Auto-Moto czyli o tym czym się poruszamy po drogach

tak, ogladałem II, ale to nie nówka, poleasing :) w poszukiwaniach używanych dotarłem do fiata bravo 2007 i to był spory liść, więc minimalnie zwiększyłem budżet i podejście.

@rado1948
Kurka, jak ja to liczę to wychodzi że spłaciłeś ratami i wpłatą 82,5%=(36*1599+32969)/109899, a potem wykup za 29%=31935/109899.
82,5+29%=czyli 111,5%.
Czego nie uwzględniam (tobie wyszło 118%)?

EDIT:
@rado1948
A jak wygląda "przerwanie" wynajmu? Rozumiem, że utrata wpłaty własnej? Ale coś jeszcze?
Do ceny wykupu jeszcze 23% vatu trzeba.

O przerwanie umowy nie pytałem, ale na popularnym portalu aukcyjnym są cesje wypożyczeń firmowych i prywatnych, więc pewnie mało opłacalny biznes.
 
Do ceny wykupu jeszcze 23% vatu trzeba.
Wszystko jasne :)

O przerwanie umowy nie pytałem, ale na popularnym portalu aukcyjnym są cesje wypożyczeń firmowych i prywatnych, więc pewnie mało opłacalny biznes.
Cesje leasingu widywałem, ale wypożyczenia mi jeszcze nie mignęły. Czyli jeszcze są tam jakieś kruczki sztuczki, nie tylko "utrata" wpłaty.
 
@Dzihados
http://www.skoda-auto.pl/inne/kalkulator-leasing

użyłem tego kalkulatora i przy założeniu 10% wpłaty, 4 lat spłacania i 30tyś km rocznie, oraz wrzucenia w koszty DG, wyszło mi, że przez te 4 lata spłacam ok 50% wartości, dochodzi jeszcze chyba koszt ubezpieczeń (OC+AC+GAP), trzeba by jeszcze rozczaić co tam dokładnie jest w cenie, przeglądy/naprawy/zmiany opon ?
czy tylko leję paliwo i nic mnie nie obchodzi, czy jest coś więcej, no i przy oddawaniu samochodu, też go pewnie doładnie sprawdzają - jakieś kary za uszkodzenia ?
 
Generalnie byłem nastawiony na nokiany, ale przejść obojętnie obok takiej promki to grzech. Zadałem pytanie tutaj, bo w necie konkretnych opini o tych oponach brak.
Ja do poprzedniego auta kupilem zimowki z Biedronki. Debicy. 5 lat temu tez jakos za tyle byly. A za duzo nie stracilem bo w maju auto sprzedalem i opony puscilem za 100 zl za sztuke na felgach stalowych. Ale stan ich byl idealny. Za rok pewnie tez kupie opony z Biedry jak cena bedzie ok.
 
@Dzihados
http://www.skoda-auto.pl/inne/kalkulator-leasing

użyłem tego kalkulatora i przy założeniu 10% wpłaty, 4 lat spłacania i 30tyś km rocznie, oraz wrzucenia w koszty DG, wyszło mi, że przez te 4 lata spłacam ok 50% wartości, dochodzi jeszcze chyba koszt ubezpieczeń (OC+AC+GAP), trzeba by jeszcze rozczaić co tam dokładnie jest w cenie, przeglądy/naprawy/zmiany opon ?
czy tylko leję paliwo i nic mnie nie obchodzi, czy jest coś więcej, no i przy oddawaniu samochodu, też go pewnie doładnie sprawdzają - jakieś kary za uszkodzenia ?
Przy mojej kalkulacji interesowało mnie tylko paliwo i płyn do spryskiwaczy. Podniosło to miesięczną ratę o 300 zł.

Kwota wykupu jest szacunkowa wyliczana na podstawie spadku wartości samochodu. Kary są naliczane nawet za brudną tapicerkę, jak deklarujesz wykupienie samochodu to raczej mało ich obchodzi. Kary za przebieg są srogie.

Przeglądy darmowe do 60k nalotu są dwa. Jeden typowo olejowy ze sprawdzeniem kilku pkt. Drugi, olej z wymianą filtrów i ustawieniem świateł. W cenie są świece, płyn hamulcowy, filtr oleju powietrza paliwa p/p, olej, wymiana paska rozrządu/sprawdzenie stanu. W darmowe przeglądy skody nie są wliczane części ekspolatacyjne, hamulce, wycieraczki, żarówki, elementy zawieszenia. Więc te darmowe 2 przeglądy to bardziej dozór niż typowy przegląd.
 
upload_2017-10-14_7-41-1.png
A sensowny Kodiaq ile? NIe chce mi sie konfiguratora przeklikiwać. Strzelam 120? 140?


http://az749841.vo.msecnd.net/sites...a_kodiaq.7f61d769f80d89d0b0965e5cc95de87b.pdf

jak dla mnie, to sensowne są te wersje z najmocniejszymi silnikami - benzynowym lub dieslem w wersji style, czyli 140 - 150 tys, a jak chcesz dodatkowe bajery typu: sportowe skórzane fotele, szklany dach, 3 rząd siedzeń plus bajery elektroniczne, to można dojść do 180-190 :)
 
