Trening, Dieta, Suplementacja Fightera

Ja jem 180g bialka wazac 74-75kg. Dodam, ze raczej jestem w stanie ocenic te swoja masa miesniowa dosc dokladnie bo jestem tylko pol grubasem :) bialka moze i jadlbym mniej, ale niestety zawitalem niedawno do klubu tych co jedza 500g wegli dziennie (waga stoi #jaramsiewchuj i moj ukryty grubas) i zwyczajnie bialko mi sie zbiera w duzej mierze z wegli (owsiane, produkty maczne, mleko z kangusami, lody, pizza). 550g wegli/ dzien come at me ! Chcialbym dojechac do 600 przed koncem roku, bez przekroczenia 81kg-83kg. lets go
 
Ja jem 180g bialka wazac 74-75kg. Dodam, ze raczej jestem w stanie ocenic te swoja masa miesniowa dosc dokladnie bo jestem tylko pol grubasem :) bialka moze i jadlbym mniej, ale niestety zawitalem niedawno do klubu tych co jedza 500g wegli dziennie (waga stoi #jaramsiewchuj i moj ukryty grubas) i zwyczajnie bialko mi sie zbiera w duzej mierze z wegli (owsiane, produkty maczne, mleko z kangusami, lody, pizza). 550g wegli/ dzien come at me ! Chcialbym dojechac do 600 przed koncem roku, bez przekroczenia 81kg-83kg. lets go

tzn. wiesz ja nie wliczam tego co jest roślinne, tylko pełnowartościowe :c więc tego wychodzi trochę więcej, mówię tylko o białku pochodzącym ze źródeł zwierzęcych

ps. wcale nie jestem z siebie zadowolony, za mało węgli jem, a wczoraj mi się nie chciało nic gotować, nie poszedłem na siłkę, zjadłem hamburgera z frytkami i dzisiaj wpieprzam wafle ryżowe z serkami wiejskimi
 
Panowie 2 pytania - wybaczcie, jeśli było, ale:
Od jakiegoś czasu odstawiłem cukier (nie węgle), żeby się trochę wyrzeźbić. Waga mi spadła w ciągu miesiąca na stałe o jakieś 1,5 kg (średnia z kilku pomiarów).
1. Interesuje mnie, czy wpieprzanie owoców ma negatywny wpływ na odchudzanie?
2. Stewia. Podobno nie tylko nieszkodliwa, ale wręcz zdrowa. Czy na pewno? Mogę sobie robić czasem ciasta, budynie itp ze stewią i nie przytyć?
Wiem, że najlepiej by było odstawić makarony, pieczywo itp, ale to nie wchodzi w grę ;)
 
Pytanie do treningowych purystów.
Polecilibyście jakiś trening na zwiększenie koordynacji.
O co chodzi? Mam niewielki problem z lewą stroną ciała (prawa półkula mózgowa), mianowicie o ile po prawej stronie ciała wszystko jest bardzo dobrze, mam właściwe poczucie równowagi, dobrze skoordynowane ruchy, o tyle po lewej stronie ciała pojawiają się problemy z tymi elementami. Zauważyłem to dobitnie na nauce jazdy na nartach, mianowicie o ile nauka z wykorzystaniem prawej nogi szła mi dość szybko (praktycznie się nie wywracałem), o tyle na lewą stronę niemal każda próba zahamowania, czy skrętu kończyła się wywrotką. Co więcej problem objawia się także przy sportach walk, mianowicie moje lewe proste, czy lewe kopnięcia wyglądają pokracznie, a co ważniejsze nie czuję bym je dobrze kontrolował głową (jest trochę przypadku w ruchach).

Słowem, jak poprawić kontrolę (koordynację) jednej strony ciała?
 
@Puczi Owoce zależy jakie, na pewno nie wieczorem (za dużo cukrów) ale takie truskaweczki mają bardzo mało cukru.
co do stevi to jest okej, najlepiej po treningu, gdzie masz okno anaboliczne a ona powoduje wyrzut insuliny, a w innych okresach ksylitol
 
@Puczi Owoce zależy jakie, na pewno nie wieczorem (za dużo cukrów) ale takie truskaweczki mają bardzo mało cukru.
co do stevi to jest okej, najlepiej po treningu, gdzie masz okno anaboliczne a ona powoduje wyrzut insuliny, a w innych okresach ksylitol

A można po ludzku? :D
Truskawek trochę mam, ale najbardziej lubię banany i jabłka. Postaram się jeść w miarę wcześniej.
 
Nie no, na co dzień nie korzystałbym, po prostu jakbym miał robić jakieś ciasto, czy coś takiego ;) W takim razie zamówię stewię na allegro. Serdeczne dzięki za pomoc.
 
Nic nie pomaga, stąd pytanie na forum.
I czy to w ogóle da się jakoś trenować, czy to tylko efekt wieloletnich treningów i nauki nawyków?

