Żymianie vs Iran

he he
36e08c1bad6fb7f2fb1384d361e6557917662f36771ee31255b6ca07c956ff14.jpg


ale co sie odpierdala na stacjach to szkoda gadać, kurwa zas panika i huje wywinduja ceny, już było dobrze
 
Co się stało z redaktorem wojennym?
Chodzi o redaktora żelaznego?
Donald dostał pokojową nagrodę czy jeszcze nie? :beczka:
Walczy z Netanjahu. Sam nie wiem kto dostanie z tej dwójki.

Jak eidzę zawsze te wybuchy (setki tysięcy) się zawsze zastanawiam jak to jest kurwa z tym śladem węglowym, zanieczyszczeniem itd.
Krowom, podliczają ile kosztuje ich życie, awokado ostatnio sławne ile wody zużywa, my mamy nowe podatki od CO2.
Tam kurwa nakurwiają takie ilości materiałów wybuchowych, metale ciężkie w skali nie do podliczenia, samoloty itd/itp. A ty tu zaraz dostaniesz za kosiarkę na beznzynę podatek kurwa, bo planeta płonie :mamed: (o aucie nie wspominam)
technologia nie będzie miała aż tak dużego wpływu jaki próbują nam niektórzy sugerować, przykład zresztą jest na ukrainie
Bez technologii by Ukrainy dawno nie było.
Wszystkie starlinki, zdjęcia satelitarne gdzie mają uderzać, a nie nakurwiać na ślepo.
Drony w ogóle zmieniły wszystko.
U nas wpadło kilkanaście dronów, o niektórych nawet nie wiedzieli, a te co zastrzelili to rakietami za taką kasę, że gdyby tak robili na wojnie, to kurwa na drugi dzień są goli.
Tak więc technologia jest kluczowa.
Tanie strony kamikadze, drony wabiki, drony rozpoznawcze to też technologia i dzięki temu drogie rakiety przeznaczyć na precyzyjne uderzenia wroga w kluczowe lotniska/magazyny broni, firmy produkcyjne itd.
 
Żydy by może zatakowały samodzielnie, ale by się skończyło jak ostatnio.

Wpierdolem.

Żydzi.

Skończyłoby się jak teraz: wzajemnym ostrzeliwaniem bo Iran nie zdecydowałby się na zaatakowanie Izraela w inny sposób.
 
@torpedo Pisano nieoficjalnie, że naszych rakiet użytych na te ruskie drony-wabiki mamy na góra 2 tygodnie. A to jest taka kasa, że w razie wojny nie bedzie nowych bo nas nie stać i bedziemy zmuszeni kupować tańsze zamienniki.
 
Żydzi.

Skończyłoby się jak teraz: wzajemnym ostrzeliwaniem bo Iran nie zdecydowałby się na zaatakowanie Izraela w inny sposób.
Jak było ostatnio?

Sprowokowali atak ciapatych o którym wiedzieli od mossadu. Dali zabić od chuja swoich ludzi, żeby zacząć atakować Iran i dostać taki wpierdol, że ich żelazna kopuła pękała jak kondon.

Nauczeni doświadczeniem teraz poszli po starszego brata.

Zero zdziwienia.
 
Z innymi przychylnymi mogliby się finansowo dogadać,
usa przecież bogate państwo ;) i na tych pustyniach arabskich prawie nikt nie żyje.

W sensie że z państwami arabskimi?

Jednak byłoby larum obywateli że idą ręka w rękę z niewiernymi na szyitów.

Zakałą to są sunnici, zobacz kto nas ubogaca, jakoś nie Iran.

Tak dbają o własnych obywateli za petrodolary.

Tak samo jak protokół Samsona jest bzdurą ;)


A wiesz że taki ,,protokół” ma każde państwo posiadające broń jądrową?

Zawsze jest to ta ostateczna opcja gdy konwencjonalne środki zawiodą.

