Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

@Saenchai ułożyłem mniej więcej coś takiego (70kg, 180cm wzrostu):
1 posiłek: 100g owsianki, 300g mleka 2%, banan
2 posiłek: 3 jaja i 150g chleba pełnoziarnistego
3 posiłek: 150g piersi z kurczaka, 100g ryżu, pomidor/sałatka + łyżka stołowa oliwy dobrej jakości
4 posiłek: 150g tuńczyka w wodzie/zamiennie z inną rybą lub z indykiem, 100g makaronu, warzywa + łyżka oliwy jak wyżej
5 posiłek: twaróg półtłusty 150g, z jogurtem/śmietaną(odrobina) i jakiś owoc/warzywo + 100g chleba pełnoziarnistego
Wyszło około 3000kcal, 175g białka, 400g węgli, 75-80g tłuszczu. Jakoś w miarę to wygląda?
Wszystko wyglada ok. Jezeli waga nie bedzie szla do gory (daj sobie ok. 2 tygodnie zeby to ocenic) dodawaj kalorie z wegli i tluszczu, az nie zacznie isc do przodu.
Jezeli bedziesz mial problemy z apetytem to siegaj po produkty, ktore Cie mniej syca. Powodzenia.
 
Dobra. Załòż sobie konto na potreningu.pl w dziale dzienniki, otworz sobie dziennik żywieniowy. Zrob sobie na razie 2 rozpiski. Na dzień treningowy i nie treningowy. W dni treningowe wegle dawaj przed i po treningu, przed snem też warto cos wrzucić, reszta posiłków bialko+tluszcz+warzywa. W dni nie treningowe natomiast dawaj wegle po południu, aż do 2 h przed snem. Od rana do południa bialko+tłuszcz+warzywa. Tłuszcze w diecie (jajka, tłuste mięsa, olej kokosowy, słonina, smalec, masło klarowane). Bialko( mięsa, jaja). Węglowodany(kasze, ryże ziemniaki). Rozpisz to na razie i wklej co Ci wyszło. Daj na razie te 3000 kcal na oby dwóch rozpiskach, potem będziesz to korygowal w zależności jak będzie waga szła. Trening wiadomo jakis prosty FBW, same zlozone wielostawowe ćwiczenia. Przysiad, Marty ciąg, ławka pozioma, wioslowanie sztanga w opadzie, wyciskanie żołnierskie i drążek. Na początek wystarczy.
Mozesz mi wyjasnic dlaczego weglowodany wylacznie okolotreningowo na masie? ;) Rozumiem, jezeli ktos ma ograniczona ich ilosc na redukcji i chce sobie pomoc w treningu umieszczajac je przed i po, ale tutaj chlopak ma ich 400. Chetnie sie czegos dowiem.
 
Mozesz mi wyjasnic dlaczego weglowodany wylacznie okolotreningowo na masie? ;) Rozumiem, jezeli ktos ma ograniczona ich ilosc na redukcji i chce sobie pomoc w treningu umieszczajac je przed i po, ale tutaj chlopak ma ich 400. Chetnie sie czegos dowiem.
w moim przypadku przerzucenie wegli na noc i okolo treningowo pozwala zapierdalac caly dzien bez zadnej zamuly wiec przy kazdej rozmowie o diecie od jakiegos czasu polecam tylko w taki sposob jedzenie wegli. Ja bym pewnie dorzucil wiecej tluszczy i mniej wegli plus widzialem flimik w ktorym gosc przedstawial badania, ze od 1,6 do 2,2 g bialka jest wystarczajace.
 
Mozesz mi wyjasnic dlaczego weglowodany wylacznie okolotreningowo na masie? ;) Rozumiem, jezeli ktos ma ograniczona ich ilosc na redukcji i chce sobie pomoc w treningu umieszczajac je przed i po, ale tutaj chlopak ma ich 400. Chetnie sie czegos dowiem.
Trzeba spojrzeć na temat diety trochę szerzej i brac pod uwagę też aspekty zdrowotne. Im masz mniej wyrzutów insy w ciągu dnia, tym lepiej dla twojego samopoczucia, a przede wszystkim zdrowia metabolicznego.
 
