Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

Pytanie do ekspertow a propos martwego ciagu

Zawsze myslalem (i w sumie wydaje mi sie nawet, ze i gdzies na jakims jutbowym kanale widzialem i slyszalem), ze na dole barki powinny byc nad drazkiem a teraz czytam, ze to lopatki maja byc nad drazkiem (https://stronglifts.com/deadlift/ - Shoulder position). Jak to w oncu jest ? Przyznam, ze latwiej mi zachowac proste plecy w drugiej opcji.

Tutaj opis z podanej wyzej strony
Shoulder Position
deadlift-shoulders.jpg

Left: shoulders over the bar, hips are too low, you’ll hit your shins and knees. Right: shoulders in front of bar, shoulder-blades over the bar, correct position.

Shoulders in Front of The Bar. Setup with your shoulders in front of the bar when looking from the side. Shoulders over bar doesn’t work. Your hips will be too low, as if doing Squats. This put your knees too far forward, and your shins incline. You’ll hit your shins and knees when you pull. Scraped, bloody shins will follow. Proper Deadlift setup form is shoulders in front of the bar, shoulder-blades over the bar.



Read more https://stronglifts.com/deadlift/
 
Cześć,
jakiś czas temu ułożyłem sobie taką dietę (codziennie taki sam zestaw), ważę 70 kg i mam 167 cm wzrostu. Trenuję 3 x w tygodniu mma i 3 x w tygodniu crossfit. Treningi zazwyczaj około 18,19. Celem diety jest rzeźba (odkrycie brzucha) i co najważniejsze dobre samopoczucie na treningach, bo ostatnio brakuje na treningach sił i być może problem tkwi w diecie. Dodam, że na każdym treningu wylewam z siebie około 5 litrów wody, staram się dużo pić podczas treningu.

1 posiłek 7:30

Owsianka:
-30 g płatków owsianych błyskawicznych
-30 ml jogurtu naturalnego
-banan
-inny owoc (nektarynka, żurawina, truskawki)

2 posiłek 11:00
-150 g piersi z kurczaka
-50 g ryżu/makaronu bezglutenowego
-warzywa na patelnię

3 posiłek 14:00
-jabłko
-banan
-30 g odżywki białkowej

4 posiłek 17:00
-150 g piersi z kurczaka
-50 g ryżu/makaronu bezglutenowego
-warzywa na patelnię

5 posiłek 21:00
Omlet:
-50 g płatków owsianych błyskawicznych
-1 jajko
-jabłko
-30 g odżywki białkowej
-10 ml jogurtu naturalnego
-1 owoc (nektarynka, żurawina, truskawki)

Całość wychodzi około 2500 kcal.

Suplementacja okołotreningowa:
-10 g BCAA przed i po treningu
-5 g TCM Creatine przed i po treningu
-kompleks witamin Vita-min Multiple Sport
-Glucosamine

Macie może jakieś sugestie/podpowiedzi ?
 
Nie jestem ekspertem w dziedzinie dietetyki jednak dotychczas słyszałem same superlatywy w sprawie oleju kokosowego.

http://ohme.pl/zdrowie/olej-kokosow...o-smalec-specjalisci-bija-alarm-obalaja-mity/

Co o tym myślicie? Czy jest ktoś w stanie zweryfikować te badania?
Organizacja AHA ogłosiła, że aż 82 proc. tłuszczu, z którego składa się olej kokosowy, to tłuszcz nasycony, czyli ten uznany za szkodliwy. Specjaliści ostrzegają przed jego nadmiernym spożywaniem, ponieważ może wyrządzić wiele szkód w organizmie. Dieta bogata w tłuszcze nasycone jest jedną z najczęstszych przyczyn chorób układu krążenia oraz rozwoju miażdżycy. Zgromadzona blaszka miażdżycowa powoduje „zatykanie tętnic”, przez co zwiększa się ryzyko wystąpienia chorób serca oraz udarów.

:DC:
 
Pytanie do ekspertow a propos martwego ciagu

Zawsze myslalem (i w sumie wydaje mi sie nawet, ze i gdzies na jakims jutbowym kanale widzialem i slyszalem), ze na dole barki powinny byc nad drazkiem a teraz czytam, ze to lopatki maja byc nad drazkiem (https://stronglifts.com/deadlift/ - Shoulder position). Jak to w oncu jest ? Przyznam, ze latwiej mi zachowac proste plecy w drugiej opcji.