Vag niestety równa ceny, kiedyś Skodzina była spoooro tańsza od VW, teraz w zasadzie jest to samo. Szkoda, że jak się wejdzie do takiej nowej Octavii to w dalszym ciągu trąci w pizdu tandetą i taniochą (w porównaniu do większości aut z segmentu)
 
Vag niestety równa ceny, kiedyś Skodzina była spoooro tańsza od VW, teraz w zasadzie jest to samo. Szkoda, że jak się wejdzie do takiej nowej Octavii to w dalszym ciągu trąci w pizdu tandetą i taniochą (w porównaniu do większości aut z segmentu)
Te same części są w skodzie tańsze :D, wiem bo biorę zawsze nr części z VW i jadę kupować na Skodę :D, auto może bardziej wyrównali, ale np Super jest w dalszym Ciągu tańszy niż Passeratti :P
 
Pytanko do użytkowników. Czy ktoś jeździł, jeździ, albo zna kogoś, kto jeździ nowym SUZUKI SX4 S-Cross? Jakieś porady, ostrzeżenia, opinie?
 
Pytanko do użytkowników. Czy ktoś jeździł, jeździ, albo zna kogoś, kto jeździ nowym SUZUKI SX4 S-Cross? Jakieś porady, ostrzeżenia, opinie?
Moi znajomi ostatnio kupili i ostrzeżenie jest takie, że salon obiecał 3 miesiące do odbioru a czekali 6 :fjedzia:
 
Zależy o co chodzi. Trochę pokrewne z zawodem.
Czy wiesz może coś o prowadzeniu/kosztach wypożyczalni samochodów. Ogólnie kiedyś taki plan gdzieś się urodził, później trochę to zostało zapomniane i ostatnio znów jest taka opcja. Także zastanawiam się i podpytuję o doświadczenie, każdego kto takowe posiada.
 
Czy wiesz może coś o prowadzeniu/kosztach wypożyczalni samochodów. Ogólnie kiedyś taki plan gdzieś się urodził, później trochę to zostało zapomniane i ostatnio znów jest taka opcja. Także zastanawiam się i podpytuję o doświadczenie, każdego kto takowe posiada.
Z tym nie pomogę, ale podbij do sponsora bonusa bgc co miał na plecach i podpytaj. Powinien coś podpowiedzieć.
 
@Plywak wut? 190 za full wypas?
Z drugiej strony widzialem superby za wiecej :)

Skoda juz niezbyt tansza od VW...

ciężko chyba znaleźć tańszego SUVa o takich wymiarach/parametrach ? :) przynajmniej nie spotkałem, jakbyście coś wiedzieli na ten temat, to poproszę o propozycje :)
 
ciężko chyba znaleźć tańszego SUVa o takich wymiarach/parametrach ? :) przynajmniej nie spotkałem, jakbyście coś wiedzieli na ten temat, to poproszę o propozycje :)
Strzelam. Edge, Santa Fe? Kodiaq jest chyba największy w swojej klasie pod względem gabarytów i bagażnika. Ma chyba też opcje 3 rzędów siedzeń.
 
Skoda Kodiaq bazuje na modułowej płycie podłogowej MQB, na której powstały m.in. Volkswageny Golf i Passat, Skody Octavia i Superb oraz Seat Ateca
Tuareg ma wspólną z Porche Cayenne.

To Santa Fe - też strzelam - chyba jednak bedzie wieksze. Bezposrednim konkurentem jest chyba Tucson? Czy nie?
 
Pany, ktos instalowal kiedys czujniki parkowania? Za co warto zaplacic, a co jest bez sensu?
1. Doświetlenie biegu wstecznego (może być dodatkowa LEDowa, żeby nawet "na lusterka" było łatwiej)
2. Czujniki przód/tył
3. Co najmniej wizualizacja, może kamera + wyświetlacz (w lusterku?)

Jest sens?
 
Pany, ktos instalowal kiedys czujniki parkowania? Za co warto zaplacic, a co jest bez sensu?
1. Doświetlenie biegu wstecznego (może być dodatkowa LEDowa, żeby nawet "na lusterka" było łatwiej)
2. Czujniki przód/tył
3. Co najmniej wizualizacja, może kamera + wyświetlacz (w lusterku?)

Jest sens?
Jak żeś lewar za kółkiem i Cię stać to montuj.
 
Toć piszę, że chodzi o żonę. Dobrze, że "r" a nie "k" - ban 100% ;)


Stać, srać. Spokój żony to spokój męża :)

EDIT:

Wygląda na model zdalnie sterowany. Żona wybitnie niesterowalna, więc się raczej nie polubią.
zamontuj szperacz na tył, jak odpali 200w to będzie lepiej jak w dzień.
Kamerka ma sens z czujnikami tył, sama kamerka zależy od miejsca montażu. Dobre są te z wyświetlaczami w lusterku, samo umiejscowienie kamery ma znaczenie bo się zwyczajnie syfi. Tylko pamiętaj, że jak pojeździ z kamerką to następuje degradacja umiejętności parkowania tyłem całkowita.
 
Back
Top