Kumpel prosił bym wkleił post w jego imieniu.

" Ze mam 170cm, 55kgwagi. Prowadze aktywny tryb zycia. Kolarstwo szosowe, silownia. Pracuje fizycznie. Jem 5 posiłkow z zaw. bialka. Chce zwiekszyc wage do 60/65kg "

Podsumowując - chudy, dużo wpierdala(naprawdę dużo) , ma dosc aktywne życie. Z tego co kojarze, musi przybrać masy by dostać sie do pewnej pracy
 
Kumpel prosił bym wkleił post w jego imieniu.

" Ze mam 170cm, 55kgwagi. Prowadze aktywny tryb zycia. Kolarstwo szosowe, silownia. Pracuje fizycznie. Jem 5 posiłkow z zaw. bialka. Chce zwiekszyc wage do 60/65kg "

Podsumowując - chudy, dużo wpierdala(naprawdę dużo) , ma dosc aktywne życie. Z tego co kojarze, musi przybrać masy by dostać sie do pewnej pracy
Do milicji ?
 
Kumpel prosił bym wkleił post w jego imieniu.

" Ze mam 170cm, 55kgwagi. Prowadze aktywny tryb zycia. Kolarstwo szosowe, silownia. Pracuje fizycznie. Jem 5 posiłkow z zaw. bialka. Chce zwiekszyc wage do 60/65kg "

Podsumowując - chudy, dużo wpierdala(naprawdę dużo) , ma dosc aktywne życie. Z tego co kojarze, musi przybrać masy by dostać sie do pewnej pracy

Wiecej jesc. Tu nie ma zadnej magii. Jezeli nie nabiera masy to brakuje nadal kalorii. Jak ciezko mu powiekszyc posilki czy dodac kolejny to niech zastosuje jakies bomby kaloryczne w ramach deseru - shake czy jakies mieszanki z baza orzechowa.
 
Wiecej jesc. Tu nie ma zadnej magii. Jezeli nie nabiera masy to brakuje nadal kalorii. Jak ciezko mu powiekszyc posilki czy dodac kolejny to niech zastosuje jakies bomby kaloryczne w ramach deseru - shake czy jakies mieszanki z baza orzechowa.

A jakieś odżywki które pozwalaja szybciej przytyc, zwiekszyc mase? Jeśli tak to jakie?
 
Ktoś korzystał z glukozaminy? Czytam opinie na necie i są strasznie skrajne. Jedni, że pomaga bardzo i mijają bóle stawów i przyśpiesza regenerację, a inni że to placebo, wyrzucanie pieniędzy w błoto i morderstwo dla nerek.
A potrzebuję bardzo czegoś co wspomoże regeneracje w stawie kolanowym.
 
Ktoś korzystał z glukozaminy? Czytam opinie na necie i są strasznie skrajne. Jedni, że pomaga bardzo i mijają bóle stawów i przyśpiesza regenerację, a inni że to placebo, wyrzucanie pieniędzy w błoto i morderstwo dla nerek.
A potrzebuję bardzo czegoś co wspomoże regeneracje w stawie kolanowym.

Kiedys Animal Flex zbieral dobre opinie. Nie wiem jak jest obecnie - musisz poszukac.
 
Animal Flex to kosmos cenowy, dlatego szukam glukozaminy.

Na zdrowiu sie nie oszczedza. Poza tym 100 zl na preparat na "stawy" to nie jest kosmos cenowy. Sama glukozamina to strata Twoich pieniedzy. To juz lepiej nic nie kupuj bo wyrzucisz pieniadze w bloto.
 
Na zdrowiu sie nie oszczedza. Poza tym 100 zl na preparat na "stawy" to nie jest kosmos cenowy. Sama glukozamina to strata Twoich pieniedzy. To juz lepiej nic nie kupuj bo wyrzucisz pieniadze w bloto.