Tutaj opis z podanej wyzej strony
Shoulder Position
deadlift-shoulders.jpg

Left: shoulders over the bar, hips are too low, you’ll hit your shins and knees. Right: shoulders in front of bar, shoulder-blades over the bar, correct position.

Shoulders in Front of The Bar. Setup with your shoulders in front of the bar when looking from the side. Shoulders over bar doesn’t work. Your hips will be too low, as if doing Squats. This put your knees too far forward, and your shins incline. You’ll hit your shins and knees when you pull. Scraped, bloody shins will follow. Proper Deadlift setup form is shoulders in front of the bar, shoulder-blades over the bar.



Read more https://stronglifts.com/deadlift/
Zapomniałem Ci odpisać. Nie chce mi się czytać, ale gość na foto pokazuje poprawnie.
 
Obejrzalem wlasnie dokument What the health ? o tym jak szkodliwe dla ludzkkiego organizmu moze byc mieso i nabial (link wrzucilem do tematu z filmami dokumentalnymi - https://123movies.co/movie/what-the-health/?watching). Pytanie dla tych, ktorzy troche juz siedza w tematyce diety i odzywiania w sportach silowych. Czy ktos z was probowal calkowicie wyeliminowac te produkty z diety ? Da sie zyc bez kurczaka i jajek (zawsze uwazane za zrodlo zdrowia). Bo przyznam szczerze, ze korci mnie zeby sporobowac.
 
Obejrzalem wlasnie dokument What the health ? o tym jak szkodliwe dla ludzkkiego organizmu moze byc mieso i nabial (link wrzucilem do tematu z filmami dokumentalnymi - https://123movies.co/movie/what-the-health/?watching). Pytanie dla tych, ktorzy troche juz siedza w tematyce diety i odzywiania w sportach silowych. Czy ktos z was probowal calkowicie wyeliminowac te produkty z diety ? Da sie zyc bez kurczaka i jajek (zawsze uwazane za zrodlo zdrowia). Bo przyznam szczerze, ze korci mnie zeby sporobowac.
Ja nie jem nabiału od dwóch lat bo nie trawię laktozy, oczywiście czuje się sto razy lepiej. Ale to spore utrudnienie, bo wszędzie mleko muszą wpierdolić.

Co do jajek to do póki się nie przesadzi to są jak najbardziej w porządku, czasem jak zjem za dużo to już mam problem z trawieniem.
 
Obejrzalem wlasnie dokument What the health ? o tym jak szkodliwe dla ludzkkiego organizmu moze byc mieso i nabial (link wrzucilem do tematu z filmami dokumentalnymi - https://123movies.co/movie/what-the-health/?watching). Pytanie dla tych, ktorzy troche juz siedza w tematyce diety i odzywiania w sportach silowych. Czy ktos z was probowal calkowicie wyeliminowac te produkty z diety ? Da sie zyc bez kurczaka i jajek (zawsze uwazane za zrodlo zdrowia). Bo przyznam szczerze, ze korci mnie zeby sporobowac.
Znaczy wege? Da się, ale jest to bardzo drogie i trudne do zbilansowania.
 
@lugasek
@Tar-Ellendil
Ja w sumie nie jem az tak duzo miesa (moze z 1kg kurczaka na tydzien) i jajek (21 na tydzien), nabialu praktycznie nie spozywam (litr jogurtu na tydzien), praktycznie zero sera. Zadnych szynek. Robilem ostatnio badania i bylo w porzadku (minimalnie podwyzszony cholesterol). Cwicze minimum 4 razy w tygodniu, a bywa ze i 8 i sie zaczalem zastanawiac czy aby troche nie przesadzaja z tym calym miesem/nabialem.
A jeszcze jak babka stwierdzila, ze po 2 tygodniach weganskiej diety nie musi juz brac lekow na astme to zaczalem troche w to wszystko powatpiewac. Z drugiej jednak strony wszystkie te organzacje zdrowia w USA sa sponsorowane przez przemysl miesny/nabialowy/farmaceutyczny...
 