Nam na koordynacje robili aerobik. Serio. A wpisywałeś w youtube "coordination routine" ?
 
wewiur,
sprobuj sie umowic do poradni gdzie robia cwiczenia proprioreceptywne, czesto nazywa sie to integracja sensoryczna. Zrobia test co dokladnie musisz poprawic i dadza Ci cwiczenia do robienia samemu, ja bym robil duzo cwiczen rownowaznych na beretach, bosu itp, sa tez specjalne cwiczenia na koordynacje. Sam mam slaba koordynacje oko - reka wiec wiem o co chodzi. Zaplacisz pare zl raz czy dwa a bedziesz mial efekty.
 
Stewia jest smakowita, co masz do niej? :D Nic nie jest tuczące jak mieścisz się w limicie. Miód jest na propsie zawsze, tylko naturalny!
Oczywiście, że naturalny. Po prostu odstawiłem cukier biały (słodycze, dżemy, soki, ciasta) 2 miesiące temu i wpierdalam owoce, jak mam chcice na słodkie, ale czasem już żygam tym. Dlatego pytam o miód.
 
Dajcie mi moda na te tematy, to polowa postow powyzej poleci do smieci. Skad wy te swoje informacje czerpiecie?
 
182 cm wzrostu, ważę w granicach 80-85 kg, ćwiczę na siłowni 3 razy w tygodniu po 1-1,5h od półtora miesiąca. Byście polecili jakieś suplementy? Czy lepiej się wstrzymać jeszcze?
 
@Halny kofeina w kapsach, kreatyna (zwykle mono, nie daj sie naciagnac na nic innego), multiwitamina (jakas najtansza z sfd), omega w kapsach i na razie starczy, pozniej mozesz pomyslec dodac jablczan cytruliny i beta alanine przedtreningowo. Przyda sie ewentaulnei bialko- ale to tylko pod warunkiem, ze masz miske ogarnieta tj. wiesz ile jesz bialka i calej reszty- i wiesz ile potrzebujesz uzupelnic.
 
@Halny chętnie podzieliłbym się z Tobą ewentualnymi propozycjami, jednak fajnie byłoby, gdybyś jakoś sprecyzował swój cel treningowy! Pozdrawiam
 


Polecam wszystkie filmy z P. Jerzym Ziębą. Wychodzi przeciwko medycynie akademickiej, czasami fajnie ukazując jej paradoksalne metody leczenia. Zawarte informacje są także w jego książce "Ukryte terapie" wraz z odnośnikami do publikacji medycznych.
Ponadto czytałem gdzieś jeszcze. Teraz nie znajdę źródła, bo pisze z telefonu.


Odkopuję ten wątek. Zagadałem do kolegi, który studiuje medycynę i jest synem kardiologa. Powiedział, że to bzdura odnośnie budowy płytki miażdżycowej, że owszem jest zbudowana ze zwapniałem włóknika i twarda, ale to nie jest tkanka kostna i nie ma tam żadnego szpiku.
 
Odkopuję ten wątek. Zagadałem do kolegi, który studiuje medycynę i jest synem kardiologa. Powiedział, że to bzdura odnośnie budowy płytki miażdżycowej, że owszem jest zbudowana ze zwapniałem włóknika i twarda, ale to nie jest tkanka kostna i nie ma tam żadnego szpiku.
Też czytałem, pytalem dużo i niestety: ile ludzi tyle teorii. I komu teraz wierzyć? Medycynie akademickiej? Naprawdę zdania są podzielone i mam mętlik w głowie. Pan Jerzy podkreśla, że wpajają studentom nieprawdziwe, przestarzałe informacje. Pytam więc, kto ma w końcu rację, a kto nas okłamuje - i dlaczego?
 
Ale chodzi o działanie z etykiety czy wymyślili coś innego? Bo to priobiotyk
Chodzi mi czy ktos na wlasnej skorze probowal i rzeczywiscie odczul jakas zmiane. Mniejsza podatnosc na przeziebienia. Brak zaparc. Cos w ten desen...
 
Słuchajcie Panowie, wjechałem teraz w dwa treningi dziennie w związku z porzuceniem pracy niewolnika i czuję, że spina mi plecy. Raz na dwa dni pływam, codziennie robię delikatny foam rolling, rozciągam się i dziewczyna robi mi masaż. Jakieś konkretne myki na rozluźnienie pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym? Wszystko inne daje zaskakująco dobrze radę. Mogą być konkretne rozciągnięcia, ruchy na rollerze, etc.
 
Słuchajcie Panowie, wjechałem teraz w dwa treningi dziennie w związku z porzuceniem pracy niewolnika i czuję, że spina mi plecy. Raz na dwa dni pływam, codziennie robię delikatny foam rolling, rozciągam się i dziewczyna robi mi masaż. Jakieś konkretne myki na rozluźnienie pleców, zwłaszcza w odcinku lędźwiowym? Wszystko inne daje zaskakująco dobrze radę. Mogą być konkretne rozciągnięcia, ruchy na rollerze, etc.

A to nie ty mi kanał Mobility WOD polecałeś?
 
Ja, ale nie znam całego na pamięć ;) Dotychczas oglądałem tam przede wszystkim rzeczy związane z przysiadami i barkami. Ale mam teraz chwilę, to poszukam :)
 
Back
Top