Chyba nie rozumie kolega myślenia tego podłego narcystycznego narodu, to zupełnie inna para kaloszy niż myślenie europejskiego goja.

Izrael zaatakowałby, dostałby wpierdol i bum atomówka, takie to podłe chujki.

Ależ przecież oni od lat atakują wybrane cele w Iranie, teraz Trump chce zrobić Caracas 2 i Jankesi pierdolą te same bzdury jak w przypadku Saddama i Iraku.

Przypominam że tej broni masowego rażenia w Iraku do tej pory nie odnaleziono.
 
Ależ przecież oni od lat atakują wybrane cele w Iranie, teraz Trump chce zrobić Caracas 2 i Jankesi pierdolą te same bzdury jak w przypadku Saddama i Iraku.

Przypominam że tej broni masowego rażenia w Iraku do tej pory nie odnaleziono.
No bo to najbardziej zbrodnicze państwo na świecie i nawet nie próbuj tego bronić.

Tamten rejon winno się zbombardować, wybić do ostatniego każdego jednego żyda i ciapaka i podzielić ropę po cywilizowanych krajach.

amen kurwa
:beczka:
 
Jak było ostatnio?

Sprowokowali atak ciapatych o którym wiedzieli od mossadu. Dali zabić od chuja swoich ludzi, żeby zacząć atakować Iran i dostać taki wpierdol, że ich żelazna kopuła pękała jak kondon.

Nauczeni doświadczeniem teraz poszli po starszego brata.

Zero zdziwienia.

Brzmi to jak słynne ,,szczekanie Ukrainy pod drzwiami NATO sporowokowalo Putina”.

Tak sprowokowali jak Bush 11.9.2001.

:fjedzia:

I zaczęli atakować Hamas wspierany przez Iran w strefie Gazy i w czasie działań wojennych zginęło od chuja Palestyńczyków a nie Izraelczyków tak gwoli ścisłości.

Żydzi nie robią nic o czym USA by nie wiedziało wcześniej.
 
Brzmi to jak słynne ,,szczekanie Ukrainy pod drzwiami NATO sporowokowalo Putina”.

Tak sprowokowali jak Bush 11.9.2001.

:fjedzia:

I zaczęli atakować Hamas wspierany przez Iran w strefie Gazy i w czasie działań wojennych zginęło od chuja Palestyńczyków a nie Izraelczyków tak gwoli ścisłości.

Żydzi nie robią nic o czym USA by nie wiedziało wcześniej.
Okej okej schowaj jarmułkę.
 
W sensie że z państwami arabskimi?

Jednak byłoby larum obywateli że idą ręka w rękę z niewiernymi na szyitów.
Przecież idą oficjalnie, książę tego zadupia poparł atak, wklejałem, sam ponoć Trumpa namawiał.
Stąd tak Iran ich kąsa.
Tak dbają o własnych obywateli za petrodolary.
Sunnitów mała ilość mieszka ogólnie w arabowie (bo nie jest ich wcale tak dużo),
więcej w innych zadupiach, które podbili, to że bogate arabowo nie jeździ to nie oznacza, że cała reszta nie.

Sunnici to niemalże 90% islamu.
Więc ja to o nich bym się raczej martwił, nie o szyitów, którzy nie wpierdalają się do Europy na krzywy ryj.

A wiesz że taki ,,protokół” ma każde państwo posiadające broń jądrową?

Zawsze jest to ta ostateczna opcja gdy konwencjonalne środki zawiodą.
Nie wiem czy każde, nikt się prócz żydów nie chwali tym na głos, Ty też tego nie wiesz więc nie fisiuj ;)

Chyba, że wkleisz mi tu oficjalne protokoły państw innych co mają atom, fing ping li na pewno ma, wiadomo.

Proszę wkleić link, chętnie się zapoznam.