@lugasek
@Tar-Ellendil
Ja w sumie nie jem az tak duzo miesa (moze z 1kg kurczaka na tydzien) i jajek (21 na tydzien), nabialu praktycznie nie spozywam (litr jogurtu na tydzien), praktycznie zero sera. Zadnych szynek. Robilem ostatnio badania i bylo w porzadku (minimalnie podwyzszony cholesterol). Cwicze minimum 4 razy w tygodniu, a bywa ze i 8 i sie zaczalem zastanawiac czy aby troche nie przesadzaja z tym calym miesem/nabialem.
A jeszcze jak babka stwierdzila, ze po 2 tygodniach weganskiej diety nie musi juz brac lekow na astme to zaczalem troche w to wszystko powatpiewac. Z drugiej jednak strony wszystkie te organzacje zdrowia w USA sa sponsorowane przez przemysl miesny/nabialowy/farmaceutyczny...
To z czego ty białko nabijasz? :) Nie przejmuj się takimi głupotami. Jedz mieso i rośnij duży. To są badania typu: gość jadł 200g miesa dziennie i dostał raka, a to, że oprócz tego miesa wpierdalał pączki, słomki ptysiowe, zapijał cola i palił 6 paczek papierosów dziennie, to tego nikt już pod uwage nie bierze.
 
To z czego ty białko nabijasz? :) Nie przejmuj się takimi głupotami. Jedz mieso i rośnij duży. To są badania typu: gość jadł 200g miesa dziennie i dostał raka, a to, że oprócz tego miesa wpierdalał pączki, słomki ptysiowe, zapijał cola i palił 6 paczek papierosów dziennie, to tego nikt już pod uwage nie bierze.
Tez mi sie wydaje, ze czynnikow indywidualnych jest zbyt duzo zeby czynic takie generalizacje, ale bylem ciekaw innych opinii.
 
Dobra mordeczki. OD 17 lipca wjeżdżam na grubo w BJJ 2x w tygodniu plus FBW 2x w tygodniu i jakieś aeroby również 2x w tygodniu. Głownym celem w dalszym ciągu redukcja i mysle, że chyba już czas zacząć jakąs suplementacje. Na szybko wymyśliłem sobie taki zestaw.

377f230cc014c.png


Co myślicie? Coś dodać, wyjebać, zamienić? Po treningu lepiej białko czy jakieś carbo? I jeszcze jedna kwestia. Trening bjj konczył będę o 19 i co powinienem potem zjeść? Teraz jem kolacje mięędzy 20 a 22 i jest to zazwyczaj jakaś jajecznica, twaróg, albo makrela wędzona. Po treningu niby trzeba przyjąc też węgle, więc co? Odżywka białkowa i np banan będzie git? I do tego za dwie godzinki kolacja?
 
Dobra mordeczki. OD 17 lipca wjeżdżam na grubo w BJJ 2x w tygodniu plus FBW 2x w tygodniu i jakieś aeroby również 2x w tygodniu. Głownym celem w dalszym ciągu redukcja i mysle, że chyba już czas zacząć jakąs suplementacje. Na szybko wymyśliłem sobie taki zestaw.

377f230cc014c.png


Co myślicie? Coś dodać, wyjebać, zamienić? Po treningu lepiej białko czy jakieś carbo? I jeszcze jedna kwestia. Trening bjj konczył będę o 19 i co powinienem potem zjeść? Teraz jem kolacje mięędzy 20 a 22 i jest to zazwyczaj jakaś jajecznica, twaróg, albo makrela wędzona. Po treningu niby trzeba przyjąc też węgle, więc co? Odżywka białkowa i np banan będzie git? I do tego za dwie godzinki kolacja?
@lugasek
 
Nie bardzo. Jak robisz duze zamowienie to mozesz ponegocjować.
Ja kupiłem większą ilość odżywek Optimum od dziewczyny która przywiozła je z Irlandii. Miała naprawdę dobre ceny wszystko rozeszło się na pniu. Jedyna wtopa to 10 kg Golda o smaku czekolada-mięta , smak mi nie podchodzi.
 
Ja na śniadanie jem placki owsiane (75g + 4 jajka + cynamon), mistrzostwo na rozpoczęcie dnia. W ciągu dnia wjeżdża jeszcze 2x150 kury (ważone po usmażeniu) i na sam wieczór na kolację piję jeszcze 40g białka. W ciągu dnia jem też serek wiejski.
 
Ja kupiłem większą ilość odżywek Optimum od dziewczyny która przywiozła je z Irlandii. Miała naprawdę dobre ceny wszystko rozeszło się na pniu. Jedyna wtopa to 10 kg Golda o smaku czekolada-mięta , smak mi nie podchodzi.
To łyknij Fortrans. 4 litry.
Ale w ciągu 2-3 godzin,a docenisz smak Golda
 
Back
Top