Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

Wszystko cięte plus pewnie lift z 10 cm. Ciekawe kiedy się coś urwie bo te napędy nie budzą zaufania łącznie z grubością półosi. No i do tego ten słabowity motorek ma obracać takimi walcami?
Wygląda spoko ale walory użytkowe śmiem kwestionować.
 
Aż mi się przypomniała jedna honda w automacie do której dołożyłem turbo. Pan się uparł że automat musi zostać bo wygodny. Z 133KM zrobiło się +250KM i 340Nm. Automat wystarczył na hamownie i 40 minut zabawy na mieście. Tydzień później wkładałem skrzynie manualną.
Tutaj co prawda mocy niby nie chce podnosić ale za duże koła + teren mogą mieć równie destrukcyjne działanie.
 
Pomijając fakt, że w offroadzie się jakoś specjalnie rur nie używa, raczej stalowe zderzaki jak już. Rury pogarszają prześwit i kąty natarcia i zjazdu.
Ze zderzakami jest pewien problem. Powyżej bodajże rocznika 2013 wymagane są homologowane zderzaki czyt seryjne inaczej wóz nie przejdzie przeglądu.
 
Ze zderzakami jest pewien problem. Powyżej bodajże rocznika 2013 wymagane są homologowane zderzaki czyt seryjne inaczej wóz nie przejdzie przeglądu.
Chyba żadne stalowe do terenówek nie mają homologacji. Ogólnie w większości przypadków to jest igranie z losem i załatwianie przeglądu po znajomości. Gorzej jak będzie jakiś wypadek i się ubezpieczyciel przyczepi.
 
Chyba żadne stalowe do terenówek nie mają homologacji. Ogólnie w większości przypadków to jest igranie z losem i załatwianie przeglądu po znajomości. Gorzej jak będzie jakiś wypadek i się ubezpieczyciel przyczepi.
Przed którymś rokiem chyba właśnie 13 można przerabiać zderzaki ale w razie wypadku wiadomo - zrobią wszystko żeby Cię ujebać.
 
Kto mówił o jakimś offroadzie? :najmancoty:

Pojebało Was? To jest auto do miasta, walory terenowe to możliwość przedarcia się przez wysoki krawężnik i ewentualnie jakiś pas zieleni jeśli coś zblokowało a nie chcesz stać za wszystkimi czekać na cud z nieba :śmiech:
A te rury to do przepychania gogusiów z sojowym latte i naklejką PO w swoich samochodzikach na baterie :mamed:
 
Kto mówił o jakimś offroadzie? :najmancoty:

Pojebało Was? To jest auto do miasta, walory terenowe to możliwość przedarcia się przez wysoki krawężnik i ewentualnie jakiś pas zieleni jeśli coś zblokowało a nie chcesz stać za wszystkimi czekać na cud z nieba :śmiech:
A te rury to do przepychania gogusiów z sojowym latte i naklejką PO w swoich samochodzikach na baterie :mamed:

Takie wstaw:

IMG_4173.jpeg
 
17111388780383210945560355771221.jpg
na dziś koniec. Wyjątkowo popierdolony układ wydechowy w samochodzie w którym było miejsce tylko na tłumik z boku a nie poprzeczny. Zostało założyć dyfuzor który to wszystko zakrywa i dospawać ozdobne końcówki. Nawet podłogę musiałem przerobić w tym celu.
Na zdrowie po raz pierwszy.
17111390471638540242163134888091.jpg
 
dodatkowy filtr co2 do spalinówek/hybryd czy nawet wodorowych aut który wyłapuje co2 z powietrza. Na przejechane ok 90km wyłapuje ok 20g (średnia emisja z aut Toyoty to od 100 do 120g wg tego co mówi) więc procentowo niezły wynik.
Zamienianie jest to na wodę gazowaną
Jedna nadzieja ze Japończycy znowu pokażą światu jakich mają dobrych inżynierów. Druga nadzieja w lobby niemieckim które w obliczu zagrożonego biznesu samochodowego przyciśnie unię.
 
IMG-20240327-WA0004.jpeg
srebrne kombi kupione, drugie srebrne kombi sprzedaje się na części. Silnik już poszedł.
Nowy dupowoz na codzien i do firmy (bo LS mi szkoda i jazda po zakupy średnio się kalkuluje) is300 sportcross czyli ni to kombi ni to hatchback. Rok 2001, silnik 2JZ GE, automat, RWD, gaz. Stan techniczny dobry blacharski 4+, wnętrze prawie jak nowe. Skóra, alcantara, dotykowa nawigacja z androidem wyjeżdża z deski, pełna elektryka, CC, 6 x airbag, szpera. Zawieszenie 2cm do góry, zmniejszyć napięcie wstępne sprężyn, wyciszyć wydech, wymienić skrzynie i hydrokineze (mam już drugą), wkleić od nowa przednią szybę. Jeździć i nic nie przerabiać. Może tylko większe hamulce na przód.
 
17115662107206554237490655235976.jpg
po za tym to ciężka przeprawa z GMC. Pan dalej robi ze starego nowe. Cały bagażnik części przyleciał z USA, a bagażnik nie jest tutaj mały. Zejdzie do świąt. Najpierw założył gaz a teraz to wszystko demontuje bo wymyślił sobie wymianę wszystkich uszczelek kolektora ssącego.
 
Back
Top