjonalnie.
Wyposażenie: nie mam wymagań, ale celuję w te mocno doposażone:)

Budżet 24-25k zł. Max to 30k, ale zakładam małe upgrady więc chcę mieć te 5k wolnych.
Auta jakie oglądałem nie przekraczały 23k zł.
 
Oglądałem dzisiaj nowe megane w kombi. No no powiem szczerze, że stylistycznie zjada konkurentów w swojej klasie. Oczywiście poza Focus em.
 
Rocznik pomiędzy 2004-2006
Motor: benzyna, opcjonanie z lpg, ale niekoniecznie. 2.0 XT, jeśli trafię na jakąś perłe (taaaa) to 2.5 XT, 4x4, automat opcjonalnie.
Wyposażenie: nie mam wymagań, ale celuję w te mocno doposażone:)

Budżet 24-25k zł. Max to 30k, ale zakładam małe upgrady więc chcę mieć te 5k wolnych.
Auta jakie oglądałem nie przekraczały 23k zł.
Wydaje sie rozsadnie, widze tylko ze Forestery niezle nakulane maja w tych rocznikach :( Fajne, ze 4x4 staly.

Mnie zszokowalo ze jak zaczalem sie bawic filtrem 4x4 to zaczely mi jak grzyby po deszczu wyskakiwac porche cayenne w cenie <30k. WTF?
 
Myję auto na bezdotykowej i widzę, że jakiś januszek mi się przegląda. To patrzy na auto z tyłu, za chwilę obchodzi na około obcina z przodu i znowu do tyłu. Zaczyna się dialog:

Mirek -To dizelek?
Ja - tak, diesel
M - a jaka pojemność?
J - dwa litry
M - eeee a jeden dziewięć są?

:śmiech:
 
Myję auto na bezdotykowej i widzę, że jakiś januszek mi się przegląda. To patrzy na auto z tyłu, za chwilę obchodzi na około obcina z przodu i znowu do tyłu. Zaczyna się dialog:

Mirek -To dizelek?
Ja - tak, diesel
M - a jaka pojemność?
J - dwa litry
M - eeee a jeden dziewięć są?

:śmiech:
To Ty nie wiesz, że 2.0 się psujo!? A1.9 to jeździ i jeździ i nawet oleju nie trza lać! :mamed:
 
Pierwszy monstertruck? ;)


@s3pp jak poszukiwania?


W sumie nijak... Oglądałem jeszcze dwa auta. Nie mogliśmy się dogadać się co do ceny. Nie mam jakiegoś ciśnienia ponieważ i tak śmigam autem służbowym. Forester to bardziej taka fanaberia niż realna potrzeba także na spokojnie szukam dalej:)
 
W sumie nijak... Oglądałem jeszcze dwa auta. Nie mogliśmy się dogadać się co do ceny. Nie mam jakiegoś ciśnienia ponieważ i tak śmigam autem służbowym. Forester to bardziej taka fanaberia niż realna potrzeba także na spokojnie szukam dalej:)
Piekne jest szukanie bez cisnienia :) pochwal sie jak cos wyskoczy :)
 
Piekne jest szukanie bez cisnienia :) pochwal sie jak cos wyskoczy :)

Z jednej strony tak, ale....
Pieniądze leżą. Jak leżą to zaraz znajdzie się jakiś wydatek. Tutaj nie ma próżni, coś się musi dziać;)
 
Z jednej strony tak, ale....
Pieniądze leżą. Jak leżą to zaraz znajdzie się jakiś wydatek. Tutaj nie ma próżni, coś się musi dziać;)
co zrobisz, jak nic nie zrobisz, zycie :)

ja akurat jestem przed wielkimi wydatkami a furacz 2gi by sie przydal. Sknerze, moze da sie na jednym przez chwile, choc nie powiem, czasem wyklikam cos na otomoto jak beztroski kretyn :)
 