Ależ przecież oni od lat atakują wybrane cele w Iranie, teraz Trump chce zrobić Caracas 2 i Jankesi pierdolą te same bzdury jak w przypadku Saddama i Iraku.
Tak jeszcze nie było, by w trakcie "rokowań pokojowych" usrael odjebało taki numer., więc nie,
to coś więcej niż zawsze.
Przypominam że tej broni masowego rażenia w Iraku do tej pory nie odnaleziono.
A jakie to ma znaczenie, przecież to każdy kto jest trochę rozgarnięty wie,
stąd dziwi mnie Twoje zdziwienie odnośnie wielkiego judaela.
 
Last edited:
No bo to najbardziej zbrodnicze państwo na świecie i nawet nie próbuj tego bronić.

Tamten rejon winno się zbombardować, wybić do ostatniego każdego jednego żyda i ciapaka i podzielić ropę po cywilizowanych krajach.

amen kurwa

Nie no, Rosja ich chyba przebija kilka razy ale żeby od razu bombardować USA?

:DC:
 
1000055868.jpg

Kurła, nagle zaczyna się inna bajka... Ciekawe, bo w przepowiedniach było sporo o dziwnych rzeczach, które będą się dziać przeciwko tym, którzy podniosą rękę.
 
wychodzi więc że jednak zachód ma lepszą technologie niz ruskie skoro nie daję najlepszych rzeczy a i tak ukry mogą sie skutecznie bronić tyle czasu i robic ruskim drugi afganistan mimo braku przewagi liczebnej i ilości sprzętu.

Wojny greckie, podoboje cesarstwa rzymskiego, konkwistadorzy w ameryce, Niemcy rozbijające zsrr w pył gdzie to był zaledwie jeden z wielu frontów, po czym ruskie odwracają szalę m.in dzięki Land lease i technologii, sprzęcie, wsparciu z powietrza

Liczebność przeważnie nigdy nie była ponad technologią militarną i taktyką wojenną. Historia to wielokrotnie pokazała, miało to miejsce dosłownie w każdej epoce.
Jak pisałem prawda zawsze leży gdzieś po środku i obydwaj mamy rację. Uproszczenia w historii wojennej są pociągające i je rozumiem, ale nie są nigdy zero jedynkowe.

Błąd może polegać na prykład na tym, że można mylić nawet czasową przewagę taktyczną z rozstrzygnięciem strategicznym, możesz dobrze zacząć rundę i mieć nawet przeciwnika na zamroczeniu, ale przegrać decyzją. Historie czy wątki państw/wojen, które przywołujesz mogą grać równie dobrze na moją stronę tezy.

Pyrrus czy Hannibal dokonawszy absolutnych majstersztyków wojskowości i wybijając dziesiątki tysięcy Rzymian nie powalił ich na ziemie. Zrobiły to demografia i zasoby bo byli w stanie odtworzyć swój potencjał i przyjąć taktykę wroga albo znaleźć w końcu na nie faktycznie technologiczne remedium. Ale to był wynik reakcji, te zjawiska są w symbozie, masa i technologia bo jedno próbuje zwalczać drugię i tak koło się toczy, raz wygrywa jedno raz drugie. Potem sam Rzym zalewał masą legionów w podboju, by na koniec samemu być pokonanym przez najazdy liczniejszych plemion.
Tak samo Niemcy to że mieli doktrynę czy przewagę technologiczną nie znaczyło że sukcesy w pierwszych latach wojny zniszczą molocha jakim był związek sowiecki oraz jego zdolności. Morderczy system czy zasoby ludzkie oraz ewakuowany przemysł wsparło lend lease, rdzeń sowieci mieli.
Rosjanie też popełnili sporo błędów i robią to nadal, jeśli chodzi o ukraine. Zrobili lewiznę mega i szli po łebkach najtańszym kosztem co się na nich brutalnie mści. Chcieli na gębę zagonami pancernymi zrobić pucz, a potem gotować żabę jak to nie wyszło, zamiast postawić wszystko na jedną kartę i zaatakować na pełnej kurwie.

