Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

Wiem, że pytanie nudne jak ch...,ale jak podstawy: dieta, trening? Ogarnięte na tip top czy tylko na tip? Osobiście z lekkim dystasem podchodziłem do super hiper nowych kreatyn. Bazowałem na jabczanie, czasem wczucałem coś innego: HCL, ethyl estry i tym podobne. Jak juz ktoś nie raz i pewnie nie dwa pisał, suple to tylko ułamek. Na samej kreatynie masy nie zrobisz:)
Co do boosterów teścia bo wczesniej pytałeś i nikt się jakoś nie rozpisał. Wszystko zależy od indywisualnych predyspozyji także ciężko to opisywac ogólnikowo. Brałem, na mnie działają mocno średnio dlatego przestałem stosować. Zerknij na skład bo nie mam pojęcia co tam sprzedaje kfd albo wrzuć do tematu. Tylko po co Ci booster teścia na masie? Chyba nie mylisz podwyższenia poziomu testosteronu z podniesionym libido?:)
Z tym boosterem to bardziej chodziło mi o informacje niz o zakup. Dieta dopięta i trening też.
 
Witam :) kilka słów o sobie zanim zapytam o kilka rzeczy. Ektomorfik który trenował od kliku dobrych lat sporty walki od Muay thai BJJ i MMA :D Teraz już nie ma tyle czasu praca na 3 zmiany nie można już się bić i trenować w klubie. Idę na siłownie 3 razy w tygodniu taki standard + plus inne treningi. Tu zaczyna się moje pytanie o suple na początek chce zwiększyć masę powoli jem dużo jest dieta oczywiście. Chcę kupić Kreatyne,Bcaa,Witaminy i może carbo do tego planuje jeszcze Białko za jakiś czas i coś na stawy wiadomo stare kontuzje. BCAA :Olimp- BCAA Mega Caps - 300 kap albo w proszku Bcaa Xplode tej samej formy jakieś rady ? Kreatyna jest mi kompletnie obca: Universal Nutrition - Creatine micronized powder - 500g coś takiego ? Witaminy FA Nutrition MultiVitamin kiedyś brałem i byłem zadowolony z efektów działało , Carbo
CARBONOX_i26327_d70x70.jpg
Olimp - CARBONOX ? Czy warto i jak brać ?

Czyli priorytetem jest dowalenie czystej masy mięśniowej? Czy nie do końca czystej. Obliczyłeś zapotrzebowanie i masz dobrą dietę?
Wiesz, suplementy to tylko wierzchołek góry lodowej. Kreatyna, bcaa, dobre witaminy, czy jakaś przedtreningówka jak potrzebujesz jest okej ;) Co do stawów nie wiem, bo nie mam problemów. Warto poczytać, czy to coś daję ;)
 
Tak zdecydowałem się na razie na BCAA i Witaminy + kolagen . NIe obliczyłem głupi ja... :( nie wiem jak . Mniej więcej 5 dużych posiłków wysoko kalorycznych mam nadzieje że za jakiś czas doszlifuje to wszystko :) Zawszę chętnie posłucham rad. Heh aktualnie dowolnej bo wiem że jak będe w sztosie to spale tłuszcz bardzo szybko.
Czyli priorytetem jest dowalenie czystej masy mięśniowej? Czy nie do końca czystej. Obliczyłeś zapotrzebowanie i masz dobrą dietę?
Wiesz, suplementy to tylko wierzchołek góry lodowej. Kreatyna, bcaa, dobre witaminy, czy jakaś przedtreningówka jak potrzebujesz jest okej ;) Co do stawów nie wiem, bo nie mam problemów. Warto poczytać, czy to coś daję ;)
 
