Analiza kursów LV BET - UFC Fight Night 119: Machida vs. Brunson

Szady

MMARocks
Cohones
fw.jpg




Już tę niedzielę gala UFC Fight Night na którą legalny bukmacher LV BET, wystawił swoją ofertę. Poniżej uwagi naszych redaktorów co do starć odbywających się na tej gali:


Lyoto Machida vs. Derek Brunson



Lyoto Machida wraca do oktagonu po niemal dwóch i pół roku przerwy, co jest ogromnie długim okresem w szybko zmieniającym się świecie Mieszanych Sztuk Walki. Nie dziwi więc, że "Smok" jest underdogiem w boju z Derekiem Brunsonem. Pytanie, czy nie powinien być większym?


39-letni Lyoto ma na koncie wpadkę dopingową, przez co najpewniej starał się unikać wszelkich wspomagaczy, a nawet podejrzanych suplementów, mogących pomóc mu w przygotowaniach. M.in. dlatego pojawiają się spore wątpliwości co do jego aktualnej formy. W latach swojej świetności dałby radę stopować wszelkie próby obaleń rywala i "zaczarować" go w stójce. Brunson bywał już nokautowany, a kontrujący styl Machidy byłby dla niego niezwykle niebezpieczny. Nie wiemy jednak, ile pozostało w Lyoto dawnego "Smoka".


Derek potrafi mocno uderzyć i dysponuje solidnym ground'and'pound, dlatego Machidę czekają trudne chwile - gdy da się czymś podłączyć albo obalić. Jeśli Lyoto pozostało sporo z dawnej mobilności na nogach, to Derek może się zagubić i przegrywać kolejne rundy. W pewien sposób obnażył to Anderson Silva, chociaż dla mnie osobiście w tamtej walce werdykt był niesłuszny. Dodatkowo, defensywa w stójce Brunsona jest fatalna, dlatego Brazylijczyk, nawet w słabszej niż niegdyś formie, może zaskoczyć rywala np. wysokim kopnięciem na nieosłoniętą szczękę.


Mimo wszystko ciężko nie zgodzić się z bukmacherami, którzy widzą Brunsona w roli faworyta. Sam nawet dałbym mu nieco niższy kurs, co oznacza, że w obecnym widzę pewną wartość. Jeśli już obstawiać to starcie, to polecam stawianie na zwycięstwo Amerykanina - może się nadać do podwójnego kuponu.


Pedro Munhoz vs. Rob Font



Interesujące kursy pojawiły się w zestawieniu Pedro Munhoza z Robem Fontem. Na tego pierwszego LV BET "płaci" 2.25. Rob jako faworyt ma 1.57.


Munhoz jest specjalistą od parteru i to na dodatek odważnym specjalistą. Nie czeka aż znajdzie się w odpowiedniej pozycji, tylko czasem potrafi wskoczyć w ryzykowną pozycję gdy tylko widzi otwarcie. Na dodatek nie puszcza choćby zawodnik wyciągnął go ponad siatkę i zrobił slam, jak to było w przypadku Jerrodem Sandersem.


W stójce Munhoz jest zdyscyplinowany. Nie jest zbyt aktywny, choć wywiera ciągle presję. Bije pojedynczymi ciosami. Brak mu jednak jakiejś iskry, większego zrywu, którym mógłby naruszyć rywala. Nawet w walce z Mattem Hobarem bardzo zdyscyplinowanie boksował mając wyraźnie zranionego rywala i nawet jego ground'and'pound jest "wyważone". To nie jest zły zawodnik na nogach. Potrafi się odgryźć, ale też nie jest najlepszy. To typowy grappler, który zaczyna coraz lepiej ogarniać stójkę. Pedro nie jest najlepszym zapaśnikiem. Bywał obalany przez różnych rywali. Sam też nie jest dobry w ofensywnych obaleniach, ale te mu jeszcze jakoś wychodzą.


Munhoz słabo sobie radzi z zawodnikami, którzy są mocni w stójce, a taki właśnie jest Rob Font. Nic więc dziwnego, że to on jest faworytem spotkania. Zawodnik ten ma ciekawą stójkę, wyprowadza dobre kombinacje ciosów, zdarzają mu się frontalne kopnięcia czy nawet latające kolana i co ważne, nie unika uderzeń na korpus. Miksuje techniczne uderzenia z okazjonalnymi obszernymi cepami, co często okazuje się mieszanką wybuchową dla rywali. Przy sprzyjających ku temu okazjach stara się sprowadzać walkę do parteru przy użyciu przyzwoitych zapasów. Ma pojęcie o BJJ. Poddania nie są jego celem nadrzędnym, a raczej konsekwencją wymęczenia rywali ciosami, a w następstwie zapięcia duszenia na półprzytomnym przeciwniku, tak jak to miało miejsce w walce z Ahsanem Abdullahem. Munhoz jest łakomym kąskiem i myślę, że warto na niego postawić trochę groszy. W gruncie rzeczy obaj są świetnymi zawodnikami i walka może pójść w obie strony.
http://www.mmarocks.pl/analiza-kursow/analiza-kursow-lv-bet-ufc-fight-night-119-machida-vs-brunson
 
