Wybieramy imię dla dziecka Gienka

Kurwy nie ludzie. Na paypala się chyba nie przypierdalaja?
Różnie z tym bywa, kurwie są w stanie nawet legalnym zbiórką robić miesiącami pod górę. Dokładnie zapytam jutro księgowej, bo na 80% każda wpłata powinna być rozliczana jak darowizna, wtedy trzeba z potwierdzeniami przelewów udać się do US.

Chyba, że @Comber ogarnia jak załatwić sprawę, aby nie narobić dodatkowych problemów Gienkowi.
 
Różnie z tym bywa, kurwie są w stanie nawet legalnym zbiórką robić miesiącami pod górę. Dokładnie zapytam jutro księgowej, bo na 80% każda wpłata powinna być rozliczana jak darowizna, wtedy trzeba z potwierdzeniami przelewów udać się do US.

Chyba, że @Comber ogarnia jak załatwić sprawę, aby nie narobić dodatkowych problemów Gienkowi.

Spokojnie, darowizny do ok. 4.900 zł od osób obcych (nie jako suma, tylko kazda osobna wplata) są zwolnione od podstku od spadków i darowizn, więc skarbowką nie ma sie co martwic.
 
Tylko pamiętajcie, że to jednak duża kwota, raczej ciężko uzbierać będzie nam tutaj tyle pieniędzy. Fundacja jak najbardziej wskazana, można akcję puścić w świat. Co miesiąc wpłacam na Siepomaga jakieś kwoty na wybraną akcję, więc w tym miesiącu mogłaby to być pomoc dla córki Gienka. A i ludzie pomagają często właśnie na takich stronach. Nie musi to być akurat siepomaga, tak tylko dla przykładu wziąłem.
 
Spokojnie, darowizny do ok. 4.900 zł od osób obcych (nie jako suma, tylko kazda osobna wplata) są zwolnione od podstku od spadków i darowizn, więc skarbowką nie ma sie co martwic.
Dokładnie, trzecia grupa podatkowa.
 
Słuchajcie, dajmy czas Gienkowi na zastanowienie się co i jak. Nie uszczęśliwiajmy na siłę ... Jak prosi o modlitwę to wierzący może coś wymodlą. Trzymamy kciuki za córeczkę.
@Gienek , a to, że w razie potrzeby możesz na nas liczyć to chyba wiesz i bez zbędnej krempacji rzuć hasło ile brakuje. Tu raczej nie trzeba się uwiarygadniać papierami i zaświadczeniami - w końcu ludzie na forum znają się jak "łyse konie". Z drugiej strony oficjalna akcja gdzieś na zewnątrz była by skuteczniejsza. Jak podejmiecie jakąś decyzję - daj Cohones zielone światło na działanie.
 
Przez kilka miesięcy nie zaglądałem do tego tematu. Dopiero wczoraj, za sprawą oznaczenia mnie nadrobilem zaległości. Szczerze wolałbym tego nie czytać, bo serce mi się kraja. Wytrwałości i zdrowia @Gienek. Nie poddawajcie się. Jestem z wami.
 
Jesteś @Gienek w stanie zrobić zbiórkę na Siepomaga? Moglibyśmy wtedy spróbować zaangażować więcej czytelników

Siepomaga pobiera 6% zebranych środków

Pomagam.pl jest chyba za darmo, ale oni nie weryfikują zbiórek i przez to są mniej wiarygodni dla osób trzecich
 
Nie wiedziałem o tym ale znając sprawy niektórych fundacji zza granicy to te 6% to naprawdę nie dużo a jest to najbardziej sprawdzona strona do zbierania $ w Polsce.
 
Pomagam.pl jest chyba za darmo, ale oni nie weryfikują zbiórek i przez to są mniej wiarygodni dla osób trzecich
No nie wiem
Stworzenie i prowadzenie zbiórki jest darmowe. Od każdej otrzymanej przez Ciebie wpłaty potrącamy 5% na promocję serwisu (a więc i samych zbiórek) oraz 2,5% na pokrycie opłat operatorów płatności. Utrzymanie i dalszy rozwój serwisu nie kosztuje Cię nic i jest możliwy dzięki dobrowolnemu wsparciu użytkowników i przyjaciół Pomagam.pl. Nigdy nie obciążamy żadnymi opłatami Twoich darczyńców.

Oni też muszą się z czegoś utrzymać, opłacić prowizje itp. Samo się to nie spłaci, a ludzie którzy tam pracują to nie tylko booty komputerowe.
 
Nie wiedziałem o tym ale znając sprawy niektórych fundacji zza granicy to te 6% to naprawdę nie dużo a jest to najbardziej sprawdzona strona do zbierania $ w Polsce.

To 6% to też nie tak mało, ale bardzo sobie cenię to, że ktoś te zbiórki weryfikuje. Dzięki temu wiadomo, że kasa trafi do potrzebujących, a nie naciągaczy..

W dodatku Panowie, te darowizny można sobie odpisać od podatku !!

W zasadzie to nie od podatku, a od podstawy opodatkowania, czyli dochodu (por. np. http://www.finanse.mf.gov.pl/pit/ul...n-2&p_p_col_count=1#p_p_id_101_INSTANCE_j25S_). Warto też wiedzieć, że to działa też w przypadku działalności gospodarczej we wszelkich formach, czyli po ludzku - jak dajecie darowiznę z firmy, to od jej dochodu też można (zazwyczaj) odliczyć darowiznę.
 
Myślę że tak, tylko zastanawiam się na czym otworzyć zbiórkę.
chyba 2 opcje jedynie wchodzą w grę, siepomaga gdzie masz prowizje od kwoty lub zrzutka.pl gdzie wpłacającemu doliczane jest pare zl za realizacje swojej wpłaty.
 
rozmawiałem z księgową, można walić normalnie darowizny na konto (zaleca zrobić taką prowizoryczną księgę przychodów do tego celu, lub założyć osobne konto w jakimś darmowym banku (nest, raiffeisen, pko mają w 100% darmowe konta)), limit jak wspomniane na poprzedniej stronie z 3 grupy, czyli jeżeli w ciągu 5 lat kwota darowizny od pojedynczej osoby przekroczy 4092 zł wtedy ustawowo jesteś zobowiązany do złożenia zeznania podatkowego SD-3.
Pytałem o serwisy zbiórek charytatywnych, to najmniej pobiera pomagam.pl, ale różnice są na poziomie 1-2%.
 
Teraz dopiero zobaczyłem ten temat. Nie przeczytałem całości Twojego postu @Gienek bo za miękki na takie rzeczy jestem. Zdrówka dla małej i siły dla Was. Jak się zdecydujesz już na konkretną formę zbiórki to tez się dorzucę oczywiscie
 
Back
Top