Ja też ta szukalem i od tygodnia jestem właścicielem Cupry4 Black Edition która wyszła w takim lakierze w ilości 200 sztuk silnik 2.8 Vr6 zaszkoczył mnie sporą dynamiką, ale to dopiero będzie jeździć ;), na razie popierdółka :D. Auto od gościa z forum, lakier ma delikatne ryski tu i tam, ale poza zderzakiem ori :), stan super, wiele rzeczy zrobione, ceramika na lakierze i skorach, wymieniony rozrząd co w vr6 tanie nie jest i masa innych pierdół. Jedynie muszę wymienić łączniki prżód tył i olej w haldexie i przekladni 4x4, trochę więcej niż cena rynkowa, ale warto bylo ;)
 
Ludzie to są k*.
W ciągu miesiąca 2 wgniecenie z uszkodzeniem lakieru. Pierwsze nie wiem gdzie, ale dzisiaj babka żonce tak jeb* drzwiami na oścież i jeszcze zdziwiona, że coś się stało. Parking pusty, zaprakowała przy niej i jebs, wrota na oścież.
:(
 
Ludzie to są k*.
W ciągu miesiąca 2 wgniecenie z uszkodzeniem lakieru. Pierwsze nie wiem gdzie, ale dzisiaj babka żonce tak jeb* drzwiami na oścież i jeszcze zdziwiona, że coś się stało. Parking pusty, zaprakowała przy niej i jebs, wrota na oścież.
:(
life
 
Ludzie to są k*.
W ciągu miesiąca 2 wgniecenie z uszkodzeniem lakieru. Pierwsze nie wiem gdzie, ale dzisiaj babka żonce tak jeb* drzwiami na oścież i jeszcze zdziwiona, że coś się stało. Parking pusty, zaprakowała przy niej i jebs, wrota na oścież.
:(
Drzwi ?
 
Od dziecka polowałem na zadbaną, niezwieśniaczoną E36. W końcu udało mi się zakupić. Silnik 1.6 na łańcuchu coby mało palił i był w miarę bezawaryjny. Porównując ten silnik do jednostek VW czy Opla z tamtych lat wyraźnie czuć lepszą dynamikę i kulturę pracy. W dodatku walczę że stereotypami, bo jeżdżę spokojnie i zawsze używam kierunkowskazów. Pierwszy raz w życiu jestem też tak zadowolony z zakupu :antonio:
 
Od dziecka polowałem na zadbaną, niezwieśniaczoną E36. W końcu udało mi się zakupić. Silnik 1.6 na łańcuchu coby mało palił i był w miarę bezawaryjny. Porównując ten silnik do jednostek VW czy Opla z tamtych lat wyraźnie czuć lepszą dynamikę i kulturę pracy. W dodatku walczę że stereotypami, bo jeżdżę spokojnie i zawsze używam kierunkowskazów. Pierwszy raz w życiu jestem też tak zadowolony z zakupu :antonio:
Teraz właśnie zbieram kasę na e36 zadbane, pewnie na wiosnę będę się szykował do zakupu. Z tym, ze ja będę szukał silnika 2.0 150km bo jednak te 102km to za mało. Jakiś czas temu miałem już jedna sztukę ale okazało się ze okazyjny zakup nie był do końca taki okazyjny i szybko się jej pozbyłem, teraz tak myśle ze do 8k będę coś szukał.

PS. Poka jakies foty.
 
Teraz właśnie zbieram kasę na e36 zadbane, pewnie na wiosnę będę się szykował do zakupu. Z tym, ze ja będę szukał silnika 2.0 150km bo jednak te 102km to za mało. Jakiś czas temu miałem już jedna sztukę ale okazało się ze okazyjny zakup nie był do końca taki okazyjny i szybko się jej pozbyłem, teraz tak myśle ze do 8k będę coś szukał.

PS. Poka jakies foty.
9482587_IMG_20170922_132734.jpg
9482726_IMG_20170922_132800.jpg
9482725_IMG_20170902_115501.jpg
 
Last edited:
Back
Top