Tak zdecydowałem się na razie na BCAA i Witaminy + kolagen . NIe obliczyłem głupi ja... :( nie wiem jak . Mniej więcej 5 dużych posiłków wysoko kalorycznych mam nadzieje że za jakiś czas doszlifuje to wszystko :) Zawszę chętnie posłucham rad. Heh aktualnie dowolnej bo wiem że jak będe w sztosie to spale tłuszcz bardzo szybko.
Okej ;) Już coś wiem. Kalorię można obliczyć tutaj: http://potreningu.pl/calculators/bmr
Chociaż nie jest to najbardziej dokładny kalkulator w internecie. Jeżeli w ogóle istnieje możliwość obliczenia dokładnego zapotrzebowania.
Jednak ja proponuję zrobić inaczej. Ważysz się na czczo. Następnie przez cały tydzień, jeżeli tego nie robisz starasz się wyliczać makrosy i kalorię ze swoich posiłków na myfitnesspal. Po tygodniu stajesz na wagę i jeżeli coś ruszyło jest ok. Jeżeli waga stoi, albo spadła trzeba dołożyć. Głupotą też jest wpierdalanie od razu 5-6k kalorii, bo potem ciężko więcej w siebie wrzucić.
 
Ze stawami masz problemy czy chcesz się zabezpieczyć? Jeśli masz problemy to polecam Animal Flex. Kuracja na 40 dni, stosowałem nie raz, średnio co 7-8 miesięcy. Koszt jakieś 100 zł.

Co do samej miski. Najpierw obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Pod to układasz podział na białko, tłuszcz i węglowodany przy czym:

1g białka=4 kcal
1g tłuszczu=9kcal
1g węglowodanów=4 kcal

Pamiętajmy jednak że nasza dieta powinna składać się z:

Białka (25-30%) Źródła: Piersi z kurczaka lub indyka, białka z jaj, chudy twaróg, chuda wołowina, ryby morskie;

Tłuszczu (ok. 10%) Źródła: Oliwa z oliwek, tłuszcze rybne, orzechy, ziarna słonecznika (TŁUSZCZE ZWIERZĘCE SĄ ZŁE DLA ORGANIZMU);

Węglowodanów (55-60%) Źródła: Ciemne pieczywo, płatki owsiane, kasza jęczmienna lub gryczana, makaron, ziemniaki, ryż brązowy.
Oczywiście unikasz węglowodanów prostych.

Jesli będziesz ścianał kcal to zaczynaj od węgli, póżniej ewentulanie tłuszcze, białko zostawiasz w spokoju. Nie ścinaj drastycznie, max jednorazowo 100 kcal.

Nie jedz, jak to napisałeś, obficie. Jeśli jesz duży posiłek, do tego tłusty, cały proces trawienia zajmie jakieś 6-7 h. Przy ,niejszych posiłkach 2-3 h.
Na początku trzeba poświęcić trochę czasu żeby wszystko ułozyć i skumać. Po 2-3 tygodniach wchodzi w krew:)
Nie jestem fanem suplementów. Przedtreningówka po co? Jesli potrzebujesz pobudzenia wypij 40min przed treningiem kawę.
Witaminy zawsze na plus. BCAA od biedy może być, ale zainwestował bym to w jedzenie.
Jeśli dopniesz miskę na 95% szybko zobaczysz efekt.

Oczywiście nieodłączną częścią tej układanki jest trening. Masz kogoś kto i to ogarnie?
 
Ze stawami masz problemy czy chcesz się zabezpieczyć? Jeśli masz problemy to polecam Animal Flex. Kuracja na 40 dni, stosowałem nie raz, średnio co 7-8 miesięcy. Koszt jakieś 100 zł.

Co do samej miski. Najpierw obliczyć swoje zapotrzebowanie kaloryczne. Pod to układasz podział na białko, tłuszcz i węglowodany przy czym:

1g białka=4 kcal
1g tłuszczu=9kcal
1g węglowodanów=4 kcal

Pamiętajmy jednak że nasza dieta powinna składać się z:

Białka (25-30%) Źródła: Piersi z kurczaka lub indyka, białka z jaj, chudy twaróg, chuda wołowina, ryby morskie;

Tłuszczu (ok. 10%) Źródła: Oliwa z oliwek, tłuszcze rybne, orzechy, ziarna słonecznika (TŁUSZCZE ZWIERZĘCE SĄ ZŁE DLA ORGANIZMU);

Węglowodanów (55-60%) Źródła: Ciemne pieczywo, płatki owsiane, kasza jęczmienna lub gryczana, makaron, ziemniaki, ryż brązowy.
Oczywiście unikasz węglowodanów prostych.

Jesli będziesz ścianał kcal to zaczynaj od węgli, póżniej ewentulanie tłuszcze, białko zostawiasz w spokoju. Nie ścinaj drastycznie, max jednorazowo 100 kcal.

