Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Ale ja nic nie pisałem złego na ten temat. Pisałem o relacjach pracowników serwisów o autach sprowadzanych (handlarze) i awaryjności nowych VW. Chyba źle odczytałeś mój wpis.
Hehe zrozumiałem,mnie bardziej chodziło o to,że jeśli ktoś szuka forda i ma pewne obawy żeby kupić od handlarza to warto poszukać nawet w Polskich salonach samochodów poleasingowych bo można coś fajnego trafić.
 
Hehe zrozumiałem,mnie bardziej chodziło o to,że jeśli ktoś szuka forda i ma pewne obawy żeby kupić od handlarza to warto poszukać nawet w Polskich salonach samochodów poleasingowych bo można coś fajnego trafić.
Ja polecam tego Cross Car pod Krzeszowicami-samochody które biorą z leasingu ING w Belgii sa ok. Tyle ze cena nie będzie jak od Mirka
 
Hehe zrozumiałem,mnie bardziej chodziło o to,że jeśli ktoś szuka forda i ma pewne obawy żeby kupić od handlarza to warto poszukać nawet w Polskich salonach samochodów poleasingowych bo można coś fajnego trafić.
Ja mam swojego po pracowniku Forda (Wikar Kraków), pełny serwis, sprawdziłem sobie historię w bazie i jeżdzę bezawaryjnie już ponad 2 lata. Swoją drogą przez chwilę myślałem żeby swojego zostawić w rozliczeniu i wziąć Focusa albo C-maxa z wyprzedaży rozcznika, bo widzę, że nie zaniżają strasznie wartości auta. Tyle dylematów. Mondeo Mk4 mi cały czas chodzi po głowie, ale trochę sceptycznie podchodzę do diesli... Chociaż facet mnie uspokoił. Mówił, że 2.0 TDC 140 KM bardzo dobre.
 
Auta po 2010 roku to niestety ale mało które są dobre i się nie jebią
To prawda. UE zniszczyła motoryzację. Chociaż są wyjątki. Dobre są wolnossące benzyny od Forda i Citroena. Diesle 2.0/1.6 Fordowskie i w Peugeotach wcale nie są złe oraz 1.9 dci Renault.
 
Nie mam czasu przeczytać wszystkich postów, ale rzuciło mi się w oczy "silnik Wankla". Domyślam się, że chodzi o RX8. Autko fajne, szybkie, zwrotne, z zajebistym audio, ceny bardzo atrakcyjne, ale silnik dramat.
Mimo wszystko, Pany! Nie pchać się w to. Chyba, że poprzedni właściciel dopiero co wyremontował silnik :werdum:
 
To prawda. UE zniszczyła motoryzację. Chociaż są wyjątki. Dobre są wolnossące benzyny od Forda i Citroena. Diesle 2.0/1.6 Fordowskie i w Peugeotach wcale nie są złe oraz 1.9 dci Renault.
Chuja tam, sa jeszcze inne wyjatki. Ja mam skode z 2012 roku ale z silnikiem starego typu 1.6 MPI 102 konie i uwazam, ze jest niewiele lepszych silnikow w benzynie (jesli chodzi o bezawaryjnosc).
 
Chuja tam, sa jeszcze inne wyjatki. Ja mam skode z 2012 roku ale z silnikiem starego typu 1.6 MPI 102 konie i uwazam, ze jest niewiele lepszych silnikow w benzynie (jesli chodzi o bezawaryjnosc).
A tak, ta jest w porządku.
 
Dobra Pany teraz ja mam pytanie. Otóż zjebało mi się wozidło nr 2 w domu. Był to 17 letni ford fiesta, 5 lat użytkowania było spoko ale niestety auto musi przywitać się ze złomem. Potrzebuje zatem kupić samochód, który będzie nr. 2 w domu, chce na to wydać 3-5k (najlepiej bliżej 3) ponieważ teoretycznie samochód ten chciałbym mieć tylko około roku. Możecie coś polecić sensownego co można kupić w tej cenie? Pierwsze co mi przyszło d głowy do Daewoo Lanos.
 
Dobra Pany teraz ja mam pytanie. Otóż zjebało mi się wozidło nr 2 w domu. Był to 17 letni ford fiesta, 5 lat użytkowania było spoko ale niestety auto musi przywitać się ze złomem. Potrzebuje zatem kupić samochód, który będzie nr. 2 w domu, chce na to wydać 3-5k (najlepiej bliżej 3) ponieważ teoretycznie samochód ten chciałbym mieć tylko około roku. Możecie coś polecić sensownego co można kupić w tej cenie? Pierwsze co mi przyszło d głowy do Daewoo Lanos.
jakas fabia
 
Dobra Pany teraz ja mam pytanie. Otóż zjebało mi się wozidło nr 2 w domu. Był to 17 letni ford fiesta, 5 lat użytkowania było spoko ale niestety auto musi przywitać się ze złomem. Potrzebuje zatem kupić samochód, który będzie nr. 2 w domu, chce na to wydać 3-5k (najlepiej bliżej 3) ponieważ teoretycznie samochód ten chciałbym mieć tylko około roku. Możecie coś polecić sensownego co można kupić w tej cenie? Pierwsze co mi przyszło d głowy do Daewoo Lanos.
Samochód w najlepszym stanie technicznym :)
 
Przede wszystkim benzyna-jakieś seicenta, 306 itd. W ciągu roku i tak będzie naprawiany wiec lepiej żeby było tanio
 
Dobra Pany teraz ja mam pytanie. Otóż zjebało mi się wozidło nr 2 w domu. Był to 17 letni ford fiesta, 5 lat użytkowania było spoko ale niestety auto musi przywitać się ze złomem. Potrzebuje zatem kupić samochód, który będzie nr. 2 w domu, chce na to wydać 3-5k (najlepiej bliżej 3) ponieważ teoretycznie samochód ten chciałbym mieć tylko około roku. Możecie coś polecić sensownego co można kupić w tej cenie? Pierwsze co mi przyszło d głowy do Daewoo Lanos.

Sprzedam Passeratti :werdum:
 
W Niemczech Mazdy dobrze trzymają cenę, podejrzewam że z tymi może już coś być. Na przykład zbliża się remont silnika. Przebieg raczej realny, za naszą zachodnią granicą nie trudno znaleźć auto 10 letnie które ma poniżej 100 tysięcy przebiegu. Na mobile.de czy autoscout mnogo jest takich ofert.
I to że są oferty ma oznaczać, że przebieg jest prawdziwy? Proszę Cię ;-)
 
Dzisiaj ladna mijanke mialem.
Q5 3.0 TDI, XC90 D5 i jakas smieszna flaga srebrn-niebieskio-czarną? Musze powiedziec ze moje 2.2 szlo rowno, ale nie wiem na ile zapasu mieli, ja juz mialem limit :)

Co to w ogole za flaga za tym D5? Nie moge tego wyszkiełczyć...

Ciekawe ile tam kucy i en-emów pod maską mieli...

EDIT

No i jeszcze jedno. Boli mnie jak ten moj dizelek jest kulany po mieście w 80%... Ciagle mysle o jakims malym autku benzynowym, mimo ze wszystkie budzety poprzekraczane, kontrolki na tablicy kontrolnej sie swieca jak przy topiacych sie pretach w 86 w Czarnobylu...

No cos tak jak Fiesta, Corsa, Mercedes A? Ile trzeba dac zeby zlomem nie jezdzic?
 
Last edited:
Back
Top