Tylko, że glukozamina na miesiąc kosztuje 30zł, a Animal Flex 100zł na miesiąc. Na studencką kieszeń to robi wielką różnicę, szczególnie, że chcę to włączyć na stałe, jeżeli odczuwałbym pozytywne efekty. A pojutrze mam operacje i chcę jakoś przyśpieszyć ten proces, ale na AF przez pół roku mnie po prostu nie stać.

Jeszcze o ile przez dwa miesiące po operacji mógłbym sobie na to pozwolić, to pytanie czy jest sens? Czy tak wielka zmiana w stosunku do glukozaminy w przypadku kolana?
 
Last edited:
@ALRI (albo inny znawca):
  1. Jaki musi być poziom teścia, by endokrynolog bez liścia wypisał kuracyję?
  2. Jaka dawka ( ile strzałów) powoduje,że po zaprzestaniu, naturalny poziom teścia samoczynnie nie wróci przynajmniej do poziomu sprzed strzelanki?
 
@ALRI (albo inny znawca):
  1. Jaki musi być poziom teścia, by endokrynolog bez liścia wypisał kuracyję?
  2. Jaka dawka ( ile strzałów) powoduje,że po zaprzestaniu, naturalny poziom teścia samoczynnie nie wróci przynajmniej do poziomu sprzed strzelanki?
Andropauza Cię dopadła +40 ?
 
Tylko, że glukozamina na miesiąc kosztuje 30zł, a Animal Flex 100zł na miesiąc. Na studencką kieszeń to robi wielką różnicę, szczególnie, że chcę to włączyć na stałe, jeżeli odczuwałbym pozytywne efekty. A pojutrze mam operacje i chcę jakoś przyśpieszyć ten proces, ale na AF przez pół roku mnie po prostu nie stać.

Jeszcze o ile przez dwa miesiące po operacji mógłbym sobie na to pozwolić, to pytanie czy jest sens? Czy tak wielka zmiana w stosunku do glukozaminy w przypadku kolana?

Flexa mozesz zrobic jedna kuracje, czyli te 45 dni na tyle jest porcji i na pewno jest to lepsza opcja niz ciagniecie samej glukozaminy przez pol roku. Wedlug ostatnich badan glukozamina solo wykazuje dzialanie tylko i wylacznie podczas iniekcji bezposrednio do stawu.
 
Odpowiedni tj. górna granica u zdrowego faceta to 800, tylko jednostki nie pamiętam, ale chyba ng/dl. Ale ile trzeba mieć, żeby coś przepisali to nie mam pojęcia...

P.S. Nic na stawy w formie doustnej nie działa, tylko bezpośrednie strzały. Animal Flex to książkowy przykład marketingu = wyjebać cenę w kosmos i patrzeć jak konto puchnie, bo przecież skoro drogie to musi działać :facepalm:
 
@ALRI (albo inny znawca):
  1. Jaki musi być poziom teścia, by endokrynolog bez liścia wypisał kuracyję?
  2. Jaka dawka ( ile strzałów) powoduje,że po zaprzestaniu, naturalny poziom teścia samoczynnie nie wróci przynajmniej do poziomu sprzed strzelanki?
ad 1. Granica jest umowna i zależna od placówki wg jakich kryteriów przyjmowana jest norma(ISSAM, Vermeulena, ES). Zasadniczo poniżej 12 nmol/L to już stosunkowo niska wartość, przy bardziej konserwatywnym endokrynologu bardziej wymowny będzie stosunek całkowitego testosteronu do lutropiny.
ad 2. Każdą osobę trzeba rozpatrywać indywidualnie i przede wszystkim kontrolować - tu kluczowa jest również edukacja z zakresu odżywiania, jak i stylu życia. Ciężko mi odpowiedzieć na Twoje pytanie.
Odpowiedni tj. górna granica u zdrowego faceta to 800, tylko jednostki nie pamiętam, ale chyba ng/dl.
nmol/L lub ng/mL
 
Back
Top