Mi się podobają kursy na Moczide, brazylijski plecak, Millera i Marshmana.
Przy plecaku z Colbym pewnie dało radę (może jeszcze się uda) zagrać surebeta.
 
Marshman słabo się zaprezentował z Ryanem Janesem.. jak dla mnie
Jared Gordon
Elizeu DOS Santos
JAred Brooks
Rob Font
Colby Covington
I fajny underdog Niko Price
 
Owszem, Marshman ostatnio słabo wyglądał, nadal jednak powinien mieć sporą przewagę szybkości w stójce.

Lekko faworyzuję ACJ, ale ten kurs jest kompletnie bez sensu, nie rozumiem czemu ludzie go grają.
 
Owszem, Marshman ostatnio słabo wyglądał, nadal jednak powinien mieć sporą przewagę szybkości w stójce.

Lekko faworyzuję ACJ, ale ten kurs jest kompletnie bez sensu, nie rozumiem czemu ludzie go grają.
w stojce Marszman ogarnie, pytanie czy da rade obalen bronic
 
poszła taśma za 80zl do wygrania 2133zl (jestem 2 gale na plus wiec zobaczymy)
Jared Gordon
Elizeu DOS Santos
JAred Brooks
Rob Font
Colby Covington
Niko Price
 
Ale ten Niko Price *.*
Nie szanuję człowieka. Przeciętny Alex Morono wygrywał, dopóki się nie nadział, a Jouban ma po prostu gówno w szczęce, więc wzioł i se umar. Ja chyba zagram Luque jednak.
 
Derek Brunson vs Lyoto Machida
Zwycięzca meczu, Lyoto Machida 2,30
Demian Maia vs Colby Covington
Zwycięzca meczu, Demian Maia 2,03
Thiago Santos vs Jack Hermansson
Zwycięzca meczu, Thiago Santos 2,11

AKO:9,85
 
Odpuszczam całkowicie Machidę, jeśli zagram kogoś z tego fightu to Dereka. Po prostu ostatnia dyspozycja Machidy, jego ruchy , zakres uderzeń kopnięć utkwiło mi w głowie, pomijam że miał Romero przed sobą, ale styl jakim walczył+ pamiętam te ważenia jak coś go bolało w barku i brak takiej agresji...

Na ten moment Font 1,51 + Santos 2.08 i mocno myślę o Trinaldo i o plecakowym Maii
 
poszła taśma za 80zl do wygrania 2133zl (jestem 2 gale na plus wiec zobaczymy)
Jared Gordon
Elizeu DOS Santos
JAred Brooks
Rob Font
Colby Covington
Niko Price
Maia go nie wykręci? To nie Woodley. Reszta na propsie.
 
Odpuszczam całkowicie Machidę...

ten doping i ta publika , Machida musi wreszcie coś ugrać , mam ten jego styl przed oczami i szarżującego jak z Whittakerem Brunsona :D
w stójce Lyoto powinien sobie radzić , gorzej może być w klinczu i obroną przed obaleniem...
 
Jeżeli walka Colbyego z Kimem kogoś nie przekonała do zapasów Colbyego, to polecam:



Demiana oczywiście nie skreślam, po prostu uważam, że Covington słusznie jest faworytem.


Koniec końców to Colby sprzątał ten bajzel w mieszkaniu, bo jest młodszy, więc Jorge jest mentalnym zwycięzcą. Bardzo dobre.
 
Panowie.. chce jebnac mistrzowska tasme.. potrzebuje waszej opini.
Ostatnio gdyby nie @HeyPussyRUstillThere to tasma poszlaby sie jebac wiec bardzo mi zalezy na waszym zdaniu
Marcelo Golm
Jared Gordon
Niko Price
Colby Covington
Elizeu Zaleski dos Santos
Thiago Santos
kurs calkowity 26.88
chce postawic 500zl zeby wygrac 10645.46
Co sadzicie ????
@HeyPussyRUstillThere @Puczi @kiras @Biedroo155 @kapitanameryka @ninja @Cloud
Nie śledze tak mocno walk, żeby komuś doradzać stawianie za hajs.
 
Back
Top