Nie jedz, jak to napisałeś, obficie. Jeśli jesz duży posiłek, do tego tłusty, cały proces trawienia zajmie jakieś 6-7 h. Przy ,niejszych posiłkach 2-3 h.
Na początku trzeba poświęcić trochę czasu żeby wszystko ułozyć i skumać. Po 2-3 tygodniach wchodzi w krew:)
Nie jestem fanem suplementów. Przedtreningówka po co? Jesli potrzebujesz pobudzenia wypij 40min przed treningiem kawę.
Witaminy zawsze na plus. BCAA od biedy może być, ale zainwestował bym to w jedzenie.
Jeśli dopniesz miskę na 95% szybko zobaczysz efekt.

Oczywiście nieodłączną częścią tej układanki jest trening. Masz kogoś kto i to ogarnie?


Odhibernowali Cię wczoraj?. Czy o co chodzi? :)
 
U nas pod MMA trening siłowy wygląda zupełnie inaczej,Przynajmniej ja tak się spotkałem z innym treningiem bardziej por crossa itd. Mam nadal kontuzjowane prawe kolano do tego problem z plecami ale to już ogarnia fizjoterapeuta i jest lepiej. Co do trenowania wiem co i jak trener mi pokazywał robiłem i jestem w miarę kumaty co i jak. a ja własnie zainwestowałem w 4 flex...
 
@Saenchai czy stosując podczas IF okna żywieniowego 8h, może ono kończyć sie np. godzinę przed snem, czy lepiej przesunąć to na wcześniejsze godziny ?
 
18,05 może być, czy już o tej godzinie każdy okruszek idzie w bebzen ? :boss:
W bęben. Ja jem po 18 i mam bębęnek. To chodzi o to, ze po 18 każda kaloria liczy się podwójnie, a te z tłuszczu nawet sześciokrotnie.
 
Co sadzicie o tym co powiedzial Aziz w videoblogu, ze 70% posilkow przyjmuje w formie plynej. Jakie sa plusy i minusy takiej formy?
 
Co sadzicie o tym co powiedzial Aziz w videoblogu, ze 70% posilkow przyjmuje w formie plynej. Jakie sa plusy i minusy takiej formy?
To samo pytanie chciałem zadać Mauriczowi w natępnej GP. Ja lubie szejki i wszelkie papki. Na pewno troszkę łatwiej się trawią lepiej wchłaniają i mniej obciążają. Minuse też pewnie są zależy co jemy
 
Co sadzicie o tym co powiedzial Aziz w videoblogu, ze 70% posilkow przyjmuje w formie plynej. Jakie sa plusy i minusy takiej formy?
Ja nie widze specjalnie przeciwskazan. Posilki sa latwe i szybkie w przygotowaniu, mozna je tez w kazdej chwili spozyc, nie siedza tak bardzo na zoladku wiec zapewne nie koliduja mu z treningami, kiedy ma mniej czasu zeby strawic. Ostatecznie wszystko bedzie zalezalo od tego z czego takie szejki sie skladaja, no ale w koncu wszystko da sie zmielic.
 
Biorę od jakiegos miesiąca monohydrat, słyszałem dużo opinii, aby robić cykle 4-6 tyg. i przerwa, ale słyszałem też, że można brać cały czas. Jakie jest wasze zdanie ? Nie chciałbym miec problemów z nerkami czy innymi flakami.
 
Generalnie nic Ci pewnie nie będzie, ale ja polecam przerwy :), organizm ma to do siebie, że się przyzwyczai, a jak będziesz robił cykl przerwa, cykl, przerwa to bedzie miał jednak jakieś zmiany. I nie ma sensu brać co dziennie tylko około treningowo :)
 
Ło skurwesyn, a wy co, dalej ograniczacie kalorie :DC:?
document03.jpg
To jest akurat dosyć skuteczny i prawdziwy trik. Codziennie na śniadanie, obiad i kolacje oraz pomiędzy posiłkami opierdalasz tłustą golonkę w 30 sekund. Dzięki takiej diecie w twoim organiźmie błyskawicznie rozwija się miażdżyca w wyniku której muszą opierdolić ci jedną albo dwie nogi - tracisz min. 15 kg.
 
Back
Top