Z Grekami już jest lepszy przykład pewnie że tak, skrzętnie manewrowali jak mogli by wyjść obronną ręką z lipy. Z spalonych Aten i wygrywania nad siłami ekspedycyjnymi przeszli do kontry i inicjatywy, trafili w oczko, bo Persowie bardziej byli zainteresowani buntem w sercu imperium niż jego obroną na peryferiach. Aztekowie kontra hiszpani to tez wiadomo, argument nie do podważenia ale też i dysproporcję bardzo duże, wręcz karykaturalne.

Można dodać i kolejne przykłady
Anglicy mogli mordować kolejne fale rycerstwa i chłopstwa Francuskiego prawda, ale w końcu przegrali wojnę stuletnią, Francuzów było za wielu i mieli za bogate i rozległe państwo.
Napoleon Bóg wojny, przegrał koniec końców wobec liczniejszej koalicji i ich wojsk pod Lipskiem i Waterloo.
W wojnie secesyjnej południe miało lepszy materiał ludzki i generalicję, początkowo bili północ, ale ta miała za duże zasoby by przegrać.
Japonia na początku miała inicjatywę i uderzyła boleśnie w PH, ale lepsze rezerwy i moc mieli yankesi. Tak samo wermacht miał oczko taktyczne, ale przeważyła liczebność wrogów i zdolności produkcyjne.
W Korei początkowe sukcesy później przykryła interwencja chińska, gdzie rzucono masy ludzkie do walki i południowcy z amerykanami cofneli się.

Liczebność często odgrywała rolę i obok technologii militarnych i taktyk wojennych stanowiła i stanowi jedną z kluczowych zmiennych wojen, bywając nawet ponad nimi. Jak piszesz, historia wielokrotnie to pokazała w każdej epoce.
 
Mordo, naprawdę wierzysz że Izrael ma podjazd do Rosji albo USA?

A myślałem, że o tę straszną wojnę na wukrainie chodzi w której zginęło mniej cywili niż w zeszłym roku w tydzień w Iranie.

:fjedzia:

Za każdą wojną na świecie stoi JuEs&Ej. Za każdą wojną stoi biznes. Za każdym biznesem w juesej stoją żydy.

Ciężko obiektywnie określić kto jest najgorszy. Taki trochę czeski remis :mamed:
 
Nie wiem czy każde, nikt się prócz żydów nie chwali tym na głos, Ty też tego nie wiesz więc nie fisiuj ;)

Chyba, że wkleisz mi tu oficjalne protokoły państw innych co mają atom, fing ping li na pewno ma, wiadomo.

Proszę wkleić link, chętnie się zapoznam.

Dziwi Cię to?

Maleńki Izrael musi straszyć sąsiadów.

Broń atomowa to ostateczność ale każda doktryna zbrojna kraju który go posiada zakłada użycie tej broni w konkretnych okolicznościach, nie udawaj Greka

:DC:


Tak jeszcze nie było by w trakcie "rokowań pokojowych" usrael odjebało taki numer., więc nie,
to coś więcej niż zawsze.

Ocb?

Przecież Amerykanie jasno dają do zrozumienia że rozmowy ze strony Iranu były pozorowane.
 
Dziwi Cię to?

Maleńki Izrael musi straszyć sąsiadów.

Broń atomowa to ostateczność ale każda doktryna zbrojna kraju który go posiada zakłada użycie tej broni w konkretnych okolicznościach, nie udawaj Greka

:DC:
Czyli nie masz, więc zgodzę się na remis, bo czysto teoretycznie ma to sens ;)
Ocb?

Przecież Amerykanie jasno dają do zrozumienia że rozmowy ze strony Iranu były pozorowane.
Chyba rozmowy ze strony juesej były pozorowane.
:roberteyeblinking:
 
Back
Top